1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kopiowanie gie bezpośrednio PC -> XBOX360 z Freeboot

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez renegade, Listopad 30, 2010.

1. renegade

renegade Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
    Witam serdecznie!

Kupiłem niedawno konsole, była możliwość wiec dałem do przerobienia na Freeboot, ale jestem w tym temacie zielony. Przeglądam forum od kilku dni, ale nie znalazłem tematu, który by opisał jak krok po kroku podłączyć xbox do kompa, żeby zgrywać gry, ewentualnie jak kopiować gry z pendrive na xbox. Proszę o pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Jak masz wgrany freeboot, to ściągnij sobie FreeStyle Dash. On ma w tle postawiony FTP, jak wciśniesz prawą gałkę to ci poda IP i kilka innych bajerów. Łączysz się przez total commandera np i wrzucasz grę na dysk:
    1. Jeśli to wypakowane ISO to zrób sobie na dysku folder o nazwie games i tam wrzucaj gry (każda ma mieć swój folder, czyli hdd0:/games/tekken6/).
    2. Jeśli chcesz, aby te gry były w formacie Games on Demand (tzw. GOD). To wcześniej konwertujesz iso programem iso2god. Powstanie folder o przykładowo takim ciągu znaków "5553085D" - taki folder wrzucasz do hdd1:/Content/0000000000000000/ (przerzucasz po prostu w total commanderze).

Musisz też odpowiednio sobie dopisać w configu FSD ścieżki skąd ma czytać gry. Jak odpalisz FSD 2.0 po raz pierwszy to zrobi ci plik konfiguracyjny, znajdziesz go w hdd1:/fsd2data/fsd2config.xml - skopiuj sobie ten plik na dysk i odpowiednio przerób. Poniżej daje ci mój, wg mnie powinieneś wiedzieć o co w nim chodzi.

Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
    <config>
    	<locale>en-US</locale>
    	<paths>
    		<!--	Retail and devkit attributes are used to configure the tab on which
    			the title is displayed if it is a retail or devkit executable.
    			Options are: 360, HOMEBREW, EMULATOR and XBOX1 (can be left blank).
    			Example: <path retail='360' devkit='EMULATOR'>hdd1:\emulators</path> -->
    		<path retail='360' devkit='360'>hdd1:\Content\0000000000000000\</path>
    		<path retail='360' devkit='360'>usb0:\Content\0000000000000000\</path>
    		<path retail='360' devkit='360'>hdd1:\gry\</path>
    		<path retail='360' devkit='360'>usb0:\gry\</path>
    		<path retail='EMULATOR' devkit='EMULATOR'>hdd1:\emulatory\</path>
    		<path retail='HOMEBREW' devkit='HOMEBREW'>hdd1:\homebrew\</path>
    	</paths>
    	<feeds>
    	</feeds>
    	<skin>Default.xzp</skin>
    	<Music Path='game:\Music\' MUST be in GAME:\ />
    	<Video Path='' />
    	<DVDCopy 360Path='' OrigPath=''/>
    	<weather location='Kingston,ON' />
    	<display horizoverscan='0' vertoverscan='0' horizdisplacement='0' vertdisplacement='0' letterbox='1'/>
    	<ftp xboxip='0.0.0.0' port='21' username='xbox' password='xbox' />
    	<gamelistopt background='1' preview='1' semitransparent='1' covers='0' />
    	<mainscreenopt tempstatus='1' diskstatus='1' celsius='1' parent='0' showip='1' showstatus='1' showavatar='1' />
    	<moreoptions fanspeed='60' ledformat='0' />
    	<timeformat time='3' date='0' ntponstartup='1' />
    	<autoupdater ondash='1' onskin='1' onplugin='0' onbeta='1' installer='0' />
    	<Version XEX='0' />
    </config>

EDIT2:

Napisałem to od nowa, bo straszny chaos był.

Potrzebujesz:

- Wolny pendrive, który można sformatować
    - USB Xtaf Gui
    - XeX Menu 1.1
    - FreeStyle Dash 2.0a

No to po kolei:

