1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsole Xbox 360 z napędem Blu-ray?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez tkn, Październik 22, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów

Wszystko wskazuje na to, że posiadacze Xboksów 360 niedługo otrzymają dostęp do technologii Blu-Ray, z powodzeniem wykorzystywanej od kilku lat w konkurencyjnej konsoli PlayStation 3. Microsoft długo bronił się przed wprowadzeniem dysków optycznych o dużo większej pojemności, jednak w ostatnim wywiadzie Steve Ballmer potwierdził, że jest taka możliwość.

W wideo rozmowie z redakcją serwisu Gizmod, prezes Microsoftu zapytany o możliwości wprowadzenia dysków Blu-Ray jako napędów w konsolach Xbox 360, przyznał, że firma prowadzi prace nad takim rozwiązaniem. Według słów Ballmera nie będzie to jednak napęd wbudowany w konsolę, a osobne, peryferyjne urządzenie, współpracujące z produktem giganta z Redmond.

Niestety prezes Microsoftu nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących nowego rozwiązania. Słowa „będziecie mieć możliwość dostania napędu Blu-ray w ramach akcesoriów” jasno jednak wskazują, że coś jest na rzeczy. Możliwe, że producent konsoli Xbox 360 chce wstrzymać się ze wszystkimi oficjalnymi ogłoszeniami jeszcze kilka miesięcy. Pierwsza okazja nastąpi prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku, kiedy w Las Vegas odbędą się targi Consumer Electronics Show.

Całe zamieszanie nie jest pierwszą próbą powiązania Microsoftu z technologią wykorzystywaną do tej pory skutecznie przez największego konkurenta tej firmy na rynku – Sony. W ubiegłym roku serwisy branżowe również informowały o rzekomych przymiarkach do wyposażenia Xboksów w napędy Blu-ray. Wtedy rewelacje te zostały dość szybko zdementowane przez szefów Microsoftu.

Coraz szybszy rozwój rynku gier oraz przygotowywanie przez developerów tytułów na różne platformy może tym razem jednak zmusić Microsoft do zmiany swojej polityki. Kilka miesięcy pisaliśmy między innymi o problemach z upchnięciem na płycie DVD ogromnego świata z gry RAGE przygotowywanej przez id Software.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48779

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To tylko do filmów, nie będą mogli wydawać gry na płycie blu-ray. Ponieważ konsola jest z napędem dvd

4. ogrodnik10

ogrodnik10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  5. malyr

malyr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Trójmiasto
    hmm jak nie będą mogli?
    to po co sprzedają xbox 360 arcade bez dysku i gry które dysku wymagają
    - forza 3
    - oblivion GOTY
    przygotować się trzeba, że wprowadzą gry na BR i tyle
    następny xbox będzie miał tylko napęd br
    chociażby ze względu na piractwo, bo będzie się mniej opłacało :)

6. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Ciekawe jaki będzie koszt tego zewnętrznego BR.. Znając M$ to z 700zł..

7. iTyle

iTyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Przecież pisze ze będzie osobny napęd BR a odpalenie gier na czytniku BR nie będzie problemem na microsoftu

8. Graczdari

Graczdari Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gier na BR nie mogą zrobić. Jeden powód: osoby które posiadają stare czytniki nie będą mogły pograć a to wtedy jest nie fair. Chyba, że dwie wersje. Np. 4DVD lub 1BD :)

9. sparda87

sparda87 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dymanie konsumenta w tych czasach jest powszechne (vide psp go i brak und, 100 wersji ps3, 5 wersji nds i z 50 wersji xboxa;) więc jeżeli m'soft wyda 360 z blue ray'em nie zdziwie się

10. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów
    A mnie się wydaje, że M$ napędem BR szykuje się do Natala, i ogólnie do rozwoju X360 to posunięcie wydaje się logiczne. Według mnie dostaniemy opcjonalny odtwarzacz BR do oglądania filmów jak i grania z płyt BR, posiadacze odtwarzaczy DVD9 nie będą pokrzywdzeni bo gry będą wychodziły dalej na płytach DVD9 np. będzie już ich trochę więcej.

