1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kontrakcja twarzą w twarz z Microsoftem!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez marek2fgc, Styczeń 19, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Dzieje się, dzieje w temacie KontrAkcji. Jutro rozpoczną się rozmowy z przedstawicielami polskiego oddziału Microsoftu.

Jutro, o godzinie 16, zaplanowano spotkanie organizatorów KontrAkcji - "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę", z przedstawicielami polskiego Microsoftu. Przypomnijmy, że akcja została zorganizowana przez graczy posiadających konsolę Xbox 360 i domagających się legalnego dostępu do usługi Xbox LIVE. Graczy, którzy nie zgadzają się na bycie klientami drugiej kategorii, pozbawianymi podstawowych elementów kupowanych gier.

Spotkanie odbędzie się w formie telekonferencji, za pośrednictwem sieci Skype, a relacja z jego przebiegu zostanie udostępniona na stronach KontrAkcji.
    Po spotkaniu nagrany zostanie także podcast podsumowujący dotychczasowe działania i efekty apelu graczy.

Szukajcie informacji już jutro wieczorem, na stronie www.KontrAkcja.pl !

2. Lotnik421 Xbox One

3. lumpek933

lumpek933 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    wreszcie sie cos ruszylo w sprawie xbl w naszym kraju : )

4. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    i tak pewnie nie zrobia :D a jak zrobia to za rok albo dwa :D

5. Jonasz1994

Jonasz1994 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Poznań
    oby sie udało wprowadzic go w tym roku

6. maxan

maxan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    STG
    mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie ;] jakies konkrety od M$ a nie sranie w banie . ;]

7. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Za duze piracto u nas niestety ten numer nie przejdzie .

8. mav571

mav571 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Pogadają, pogadają i na tym się skończy.
    Choć po cichu liczę, że coś z tego wyjdzie.

9. suskul

suskul Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  10. tu_es

tu_es Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Człuchów, woj. pomorskie
    Ten film na youtube wg mnie jest wspaniały, dawno tak się nie uśmiałem, aczkolwiek uważam, że racje graczy są tam dobrze przedstawione.

11. ryo

ryo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    super ten filmik na yotube,miejmy nadzieje ze to wszystko przyniesie jakis skutek.

12. Materek123

Materek123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce
    I tak pewnie powiedzą że robią co w ich mocy jak zwykle...

13. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Bardzo dobrze :) Podoba mi się ta akcja i jestem za nią :) Sam nie zawsze kupuję oryginalnych gier, ale jak mogę to kupię bo jeszcze nie pracuję, na razie się uczę, może niedługo, na razie ważniejsza jest szkoła.

Ale co do tego, że to przez piractwo to dla mnie jest to śmieszne, bo w innych państwach ten współczynnik jest albo większy albo taki sam albo mniejszy niż w Polsce a posiadają live. Tu jest po prostu duża chęć zysku, MS chce być monopolem ale nie może (chociaż i tak to robi ...), nie pozwalają dołączyć do swoich rzeczy nic co nie ma związku z MS i nie płaci im (choćby karty, które zbanowali).

Jeżeli ceny gier spadną, poprawi się stan portfeli nasz to nie ma sprawy mogę kupować tylko oryginały.

14. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zaczną traktować poważnie - będą traktowani poważnie. Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro i tak muszą podawać fałszywe dane przy rejestracji konta, to co im tam - mogą też przerobić konsolę. Z kolei ci grający na oryginałach, ale mający konto np. na Irlandię, mają też ten niesmak - w końcu gry kupują, konto kupują, punkty kupują, ale i tak wszystko h** strzela, jak widzą, że w sieci widnieją jako Irlandczycy. Musi być opcja pełnej legalności żeby ludzie to respektowali. Teraz to jedynie kwestia mniejszego i większego zła.

15. djezzer93

djezzer93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Uważam, że tłumaczenie M$ "Nie ma XBL w Polsce bo piractwo jest zbyt wysokie" jest bez sensu. Po pierwsze w ten sposób olewają Polskich graczy którzy za te gry jednak płacą i wymagają tego aby mieli pełny dostęp do możliwości Xbox-a, M$ sobie w ten sposób sam pod sobą dołki kopie. Po drugie w innych grajach nie ma wysokiego piractwa tylko w Polsce?
    A czechy te 38% to mało? No tak jest to mniej niż 56% w Polsce ale jednak małe to nie jest to prawie 40% a jednak XBL mają, więc takie tłumaczenie dostaniecie XBL jak się zmniejszy piractwo w polsce jest bez sensu, bo może i practwo spadnie o te parę procent przez tą akcję ale na pewno nie poniżej 50% a jak tyle będzie to już można powiedzieć, że akcja się nawet udała. XBL muszą wprowadzić jeżeli nie chcą sobie już bardziej nagrabić, wydaję mi się, że z tych rozmów jednak wyjdzie coś i to coś większego M$ nareszcie przejrzał na oczy, zobaczył jak sprawa wygląda, jeżeli nie chcą stracić klientów jednak muszą coś zrobić(mam przynajmniej taką nadzieję ;P).

