1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Korzystanie z pada - gry FPS

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez gawior, Grudzień 12, 2013.

1. gawior

gawior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam. Jestem świeży jeżeli chodzi o konsole. Jestem informatykiem z zawodu, oraz elektronikiem ( hobby i dorabiam sobie ), tak więc jakoś coś tam ogarniam, a bardziej sam temat konsoli jako nowy jest mi obcy. Nigdy nie byłem i nie jestem jej zwolennikiem konsol ( jestem zagorzałym PC-towcem ). Tą konsolę dostałem od żony na mikołaja/pod choinkę ( w sumie to ona chciała i sprawiła prezent sobie tłumacząc, że to dla mnie :p ). Jak już to jest, to chciałbym także mieć z tego korzyść, a nie żeby się kurzyło ( w sumie, to żona gra ). Głównym plusem konsoli jest granie na dużym TV z kanapy i chyba na tym się kończą dla mnie zalety.

Najgorzej jest mi przegryźć temat pada w grach FPS. W tego typu gry głównie gram ( o ile znajdę chwilę czasu - dom, rodzina itp. itd. kto zna ten temat to wie ;) ). Ciężko mi się do tego przyzwyczaić, jak głównie kontakt się maniło z myszką i klawiaturą ( kiedyś parę razy nawet wylądowało się na zawodach CoD itp. ).

Wczoraj odpaliłem Halo 3 i tutaj mam pytanie ( w reszcie :p po nie krótkim "wprowadzeniu" ). Jak najlepiej jest ustawić pada ( ruch i rozglądanie się ) dla osoby nie obeznanej z nim. Chodzi mi o ustawienie na którym najlepiej się gra i do którego przyzwyczajenie będzie pomocne w innych grach FPS, bo na razie jak gram chwilę, to chce mi się płakać.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i jakieś porady.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    chodzenie lewy analog ,(rozglądanie się / celowanie prawy analog) . kiedyś czytałem że najgorzej na konsoli się gra w fps-y ;) ale idzie się przyzwyczaić

4. jas8115

jas8115 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Najlepiej ustaw sobie niską czułość grzybka, łatwiej ci będzie celować, ale obrót będzie trwał dłużej. Jeżeli nabierzesz już wprawy stopniowo zwiększaj czułość.

5. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ustaw jak ci najłatwiej jest sterować, tak około może kilku miechów się nauczysz grać na padzie. Niestety od razu się nie da grać perfekcyjnie lub zmiejsz sobie stopień trudności.

6. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    684
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Rowniez mialem ciezko sie przestawic na pada ale powiem szczerze ze po kilku set godz spedzonych z padem w dloni idzie sie przyzwyczaic co to twojego pytania odnosnie ustawien najlepszym rozwiazaniem jest stopniowe zwiekszanie czulosci analogow w grze tylko od razu nie dawaj na maxa bo bedziesz mial na poczatku problem z celowaniem sam najlepiej musisz sobie wyczuc jakie ustawienia i czulosc dla danej gry sa dla ciebie najlepszym rozwiazaniem

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

7. trebol91

trebol91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    74
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W każdej grze będzie Ci się inaczej grało wiec po prosty musisz grać duzo aby wyczuć tego pada. Po prostu musisz grać i grać i później żadna gra nie będzie stanowiło problemu. Choć radze na początku ustawić sobie czułość anologow na jakiś niski i stopniowo z postępem wyczuwania pada powiększać.