BR wygrał swego czasu wojnę napędów, mimo że przyszłością jest dystrybucja cyfrowa to moim zdaniem nie nastąpi ona tak szybko jak co poniektórzy chcieliby jej wprowadzenia.

Wtedy to z x360 zrobi się takie małe multimedialne centrum rozrywki, z możliwością oglądania filmów FullHD, i grania z płyt BR i naturalnie to zapcha dziurę przed wydaniem next gen'ów w kolejnych latach.

To jest moja teoria przyszłości M$ :DD, ja się ciesze bo może M$ przyczyni się do rozpowszechnienia BR i sprzęt jak i akcesoria po prostu pójdą ostro w dół.

11. Darek36

Darek36 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zagrywka totalnie bez sensu. Większość gier mieści się na 1 DVD i nie widzę powodu dla którego X360 potrzebowałby nagle BR
    Bardziej opłacalnym wyjściem byłby zakup HDD i robienie gier na 2 DVD. Nie widzę w tym nic złego. Problemem może być tylko z wersją ARCADE, która blokuje takie rozwiązania , choć i tak lepiej kupić ten HDD niż BR

Sony ledwo upycha swoje BR , mało tego gry na PS3 i tak instalują się w pewnym stopniu na HDD. Sony nagrywa BR tak aby laser nie musiał się wracać po informacje , tylko informacje są powielane i nagrywane w wygodnych miejscach. Czemu ? a dlaczego nie , mają sporo miejsca a i laser PS3 jest wolniejszy niż DVD w X360.

Dziwi mnie fakt, że tekstury w PS3 są zazwyczaj gorszej jakości niż na X bo ma tylko sztywne 256 RAMu.

12. tomciopaluch

tomciopaluch Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia, Poland
    przestancie panikowac i siac glupie plotki...oczywiste jest ze ms musi sie rozwijac i napewno predzej czy pozniej wprowadzi BR... ale napewno nie przeskocza nagle na xsa 360 z dvd na bluray i kazdy bedzie musial kupic BR zeby pograc w nowe gry....pomyslcie normalnie..to jest nie realne ..kazdy uzytkownik musialby sie zaopatrzec w bluray a to nie jest tanie.... glownie chodzi o filmy i to wszystko...............lub chodzi o nowego xsa calkiem...............
    bez komentarza

13. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Ufff... Tytuł newsa mocno mnie zaniepokoił, ale treść ukoiła moje nerwy :) Bardzo dobrze, oby jak najdłużej M$ trzymał się z dala od Blu-Ray'a, przynajmniej do czasu złamania napędu z PS3 :p

14. seba12aa

seba12aa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  15. sasukepl

sasukepl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Otwarzacz Blue ray będzie służył wyłącznie do filmów tak jak jest teraz z otwarzaczem HD-DVD.Najprawdopodobnie będzie otwarzał format Blue Ray i HD-TV

16. emil 92

emil 92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Niech wprowadzają BR.. Mnie to tam nie przeszkadza, tylko że w następnej konsoli 'Majkrosoftu'.
    Ale napęd zewnętrzny jest głupim pomysłem.. Zamiast tworzyć niepotrzebne bajery i w dodatku drogie, bo tanie to nie będzie to niech się wezmą ostro za rozwój konsoli która nam pożyje długo i szczęśliwie i będzie bezawaryjna. ;D

17. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    mnie wogóle nie przeszkadza Bluray - mogą i gry być w sumie i same filmy - ale tak czy siak nie kupię - bo to nie ma sensu
    raz że to kolejne pudełko - bez wyglądu - którego nie ma gdzie postawić
    a dwa, że śmiało można założyć - że będzie drogi - zapewne za grosze więcej można kupić przyzwoity stacjonarny BD z bajerami typu java
    a trzy - że jakby rrod znów był - to co mi po samym blurayu bez konsoli - wtedy wtopa na maxa tylko sprzedać za grosze na alledrogo
    wniosek - ten BD jest nam potrzebny jak wrzód na d.....

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum