1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola sama się włącza

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kabu, Grudzień 29, 2010.

1. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Problem - Konsola sama się włącza.

Witam wszystkich.
    Jestem posiadaczem konsoli xbox 360 120GB od roku. Od jakiegoś czasu pojawiły się problemy więc postanowiłem poprosić Was o jakąś poradę. Kilka tygodni temu konsola sama zaczęła się włączać. Nikt jej nie dotyka ani nic. Xbox po włączeniu zaczyna wysuwać i wsuwać tackę od napędu, tak dzieje się kilkanaście razy. Czasami zdarza się że tacka wysunie się tylko na parę centymetrów i się chowa z powrotem.
    Po włączeniu konsoli nie palą się żadne diody wskazujące na jakiś błąd a próba zdiagnozowania błędu czyli przyciśnięcie przycisku wyszukiwania pada + przycisku wysunięcia tacki napędu daje efekt w postaci wysunięcia tacki napędu.
    Wcześniej grałem na Call Of Duty - Modern Werfare II i wszystko było ok, kilka dni temu kupiłem Call Of Duty - Black Ops i raz czy 2 razy ją włączyłem. Za trzecim razem napęd ciągle wyrzucał mi płytę po jakichś 5 minutach grania. Włączyłem więc wcześniejszą wersję COD i pograłem chwilę. Myślałem że coś się odwiesiło czy jak ale zaś napęd zaczął wywalać mi płytę. Postanowiłem więc sprawdzić jeszcze raz nową grę ale już się nie udało. Napęd nie chce jej czytać.

Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że to wina napędu i powinienem go wymienić ale mogę się mylić i chciałbym poznać Wasze opinie. Dodam jeszcze że mieszkam w Irlandii, konsola kupiona była w sklepie GAMESTOP gdzie można kupić gry i konsole. Tu w Irlandii nikt się nie zajmuje przerabianiem konsoli więc dla świętego spokoju napiszę że konsola nie jest przerabiana.

Czekam na podpowiedzi

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. bastek16

bastek16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bochnia
    Wezwij do domu egzorcyste

// A może kolega pójdzie do lekarza i zbada głowę? Użytkownik potrzebuje pomocy a nie docinek w taki stylu WARN!!!

#jakubkameleon

4. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Myślałem też o tym że to jakieś duchy bawią się ale pożyczyłem kumplowi i u niego to samo :)

5. kuba295

kuba295 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legionowo
    duchy poszły na spacer z kolegą do jego domu ***.

// pisanie off-top WARN

#jakubkameleon

6. CytrynowyFaz

CytrynowyFaz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Twoja konsola jest nawiedzona.
    To na razie zwariowana tacka napędu potem będzie gorzej np. zacznie odgryzać sobie kable aż w końcu wypluje porty usb.

// pisanie off-top bzdury.... WARN

#jakubkameleon

7. kenny59

kenny59 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Poznań
    Omg i po co takie głupoty piszecie? Myslicie ze smieszni jesteście? Koleś pyta o pomoc,to mu jej udzielmy...
    @topic
    twoja konsola jest nawiedzona.

8. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    A może w środku coś spięcie robi? Ja w takiej sytuacji na początek rozkręcił bym konsole i pozbył się całego kurzu z wnętrza który czasami może dawać takie właśnie efekty. Jeśli masz możliwość podłącz napęd do płyty głównej konsoli jakiś innym kabelkiem sata i od zasilania.

9. venom85

venom85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mniej wiesz,lepiej spisz
    a moze to wina softu,moze sprobuj zaktualizowac dash

10. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, rozkręcę, odkurzę, spróbuję zaktualizować softa. Spróbuję też z tym podłączeniem napędu innym kablem.

Jak macie jeszcze jakieś inne pomysły co by mogło być nie tak to dajcie znać.

11. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    sprawdź czy laser nie jest zakurzony w napędzie i czujniki [krańcówki] od wysuwania tacki
    przeczyść zestyki od sata i od modułu RF ... no i pokrop święconą wodą :p

12. cru5h

cru5h Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Ja mam sposób na włączanie :D proty i skuteczny :) -> odłącz zasilanie :)

// Balansujesz na granicy mojej cierpliwości... natępny taki żart nie będzie już mnie śmieszył i co to jest
    "proty"? Wydaje mi się, że chciałeś powiedzieć "prosty" ....

#jakubkameleon

A tak na serio to podejrzewam uwalony moduł RF.

13. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A co to jest takiego ten moduł RF i jak go zdiagnozować?

14. jakubkameleon

jakubkameleon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Przestrzegam przed naśmiwaniem się z problemów innych użytkowników, co dla jednego jest oczewiste nie znaczy, że dla innego jest to łatwe.... Ludzie szanujcie się!!!

15. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    To moze byc modul, a moze byc southbridge lub spiecie na plycie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

16. MrDynamite12

MrDynamite12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W dodatkowym pilocie od Xa jest możliwość zdalnego otworzenia Tacki??
    Jeżeli tak i masz gdzieśtego pilota radziłbym go poszukać.

U mnie było tak że nie dało się go wyłączyć ponieważ włączał się po paru sekundach spowrotem.
    Okazało się że kółeczko w drugim padzie który znajdował się w szafce niżej było wciśnięte przez stary telefon, co wywoływało włączanie przez drugiego pada Xklocka.

Lub jeżeli to nie to to pewnie to co koledzy wyżej piszą. TZN. Dash, moduł RF bądź jakieś spięcie.

17. Kamikaze

Kamikaze Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    a nie przyciął ci się przycisk od wysuwania tacki? bo on też jest w stanie włączyć konsolę

Ps. Ona jest nawiedzona - mam wuja proboszcza umówić wizytę? :D

// umów wizytę u okulisty pisałem jasno o zakazie drwienia z innych.... WARN!!!

#jakubkameleon

18. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z updejtowałem softa i gra poszła jednak nadal jest problem z wysuwaniem się tacki od napędu.
    Jeżeli chodzi o wykluczenie ewentualnych wciśniętych przycisków na padzie to nie ma takiej możliwości a to temu że oba pady które posiadam leżą swobodnie na półce a po drugie to również wziąłem taką ewentualność pod uwagę i wyjąłem z nich nawet baterie. Tacka nadal się wysuwała.

Czy przycisk od wysuwania tacki się nie przyciął? Tego niestety nie wiem bo nie wiem jak to sprawdzić. Moje sprawdzenie wzrokowo dotykowe stwierdza że przycisk działa poprawnie ale czy tak jest to nie wiem. Dodam że z konsolą obsługiwałem się bardzo delikatnie, do dnia dzisiejszego jest jeszcze oryginalnie naklejona folia na tacce napędu jaki folia na czujniku podczerwieni.

Pilota do xboxa nie posiadam.

Co do walniętych modułów itp. czy nie powinno się to objawić jakimś komunikatem w postaci ilości świecących się diod na tak zwanym pierścieniu?

Ponieważ konsola ma tylko rok to raczej wyślą ją gdzieś do serwisu. Mam więc pytanie z tym związane, nie mogę znaleźć karty gwarancyjnej do swojej konsoli. Czy takowa karta istnieje czy nie? Kolega który posiada również xboxa mówi mi że idzie się do sklepu a oni skanują kod z pudełka i wiedzą czy sprzęt był kupowany u nich i kiedy i to podobno wystarczy.

Pozdrawiam

19. Kabu

Kabu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie.
    Ponieważ dowiedziałem się od sprzedawcy że konsola nie jest już na gwarancji i ratuje mnie tylko jakiś serwis gdzie w przypadku Irlandii jest to prawdopodobnie oddział Microsoftu (piszę że prawdopodobnie bo nie dociekałem czy jest czy nie ale sprzedawca dał mi numer do Microsoftu) postanowiłem ją rozebrać i ewentualnie odkurzyć. Po rozkręceniu okazało się że nie ma żadnego kurzu ale na wszelki wypadek wypiąłem kabel zasilający od napędu oraz taśmę łączącą napęd z płytą. Rozkręciłem też napęd i na wszelki wypadek potraktowałem go delikatnie odkurzaczem. Niestety tylko tyle mogłem zrobić. Złożyłem wszytko do kupy i "duchy" sobie poszły. Konsola działa jak wcześniej, gry chodzą wszystkie a napęd nie wysuwa tacki co jakiś czas.

Dzięki za pomocne informacje z Waszej strony.
    Pozdrawiam

Wczytywanie...

Poleć forum