1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konwertowanie obrazów ISO - lepiej do XEX czy GOD? [JTAG/RGH]

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez szymek931994, Kwiecień 28, 2013.

1. szymek931994

szymek931994 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam. Mam proste pytanie, czy lepiej konwertować obrazy ISO czy XEX czy GOD? W poradniku z forum wyczytałem:

Kod:
    Wypakowanie gry do wersji XEX:
    Zalety:
    - możliwość uruchamiania Modów
    - podmiana plików
    - możliwość ucinania niepotrzebnych plików np. pliki językowe lub filmiki (tzw. ripowanie gier)
    Wady:
    - niektóre gry mogą posiadać sporą ilość plików (np. Hot Pursuit - powyżej 5 000 plików) przez co znacznie wydłuży czas kopiowania gry na dysk twardy.
    - można uruchomić tylko przez programy np. FreeStyle Dash, XexMenu

Konwertowanie gry do wersji GOD:
    Zalety:
    - podzielone pliki po 146MB, więc niema problemu z długim kopiowaniem gry
    - możliwość uruchomienia gry z poziomu dasha NXE (wówczas wtedy gra musi znajdować się w folderze Hdd:\Content\0000000000000000\
    - możliwość uruchomienia gry z poziomu FreeStyle Dash
    Wady:
    - brak możliwości uruchamiania modów
    - brak możliwości podmiany plików
    - brak możliwości ucinania niepotrzebnych plików np. pliki językowe lub filmiki (tzw. ripowanie gier)
    chciałem poznać tylko opinie doświadczonych użytkowników, który format jest lepszy, czy przy którymś gry się zacinają lub są z nimi jakieś problemy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mariusz1190

mariusz1190 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    ja od 6 miesięcy używam formatu GOD dla mnie jest dobry nie mam z nim problemu ,ale też używam XEX-a i też nie ma problemu i XeX czasem zajmuje mniej miejsca niż GOD, więc to raczej od Ciebie zależy jaki format będziesz używał,

4. PeCetoLog

PeCetoLog Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    "In GOD We Trust", ale każdy user wybiera swoją drogę, ponieważ oba formaty działają poprawnie
    Ja używam tylko GODa ze względu na małą ilość plików do przenoszenia/ przechowywania/ kopiowania na HDD wewnętrzny
    (niektóre gry są pod tym względem porażką - np Dragon's DOgma - XEX ponad 43000 plików/ GOD 50).
    Jak potrzebuje grzebać w plikach to GOD2ISO, ISO Extrakt i mam XEXa
    Niestety przy nowych zabezpieczeniach proces odwrotny często zawodzi, i nie ma pewności że GOD z plików XEX będzie chodził
    ( a komunikat o czyszczeniu ściereczką płyty (a gram z hdd) w połowie gry jest tego najlepszym przykładem)

5. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Rób wszystko do xex. Dzięki temu masz dostęp do wszystkich plików. Ja po rozpakowaniu gry usuwam-jak się oczywiście da niepotrzebne pliki. Przeważnie są to pliki dotyczące innych wersji językowych niż angielski. Czasami dzięki temu uda się odchudzić grę o dobrych kilka giga. Do God-a robię gry tylko wielopłytowe. Jakoś nie ufam xex w ich przypadku.

6. szymek931994

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzięki bardzo za szybką odpowiedź ;) Sprawa rozwiązana :) Rozumiem, że jeśli mam dysk zewnętrzny to oczywiście lepiej wrzucać na niego a potem na hdd xboxa niż przez ftp?

7. mariusz1190

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    wygodniej jest przez FTP ale jeśli przez WIFI to bardzo wolno to idzie, lepiej jak masz X-A podłączonego do routera kablem i komputer tak samo , a co do zrzucania z dysku na dysk to też tak średnio to idzie , ale to też zależy od ciebie co wybierzesz,

8. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jeśli masz dysk zewnętrzny to go używaj i na niego wrzucaj. Na dysk wewnętrzny wrzucaj tylko dlc,title update i emulator pierwszego Xboxa. Rozumiem,że masz oba dyski ?

9. szymek931994

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam dysk zewnętrzny WD ale nie ma teraz na nim teraz miejsca więc chciałem używać go tylko do kopiowania plików na HDD Xboxa, a nie do grania z niego. Dlaczego nie wrzucać gier na dysk Xboxa?

10. mariusz1190

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    spokojnie możesz wrzucać gry na dysk wewnętrzny konsoli tylko zależy jakiej pojemności masz dysk, jak masz mały to zaleca się dysk zewnętrzny do gry ,a na trzymanie dodatków jak pisał kolega djploki wykorzystuje się dysk wewnętrzny, a jak masz dysk o sużej pojesmości to spokojnie trzymaj sobie na nim gry i graj:sneakiness:

11. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Możesz wrzucać na wewnętrzny kwestia gustu i wygody

12. szymek931994

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam dysk 120 więc w zupełności mi wystarczy. Gry wrzuca się do folderu wybranego w FSD? dlc też, a jak wygląda sprawa z grami arcade? wrzuca się je tak samo jak normalne gry? Może jeszcze ktoś mi powiedzieć, co to "title update" (TU) ?

13. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Wrzucać możesz arcade normalnie jak inne. Jeśli chcesz grać na Linku musisz mieć najnowszy update do gry czyli TU aktywny z najwyższym numerem.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

14. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3212
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Alert Jesteś użytkownikiem nie zakładaj tematów w dziale dla świeżaków, następnym razem będą pkt.

Wczytywanie...

Poleć forum