1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konta Silver a rynek wtórny...

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez petroz, Sierpień 19, 2011.

1. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Witam,

Miałem dzisiaj przyjemność zamienić kilka słów z jednym sprzedającym z allegro na temat zakupionego konta silver z grami. Oto czego się dowiedziałem...

(10:58:29) ms points: witam
    (11:02:10) Petroz: w sprawie konta - założony jest mail odzyskiwania - jak pan to wytłumaczy?
    (10:58:57) ms points: ?
    (10:59:08) ms points: nie rozumiem ?
    (11:02:57) Petroz: na live id jest założony mail odzyskiwania - ktoś kto ma dostęp do tego maila będzie mógł odzyskać te konto i zmienić hasło
    (11:00:23) ms points: wiec prosze go skasowac - nei rozumiem tekstu - "jak Pan to wytlumaczy" - nie musze sie z niczego Panu tlumaczyc nawet jakby bylo 130 maili do odzyskania dodanych i ?
    (11:00:28) ms points: co w zwiazku z tym ?
    (11:04:09) Petroz: nie można go usunąć bez dostępu do tego maila
    (11:00:50) ms points: no to trudno
    (11:01:03) ms points: maile sa dodawne poprostu bo cos trzeba wpsiac i tyle
    (11:01:52) ms points: do tego na onto dostaje Pan zgodnie z mailem 24h gwarancji a nie dozywotnio wiec jesli ktos odzyska za 2 - 3 miesiace to trudno - po to daje gwarancja i dostep do pobrania gier a nie konto na stale
    (11:01:55) ms points: pozdrawiam
    (11:05:57) Petroz: ktoś odzyska? to znaczy że to konto nie należy do pana?
    (11:02:46) ms points: owszem nalezy i ?
    (11:02:53) ms points: dalej nie rozumiem ?
    (11:07:11) Petroz: to kto miałby je odzyskać za 2-3 miesiące?
    (11:07:15) Petroz: Pan?

(11:03:55) ms points: dostaje Pan dostep do gier a nie konto na stale
    (11:07:43) Petroz: a może mi Pan wskazać gdzie jest napisane w akucji coś takiego?
    (11:04:20) ms points: czasem konta sa kradzione nawet te ktorych jeszcze nie sprzedalem
    (11:04:32) ms points: a gdzie jest napisane ze konto jest na stale na aukcji ?
    (11:04:37) ms points: mzoe mi Pan cos takeigo pokazac ?
    (11:04:56) ms points: chyba za bardzo nie rozumiesz - dostajesz gry - gry pobierasz i masz na stale
    (11:05:07) ms points: konto nie jest Ci potrzebne dlatego daje 24 h gwarancji
    (11:05:34) ms points: KONTO ZAWIERA PEŁNE WERSJE GIER/DODATKÓW DO POBRANIA NA TWOJĄ KONSOLĘ - PO PRZENIESIENIU LICENCJI (PROCES TEN ZAJMUJE 20 SEKUND A SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA KROK PO KROKU, WYSYŁANA JEST NA MAILA PO ZAKUPIE) - GRASZ NA SWOIM PROFILU - NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA CZY TWOJE KONTO JEST USA, UK CZY PL, KAŻDA KUPIONA U NAS GRA BĘDZIE DZIAŁAŁA NA TWOIM KONCIE W PEŁNEJ WERSJI
    (11:06:08) ms points: KONTO ZAWIERA PEŁNE WERSJE GIER/DODATKÓW DO POBRANIA NA TWOJĄ KONSOLĘ* - czyli opisem aukcji se pelne wersje / dodatki opisane na aukcji a nie konto
    (11:06:18) ms points: przenosisz licencje i grasz na swoim
    (11:06:27) ms points: gdzie masz napis ze to konto masz na stale ?
    (11:06:53) ms points: mam ponad 6600 pozytywow wiec jak narazie tylko Pan ma z tym problem
    (11:07:02) ms points: poza tym to gwarancja a nie termin waznosci
    (11:07:10) ms points: prosze czytac ze zrozumieniem aukcje pozdrawiam
    (11:10:40) Petroz: powiedzmy, że tylko ja... już wiem o co w tym chodzi... więcej mnie Pan nie zobaczy na swoich aukcjach ... pozdrawiam
    (11:10:47) Petroz: i żegnam
    (11:07:27) ms points: tym lepiej dla mnie
    (11:07:36) ms points: nie potrzebuje problemowych klientow
    (11:07:50) ms points: i tak sprzedam i tak proste - przynajmniej bede mial normalnych klientow
    (11:07:52) ms points: pozdrawiam

