Kopie lustrzane

Szpaner94

Banned
Hey!

Tli mi się myśl w głowie, że gdyby mieć oryginał i ruskiego Verbatima, to załóżmy przekopiowanie identycznie wszystkich ścieżek z płyty Modern Warfare 2 na "Verbka" kopia powinna uruchomić się bez żadnych przeciwwskazań... Tak aby płytka od 1 do ostatniej ścieżki była lustrzana jak oryginał.

Tu moje pytanie. Czy/Jak Xbox sprawdza poprawność płyty? Bo wiadomo, zcrackowany image z przerobionym Wave i picowatym .dvd jest odsiewany przez zaporę software, a czy z kolei w jakiś dziwny sposób laser "X-a" bada autentyczność... nie wiem czego... okładki ?:D Bo chyba nie ma zaprogramowanego jakiegoś wykrywacza odróżniającego Verbatima od dysków z tłoczni Activision czy M$.


Pozdrawiam ;)
 

kzkzg

Świeżak
Świeżak
gdyby bylo to mozliwe to pomysl na co ludziom bylyby te wszystkie ixtreme, patchowanie, itp ?
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
mnie tak samo nie daje spokoju myśl, czym różni się taka przekopiowana w 100% płyta z grą od płyty oryginalnej. Przecież chyba możliwe jest zrobienie wiernej lustrzanej kopii
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie jest możliwe popatrz na oryginał i na płytę wypalaną, zobaczysz ogromną różnicę co znajduję się na płycie oryginalnej;)
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
a mógłbyś opisać tą różnicę? bo tak się składa że gram na oryginałach i nie mam do porównania jakiegoś pirata na x-a
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
bo plyty w domu nagrywasz a oryginaly sa tloczone. Dodatkowo masz na plycie zabezpieczenia przed odczytem. Jakbys mial tloczarke do plyty to moze bys cos wykombinowal, tak to nie da rady :p
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
to może jakaś forumowa zrzuta na prywatną tłocznię :p
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
qwertaj a masz matryce ?? ,po drugie są sektory na płycie oryginalnej których nie da się skopiować a napęd w iksie tylko sprawdza czy są

Do dziś nie da się skopiować "idealnie" gry z PSX ,tak aby chodziła bez przeróbki ,więc to daje do myślenia.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
HoFi, jasne, że mam :D Ale wiesz, nie chwalę się tym... ;)
 

Szpaner94

Banned
Zaczerpnąłem rady też w innych źródłach i doszedłem do wniosku że (przynajmniej dziś) jest to nieopłacalne. Trzeba mieć "Mikroskop sił atomowych", tłoczarkę, wiadro poliwęglanu i reaktor atomowy aby w ogóle to uruchomić.

To chyba jeden z głównych powodów oporu wydawców przed wprowadzeniem dystrybucji elektronicznej gier na masowa skalę. Bo nieporównywalnie łatwiej jest ingerować w zapisane na dysku dane i sam software/hardware niżeli robić coś, czego nikt nie dokonał od czasów poprzedniej generacji konsol ;>.
 

Do góry Bottom