1. Wypakuj sobie, gdzieś wszystkie pobrane pliki.
    2. Jak wypakowałeś XeX Menu to masz tam kolejne 2 archiwa. Wypakują tą z LIVE w nazwie. Wejdź sobie po kolei do tych folderów, aż dojdziesz do CODE9999 - nie wiem dlaczego ale tu jest błąd - zamiast literki O daj zero, czyli zmień nazwę na C0DE9999.
    3. Podepnij pendrive do konsoli i sformatuj go tam. Konsola zrobi sobie systemowe pliki itp.
    4. Teraz podepnij ten pendrive do komputera. Uruchom USB Xtaf Gui i wczytaj (Open Drive, jeśli nie załapie samo to ręcznie Open Drive Manually i wskaż na literę dysku pendrive'a).
    5. Teraz skopiuj wcześniej wypakowane XeX Menu. Po prostu przerzuć folder Content w pole po prawej. (co do tych operacji tu nie jestem pewien, a nie mam pendrive'a żeby to teraz sprawdzić, ale powinno być wporządku).
    6. W bibliotece gier powinno ci się pojawić właśnie to XeX Menu 1.1 - uruchom je.
    7. XeX Menu posiada wbudowany FTP, więc połącz się teraz za pomocą np total commandera.
    8. Wypakuj sobie FreeStyle Dash 2.0a, z niego wypakuj FSD2 Alpha Upd1.2.rar
    9. Tak wypakowany FSD wrzuć FTPem na dysk konsoli. hdd1:\FSD2 Alpha Upd1.2\
    10. Teraz odnajdź to na dysku używając XeX Menu i uruchom go, dalej postępuj jak na początku posta o FSD.

4. renegade

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
    Dzieki za odp. będę testował. Jak wygląda sprawa z kopiowaniem z pendrive ? Zassalem sobie nowego NFS Hot Pursuit, jest plik obrazu plyty i plik DVD. Musze to jakoś przerabiać czy poprostu wrzucic na pena i podpiąć do Xboxa ?

5. strusic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Tak jak napisałem, albo wypakować i wrzucić np do folderu games, albo przerobić iso programem iso2god. Czystego obrazu płyty z pendrive ci nie odczyta.

EDIT:A jaką masz wersje dasha teraz? Bo ciekawi mnie jakiego ci freeBoota wgrał ten "ktoś".

6. renegade

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
  7. strusic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    No to gitara, jedyne co ci się teraz przyda to Dash Lunch. Do pobrania tutaj. Wrzuć sobie na pendrive i uruchom przez XeX Menu.

8. renegade

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
    Nie mogę nawiązać połączenia pc->xbox. Konsole podpiąłem kablem (który byl w zestawie z xbox) bezpośrednio do sieciowki w komputerze. Co może być nie tak ? Inny kabel zastosować ?

9. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Kabel ethernet który był w zestawie raczej się do tego nie nada. Musisz zakupić kabel skrosowany (skrętkę). Dość dużo jest tego na allegro.

10. renegade

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
    Kupiłem skrosowany kabel rj45 ale nadal brak połączenia. Przy sprawdzaniu polaczenia z pc na xboxie pokazuje mi taki komunikat "wystąpił blad z polaczeniem. aby zapoznac sie z opisem problemu..." probowalem tez przeslac gre przez Iso2God 1.3.3 (wpisalem do programu Ip konsoli) ale wyskoczył mi blad o takiej tresci ( Error while attempting to upload GOD container for "NFS hot pursuit": Unable to read data from the transport connection : istniejace polaczenie zostalo gwaltownie zamkniete przez zdalnego hosta. " Nie mam pomyslu co moze byc powodem, moze musze cos skonfigurowac w konsoli albo kompie ?

11. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ustaw w konsoli Adres na 192.168.1.2, Maskę 255.255.255.0, a bramę na 192.168.1.1. Na PC ustaw adres na 192.168.1.1, maskę taką samą jak na X360, a brama i DNSy nie są raczej potrzebne do sieci lan. Jak dalej nie będą działać to pisz.

12. renegade

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Września
    Nie moge zmienic w konsoli IP, maski ani bramy, przy wychodzeniu z menu ustawienia sie nie zapisuja.

13. Artur449

Artur449 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    mam podobny problem w iso2god adres ip jest wpisany haslo login tez konwertuje ten obraz a wyslac juz nie chce tylko ze wyskakuje mi inny bład mowi on o tym ze sie nie moze połaczyc z konsolą bo za dlugi czas laczenia, prosze o odpowiedz. i dziwi mnie fakt ze nie czyta mi 20GB dysku zewnetrznego pod podlaczeniu do xboxa pomimo wgrania jtaga

EDIT:
    zmieniałem ip ale nic to nie dało

EDIT:
    problem prawie sam mi sie rozwiazał zmienilem karty sieciowe bo mam 2 przewodowe i 1 bezprzewodowa i wszystko hula zamienilem przewodowe i nic wiecej nie robilem

Wczytywanie...

Poleć forum