1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Konsolowe granie w 4K na wyciągnięcie ręki? - Xbox One Scorpio pod lupą

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Czerwiec 14, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3212
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Na ile potężniejsza? Microsoft pochwalił się następującą specyfikacją techniczną modelu Xbox One Project Scorpio.

Wydajność GPU: 6 teraflopów
    Procesor z 8 rdzeniami
    Pamięć z transferem danych 320 GB/s
    Obsługa rozdzielczości 4K w grach
    Pełna obsługa gier VR
    Gry działające przy stabilnych 60 fps

Warto w tym miejscu zastanowić się, co oznaczają te dane. Czy to faktycznie taki "killer", na jakiego kreuje go Microsoft? Prawdopodobnie gigant z Redmond wsadzi pod obudowę Scorpio w pełni odblokowany chip AMD Polaris i bardzo szybkie kości pamięci GDDR5X. Co z procesorem? Trudno w tej chwili powiedzieć, ale skoro Microsoft woli zaczekać do przyszłego roku, to pewnie wrzuci do Scorpio nowy, potężny procesor AMD Zen, który pojawi się na rynku dopiero w październiku 2016 r.

Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim wszystkie gry będą hulać w natywnej rozdielczości 1080p i w 60 fps bez najmniejszych problemów. Czy faktycznie możemy liczyć na rozdzielczość 4K w grach? Tu z pewnoscią pojawią się problemy z utrzymaniem 60 fps (bo takie kłopoty mają aktualnie nawet high-endowe komputery). System powinien jednak poradzić sobie z rozdzielczością 4K w średnio wymagających graficznie tytułach i przy 30 fps.

Można utyskiwać na fakt, że Xbox One traci swoje exclusive'y na rzecz PC, ale w przypadku Xbox One Project Scorpio konsola będzie mieć pewnie istotną przewagę cenową nad składanym samodzielnie pecetem. Gdyby ktoś dzisiaj chciał złożyć komputer posiadający podobną specyfikację jak Xbox One Project Scorpio musiałby wyłożyć ok. 1500 dolarów (jeśli przyjmiemy, że Microsoft faktycznie wykorzysta procesor AMD Zen, a nie zmodyfikowaną wersję Jaguara).

Pozostaje pytanie czy Microsoft popełnił błąd ujawniając istnienie Xbox One Project Scorpio tak wcześnie? Ten temat podejmował nawet sam szef działu Xbox. Phil Spencer sam przyznał, że "to szalone ujawniać hardware tak wcześnie" (premierę zaplanowano na okres świąteczny 2017 r), ale firma chce by klienci mieli pełne informacje.

Warto przypomnieć, że Microsoft nie będzie dzielić bazy użytkowników Xbox One. Wszystkie modele konsoli (Xbox One, Xbox One S, Project Scorpio) mają odpalać wszystkie wydawane gry (pytanie w tym miejscu co z wymagającymi grami VR?). Właściciele Scorpio będą po prostu cieszyć się znacznie wyższą rozdzielczością, bogatszymi detalami grafiki i lepszym frameratem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Pewnie to będzie Xbox One Elite i cena kosmiczna. Wkurzył mnie fakt, że xone s będzie wydajniejszy od starego xone.
    No cóż z x360 było tak samo.
    VR na dzień dzisiejszy mnie nie interesuje gdyż sprzęt jest drogi.

Lambo69 lubi to.
  4. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Już pisałem w innym wątku. Wydaje mi się, że 30 fps przy 4K, to jest jedyna opcja dla tej konsoli...

5. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Gracze zostaną podzieleni na tych gorszych(xo), tych lepszych(xo s), i tych pro(scorpio).

