1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konto studenckie czy oszczędnościowe?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez adam34689, Styczeń 10, 2015.

1. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Witam
    Jeżeli piszę w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie tematu.
    Zastanawiam się nad założeniem konta bankowego.

Skończyłem 18 lat, więc mogę założyć konto studenckie.
    Wpłaty na konto będą nieregularne, gdyż nie mam stałych dochodów. Kwota jaką wpłacę na początku to maksymalnie 2000 zł. Pieniędzy z konta mogę nie wypłacać przez dłuuuugi czas.
    Najważniejsze jest dla mnie jak najwyższe oprocentowanie, brak kosztów (za założenie, prowadzenie konta, karty itd.) i bezpieczeństwo. Potrzebna mi będzie jedynie karta do bankomatu. Jeśli kredytowa będzie za darmo to też się przyda, w przeciwnym wypadku niekoniecznie. Bankowość internetowa ma dla mnie znaczenie drugorzędne.

Oferta mBanku wydaje mi się najlepsza.

Co będzie bardziej opłacalne - konto oszczędnościowe czy konto studenckie? Który bank wybrać? Może jakieś konto z premią/bonusem?

Póki co, lokaty mnie nie interesują.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Serio myślisz że coś na tym zarobisz? Przy takiej małej wpłacie?

BZWBK ma wszystko za darmo tak samo Alior

4. adam34689

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Za miesiąc mogę wpłacić nawet 10k zł. Różnie może być.

5. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    I tak mało. Jakbyś wpłacił 100tyś to git. Mógłbyś pewnie negocjować stawkę. Przy takich kwotach nawet na rok to nic. BZWBK polecam w 100%. Za same płatności kartą dają później kredytówkę, kredyt co chcesz.

adam34689 lubi to.
  6. adam34689

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Doszedłem do wniosku, że założę konto w mBanku bez karty kredytowej (korzystanie z niej nie jest darmowe) i zgarnę pendrive'a. Założę też konto w Aliorze (t-mobile konto) z darmową kartą i z niego będę korzystał.

Czy nie ma żadnych ukrytych kosztów?

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie ma darmowych kart. Trzeba ich używać aby nie płacić opłat. To lepiej wpłacić na lokaty niż bawić się w konta oszczędnościowe

8. adam34689

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Z tego co piszą, w Aliorze nie musisz z niej korzystać, żeby była za 0 zł.

Karta w mBanku kosztuje 4 zł/miesiąc a w Aliorze 0 zł. To są jedyne opłaty?

9. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    O matko....idź do oddziału i się dowiedz wszystkiego tam. I racja, nic nie jest za darmo, jak jest to pewnie przez jakiś okres czasu albo w jakiś dziwnych warunkach.

10. Higinn

Higinn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wę™gorzewo, Poland
    Przeczytać i dopiero potem się wypowiadać. Takie proste i trudne zarazem. Do konta ROR w t-mobile (Alior Sync) karta jest darmowa. Do konta oszczędnościowego jest platna (tylko po co do takiego konta karta?). Ile sobie liczą? Sprawdź tabelę opłat i prowizji. Co do innych banków się nie wypowiadam.

Wysłane z mojego LG-P875

adam34689 lubi to.
  11. adam34689

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  12. shte-fun

shte-fun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Suwałki
    Ja z doświadczenia wiem, że Alior to jedna wielka kupa. Miałem kiedyś konto. Wszystko było darmowe, aż w pismem momencie zmienili regulamin, nie informując o tym klientów. Zaczęli naliczyć opłaty za karty.

A co do mBanku to poczytaj opinie. A regulamin chyba możesz przeczytać sam.

