1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsolove - polski serwis wymiany gier

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez czester21, Luty 25, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. czester21

czester21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    witam

Powstaje pierwszy polski serwis wymiany gier, można go odwiedzić pod tym adresem: Konsolove

O serwisie dowiedziałem się z jednego forum, nie zauważyłem tutaj żadnej wzmianki o tym serwisie, a wydaje mi się, że warto się nim zainteresować.

Pomysł nie jest nowy, tego typu serwisy działają na zachodzie, jednak do tej pory chyba nie było jeszcze polskiego serwisu zajmującego się wymianą gier, wiec ten jest chyba pierwszy.

Aktualnie mają tylko dwie gry do sprzedania, więc trzeba poczekać aż serwis się rozrośnie, ja trzymam kciuki, wydaje mi się, że taki serwis będzie przydatny.

Jedyne co mnie zastanawia to czy będzie się opłacało z niego korzystać - oczywistą sprawą jest, że twórcy serwisu chcą zarobić na wymianie gier, więc albo będą opłaty za wymianę gry albo ceny skupu będą zaniżone w stosunku tego co można dostać za daną grę na allegro aby wyciągneli z tego jakieś korzyści finansowe - oby tylko nie stało się tak, że nikt nie będzie z serwisu korzystał bo każdemu bardziej opłaci się sprzedać grę na allegro niż na konsolove.

2. Lotnik421 Xbox One

3. johan0

johan0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    super gdyby nie tylko....

niestety taki serwis nie ma prawa bytu ze wzgledu na gleboko zakorzeniony brak szacunku dla nie swojej wlasnosci w naszym narodzie, badz tez brak wyobrazni - znaczy sie ja biore plyte z gra ostroznie, jak skoncze to chowam do pudelka, natomiast z niewyjasnionych przyczyn moj bracik po pozyczeniu ode mnie czegos oddaje mi porysowany gniot, ktory: 'przeciez dziala, wiec o co ci chodzi' ! No wlasnie z wieloma takimi osobami sie spotkalem w zyciu, wiec 3 takie osoby wypozycza se plytke z gra i po plytce... moze troche wiecej niz trzy ale zasada dziala i mocno zwieksza koszty takiej dzialalnosci....

4. zenon

zenon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    zgadzam sie w 100% :) my jako narod nie doroslismy do takiego czegos.
    50 lat komuny calkowicie wytepilo w nas zdolnosc szanowania cudzej wlasnosci oraz skutecznie skreslilo ze wszystkich slownikow slowo "orginal" :)
    dopoki pirata bedziesz mogl miec za 7 zl nie bedziesz szanowal orginalow.
    wiekszosc polakow uwaza piractwo za blahostke (dopoki oczywiscie dotyczy to obcego produktu a nie wlasnego) wiec na razie takie portale beda raczej niszowym zjawiskiem :)

5. Danke

Danke Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    XBOX 360 World
    Na pewno dobrym pomysłem jest z taką wymianą gier, lecz narazie będe obserwował ten serwis, jak traktują oni potencjalnych nabywców.

6. david8666

david8666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Powiem Wam tak.

Rozmawiałem z obsługą tego sklepu i jestem pod wrażeniem. Na maile odpowiadają rzeczowo i szybko.

Jednego tylko jestem ciekaw: jak poradzą sobie z wiarygodnością użytkowników. Bo przecież wysyłamy im gry jako pierwsi. Hmm zobaczymy, może zaryzykuję i puszczę im jakiegoś starocia hehe

Edit:
    Jednak chyba ktoś im już zaufał bo gier widać w sklepie przybywa - zaczęło się od kilku a teraz już na xboxa jest około 20

7. Konsolove

Konsolove Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam,

Na samym początku chciałbym podziękować osobie która zapoczątkowała ten wątek gdyż dzięki temu sklep KONSOLOVE zyskał dużą ilość nowych klientów, co sprawia, że nie każdy Polak to złodziej nie znający słowa oryginał ;)

Wiemy to stąd, iż znamy dokładne źródła odwiedzin użytkowników Naszego serwisu dzięki Google Analytics.

