1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola w pozycji pionowej

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Armin, Listopad 23, 2015.

1. Armin

Armin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam, mam pytanie odnośnie postawienia konsoli w pozycji pionowej. Czy ktoś z was może już próbował lib obecnie trzyma konsolę w tej pozycji? Zachęciło mnie, bo znalazłem za rozsądne pieniądze podstawkę pod vertical stand, ale z tego co pamiętam, to producent zalecał stawiać ją w poziomie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    789
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    tylko pozioma w pionowej moze płytke szlak trafic

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1260
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ta konsola nie jest przystosowana do stania w pionie.

5. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Konsola przystosowana jest do użycia w poziomie, teoretycznie. Widziałem kilka filmów, na której konsola jest stawiana w pionie i nic się z nią nie dzieje, ale robisz to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Czytałem również na ten temat na zagranicznym forum i ktoś stawiał rozebraną konsolę w pionie i dorzucił jakiś film, ale niestety nie mogę teraz tego znaleźć.

Co się może uszkodzić? Na pewno płyta z grą, jeśli ściągasz gry ze sklepu to ten problem Ci odpada bo na dysk ustawienie konsoli negatywnie nie wpłynie. Ogólnie rzecz biorąc z tego co wyczytałem to jeśli nie używasz napędu to takie "szaleństwo" nie powinno negatywnie odbić się na konsoli, ale pamiętaj, że robisz to na swoją własną odpowiedzialność i w razie uszkodzenia serwis Microsoftu raczej się na Ciebie wypnie :)

6. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    A skąd będą w serwisie wiedzieć jak była konsola stawiana?

Wysłane z mojego D5503

7. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A ja myślę że chodzi o cyrkulację powietrza. U góry konsoli jest wielka kratka wentylacyjna. Jak wiadomo ciepłe powietrze jast lżejsze i przy pionowym polożeniu będzie sie gromadzić na boku konsoli skąd nie będzie miało jak się wydostać i coś sie zacznie przegrzewać. Całkiem możliwe że napęd.

8. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Kolego cyrkulację wymusza wentylator.

Wysłane z mojego D5503

9. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ale o to chodzi że w pozycji standardowej za bardzo wymuszać nie musi, raczej tylko wspomaga naturalną cyrkulację powietrza. Zapewne też dlatego jest bardzo cichy i nic się nie przegrzewa. Jeśli zaś postawisz Xboxa na boku to zapewne na lewym boku, bo z prawej masz port usb i przycisk do synchronizacji padów. Zatem kratka główna znajdzie się po boku na dole. Połyskliwa część Xboxa z napędem i bez kratki wentylacyjnej znajdzie sie u góry. I teraz jakby wiatrak nie wymuszał, to i tak przy dłuższym działaniu zacznie tam się gromadzić ciepło. Potem się zdziwisz czemu ci się obudowa pofałdowała, albo płyta w napędzie się zagotowała ;). Choć jest też szansa że nic się nie stanie, ani nie zepsuje. Jak ktoś chce może próbować.

Ostatnia edycja: Listopad 24, 2015
  10. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Bzdura. Wentylator wymusza obieg powietrza. Emisja cieplna jest zbyt duża i zwykły radiator do oddawania ciepła jest niewystarczający. Jakbyś liczył tylko na "naturalną" cykrulację, to konsolę musiałbyś trzymać za oknem na halnym, żeby ci podzespoły schłodziło. Co nie zmienia faktu, że jak zablokujesz miejsca wlotu powietrza, to spadnie wydajność chłodzenia. Co do stawiania konsoli na boku, to podstawowe pytanie, jak silne jest PCB do którego montowany jest radiator. W tej wersji radiator jest spory (większy niż w x360), a co za tym idzie jest większe obciążenie punktów montażu na PCB. Przy położeniu poziomym ciężar radiatora rozkłada się na 4 pola montażowe. W przypadku postawienia bokiem bardziej obciążone są 2 punkty znajdujące się wyżej. Możliwe, że przy długotrwałym "zwisaniu" radiatora w pozycji bocznej uszkodzeniu/wygięciu ulegnie PCB. Jak też wspomnieli już moi przedmówcy, napęd wymusza położenie konsoli. Może po prostu być nieprzystosowany do pracy w pozycji bocznej i w pozycji bocznej rysować płyty.

Wczytywanie...

Poleć forum