Wysłane z telefonu L710

8. gawior

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    To mnie pocieszyliście :(
    Na granie nie mam za wiele czasu, bo jak już wspomniałem dom, rodzina itp. Tak więc trochę mi mina zrzedła po haśle "po kilkuset godzinach", czy "po paru miechach" ( Dishonored przechodziłem chyba z pół roku, a Far Cry 3 jakieś 3 miesiące ).
    Nie jestem osobą, która rzuca temat na forum zanim sama nie posprawdza. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to zmniejszenie czułości ( na pc też miałem zawsze niską szybkość myszki, co niektórych dziwiło, a jednak da się dobrze grać ;) ). Tak samo wiedziałem, że nie poradzę sobie od tak z padem i poziom trudności wybrałem minimalny. Wypróbowałem wszystkie ustawienia sterowania i po każdej zmianie ogarniał mnie żal

Czyli najlepiej będzie przyzwyczajać się do lewego analoga jako kontrolera ruchu, a prawego jako celowanie ? Chodzi o to, żebym przyzwyczajał się do jednego ustawienia i żeby takie ustawienie było dostępne w innych grach.

9. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Ludzie nie przesadzajcie, by pograc w fpsa na singlu wcale nie trzeba niewiadomo ile grac, zwlaszcza na normalnym poziomie trudnosci.

Ja, podobnie jak autor, przez wiele lat gralem tylko na PC. Kiedy kupilem konsole, to unikalem fpsow na wszelkie sposoby, poniewaz celowanie analogiem mnie przerastalo. Ktoregos razu postanowilem sie nauczyc i po kilku dniach bylem wstanie przejsc, dla przykladu - Call of Duty. Oczywiscie nadal nie mialem tego komfortu, ktory daje myszka, ale nie ginalem co chwile.

Nigdy tez nie bawilem sie w zmiane czulosci, ta standardowa sie u mnie sorawdzala.

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

10. trebol91

trebol91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    74
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    I jeśli chodzi o kierowanie i celowanie analogami to dla mnie jest to logiczne że najlepiej jest lewym sie poruszać prawym celować bo w koncu jakby na odwrót grać to by nie dało rady używać przycisków A,B itd podczas ruchu. Wiec lewy analog to podstawa. Mi się na padzie genialnie gra i nigdy bym tego nie zmienił. Przechodzę fpsy na najwyższym poziomie trudności wiec dobrze mi się gra na padzie. Myszka i klawiatura to nie dla mnie.

Wysłane z telefonu L710

11. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeżeli chodzi o celowanie precyzyjne to mogę polecić przemieszczanie się na boki, gdy ciężko nacelować w szybkim tempie na przeciwnika a żeby się 5h nie obracać to czułości nie ruszam lewego analoga, wtedy by do celować precyzyjnie wystarczy się lekko przemieścić w którąś stronę.

Jak ktoś ci wciska kit że na padzie nie da się grać w strzelanki to po prosty nigdy pada w ręku nie miał, da się jak najbardziej jednak jest to trochę trudniejsze, oczywiście mysz jest o niebo lepsza ale jeżeli gra została dostosowana do pada to także da się grać i nie jest to żadna filozofia ani nie trzeba 1000h trzepać, po tygodniu będziesz grał bez trudu :)

12. gawior

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Na razie zagrałem w Portal 2 ( miałem czasu na przejście kawałka tutariala, a na PC przeszedłem 3 razy ), oraz krótki początek Halo 3 i od przedwczoraj nie odpaliłem żadnej gry na xbox-ie
    Tak więc będę musiał się szybko zaprzyjaźnić z kontrolerem, albo się z nim użerać, lub grać w wyścigi, bijatyki :p ( za to żona bardzo się zaprzyjaźniła z kinectem ).
    Co do czułości, to tak czy inaczej bym ustawił niższą czułość, bo tak po prostu lubię. Na chwilę obecną jako tako sobie radzę strefowaniem, aż cel znajdzie się w celowniku, ale jak by nie było jest to męczące i frustrujące.

Może ktoś podrzucić jakieś fajne tytuły ze sterowaniem analogami ( ruch, celowanie/rozglądanie ), w których nie ma szybkiej akcji i będę mógł się przyzwyczaić do kontrolera. Tytuły dla kogoś w okolicy trzydziestki i nie RPG ( jedynie myślę nad Diablo III ze względu na sentyment ).

Wczytywanie...

Poleć forum