6. Hasted

Hasted Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jestem tylko ciekawy jak bedzie wygladac optymalizacja ( tzn jej brak) dla zwyklego xone . teraz sa problemy i gry nierzadko maja mocne spadki fps , a jak bedzie 3 wersje konoli to bedzie totalna olewka . ale to jest ich plan ... kup dzisiaj xone jutro kupisz "xone s" zeby bylo troche lepiej a za rok kupisz scorpio zeby byl wypas i 60 fps i full hd ( bo w 60 fps 4k chyba tylko ms wierzy ) . i kasa sie zgadza

petroz lubi to.
  7. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    158
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Zeby 4k utrzymac w 60 fps trzeba 2 gpu lecz i tak dropy beda wybuchy itp ia tam bedzie jedno gpu musza zanizac detale ale powiem ze 4k i 30 fps stale to i tak niezle by bylo lecz konsola bedzie bardzo droga

8. kenway11

kenway11 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    ciekawe kiedy dadzą specyfikacje xbox one s, jesli moca dorówna ps4 to kupuje one s

9. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    No fakt, konsola mocna i droga na dziś dzień, zobaczymy jednak cenę za 1.5 roku i wtedy się pomyśli czy warto.
    Myślę że jeśli jej cena spadnie do ok. 2.5k to będzie do zaakceptowania skoro to taki power...

10. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No i doyebał ms do pieca. 2 dni temu na konfie niejaki Spencer powiedział, że wszystkie gry będą wychodzić na wszystkich 3 platformach: xo, xo slim, scorpio.
    Dziś już wiemy, że było to kłamstwo:

http://m.ppe.pl/news/44390/xbox-sco...skluzywne-gry-ktore-nie-zadzialaja-na-xo.html

Tylko co Ci z mocy jak exów mało...foza,hejlo i gyrosy :D

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To nie bylo kłamstwo, to byly slowa które chciał lud usłyszeć. Tak prowadzi się mowę w wielkich korporacjach. Oni dają możliwości wydawania gier, lecz jak juz wcześniej mówiłem nie będą tego praktykować.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

12. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    158
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    To moze byc strzał nie w stopę lecz w głowe

13. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A wczoraj o tym pisałem. Myślałem jedynie że wyjdzie to jakiś rok po premierze Scorpio, a tu proszę info już na samym początku że Scorpio będzie miał gry których ONE nie dostanie... jaja jak berety :)

14. kenway11

kenway11 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    jesli gry beda tylko na scorpio, to poprostu powinni zwrocic kase za normalne one i one s, lub wymienic je na scorpio, mam nadzieje ze sony czegos takiego nie zrobi

15. RozmoToby

RozmoToby Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oby to nie pozostalo tylko przy slowach. Sa bardzo pewni siebie wiec mysle ze po prostu albo im sie udalo stworzyc cos co sie nikomu nie udalo i nie uda albo jak ubisoft pokazuje gry w super grafice a w wersji do kupienai wyjdzie klapa :/

16. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mogą ale nie muszą. Dla kasy przecież nie zrobią gry która ruszy tylko na nowym sprzęcie. Kto od razu kupi nową konsolę kiedy zaopatrzył się w starą (dawno lub niedawno). Tymbardziej że cena nowej wciąż nieznana ;-)

17. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Nie wiem jak w ogóle sobie to wyobrażaliście. Scorpio to przecież zawoalowana następna generacja. 4K + VR. Mnie interesowało, czy będzie wsteczna kompatybilność i będzie od kopa, więc OK. Nie liczyłem, że nowe, odjechane gry stworzone pod Scorpio uciągnie nasz aktualny XOne. Takiej szansy nigdy nie było. Zacznie się kolejna fala remasterów. Wiedźmin 3 w 4K, Fallout 4 w VR :patrzy:. Byle się kasa zgadzała. Nie zrozumcie mnie też źle, nie narzekam, bo o ile XOne S nie ma kompletnie sensu, to Scorpio jest następstwem rozwoju technologii. Ktoś tu kiedyś napisał, że przyjdzie czas gdy konsole będą wychodzić co 2 lata. Powoli do tego dopuszczamy.

18. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Coś czuje że słaba sprzedaż xboxa to jeszcze nic przy słabej sprzedaży scorpio :)

Quertin lubi to.
  19. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A mi wydaje się że Scorpio będzie dobrze się sprzedawał, no chyba że cena będzie zaporowa na początku jego premiery....
    Wszak będzie to najmocniejsza konsola na rynku i w końcu będzie godzien miana nextgen.

Wczytywanie...

Poleć forum