1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola z RGH, LT3? Wasabi? DUAL NAND - świeżak prosi o pomoc ;)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez squesh, Listopad 28, 2013.

1. squesh

squesh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie,

W ostatnim czasie na łamach tego forum pytałem Was już o kilka rzeczy (dziękuję bardzo za odpowiedzi).
    Czas zakupu konsoli zbliża się dużymi krokami. Nie wiem czy podejmuję dobrą decyzję - a na dodatek dziś poczytałem troszkę o Wasabi 360.

Wybrana konsola to Trinity przerobiona pod RGH +LT3.0 z DUAL NAND.
    Co sądzicie o czymś takim?

Przeczytałem, że aby nagrać płytę dla LT3 muszę mieć iHAS B. Na razie nie posiadam i raczej w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy nie będę kupować. (szkoda, że każdą nagrywarką nie da się wypalić płyty).

A jak spisywało by się coś takiego - konsola przerobiona pod RGH z DUAL NAND +Wasabi 360.
    Wówczas nie muszę wypalać płyt i na oryginalnym nandzie mam dostęp do XBL, tak? A RGH swoją drogą. :)

Wasabi kosztuje niecałe 300zł, a przeróbka do LT3. jak się ma cenowo?

Proszę, doradźcie mi co najlepiej zrobić.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Cena LT3 zależna od tego jaki masz napęd w tej trince. Jaka data produkcji ? - jeśli do lipca 2011 to jest szansa ,że za LT3 dasz do 80zł,
    jeśli po lipcu 2011 to możliwe od 220-280 zł.
    Mając wasabi nie potrzebujesz RGH ani LT3 ... grasz z obrazów ISO normalnie.
    Mając RGH i LT3 na dualu, znów wasabi niepotrzebny ,ale trzeba palić płyty
    Pod LT3 pasuje palić płyty IHAS'em, żeby spokojnie grać online.

1 osoba to lubi.
  4. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Daty produkcji nie znam (wybrałem konsole i te przeróbki tak wstępnie, które na dniach miałyby być wykonane)

Czyli jeśli nie posiadam IHAS`a, to z LT3 i tak nie po korzystam, prawda? Zostanie mi jedynie RGH (do czasu zakupu nagrywarki - a to kolejne koszty).

Dlaczego RGH przy Wasabi jest zbędne? Rozumiem, że wrzucam wtedy iso na dysk i śmigam z tego, ale jest sporo gier przerobionych pod RGH, a tak pozostanie szukać jedynie iso (dla Wasabi) ?
    Na pewno część gier na kinecta kupię oryginalnych od czasu do czasu (bo te rzędu 60-90zł to jeszcze nie taki majątek).

To wówczas wynikałoby, że jeśli zakupię Wasabi, to w sumie nie musiałbym ani przerabiać nic w konsoli ani stosować DUAL NAND`u? (co jest sporym kosztem - bynajmniej RGH+LT3+DUAL wychodzi więcej niż samo Wasabi) :)

5. Jabar

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1 osoba to lubi.
  6. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    o, ale pewnie tylko te obrazy do 8,5 GB tak? Bo niektóre mają 8,7 GB i jak czytałem to IHAS (z softem LT MAX) je bierze a inne nagrywarki już nie?

Jak czytam ten temat z linku, to jednak widzę, że chyba RGH "rządzi" :)

7. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Tak. Ihas nagrywa wszystkie kopie na 100%. Z rgh nie ma tyle problemów z wypalaniem gier a co za tym idzie nie trzeba kupować płyt.

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T

1 osoba to lubi.
  8. Jabar

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1 osoba to lubi.
  9. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jeśli gra zajmuje mniej, np. znalazłem:
    Wielkość obrazu ISO: 8334MB (XGD3)

To również zostanie zwykłą nagrywarką wypalone 97% (mimo, że w programie będzie 100%) - i także ryzykowne jest granie po XBL?
    Generalnie KAŻDA płyta nagrana inną nagrywarką niż IHAS to ryzyko na XBL?

10. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak, mając iHasa wypalasz kopie 1:1 i szansa na bana jest bardzo niska.. oczywiście jeżeli nie grasz przed premierą w jakąś grę, zresztą podobno banów za LT nie było od 4 lat, więc możesz grać spokojnie.

1 osoba to lubi.
  11. Jabar

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Powiadają, że ryzykowne.. ja nie sprawdzałem, bo płyt nie nagrywam.
    Jednakże gry nagrane w tych 97% na singlu można grać śmiało i każdą grę da się ukończyć.

1 osoba to lubi.
  12. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję za odpowiedzi.

Czyli wychodzi na to, że śmiało we wszelkie gry kinect można się bawić i w te na pada także,
    a jeśli chodzi o XBL to wówczas wtedy zainwestować w IHASA.

PS. A jak jest wówczas z save z grami czy z dodatkami, texturami itp?
    Dodatki wgrywam normalnie na dysk wewnętrzny i save także są tam zapisywane?

13. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Tak wszystko leci na dysk wew.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

14. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Nabazgram jeszcze coś w tym moim temacie ;)

Jednak po przemyśleniu i otrzymanych informacji zdecydowałem się na WASABI 360.

Moje za były takie, że:
    Konsola wówczas jest niemodyfikowana, XBL działa bez problemu i nie muszę nagrywać płyt. Nie potrzebuję IHSA aby nagrać grę bezpiecznie pod XBL.
    - Podobno także jest mniej problemu jeśli chodzi o aktualizację - aktualizuje oryginalny soft tylko (w przypadku DUALA oba i więcej jest zabawy)

Przeciw:
    Stracę niestety RGH, nie wgram emulatora innej konsoli (troszkę szkoda, bo na PSX, PS2 są fajne gry dla dzieci także) - ale coś kosztem czegoś.

Głównie będzie grał Syn na kinekcie (bardzo mu się podobało u znajomych) - a i też nie będzie to codziennie.
    Konsola raczej nie będzie bardzo dużo używana (tj. nie codziennie przez pół dnia) :)

Napisałem moje rozważania, ponieważ jeśli ktoś uważa, że lepsze RGH, DUAL, że przy samym Wasabi mam dużo ograniczeń itp.,
    to proszę o wypowiedzi.

Linuksa nie będę stawiać - nie jestem mocno doświadczony, więc chyba przy RGH nie wykorzystałbym i tak wszystkich zalet.

PS. Jeszcze do tego chciałbym dowiedzieć przy okazji o coś: :)
    Jeśli znajomy ma trochę gier na dysku pod RGH, to czy z tego jest możliwość utworzenia obrazu ISO? Tak abym mógł to w Wasabi puścić?
    Czy muszę jedynie wówczas szukać obrazów ISO?

Oraz pliki takie jak: Filename: s-kss2.rxx - chodzi o rozszerzenie .rxx
    Takie gry są pod RGH czy to podobne do ISO i Wasabi też to odczytuje?

15. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Osobiście używam Dual Nand z prostych przyczyn
    - dwa dyski, na jednym lecą gry oryginalne, na drugim RGH
    - oryginalne gry aż tak drogie nie są, na RGH wypróbujesz daną grę czy Ci przypasi i kupisz/nie kupisz legala, dodatkowo niektóre gry, które mają bardzo słabe multi wg mnie nie są warte swoich cen; każda gra prędzej czy później trafia się w promocji, a jeśli nie masz parcia na gry, tj. dziś wychodzi (przykładowo) BF4 i musisz w to grać dziś, to wg mnie Wasabi jest średnim pomysłem
    - wygoda wgrywania RGH, po FTP leci wszystko bez problemu
    - jak sam wspomniałeś - emulatory, DLC, bezproblemowo, przy Wasabi DLC zainstalujesz pod warunkiem, że wyszło na płycie, np. w GOTY wersji lub pakiet DLC na nośniku
    - z duala korzystam ok. roku, soft główny działa, bez bana, wszystko bezproblemowo, do RGH używam osobnego dysku, żeby syfu nie było, oczywiście osobne profile

MOIM zdaniem taka konfiguracja jest wygodna, bezpieczna i tania. Dual nand jest niemożliwy do wykrycia, dodatkowa kostka nand po prostu jest odłączona podczas odpalania oryginalnego softu, a w LT/Wasabi zawsze jakaś szansa na wyłapanie bana jest, raczej większa, niż w przypadku Dual nandu.

Zastanów się po prostu, czy będziesz łupał multi, czy sporadycznie, czy gry w singlu, czy kinectowe i czy jesteś zbieraczem achievmentów, żeby się nimi wychwalać na lewo i prawo, bo tych z RGH nie radzę przerzucać na główny profil.

A kasę zaoszczędzoną na Wasabi lub LT możesz przeznaczyć na jedną lub więcej oryginalnych, wypróbowanych wcześniej na RGH gier...

1 osoba to lubi.
  16. thomas2549

thomas2549 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Poza tym, jeżeli się nie mylę to do wasabi potrzebny jest klucz napędu więc dolicz do tego koszty wyciągnięcia klucza.

1 osoba to lubi.
  17. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Zgadza się. Koszt wyciągnięcia klucza to zapewne +- cena LT, ponieważ inaczej się go wydobyć nie da, ewentualnie robiąc RGH można go też wyssać z konsoli...

1 osoba to lubi.
  18. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuje za wypowiedź.

Ale Wasabi podobno jest jeszcze bezpieczniejsze od LT3? Jeśli chodzi o XBL i bany.
    Generalnie, to będziemy głównie z Synem grać w proste gry (kinect).
    Sam nie mam parcia na nowości, chodź w BF4 w wolnej chwili zagrałbym - ale ogółem mnie gry nie wciągają strasznie (lubię pograć czasami).
    Na pewno parę oryginałów szczególnie na kinect kupimy bo nie są aż tak drogie (takie kwoty jeszcze idzie wydać na legala).

Klucz będzie wyciągnięty przez chwilowe RGH (LT nie będzie robione w ogóle, więc tu mi kosztów nie doliczają)

Powiedzcie mi proszę jeszcze, czy pliki z rozszerzeniem .rxx działają podobnie jak .iso? Czy to te od RGH?

Bo nie wiem czy takie mi się przydadzą :)

"... i czy jesteś zbieraczem achievmentów" - troszkę "zielony" jestem. Chodzi o zdobywanie wszelkich odznaczeń w profilu XBL?
    Bo jeśli tak, to lubię sprawdzać się online i mieć jakieś wyniki niż grać tylko po singlu. (wcześniej bawiłem się w gry MMO online) :)

A i jeszcze tak pomyślałem, że jeśli np. po kilku miesiącach stwierdzę, że jednak Wasabi to za mało i przydałby się DUAL z RGH to zawsze mogę to wykonać.

19. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Plik .rxx jest to dana część skompresowanego archiwum WinRAR, rozpakuj to i będziesz miał ISO. Najprawdopodobniej pobrałeś grę w której masz kilkadziesiąt partów i każdy się kończy taką nazwą: .r01, .r02, .r03 itd.)

1 osoba to lubi.
  20. squesh

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za informacje. :)

Kolejne pytanie mam do Was.

Czy na oryginalnej konsoli tylko z Wasabi odtworzę filmy inne niż płyty DVD? tj. z dysku filmy: avi, rmvb, może .mkv?

21. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie da rady.

Wczytywanie...

Poleć forum