konsola w sieci

Grygor25

Użytkownik
Użytkownik
Witam!1
Mam maly problem-posiadam neta z vectry i router wifi do ktorego podpieta jest konsola i tv za pomoca kabla, natomiast laptop laczy sie bezprzewodowo.Problem jest taki ze gdy gram online to laptop traci polaczenie i na odwoty,jesli siedze na lapie to konsola nie moze polaczyc sie z siecia i netem tak jakby lap i konsola laczyly sie na tym samy ip czy cos w tym stylu. probowale recznie wpisywac rozne ip w lapie i w konsoli lecz to nie pomoglo.Prosze o pomoc bo troche jest to juz nie mam pomyslow jak wybrnac z tego.
 

KLAIN

Użytkownik
Użytkownik
wyglada to wlasnie na to samo ip, upewnij sie ze w laptopie i konsoli jest na innym lub najlepiej ustaw auto.domyslam sie ze router ma wlaczone dhcp i sam przydziela ip?
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
jak wyżej...jeżeli dhcp jest włączone na routerze to w konsoli wszystko ma być ustawione na "automatyczne" i będzie hulać
 

Grygor25

Użytkownik
Użytkownik
tak dhcp jest wlaczone. probowalem wczesniej tych roziwazan i wygladalo tak-konsola na auto-lap na konkretnym ip=jezeli konsola pierwsza sie polaczyla z siecia i netem to byla w sieci i necie a w lapie byla tylko siec i na odwrot.Wczoraj odlaczylem tv od neta i konsola wraz z lapem korzysta z siec i neta, podejrzewam ze vectra udostepnia mi tylko polaczenie na dwa sprzety-moze tak byc???
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
oczywiście że tak, twoja pula dostępnych adresów jest równa = 2 Zadzwoń do nich i powiedz że masz nowe urządzenie.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
lap na konkretnym ip
Dlaczego laptop ma recznie wpisane ip ?
Pokaz ustawienia DHCP z routera
podejrzewam ze vectra udostepnia mi tylko polaczenie na dwa sprzety-moze tak byc???
Nie moze bo vectra tego nie robi
Podaj model routera i modemu od vectry
Zrób tez test na laptopie w wierszu polecen wpisz ping 8.8.8.8 jaki masz TTL ?
 

Do góry Bottom