Jak widać wnioski z tej rozmowy już wyciągnęłem... koniec z mojej strony z takimi zakupami...
    Temat obrotu wtórnego kont silver jest zapewne znany wielu, ale jawnie wyznanie w twarz od sprzedającego aż mnie odrzuciło... mam nadzieję, że z tej rozmowy skorzystają i inni na tym forum

Pozdrawiam,
    Petroz

2. Lotnik421 Xbox One

3. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Już kilka razy chciałem tak kupować ale czytałem, że różne osoby mają później problemy dlatego też preferuję wersję pudełkowe.

4. milioner

milioner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ach ty upierdliwcze :p
    O ile konto jest "martwe" to nie ma powodu do obaw, że ktoś tam wejdzie. Mam jedno konto z grami, z którego przeniosłem licencję już 0,5 roku i nikt tam nie wszedł. Myślisz, że gościa który ma 6000 takich aukcji za sobą zależy na tym, żeby Ci ukraść to konto. On ma dostawcę, który mu coś takiego robi na zamówienie (albo sam nim jest- struktury są różne) i może sobie takich zrobić w ciul.

Gorzej jeżeli konto jest "żywe", skradzione, wtedy nic nie zależy już od dostawcy, kiedy przejmiesz konto. Miałem takie konta- po 3 godzinach już nie miałem do nich dostępu!!! Czemu wcale się nie dziwię. Zdążyłem wszystko zrobić.

Więc pytanie, czy konta są kradzione? Niektóre

A w Twoim przypadku, jeśli kupujesz konta z grami to na 95% jest ono martwe (nie ma obaw). Pomyśl jaki sens byłby męczyć się z żywym kontem dla kilku gier. Mówię oczywiście o wypocinach dostawcy.

5. jan

jan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Który to sprzedawca? Możesz podać nazwę?

6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    trzeba cisnąć i bić się o swoje... eeee... w tym wypadku o nie swoje :p

też mam konta które kupiłem ponad rok temu, ale zważ na to, że proceder obrotu wtórnego kontami zaczął się kilka miesięcy wstecz...

Jestem zdaniem że ludzka pazerność nie zna granić... a sprzedać coś kilka razy to baardzo kusząca perspektywa :)

Temat założyłem, ponieważ bardzo mnie rozbawiły tłumaczenia pana od ms_points i jednocześnie rozbroiło jak szczwanie zabezpiecza się przed wszelikimi próbami roszczeń ze strony kupujących... ja po takiej transakcji po prostu dochodzę do wniosku, że nie warto... mam nadzieję że mój temat okaże się pomocny co dla niektórych, którzy dalej mają dylematy czy kupić czy nie...

EDIT: @UP nie mogę, bo nie jestem z konkurencji i nie jestem także do tego upoważniony, ale z powodzeniem wszyscy sprzedający trudniący się sprzedażą kont silver z grami pod to podchodzą... a tacy z podobnym opisem aukcji do tego cytowanego zwłaszcza :p

7. milioner

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Wtórnie- mówisz. Hmm-jest sposób.
    Kiedy próbowałem w moim drugim żywym koncie zmienić hasło do poczty, która doń należała- nie dałem rady. Hasło było inne. Może dlatego, że rzeczywiście było to żywe konto, więc jego użytkownik ustawił sobie dwa różne hasła (albo zrobił to dostawca, ale to było już sku*****ństwo względem potencjalnie okradzionego, niemniej jednak tacy ludzie są bezwzględni- mnie też ukradli konto- strata 2k MSP, ale nic poza hasłem do konta nie zmienił- może nie znalazł).
    Wracając do sprawy. Dostajemy tylko hasło do konta, jeśli hasło do poczty jest inne, to sprzedawca ma pełny dostęp do tego co kupiliśmy (a w przypadku "gotówki" z grami- do gier).
    Reasumując, może wejść za 2M-Ce (transfer licencji na xboxie) lub za rok (transfer na komputerze) i "zabrać" nam "naszą własność. I ponawiam pytanie: Czy sprzedawca z 6000 pozytywów. Regularnie wystawiający oblegane aukcje i nie narzekający na brak zainteresowania ani środków do produkcji towaru, będzie się zajmował jakimiś pierdołami sprzed roku? Pytam retorycznie oczywiście.

