1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kościół chodzicie do niego czy nie ?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Altres, Maj 31, 2012.

1. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Witam interesuje mnie to czy ludzie dalej chodzą do kościoła, ja osobiście nie pokazywałem się w żadnym od bierzmowania czyli jakieś 3 lata, w moim otoczeniu wiele ludzi nie pokazuje się w tej instytucji, a tak zacznijmy od tego, że dla mnie Watykan to Instytucja tak samo jak Microsoft czy Sony, jak będziecie udzielać odpowiedzi napiszcie ile macie lat, albo przedział wiekowy np. 18+, 25+, 30+ itp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Mam 24. Człowieku usuń ten temat. Poniżasz się. Nie wypada

4. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W Boga wierze lecz nie uznaje koscioła i ksieży ponieważ uważam ze robia co chca i maja wszystko w *****, maja kase za free co widac to po ich rezydencjach, mieszkaniach i samochodach,
    maja kochanki i dzieci a co najgorsze sa w nich tez pedofile. Jeszcze co najgorsze to chcą podatek wprowadzic na koscioł - wole dac kase chorym dzieciom niż im. "banda złodzieji polskich decydentów''

W moim miescie byl taki przypadek ze ksiądz jechal autem pijany, zlapala go policja to zrobil awanture co to nie on itp - sprawy sadowej nie bylo, ksiadz zostal przeniesiony do innej parafii i sprawe zatuszowano.
    Nastepny incydent to taki ze ksiądz kupil sobie mieszkanie 2 pokojowe i zatrudnil sprzątaczke z ktora ma 2 dzieci - oczywiscie on sie nie przyznaje lecz ona wyjawila sprawe ... koscioł oczywiscie tez wszystko tuszuje.
    Kolejna sprawa to ze ksieża niejednokrotnie byli widziani na dyskotekach w ktorych wspaniale bawili sie z dziewczynami i nad ranem w objeciach opuszczali klub - raczej takie zachowanie nie przystoi ''kapłanowi''.
    Gdy budowano na moim osiedlu koscioł to ''szef kościoła'' zbieral kase na budowe - po kilku miesiacach okazalo sie ze przegral on 250tys zl w karty - jak mozna miec zaufanie do takich osob gdy daje kase na budowe a on se potajemnie gra w karty a co najgorsze przegrywa cudze pieniadze..

Wiek - 29 lat

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Dlaczego 4% księży katolickich w USA to pedofile skoro średnia w amerykańskim społeczeństwie wynosi jakieś 0,1%? Dlaczego odsetek pedofili wśród tych najmniej zepsutych jest 40-krotnie wyższy niż wśród zwykłych ludzi?
    Za to kilka amrykańskich diecezji i parafii ogłosiło bankructwo a korporacje ubezpieczeniowe nie chcą już ubezpieczać Kościoła od odszkodowań za pedofilię wśród księży bo jest zbyt duże ryzyko.

5. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Właśnie o to mi chodzi, poniżasz się, nie wypada, kościół to Bóg itp. Takie zdanie mają niestety ludzie, a wszystko to jest wielkim kłamstwem, czemu nie wypada ? Bo co o kościele źle się nie mówi ? Dlaczego Instytucja jak każda inna, a może nawet korporacja, to samo co uszyneq napisał, Księża robią co chcą, kościół wszystko tuszuje, i wydaje kasę, do nas apelują aby dawać pieniądze na biednych, a sam wydaje miliardy, tak miliardy euro, i co te pieniądze na pewno by nie pomogły, ale nie Papierz musi odwiedzić jakiś tam kraj, i musi lecieć samolotem z wyposażeniem lepszym niż nie jeden bogacz, i oczywiście zjeść obiad za kilkanaście tysięcy, stękamy na polityków że wydają nasze pieniądze na bzdety a kościół to co ? Nie dość że bierze kasę od ludzi, rządu, to jeszcze nie chce płacić podatków, jakim niby prawem ? A więc Laki88 podaj mi 1 dobry powód dlaczego mam skasować temat, i nie mówić prawdy o kościele ?

A i tak jeszcze, widzę że nie tylko ja odróżniam kościół od Boga, niestety jak mówię ludziom to samo co uszyneq, czyli wierzę w Boga nie kościół to nie rozumieją jak można wierzyć w Boga ! a nie w Kościół, dla większości kościół i Bóg to jedno i to samo.

2 użytkowników lubi ten post.
  6. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Dobrze że ktoś poruszył ten temat. Od bierzmowania praktycznie do kościoła nie chodzę, może raz na jakiś czas sie pojawie ale na tacę nigdy nie daję i nie rozumiem 'starszego pokolenia' (np. rodzice, babcie moherowe) którzy dają kasę, która pójdzie na jakieś zachcianki czcigodnych kapłanów. Po cholerę? Wyrobiła się tak mocna opinia, że jak nie chodzisz do kościoła to nie jesteś katolikiem. Nie dajesz na tacę - krzywo na Ciebie patrzą.
    Druga sprawa... Jak wierzyć w Boga patrząc na to co się dzisiaj dzieje?

Wiek - 17 lat

7. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    A zapomniałem całkiem, ja mam 19 lat, co do krzywo patrzenia na tych co nie chodzą do kościoła to faktycznie, jak byłem rok temu na wakacjach u rodziny na wiosce i nie poszedłem w niedziele do kościoła to myślałem że mnie zjedzą ludzie wzrokiem, dla nich to nie do pomyślenia aby nie pójść do kościoła.

8. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Ano właśnie, o ludziach ze wsi zapomniałem wspomnieć. Jak nie raz jechałem do kolegi na wieś to tam całą rodziną obowiązkowo w niedziele do kościoła. Moge zrozumieć, że wiara, tradycja itd, ale zauważyliście że nie mamy prawa wyboru? Chrzczą nas za bobasa, mamy być chrześcijanami i koniec kropka. To też jest conajmniej dziwne, że nie można samemu decydować o swojej 'religijności'.
    Wyobraźmy sobie że powiemy ludziom na wsi że jesteśmy ateistami... Chyba by nas na stosie spalili.

9. SNR

SNR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubelszczyzna
    Cały ten kościół to dla mnie jest jeden wielki biznes... Kiedy ludzie byli zacofani to każdego przymusowo do niego namawiano. Bogaty do nieba, a biedny do piekła, bo nie miał pieniędzy na spowiedź. Teraz żyjemy w czasach gdzie możemy podejmować własne wybory, więc z roku na rok liczba wierzących się zmniejsza... z resztą ludzie sobie o Bogu przypominają gdy są w wieku nadchodzącej śmierci. Osobiście to byłem w kościele na jakimś ślubie ostatnio, a tak to nie chce mieć z nim nic wspólnego. Wiek: 20+

10. sephiforever

sephiforever Banned

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kosciol to jest jedna wielka legalna mafia, nawet w 1/10 nie wiemy co tak naprawde nimi kieruje i mozna sie tylko domyslac wiadome jest jedno ze maja wplyw na caly swiat.

11. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Wierzę w Chrześcijaństwo jako wiara, sposób na odnalezienie swojej drogi w życiu, celu... Nie jako ''biznes'' o nazwie ''Kościół''.
    Dlatego nie, nie chodzę.

12. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Hmm. Od ~ 14 roku życia byłem agnostykiem, bierzmowanie przyjąłem, ażeby 'zadowolić' rodzinę, jakkolwiek to brzmi. Innym powodem też był fakt, że wtedy jeszcze starałem się wierzyć, szukałem odpowiedzi. No ale, bierzmowanie było, kilka lat za mną, a poglądy się zmieniają. Z agnostyka przemieniłem się w ateistę. To trochę głupie, bo teraz jest taka moda na bycie ateistą. 'Nie wierzę, bo nie'. Debilizm. Przeczytałem setki artykułów, kilka książek, ciągle szukając odpowiedzi na dręczące mnie pytanie i... znalazłem je!

Boga nie ma. Uczymy (lub uczyliśmy, jak kto woli) w szkole o Grekach, Rzymianach, czy Egipcjanach. Jakieś śmieszne wierzenia w 'zwierzęta', czy ludzi z piorunami. Śmiejemy się z tego, ale zapominamy, że wierzymy w swoistego zombiaka, który zamieniał wodę w wino, przez trzy dni się 'respił', a w księdze, którą spisali jego uczniowie (no... spisali to złe słowo) czytamy o tym, że jeśli przyjdą wrogowie, to trzeba im oddać córkę do... wiadomych czynów. No to jest po prostu śmieszne. 'Nasz' bóg jest słaby i chory. Codziennie na świecie giną miliony ludzi, ale to wszystko z miłości! Ojciec gwałci córkę, a potem ją zabija. Co usłyszymy? 'Bóg tak chciał'.

To tylko takie banały, które zrozumie każdy przeciętny 'polaczek', ale temat rzeka, można o tym mówić i mówić.

Co do kościoła. W 'mojej' parafii kupiono ołtarz z 80000 zł ściągany z Włoch, a prezbiterium wyłożono 'kafelkami' z Hiszpanii 2000 sztuka. Proboszcz wozi się nową Oktavią. No fakt, to jest wiara, to jest życie w ubóstwie na rzecz innych! Nie widziałem większych hipokrytów, niż Ci wszyscy 'księża'.

2 użytkowników lubi ten post.
  13. szybki999

szybki999 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Chełm
    Wierzę w Boga ale do kościoła nie chodzę i chodził nie będę dopóki się nie oczyści z radia Maryja i innych naciągaczy.
    Wiek hmm ponad 30 lat.

14. toudick

toudick Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W Holandii w kosciolach robia skate parki, restauracje, dyskoweki czy też biura lub mieszkania. Powód:brak wiernych.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

15. djdoubleb

djdoubleb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków/Tarnów
    A przyjdzie do przyjęcia sakramentu małżeństwa i wiekszosc z tych napieprzajacych na kościół tam poleci i nic sie nie odezwie ... :]

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Nie bądź śmieszny. Jeśli kobieta będzie ode mnie wymagać 'kościelnego', to znaczy, że to nie 'ta'.

1 osoba to lubi.
  17. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1682
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Eee no nie wiem.. Jak ja byłem w Holandii nad morzem to w kościołach na mszach było tyle Polaków że masakra :D Ciepło jak w pupie a oni na chamca do kościoła i przed kościołem (sam musiałem wyjść bo strasznie ciepło mi było..).

Co do mnie czy chodzę czy nie to odpowiedź jest bardzo prosta NIE CHODZĘ. Czemu?

Chodzę do pracy w niedzielę tak jak w inne dni (nie mam stałych dni wolnych jak inni ludzie typu praca od pn-pt., a sobota - niedziela wolna). Co automatycznie powoduje, iż nie mam najmniejszej ochoty po pracy czy gorzej przed pracą pójść do kościoła.. Wolę odpalić sobie kompa, bądź po prostu czysto poleniuchować. A nie słuchać, co najmniej 4 kazań, które są nudne i nic nie wnoszą w moje życie.

Jak byłem mały/młody to chodziło się do kościoła bo rodzice kazali i chodziło się z rodzicami (by też rzeczywiście pójść tam), a teraz mam to gdzieś. Nie muszę komuś pokazywać ohh ale ze mnie super wierzący bo chodzę do kościoła.. (też widać to po świętach ile osób wtedy jest :D).

Wierzę w Boga, lecz nie w kościół tą mafię..

EDIT:
    Zapomniałbym wiek +25

18. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    @QwerTaj 100% prawdy, tyle że co do istnienia Boga to ja tam nie polemizuję, ale nauka wyklucza religie całkowicie, wszystko można udowodnić doświadczeniami.
    Aha, co do tego 'luksusu' kapłanów - najlepsze jest to, że kiedyś prawdziwi wierzący się nad sobą 'umartwiali' i 'poniżali' się, a teraz w beemkach nap*erdalają po mieście, mieszkają w pół-willach i mają wy*ebane na wszystko, na każde pytanie ta sama odpowiedź - Bóg tak chciał.

19. bioskaner

bioskaner Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Polska
    Sytuacja jest oczywista, kościół przez (K) tworzą wierni przez a przez (k) budowle. Instytucja omamiająca lud i mieszająca się w politykę i mająca potężne układy. Przeszłość historyczna usłana krwią i przemocą, zmuszaniem do chrześcijaństwa i poddaństwa jednej słusznej wierze. Mam znajomego który zrezygnował z seminarium a facet czuł klimat i miał rękę anioła na ramieniu, ale to co zobaczył tam i usłyszał przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Nauczanie jak dyplomatycznie omijać trudne pytania, jak socjotechnicznie kreować potrzebę wiary i przynależności do grupy (czyt. społeczeństwa). Zrezygnował i jest odłączony od matrixa. Cieszę się z tego bo gość jest obecnie normalny i wyzwolony, ma oczy przetarte i uśmiech na twarzy szczery a nie wymuszony.Nie wydziera ryja, nie miota kur.wami jak inni przykładni wierni. W kościele cudowni i świeżo po nim a potem w domach dramaty i akcje z tvn uwaga. Jest sobą i ma słabości jak każdy ale nie udaje świętego jak niedziela nastaje.

Tyle ode mnie, szerze i "na prawdzie". Co do mnie to ateista nie z mody ale z życiowego doświadczenia.

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Wiek 17,5. Chodzę hmm... czasem co tydzień, czasem co dwa, zależy jak mi się zachce. Czy wierzę? Nie. Dlaczego chodzę? Bo rodzice są z XX wieku, nie zrozumieją, że istnieje COKOLWIEK poza wiarą katolicką, więc już tą godzinkę się przemęczę, ponudzę, ażeby im było lepiej. Wiem, śmieszne to, tchórzliwe z mojej strony, ale nie dbam o to. Przynajmniej mogę poznać wroga od środka ;D Zawsze w w wierze katolickiej śmieszy mnie to, że oni są tak bardzo pewni siebie, że ich religia jest tą jedyną i tą właściwą. To co, muzułmanie,hindusi i prawosławni pójdą do piekła bo nie wyznają jedynej słusznej wiary? Ostatnio doszedłem do wniosku, że kościół, ogranicza człowieka, narzuca mu swoje zasady i tok myślenia a wszyscy muszą to ślepo przyjąć, inaczej są niewierzący. A ja uważam, że po to mamy własny rozum, wolną wolę, by samemu na podstawie doświadczenia, wykreować sobie własne pojęcie o świecie i o tym co nim rządzi.

21. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Bóg nie rozwiązuje moich problemów, muszę sobie sam radzić.
    Bóg nie przychodzi do mnie - ja nie chodzę do Boga, proste

Wczytywanie...

Poleć forum