kopiowanie gier oraz przenoszenie licencji z konta z innego kraju

konrad1213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam mam do was sprawe której nie mogę rozwiązać.
Czy kiedy przykładowo (Mam szwagra anglika który jest w angli i gra sobie tam na xboxie) i na koncie live ma załóżmy "season pass do black ops 2" oraz pełniaka "CoD Black ops 2" i chce mi mail'em wysłać login i hasło żebym ja mógł sobie tutaj w polsce na własnym xboxie to konto zalogować pobrać tego season pass'a i coda i skopiować licencje bym mógł następnie grać sobie na własnym koncie.
jest to możliwe ? czy po sciągnięciu tych gier i skopiowaniu licencji w innym regionie nic by mu się nie zepsuło ? czytałem że może uszkodzic mu to zawartość jaką ma na koncie. pomocy :)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jeżeli u nas są te rzeczy normalnie na naszym regionie dostępne to będzie działać to... Pobierasz jego profil przenosisz licencję na konsole i grasz na swoim profilu, ale on gra na tym co są te rzeczy...
 

konrad1213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak tak ja tylko chce na chwile użyczyć jego konto by skopiować jakby te rzeczy :) chodzi o ten season pass, co w sumie on juz nie gra, a ja bym potłukł :).
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
No to będzie działać normalnie.
 

konrad1213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no i fakt że on (szwagier) gra teraz na xbox one, a ja potrzebuje tego konta tylko na chwile by skopiować jedną rzecz, i tu rodzi sie własnie jewszcze jedno pytanie. Na czątku grał na xbox 360 a następnie zakupił xboxa one. nie będzie kłopotu z logowaniem sie znów na starszej generacji ? nie skiepsci mu to nic ?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Nie. Tylko mówie że musisz przenieść licencję na swoja konsole.
 

konrad1213

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Okej dziękuje za informacje ;) pozdrawiam :)
 

Heisenberg16

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, mam pytania odnośnie podobnej kwestii jak kolega zakładający ten temat.

Otóż, kolega korzysta z konsoli w Norwegii. Zaproponował, że może mi udostępnić dane logowania do swojego konta. Chciałbym mieć 100 % pewność, że takie działanie nie spowoduje jakiś problemów jemu lub mnie, stąd mam kilka pytań do Was użytkownicy.


1. Jak zaloguje się na jego konto to czy będę mieć możliwość pobrać gry na swój dysk i żeby w nie grać z własnego konta / profilu ?

2. Rozumiem, że samo zalogowanie się na jego konto na mojej konsoli pozwoli mi grać w jego gry poprzez jego profil, tak ?

3. Czy śmiganie na jego koncie może spowodować jakiekolwiek problemy na jego konsoli lub mojej ?

4. Czy te ustawienia regionalne mają w tym przypadku jakieś znaczenie (np. że Norwegia nie jest w Unii) ? Trzeba je jakoś zmieniać, że korzystam w PL ?

5.Po co właściwie te ustawienia są ?

Podejrzewam, że większość albo wszystkie te pytania dla Was mogą być śmieszne, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z konsolami, dlatego obecnie zadaję tu tylko pytania „żółtodziobowe”. Pozdrawiam
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie wiem o jaka konsole pytasz przypuszczam ze xbox one
1. Tak możesz normalnie zalogować się na jego profil i pobrać u siebie jego gry, jak ustawisz w jego profilu w ustawieniach xbox home mozesz wtedy wyłączyć jego profil i grać na swoim w jego gry
2.3 Tak dokładnie lecz w taki przypadku jeżeli on by się zalogował na swój profil jednoczenie u siebie to oboje was automatycznie wyloguje i gra sie wyłączy, by tego uniknąć wystarczy ustawić xbox home (Moja domowa konsola) w jego profilu na twojej konsoli ustawieniach
4 Nie ma znaczenia
5. Możesz np. zmienić na Rosję albo Brazylię i mieć tańsze gry w sklepie i dodatki niż na pl, w zależności od regionu są inne ceny.
ps. jeżeli korzystasz z xbox 360 wszystko co tu opisałem nie działa, możesz jedynie zalogować się na jego profil i grać na jego profilu na własnym nie.
 

Heisenberg16

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sorry nie dodałem, że chodzi mi o konsole 360, ale końcówka Twojego postu dała mi również odpowiedź. No nic, skoro x360 praktycznie nie ma żadnych możliwości jak one to nic nie poradzimy :)

Jeszcze jedno pytanie, ale trochę inna kwestia. Chcę kupić grę, która niestety nie jest dostępna w polskim xbox live. Czy kolega jak kupi tą grę na swoim profilu w Norwegii to potem ja będę mógł w nią grać, ale tylko na jego profilu i nie będę mógł tej gry ściągnąć do siebie na dysk, zgadza się ?

I czy istnieje jakaś opcja, że np. on kupuje tą grę i zaznacza przy zakupie, że to nie na jego konsole, ale że chce podarować jak prezent na inną konsolę albo coś ? Czy istnieje jakieś takie wyjście ?
 

Heisenberg16

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Podbijam mojego poprzedniego posta.
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć jak to w praktyce wygląda żeby zrobić taki manewr jak wyżej pytałem ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Do góry Bottom