8. zetrov

zetrov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz, Poland, Poland
    mialem kiedys podobnie tylko ze z kontami 6 tys pkt.kupowalem gry za te punkty a po jakims czasie okazalo sie ze nie moglem juz sie na to konto zalogowac I pobrac ich ponownie.nie zdziwil bym sie jakby bylo ono pozniej sprzedane jako konto z grami

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

9. Makavel

Makavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Drawsko Pomorskie
    Koleś jest żałosny i tyle, ja też kupiłem konta i je straciłem, na szczęście nie skasowałem gier, które miałem na tym koncie... petroz, koleś z którym rozmawiałeś na allegro ma nick RESELLER?

10. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Kupiłem już kilka takich kont i jakoś mi specjalnie na nich teraz nie zależy... :D
    Ściągnąłem, co chciałem i tyle.
    Nawet nie wiem czy mam do nich "dostęp"... :D
    Gorzej, jak mi teraz konsola siądzie, albo po prostu kupię nową... Trochę siana poszłoby w błoto, bo gier itp. już nie przeniosę... :p

11. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Kupujecie kradzione konto i czego oczekujecie od sprzedawcy? Ten chociaż mówi prosto jak jest, a nie ściemnia.
    Nie wiem czego się spodziewacie kupując konto na którym są mspoints po śmiesznej cenie

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ja tak samo nie rozumiem w czym tu problem, macie gwarancje 24h jest. Licencje można przenieść raz na rok to nie znaczy że gry nie będą działać na poprzedniej konsoli. Wszystko jak najbardziej ok, czemu sprzedawca nie miałby sprzedać ponownie konta??

13. wiktor96

wiktor96 Banned Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam pytanie mam konto z grami,gry są pobrane na mojej konsoli,gram na moim profilu,nie przenosiłem licencji,czy jak sprzedam konto to będę mógł nadal grać na swojej konsoli?

14. kubek

kubek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  15. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja mam na to inne sposoby :D Jeśli jest możliwość zmiany GT to to robię. W razie komplikacji bez problemu zidentyfikuje moje konto. Do tego nigdy nie wystawiam komentów za aukcje z kontami. Zawsze to jakaś satysfakcja pojechać dziada negatywem :D

16. milioner

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nie

O ile ten komu sprzedasz, nie będzie miał ten profil za domyślny, a nie będzie miał- raczej na pewno

"będę mógł nadal grać na swojej konsoli?" rozumiem, że w owe gry. odpowiedź taka jak powyżej, bo jeśli chodzi o samą konsole, no to cyfrowo jej nie sprzedajesz.

PS. Cholernie nie precyzyjnie. Ja rozumiem Cię tak.
    "Mam 2 konta- moje i "z grami. Sprzedaję "z grami". Będę mógł grać w te gry po sprzedaniu tego konta?"
    Ale interpretacji może być wiele.
    Chyba @kubek właśnie znalazł inną.

17. kubek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Głowy za to nie dam, ale z tego, co wiem, po ściągnięciu zawartości na dysk można przenieść licencję na inną konsolę i zawartość będzie działać na obu(Choć mogę się mylić).

18. milioner

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    NIE
    MA
    MOWY

(Chyba, ze grasz na profilu, z którego zostało wszystko ściągnięte, ale tak pytający nie robi)

19. kubek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

20. Chuck

Chuck Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Oświęcim
    @MILIONER- chyba się za bardzo nie znasz, wiele kont miałem, wiele też sprzedałem, klient przeniósł licencje na swoją konsole i mi gra działa oraz jemu i nie ma w tym żadnego problemu:)

21. milioner

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    No toż mówię, że wszystko co z live'a jest dwu licencyjne.
    Na konto, z którego zostało pobrane i konsolę.
    Jest jeszcze jedno wyjście. Jeśli licencja jest na dwóch konsolach, to tylko dlatego, że ta, z której licencja jest zabierana, nie podłączyła się do live'a po zmianie licencji.
    Kolega także miał problem z licencjami, więc co nieco wiem. Może się coś tym temacie zmieniło, ale nie sądzę.

Wczytywanie...