16. jerro

jerro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    mylisz się - Czesi też nie mają XBL pomimo niższego poziomu piractwa , co czyni wymówki MS po prostu kłamstwem!Inne kraje mają nawet większy poziom piractwa niż Czechy , a mają XBL, więc jednak nie to jest przyczyną .Jaki ma być "bezpieczny" poziom piractwa i jak to wyliczają?MS nie mysi dbać o klientów z Polski, bo niby dlaczego?Po co ma ponosić nakłady i koszty dla uruchomienia XBL , skoro Polacy korzystają z XBL i płacą za to MS , tylko innym oddziałom?Czysty zysk i zero problemów , wsparcia- reklamuj jak coś usługę w kraju , w którym się zarejestrowałeś:).Więc nie liczyłbym na polski XBL- chyba ,że UE by zmusiła do tego MS- co powinna zrobić !A opinię graczy MS ma w głębokim poważaniu , co niejednokrotnie dał odczuć, więc takie akcje go nie obchodzą.Co innego jakby mu się skończyły zyski, raptowny spadek użytkowników XBL , sprzedaży zdrapek , gier , konsol na świecie...wtedy by szybko przypomniał sobie o polskim rynku.To jest największa parodia-XBL jest usługą płatną , MS ma na niej ok 600ml $ zysku rocznie , a mimo to nie chce dodatkowych pieniędzy z kraju 40 mln ? od graczy którzy wręcz proszą aby mogli zapłacić?to nielogiczne ...tylko ,że MS doskonale wie ,że ci gracze i tak mu za to płacą i będą płacić i się cieszyć ,że MS im pozwala chociaż na to co mają , więc po co inwestować, aby mieć mniejszy zysk?

17. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Idealnie ująłeś mój pogląd na temat M$.

Zachowują się jak monopoliści , mimo iż na rynku istnieje konkurencja. Uważają się za najlepszych , stąd takie traktowanie polskiego rynku. Zauważą polskiego gracza dopiero wtedy , kiedy Xbox w PL naprawdę stanie się nieopłacalny. W tym właśnie kierunku idą , prowadząc taką politykę.

18. djezzer93

djezzer93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Mój błąd wydawało mi się, że Czechy mają XBL. A co do tego co napisałeś to niestety muszę przyznać ci rację, niestety gdyż dalej wierzę w to, że może w końcu ten M$ zrobi nam tego XBL-a no ale pożyjemy zobaczymy, bądźmy dobrej myśli ;D.

19. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Filmik po prostu wymiata :D zbierałem się z podłogi pół godziny :p Sam mam konto na UK od 2006 roku miałem juz 2 xklocki a obecnie eksploatuje 3 - wszystkie kupiłem w UK. Btw gry są tam tańsze, konsole również a resellowanie używanych gier jest na poziomie o jakim Polska może tylko pomażyć.
    Mam wrażenie że rynek gier w naszym kraju rozwija się co najwyżej w tempie "leniwca bo obiedzie" i w dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest także sam M$. Bo kto ma największy wpływ na dany segment rynku jak nie giganci w danej dziedzinie. M$ z pewnością się do nich zalicza, ale niestety moim zdaniem wylewa po prostu na polskich graczy pomyje. Xbox Live w Polsce? Jasne czekam już prawie 4 lata i na razie słyszałem tylko wymówki i obietnice bez pokrycia mimo to nadal jestem optymistycznym głupcem choć moja cierpliwość wisi już na cieniutkiej nitce. :confused:

20. WSZtm

WSZtm Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Filmik powinni pokazać na tej zbiórce z Polskimi garniakami MS.
    To by było dobre.
    A poza tym Xlive po PL nie ma bo nie ma, nie ma żadnych wymówek.
    Nie zrobili i już, a że tyle czasu już minęło to i nie zrobili do tej pory.
    Proste.Nasz kraj wcale nie jest tak duży jak nam się wydaje.
    Zaledwie kilka % domostw ma internet na całą Polskę.
    Tak więc...
    Na prawdę nie ma innych rzeczy do zrobienia na X'a niż ten Xlive PL ?
    Bo wątpię że chodzi Wam o łamanie praw rejestrując się na inny kraj.

Ale jak mówię , jesteście garstką osób, która chce Xlive po Polsku, garstką osób, która kupuje X'a do Multi, i garstką osób, która ma internet.

Chodzi mi o całą polskę.
    A MS ma inne ważne rzeczy do zrobienia..
    Gdybyśmy byli Anglią czy Stanami to by to już było.
    Więc nie płakać.

A tak na serio..

Firmie Microsoft wprowadzenie usługi Live w Polsce się nie opłaca z tego względu, że gracze którzy mieliby korzystać z tej usługi już są zalogowani w UK czy innym państwie. Zmienić danych na aktywnym koncie nie da rady, więc kto by korzystał z Live PL po wprowadzeniu?

Poza tym mieszkacie w UE, w której obowiązuje Dyrektywa 123/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 grudnia 2006 r. dotycząca usług na rynku wewnętrznym, Dz.U. L 376 z 27.12.2006.), która nakazuje Państwom członkowskim jak i PODMIOTOM ŚWIADCZĄCYCH USŁUGI, aby nie dyskryminowali odbiorców swoich usług, włącznie z konsumentami, ze względu na ich przynależność państwową lub miejsce zamieszkania.

Podobno MS miał czas do 31 grudnia 2009 żeby się do tego dostosować, ta cała kampania to zwykłe odwrócenie uwagi i zwalanie winy na piratów. Więc albo będą traktować Polskich graczy na równo, albo niech zwijają interes.

21. angust

angust Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    no to trzeba chyba doniesc do Sztrasburga?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum