1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kopiowanie oryginalnej gry - za pomocą zwykłej nagrywarki DVD

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez Laska, Czerwiec 2, 2008.

1. Laska

Laska Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam Cię serdecznie w kolejnym poradniku mojego autorstwa. Chcę nauczyć Cię zgrywania na dysk obrazu ISO oryginalnej gry na konsolę Xbox 360. W poradniku obalę mit jak krąży po sieci, że do zgrania oryginalnej gry gry jest potrzebny napęd "Kreon Drive" lub Xbox (owy) napęd Samsung. A więc do dzieła.

Co mi będzie potrzebne ?

- Nagrywarka DVD nagrywająca płyty DVD - Dual Layer.
    - Śrubokręt gwiazdkowy.
    - Program wxRipper. Do pobrania tutaj. http://rapidshare.com/files/119554914/wxripper.rar
    - Oryginalny film DVD tłoczony na płycie DVD DL ( Prawie wszystkie są tak tłoczone prócz tych z gazet).
    - Chęci.

Zaczynamy.

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać to rozkręcenie naszej nagrywarki DVD. Nie będę opisywał jak to zrobić ze względu na to, że każdą rozkręca się inaczej. Gdy już się z tym uporamy musimy znaleźć pośród elementów nagrywarki element wyglądający jak na zdjęciu poniżej.

Znalazłeś ? Brawo ! Dobra gadanie gadaniem a czas leci. Kolejnym działaniem jakie musimy wykonać będzie
    rozpakowanie paczki z programem "wxRipper". Gdy już to zrobisz usuń plik o nazwie "Project" i odpal program z ikonki która będzie wyglądać jak na obrazku poniżej.

Gdy już go odpalisz powinieneś ujrzeć okno jak na zdjęciu poniżej.

Teraz przystąpimy do tak zwanej czynności gdzie będziemy musieli oszukać naszą nagrywarkę DVD ;).

1. Wsadź płytę do napędu DVD i nakryj ją elementem pokazanym na zdjęciu pierwszym. Powinno to
    wyglądać mniej więcej tak :

2. Teraz płyta zacznie się kręcić.
    3. Gdy już płyta zaczęła się kręcić wejdź do programu "wxRipper" i wciśnij przycisk oznaczony niebieskim
    kwadracikiem.
    4. Teraz płyta powinna przestać się kręcić. Gdy to się stało przejdź do punktu 5
    5. W tej chwili musimy podmienić płyty w napędzie.
    5. Aby zrobić podmiankę płyt musimy zdjąć z płyty element pokazany na rysunku pierwszym a następnie
    wyciągnąć płytę górą ! Pamiętaj, że nie możesz zrobić tego poprzez wysunięcie tacki DVD-Rom(u) bo w
    ten sposób wszystko sknocisz. Następnie wsadzamy płytkę z grą do napędy górą !
    będzie to wyglądać tak ;)

6. Gdy już to zrobiliśmy wciskamy w oknie programu przycisk wyglądający jak przycisk "PLAY" w ten sposób
    płyta zacznie się kręcić.
    7. Kolejną rzeczą jaką będziesz musiał wykonać jest sczytanie wszystkich "Patchy" gry. Strasznie to brzmi
    ale jest proste jak budowa cepa
    8. W oknie programu w czasie kiedy płyta się kręci wciskamy przycisk oznaczony taką "Lupą".
    9. Gdy już go znalazłeś przejdź do punktu dziesiątego
    10. Teraz w programie "wxRipper" wciśnij przycisk takiej "Dyskietki" i wybierz lokację docelową "Patchy" gry.
    11. Gdy już się z tym uporałeś możesz przejść do punktu dwunastego.
    12. Teraz zminimalizuj okno programu "wxRipper" i znajdź plik z "Patchami" w lokalizacji podanej wcześniej
    13. Gdy już go znajdziesz, włącz komputerowy notatnik i przeciągnij plik z patchami do okna notatnika. W
    tym momencie powinno Ci się w notatniku pokazać coś takiego. (Twoje liczby mogą się różnić)

C19408
    D1072
    C109344
    C1783936
    J342400
    C1783936
    J0

14. Gdy już Ci się pokazał wyżej wymieniony tekst musisz w jego trzeciej linijce to jest C109344 zmienić
    literkę "C" na literkę "D" i zapisz plik (Ctrl+s)
    14. Teraz już zacznie się zgrywanie ostatecznie obrazu ISO. Aby się ten proces rozpoczął w oknie progamu
    "wxRipper" wciśnij
    File->Open layout file->Wybieramy tutaj plik z "Patchami" który uprzednio utworzyliśmy.
    15. Teraz już tylko musimy wybrać lokalizację gdzie "wxRipper" ma zapisać obraz Gry. Zrobisz to wciskając
    w oknie programu Białą strzałkę na zielonym tle. Po wybraniu lokacji program zacznie tworzyć obraz
    ISO gdy skończy płytka przestanie się kręcić.
    16. Gdy już płytka przestanie się kręcić zamknij program i ciesz się gotową kopią gry. ;)

Na koniec gdybyś miał problem z podmianą płyt to obejrzyj ten filmik mojego autorstwa. Jest on pod adresem. http://rapidshare.com/files/119612154/MOV00016.3GP

Przepraszam za kiepską jakość zdjęć jak zakupię nową cyfrówkę zdjęcia zostaną zmienione.

Mam wielką prośbę to łowców poradników z innych for internetowych, a mianowicie jeśli chcesz skopiować mój poradnik to zezwalam na to ale napisz na innym forum, że poradnik napisał Laska z www.laska0700.pl.tl Z góry dziękuję

Masz z czymś problem ? Napisz do mnie na Gadu Gadu chętnie udzielę Ci pomocy numer 2963153

Chciałbym jeszcze podziękować

Mojemu tacie za wypożyczenie filmu Spiderman 3.
    Mojej mamie za to, że mnie nie zabiła jak zobaczyła, że rozkręcam nową nagrywarkę.
    I Spike200 za malusieńką motywację ;)

Materiały jakich użyłem
    1. Film Spiderman 3
    2. Gra: Gears of War
    3. Nagrywarka Pioneer 115D
    4. Mózg

I to by było na tyle. Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Odp: Poradnik : Jak zgrać oryginalną grę na dysk posiadając tylko nagrywarkę DVD

"W poradniku obalę mit jak krąży po sieci, że do zgrania oryginalnej gry gry jest potrzebny napęd "Kreon Drive" lub Xbox (owy) napęd Samsung. A więc do dzieła."

ja o takim micie nie slyszalem ze da sie tylko, wiadomo od dawna ze da sie hotswapem

a i jeszcze mozna zgrac tez nie tylko xboxowym samsungiem ale rowniez benq

4. przeo_91

przeo_91 Guest

Odp: Poradnik : Jak zgrać oryginalną grę na dysk posiadając tylko nagrywarkę DVD

Takie coś bardziej pasuje do działu Poradniki więc przenoszę :)

A poradnik taki się przyda, jak mi na czymś będzie naprawdę zależeć to na pewno skorzystam :)

5. kuva

kuva Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Stary znany dobry sposób na początku jak miałem konsolę ( listopad 07r. ) to sam to zrobiłem zwykłym dvd-rom a grę którą skopiowałem był burnout revenge ;D

Także zgadzam się z tym poradnikiem działa na 100%

6. ugly0ne

ugly0ne Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Ja zgrywałem oryginalne gry programem Ultraiso potem utworzyłem z nich kopie zapasowe i działaja do tej pory bez problemu... i calego tego kombinowania.

7. przeo_91

przeo_91 Guest

Z orginalnych tworzyłeś kopie? Bo mi się coś nie chce wierzyć ;]

8. Laska

Laska Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Jeżeli jakimś programem zrobiłeś kopię bez kreon drive bez swapu to zrób turtorial będzie Cię kochać cały świat.

9. WReki

WReki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Odp: Poradnik : Jak zgrać oryginalną grę na dysk posiadając tylko nagrywarkę DVD ?

mam pytanie... czy zamiast filmu na DVD DL (w tutorialu Spiderman3) może być płyta z czasopisma CD-Action?? albo oryginalna gra Call of Duty 4? (z tego co wiem to jest ona na DVD DL bo po necie chodzą pirackie wersje tej gry na 2 płytach DVD5 a ja jak kupiłem gre to miałęm tylko jedną płyte)

10. kuva

kuva Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

musi być film na dvd9 ponieważ gry na x360 są tak zabezpieczane jak video i dlatego jak wejdziesz na nią masz te same foldery czyli video i audio_ts także napęd musi myśleć że kopiujesz film a nie grę oryginalną

11. WReki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Odp: Poradnik : Jak zgrać oryginalną grę na dysk posiadając tylko nagrywarkę DVD ?

a musi być oryginalny film czy moze byc na pirackiej płycie? bo jak musi być oryginał to będe musiał szukać tego filmu przyrodniczo-edukacyjnego który gdzieś kiedyś schowałem ;/

12. Fokuz

Fokuz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Musi być to oryginał. Ja też próbuję znaleźć jakiś film :D

13. WReki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych

siema czy ten film jest na DVD DL czy nie? on ma 5,50GB czyli niby powinien być na DL ale niejestem pewien więc sie pytam...

screen:

14. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)

To nie jest DVD dl

15. WReki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych

hmmm no to dziwne.. to jakiś inny tyb DVD? bo na zwykłej DVD (DVD5) mieści sie tylko 4,7GB heh...

16. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

reki sprawdz sobie info toolem albo imgburnerem one zdajsie wskazuja typ nosnika

17. WReki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych

oto co pokazuje ImgBurn

Kod:
    Disc Information:
    Status: Complete
    Erasable: No
    Sessions: 1
    Sectors: 2885664
    Size: 5909839872 bytes
    Time: 641:17:39 (MM:SS:FF)

TOC Information:
    Session 1...
    -> Track 01 (Mode 1, LBA: 0 - 2885663)
    -> LeadOut (LBA: 2885664)

Track Information:
    Session 1...
    -> Track 01 (LTSA: 0, TS: 2885664, LRA: 2885663)

Physical Format Information (Last Recorded):
    Book Type: DVD-ROM
    Part Version: 1
    Disc Size: 120mm
    Maximum Read Rate: 10.08Mbps
    Number of Layers: 2
    Track Path: Opposite Track Path (OTP)
    Linear Density: 0.293 um/bit
    Track Density: 0.74 um/track
    First Physical Sector of Data Area: 196608
    Last Physical Sector of Data Area: 15681695
    Last Physical Sector in Layer 0: 2088895

Layer Information:
    Layer 0 Sectors: 1892288 (65,58%)
    Layer 1 Sectors: 993376 (34,42%)
    i dla porównania płyta z grą Assassins Creed na DVD+R DL
    Kod:
    Disc Information:
    Status: Complete
    Erasable: No
    Sessions: 1
    Sectors: 3697696
    Size: 7572881408 bytes
    Time: 821:44:46 (MM:SS:FF)

TOC Information:
    Session 1...
    -> Track 01 (Mode 1, LBA: 0 - 3697695)
    -> LeadOut (LBA: 3697696)

Track Information:
    Session 1...
    -> Track 01 (LTSA: 0, TS: 3697696, LRA: 0)

Disc Control Blocks Information:
    HL-DT-ST GSA-4167B

Physical Format Information (Last Recorded):
    Disc ID: RICOHJPN-D01-67
    Book Type: DVD-ROM
    Part Version: 1
    Disc Size: 120mm
    Maximum Read Rate: Not Specified
    Number of Layers: 2
    Track Path: Opposite Track Path (OTP)
    Linear Density: 0.293 um/bit
    Track Density: 0.74 um/track
    First Physical Sector of Data Area: 196608
    Last Physical Sector of Data Area: 16450783
    Last Physical Sector in Layer 0: 2110367

Layer Information:
    Layer 0 Sectors: 1913760 (51,76%)
    Layer 1 Sectors: 1783936 (48,24%)

czyli ten film jest na DL czy nie?

18. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

mi wyglada to na DL

19. Fokuz

Fokuz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Grzechu ma rację. Film jest na płycie DL

20. zrebak82

zrebak82 V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Frydman

swietny poradnik dziala jak trzeba po zgraniu obrazu na dysk niewiem jak u innych ale u mnie trzeba bylo zkonwertowac obraz za pomoca xdvdmulletera i nagrac gierka dziala mozna sie cieszyc kopia zapasowa dobra robota laska :)

21. DrHouse

DrHouse Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Świetny poradnik bardzo mi sie przyda masz u mnie szacun
    POZDRAWIAM

Wczytywanie...

Poleć forum