Może trochę odpowiedzi na stawiane na forach pytania:
    1. KONSOLOVE jest legalną firmą zarejestrowaną w Urzędzie miasta Głuchołazy dn. 21.05.2008 pod numerem ewidencyjnym 5022 przez Łukasza Malakę. Serwis na właściwą domenę przeniesiony został pod koniec grudnia z uwagi na długie i skomplikowane prace nad samymi funkcjonalnościami serwisu
    2. Każda gra sprzedawana w Naszym sklepie jest sprawdzona pod kątem posiadania pudełka, książeczki, okładki i co najważniejsze płyty w stanie jak najbardziej zbliżonym do idealnego. Od tego tygodnia posiadamy profesjonalną maszynę do regeneracji płyt co sprawi, że każda płyta będzie bardzo dobrej jakości
    3. Każdego dnia zwiększamy bazę gier. Jak ktoś zauważył na początku były 2 gry!! teraz po 6 tygodniach jest ponad 40. Do Świąt Wielkanocnych mamy zamiar posiadać około 100 tytułów, ponieważ całość obecnych dochodów intensywnie inwestujemy.
    4. Cena wymiany - rozumiem, że dla niektórych 20 PLN to może nie jest najniższa kwota, jednak to jest Nasz jedyny zarobek. Dodając do tego fakt że zwiększamy ilość VPLN za wysyłkę gier do nas na własny koszt robi się z tego 10. Oczywiście każdy może uważać, że to jest dużo, chyba że ma na tyle elastyczną wyobraźnię aby dostrzec, że prowadzenie legalnej płacącej podatki firmy też kosztuje.

Z przyjemnością będę śledził ten wątek i odpowiem na każde pytanie.

Pozdrawiam,
    KONSOLOVE
    Łukasz Malaka

8. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Świetny pomysł :D Teraz znajduje się tam bardzo dużo gierek i jak sam obserwuje wszystko sie rozwija :D Już sie zarejestrowałem i jak mi sie coś znudzi to zaraz wysyłam i biore coś świeższego :D

Mam tylko pytanie jak wygląda cała procedura wymiany , tak jasno i rzeczowo bo nie do końca zrozumiałem. Czy to jest tak że wysyłam wam gre (na mój koszt) powiedzmy że skupujecie ją za 100 PLN i wtedy na konto wchodzi mi 110 VPLN. I gdy chce kupić inną gre która kosztuje np. 80 PLN to ją biore wy mi przysyłacie do chaty a z konta zchodzi mi VPLN tyle ile wynosi wartość gry i jeszcze 20 VPLN za to że wymieniam !!! :D
    Tak to wygląda ?? Są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty ?? Czegoś nie uwzględniłem ?? Dzięki z góry :D

9. cjb

cjb Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    SILESIA
    Jak to jest jeżeli wysyłam więcej niż jedną grę ile trzeba zapłacić na poczcie orientujecie się ?

10. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Świetne, pewnie będę korzystał.

11. kaku

kaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja wam powiem tyle u mnie w miescie jest takie cos na wszystkie konsolki i bardzo dobrze funkcjonuje póki co ;) a jest juz od jakis hmmm 10 lat ?

12. Konsolove

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Prawie wszystko się zgadza z wyjątkiem kwoty wymiany, którą to musisz pokryć w złotówkach albo przelewem bankowym w przedpłacie albo u listonosza/kuriera jeśli zamawiasz przesyłkę pobraniową.
    Pozostałą kwotę VPLN możesz wykorzystać w późniejszym czasie kiedy będziesz chciał wymienić na coś droższego. Działa to również w drugą stronę - jeśli ktoś sprzeda tańszą grę i chce kupić nowszą system sam oblicza brakującą różnicę, którą użytkownik pokrywa w złotówkach.

CJB:

Jeśli wysyłasz 2 gry koszt jest taki sam jak przy 1. Następnie kwota rośnie niewiele w przypadku większej ilości gier. Zależy to też od samej gry przy wysyłce kilku np książeczek itd. Jednak zawsze może to być 0.50- 2PLN róznicy najwyżej.

Paczka pocztowa - 8 PLN
    Paczka pocztowa priorytetowa - 10 PLN

Pozdrawiam,
    Łukasz Malaka

13. BaginiakGB

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Jeśli chce przelać Tobie pieniądze za wymiane (te 20 PLN) , to musze to zrobić przed wysłaniem wam gry , czy po wysłaniu , albo wtedy dopiero jak zamówie jakąś tam gierke ze stronki i wtedy wysyłacie po potwierdzeniu przelewu ?? :D

Sorry za troche przesadną dociekliwość ale kiedyś sie przejechałem na podobnej sprawie i po za tym dobrze wiedzieć wszystko na start :D

14. Konsolove

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dobrze że zadajesz szczegółowe pytania bo to oznacza że ważne dla Ciebie jest bezpieczeństwo zawieranej transakcji.

Skrócony opis procedury wygląda tak:
    1. Wybierasz grę jaką chcesz sprzedać
    2. Klikasz Sprzedaj grę na karcie danego produktu i pojawiają Ci się dane adresowe na które wysyłasz grę
    3. Wysyłasz grę na swój koszt otrzymując o 10VPLN więcej niż wynosi wartość gry lub na koszt Naszej firmy
    4. Po dostarczeniu gry do Nas i sprawdzeniu otrzymujesz VPLNy
    5. Za otrzymane pieniądze kupujesz inną grę/gry
    6. Za grę płacisz z portfela VPLN chyba że masz niewystarczającą ilość środków - wtedy różnicę pokrywasz w złotówkach
    7. Za wymianę 1 gry płacisz 20PLN płatne albo przy odbiorze wysyłki jeśli chcesz za pobraniem albo w momencie składania zamówienia korzystając z systemu Płatności.pl, który jest udostępniany jedynie legalnie działającym firmom i pozwala dokonać błyskawicznego przelewu z większości polskich banków
    8. Otrzymujesz zamówione gry pocztą lub kurierem

W razie kolejnych pytań chętnie udzielimy niezbędnych informacji.

Pozdrawiamy,
    Zespół KONSOLOVE

15. BaginiakGB

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Dobrze :D Teraz rozumiem :D

A , jeszcze ostatnie pytanko

Czy można kupić od was gre tak zwyczajnie ??
    Mam na myśli że po prostu wchodze na stronke i zamawiam a wy mi ją wysyłacie pobraniowo lub ja przelewam kase ,,NORMALNĄ'' :D na wasze konto czy jakoś tak !!
    Jest taka możliwość czy działa to tylko na zasadzie wymiany i ewentualnego dopłacania ??

Pytam ponieważ jestem zainteresowany dwoma tytułami z Waszej oferty :D
    A mianowicie Project Gotham Racing 4 oraz Crackdown

16. Konsolove

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Tak, oczywiście jest również taka opcja.

PGR 4 obecnie nie ma w ofercie do sprzedaży, Crackdown jest.

Pozdrawiam,
    Łukasz

17. BaginiakGB

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    hmm...

Dziękuje za info :D
    Pozdrawiam :D
    Do następnego kontaktu :D

Przyszły klient :D

18. scripto

scripto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraqw
    A ja tez mam małe pytanko :) Otóż jakiś czas temu zamówiłem sobie orygalnego, nowego Prince of Persia na xboxa 360. Ale niestety nasza ukochana Poczta polska coś spierniczyła i powstało małe uszkodzenie. Tak więc pytam, czy przyjmujecie gry w takim stanie (oczywiście instrukcja jest, płyta nie porysowana) ?

19. Konsolove

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W tym przypadku nie będzie problemu z uwagi na fakt, że posiadamy zastępcze pudełka- ważniejsza jest okładka, książeczka i przede wszystkim stan samej płyty.

Z pocztą a szczególnie z kurierami czasem tak jest, że dochodzą takie gry. W 99% przypadków jest to wina wysyłającego gdyż szkoda mu na kopertę bąbelkową.
    Jednak należy wyraźnie zaznaczyć - takie sytuacje zdażają się niezwykle żadko. Większość ludzi wysyła do Nas gry w zwykłej kopercie i jest wszystko w porządku.

Co do kopert. Warto je kupować w sklepach papierniczych. Tam zapłacisz 30% tego co zapłaciłbyś na poczcie.
    Oczywiście my każdą grę wysyłamy w takiej kopercie.

Pozdrawiamy,
    Zespół KONSOLOVE

20. scripto

scripto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraqw
    Hehe, super :) Widać, że przykładacie sie do wszystkiego :) Szykuje sie wam kolejny klient :)

21. norberdo

norberdo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    zGora
    Swietna inicjatywa, sporo gier jest w bardzo konkurencyjnych cenach :) To alternatywa dla tych co narzekaja na o-takie-wielkie-ceny-gier-w-polsce-ze-az-biedny-musze-sciagac-gry-z-internetu ;) Niektore gry sa w takich cenach ze wstyd sciagac z sieci... A tak na marginesie, to bardzo mnie ciekawi, ile osob, z tych co narzekaja ze gry sa za drogie i na pewno kupowaloby gdyby kosztowaly mniej niz 100 zl faktycznie kupi tutaj gre ;) Przypuszczam, ze w paru przypadkach hipokryzja nie zna granic..

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum