1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola zacięła się po czym wyskoczył RROD. POMOCY!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dawid703, Marzec 21, 2012.

1. dawid703

dawid703 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, wczoraj odebrałem konsolę od gościa który zmieniał mi laser na nowy ponieważ stary praktycznie nigdy nie mógł odczytać płyt. Ładnie podłączam wszystko, wkładam płytę (COD MW3) - gra zainstalowana na dysku - wyczytało dosłownie po kilku sekundach. Uradowany zacząłem grać. Wszystko było pięknie przez pierwsze 5 minut. W pewnym momencie konsola zacięła się - na ekranie wyskoczyły jakieś kwadraty (widoczne na filmiku). Brak jakiejkolwiek reakcji, musiałem wyłączyć konsolę. Wkurzony spróbowałem na innej grze (BBC 2). Stało się dokładnie to samo. - dla dowodu nagrałem filmik bo miałem przeczucie, że tak będzie. Wyłączyłem konsolę. Na drugi dzień włączam xboxa i co? RROD! 3 czerwone diody pięknie się świecą na x'ie. Myślałem, że mnie szlak jasny trafi. Dzwonię do gościa i opisuję mu sytuację. Powiedział mi, że to na pewno nie z jego winy i nie ma zamiaru mi tego naprawiać. Jak uważacie? To możliwe że rrod po wymianie tego lasera/napędu to zbieg okoliczności? Co mam robić?

http://www.youtube.com/watch?v=JPWfqg2c2kI&feature=youtu.be <--- Filmik - akcja zaczyna się w 7 minucie.

XBOX 360 DIAGNOZA - 3 CZERWONE DIODY - YouTube - zdiagnozowałem diody i wyszedł błąd 0030 co wg tej strony [Faq] ERROR CODE \ KODY BŁĘDÓW X360 - polish:Elite:board wykazuje, że jest problem z kontrolą temperatury.

Da się to jakoś naprawić? Myślicie, że powinienem jeszcze dzwonić do gościa co wymieniał napęd i go za przeproszeniem zj***ć?

Z góry dzięki za pomoc!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Masz zimne luty pod CPU (nie można wykluczyć GPU) .
    W celu sprawdzenia nr seryjnych pogrzać suszarką radiator CPU i sprawdzić czy konsola się włączy .
    Gdyby konsola się uruchomiła wchodzisz w ustawiania systemu i sprawdzasz czy nr seryjny się zgadza możliwe jest że została podmieniona płyta główna.
    Podaj date konsoli .

4. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    zobacz jaki tam jest dokładnie rrod , jak się włącza i po graniu wyskakuje rrod możliwe ,że się tylko przegrzewa ,żle poskładana/żle dopięty radiator lub pasta lipna /jak luty na gpu puściły niczyja wina chyba ,że radiator żle był przymocowany.naprawa gpu tylko przez serwis i koszt 100zl(przeważnie robione hot air (działa 1-3miechów)-250zl(raczej profesionalne i trzyma dłużej ale rrod i tak wraca)

5. Pawel29

Pawel29 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kod bledu to wina gpu a wyjecie napedu zeby wymienic laser nie trzeba ruszac plyty starsze modele konsol maja tendecje do rroda wiec prawdopodobnie dobiegl tej konsoli czas do konca zycia wiec lepiej rozgladnij sie za nowsza konsola np z 2009r jasper i bedziesz mial problem z glowy na dlugie lata

Wczytywanie...

Poleć forum