Moja teściowa ma konto w żubrze i żeby konto było darmowe musi być miesięczna wpłata ileś tam. Więc co miesiąc idzie do banku. Wypłaca w bankomacie kwotę i w okienku wpłaca ;-) haking taki

13. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    T-Mobile(dawniej AliorSync)- karta darmowa, co mi się podoba 10 ekspresowych przelewow w miesiącu za darmo. Wszystkie bankomaty bez prowizji.
    Mbank - karta 2 zł (jeżeli wykonasz zakupy po wyżej jakiejś kwoty w miesiącu to za darmo), darmowych bankomatów nie wiele m.in. Euronet, WBK ( 5 zł miesięcznie - wszystkie bez prowizji), brak darmowych przelewow expresowych

Wystukane na klawikordzie przy użyciu TapaTalk'a

Ostatnia edycja: Styczeń 12, 2015
    bld lubi to.
  14. patryko091

patryko091 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie w alior synku posiadam takie konto bo w innych bankach jak bzwbk jest trochę drogo 5 złoty a w ciągu miesiąca i w ciągu roku la studenta to już jest jakiś darmowy obiad czy też możliwość kupienia jakiś parówek w biedronce hehe Ja od siebie polecam ten alior.

15. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  16. marcepan1

marcepan1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja bym się nie zastanwiał tylko założył studenckie. Wtedy jak już znajdziesz pracę to nie będziesz musiał latać i załatwiać konta, a na pewno będzie na tym koncie opcja oszczędności

17. szachistaa

szachistaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niby oszczędnościowe powinno być korzystniejsze ale studenckie masz przeważnie za darmo. Jak zliczysz wszystkie opłaty za kartę prowadzenie konta i prowizję z wyciąganie pieniędzy z bankomatu to chyba będzie to dla Ciebie bardziej korzystne niż procent oszczędności.

18. kierownikbananowy

kierownikbananowy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie wiem ale chyba w tym oszczędnościowym to po prostu trzeba jakieś specjalne warunki spełniać i trzeba mieć tutaj jakieś większe wpływy...Po prostu jest lepsze studenckie ale nie wiem czy teraz takie istnieje i czy się tak właśnie nazywa : D jest takie gone polecenia co jest w BZWBK i wszystko tutaj jest za 0

Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejdź na tego bloga http://franiawdomu.blog.iwoman.pl/ i znajdź całą masę super pomysłów!

Ostatnia edycja: Maj 30, 2015
  19. saharra

saharra Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Studenckie są bez opłat więc chyba bardziej się opłacają bo skoro jesteś studentem to chyba wielkich kokosów mieć na tym koncie nie będziesz to dobre oprocentowanie chyba nie jest Ci aż tak bardzo potrzebne.

Szukasz inspiracji na urządzenie ogrodu? Wejdź na tego bloga http://willwogrodzie.blog.pl/ i znajdź setki świetnych inspiracji specjalnie dla Ciebie!

Ostatnia edycja: Maj 26, 2015
  20. malibu0992

malibu0992 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zdecydowanie konto studenckie. Na oszczędnościowych te procenty są wręcz złodziejskie, więc szczerze mówiąc nie widzę sensu otwierania takich pochodnych, bo student jest biedny więc nie ma z czego oszczędzać

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat turystyki i podróży? Wejdź na tego bloga http://naszurlop.blox.pl/html i znajdź dużo cennych porad!

Ostatnia edycja: Czerwiec 14, 2015
  21. fanuugier

fanuugier Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chyba miało być "konto osobiste lub konto studenckie" bo konto oszczędnościowe jak nazwa wskazuje służu jedynie do oszczędzania a nie do rozliczeń np. przelewów.

Co do kont studenckich/kont osobistych różnica się między nimi powoli zaciera, są banki które oferują bez względu na to czy studiujesz czy nie całkowicie darmowe konta, np. meritum i mbank, najlepiej to sobie porównać podstawowe opłaty

Szukasz inspiracji i porad zakupowych? Wejdź na tego bloga http://daniel97blog.tumblr.com/ i znajdź całą masę super pomysłów specjalnie dla siebie!

Ostatnia edycja: Czerwiec 6, 2015
Wczytywanie...

Poleć forum