1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola ma problem z odczytem orginalnych gier.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez CzakuS, Październik 15, 2013.

1. CzakuS

CzakuS Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Elbląg
    Witam.
    Nie bardzo wiem co mogło wpłynąć na pojawienie się tego problemu dlatego opisze historię mojej konsoli krok po kroku.

Posiadam NIE PRZEROBIONA konsole X-box 360 (stara wersja premium z dyskiem 20 gb - nie pamiętam dokładnego nr modelu - jeśli okażę się niezbędny to podam go po powrocie do domu) konsola nigdy nie była ani przerabiana, ani w jakikolwiek inny sposób modyfikowana. Jestem jej pierwszym właścicielem. Jest już po gwarancji, to pewne, raz już wysyłałem do MS w Czechach konsole z powodu RRoD, odesłali mi nowa konsole w ramach gwarancji (ten sam stary model premium bez hdmi...) z nową gwarancją, jednak i ta już się skończyła więc na pomoc z oficjalnych serwisów nie mam już co liczyć. Na chwile obecna nie jestem również w stanie podać marki i modelu napędu (podam to również jeśli będzie konieczne później) Nie jestem też teraz w stanie podać jaką mam wersję dashbordu jednak najnowsza gra jaka była w moim X-boxie to Resident Evil 6 i z niej zainstalowałem chyba najnowszą aktualizację. Posiadałem konto live gold, które teraz ma status silver, jednak sama konsola od jakiegoś roku nie była podpinana do internetu więc wszystkie aktualizacje pochodzą z gier.

Problem zaczął się już jakiś czas temu, konsola raz na jakiś czas po włożeni płyty z grą potrafiła jej "nie zobaczyć" i wyrzucić komunikat - Nierozpoznana płyta. (dokładny kod błędu podam później.Na początku myślałem że mam porysowaną płytę, ale z czasem inne gry również zaczęły przejawiać takie objawy. Na początku nie było to problemem bo taki komunikat wyskakiwał raz na 20 prób uruchomień gier, na dziś wygląda to tak że czasem po 10-15 próbach "otwórz - zamknij napęd (cały czas z płytą w napędzie) gra załapie swój rytm i się odpali, a czasem i po 3 godzinach prób dalej pozostaje "niezidentyfikowana" Materiały takie jak muzyka czy filmy nagrane na płytach DVD dają się odtworzyć zawsze, bez najmniejszego problemu. Ustawienie konsoli w pionie czy poziomie zdaje się nie mieć znaczenia.

Z powodu tej awarii konsola dwa razy była u "specjalisty" który doradził dwie opcje - tańszą czyli regeneracje lasera oraz droższą czyli wymianę całej optyki. Na początku z powodu braku funduszy byłem zmuszony wybrać tańszą opcję, tutaj jednak "specjalista" zaznaczył że to jest rozwiązanie chwilowe i problem pewnie się powtórzy, i tak też się stało po około 5-6 miesiącach. Identyczny problem pojawił się ponownie więc nauczony za sprawą pierwszego podejścia, tym razem uzbierałem więcej pieniędzy by zapłacić za wymianę optyki (zapłaciłem 100 zł, teraz wydaje mi się to trochę niska cena jak za wymianę układu optycznego) Opcja ta miała mi zagwarantować bezawaryjności i pożegnać problem jeśli nie na zawsze to na pewno na długi czas. Jednak po upływie kolejnych 6 miesięcy, problem powrócił ponownie jak zmora z najgorszego koszmaru. Na dzień dzisiejszy mam poczucie ze po prostu zostałem oszukany przez tego "specjalistę" ale może się mylę ? Może ten człowiek sam do końca nie widział w czym leży problem.

Oczywiście przejrzałem już kilkadziesiąt podobnych wątków z podobnymi problemami jednak 80% z nich dotyczyło przerabianych i flashowanych konsol, 15% dotyczyło problemu z niezgodnością napędu z konsolą (chodzi o jakiś key który scala napęd z konsolą, jednak mój napęd nigdy nie był wymieniany - gdy był w oficjalnym serwisie MS, dostałem nową konsolę z napędem [bez dysku i kabli] a "specjalista" chyba nie podmienił go bo problem pojawił się zanim konsola trafiła w jego ręce)a 5% nie wiadomo czego dotyczyła, dlatego kłaniam się w Waszą stronę, może ktoś miał podobny problem, jest w stanie coś doradzić albo poradzić na ten problem. Nie mam zbytnio ochoty wracać do tego specjalisty bo czuję się oszukany a w moim mieście (Elbląg) nie ma innych serwisów konsol, przez ten incydent straciłem ogólne zaufanie do nieoficjalnych serwisów, więc i wysyłanie jej do innych miast też mi się nie uśmiecha ale jeśli miałaby być to jedyna deska ratunku, to może jest ktoś w stanie polecić kogoś naprawdę zaufanego ?

Wybaczcie że się rozpisałem ale chciałem dokładnie zarysować problem, czekam na pomoc z Waszej storny. W razie doprecyzowania pewnych informacji proszę pytać.

Pozdrawiam i dzięki z góry ! :)

Wczytywanie...

Poleć forum