Kotick: 60% subskrypcji na Xbox Live dla Call of Duty

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.
D

Deleted member 50854

Guest



Bobby Kotick, szef Activision uważa, że blisko 60% subskrybentów Xbox Live kupuje złote konta po to, by móc pograć w Call of Duty w sieci. Rzecz jasna boli go, że zyski te trafiają wyłącznie do Microsoftu.

Kotick wypowiedział się na łamach Finacial Times:

Słyszeliśmy, że 60% osób subskrybuje Live głównie dla Call of Duty. Nie uczestniczymy finansowo w tym strumieniu zysków. Bardzo chcielibyśmy dostarczać dodatkową wartość dla tych milionów graczy ale tak naprawdę to nie nasza sieć.

Ciekawe czym objawiłaby się ta dodatkowa zawartość, bo coś czuje, że płatnymi dodatkami. Zresztą EA też może powiedzieć, że większość kupuje Live dla Bad Company czy FIFY. Kotick zapowiedział również, że Activision będzie agresywnie wspierać urządzenia, które połączą pecety z telewizorami.


Kotick: 60% subskrypcji na Xbox Live dla Call of Duty
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Pewnie miał na myśli pobieranie jakiegoś % z tych zysków ..
 

salomonik

Użytkownik
Użytkownik
raczej dodatkową opłatę za grę w CoD...
 

Phoenix505

Użytkownik
Użytkownik
Activision staje się takie jak wcześniej EA sprzedają byle g*wno za wygórowaną stawkę i jeszcze zarzucają że klienci powinni im dopłacać. Otóż jak wiemy EA straciło pozycję lidera a ich marki straciły nabywców (NFS, Fifa, inne gry sportowe tylko Simsy się sprzedawały). Ale w porę EA wyciągnęło wnioski i wprowadziło nowe marki jak i poprawiło jakość starych. Tą samą ścieżką podąża moim zdaniem Acti patrząc po ich ostatnim niewydolnym dziecku Modern Warfare 2 (zaraz będzie na mnie atak ale taka prawda cześć pierwsza była znacznie lepsza). A czy moja teoria się potwierdzi dowiemy się przy premierze Black Ops :)
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Gość przecenia markę COD i tyle. Ja gold tylko do BC2 potrzebuję :D
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
60 %?!
Śmiech na sali. Gdyby napisali, że 20 % może 30 % to jeszcze ale 60 %? Przecież jest jeszcze troche tych gier w które gra sie na multi, a i tak tylko niektórzy wykupują live tylko dla jednej gry. Jeżeli ktoś gra w MW2 to i może BC2 lub GoW2 lub jakąkolwiek inna gre.
Acti widać chciałoby sie nachapać. Najlepiej, żeby mieli część kasy z live'a część gdy wprowadzą PSN+ i najlepiej gry po 400 $.
To, że live jest płatny sprawia, że usługa jest znacznie lepsza niż PSN więc analogicznie nakręca sprzedaż gier i DLC ( z tego mają kase już) Więc powinni podziękować, a nie jakieś wonty.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
20%, 60% a może 80%? Na pewno nie Wam to oceniać. Activision ma nie tylko speców od ekonomii, mechanizmy badające rynek, ale także ludzi, którzy potrafią wykonać proste obliczenia. Ilość kont na XBL, ilość rocznych subskrypcji GOLD, sprzedaż Modern Warfare 2 na X360, liczba ludzi grających dziennie/tygodniowo/miesięcznie. Prosta matematyka i można spokojnie oszacować w przybliżeniu.
 

mati007

Użytkownik
Użytkownik
ja dla cod-a po fali banów kupiłem nowego x-a;)

Świetna gra, gdyby była możliwość płacenia 10 zł miesięcznie za golda dla samego cod-a, na 100% bym go wykupywał.
 

trayman

Użytkownik
Użytkownik
20%, 60% a może 80%? Na pewno nie Wam to oceniać. Activision ma nie tylko speców od ekonomii, mechanizmy badające rynek, ale także ludzi, którzy potrafią wykonać proste obliczenia. Ilość kont na XBL, ilość rocznych subskrypcji GOLD, sprzedaż Modern Warfare 2 na X360, liczba ludzi grających dziennie/tygodniowo/miesięcznie. Prosta matematyka i można spokojnie oszacować w przybliżeniu.
A ty myślisz, że oni mają ot tak dostęp do wszystkich danych? Skąd oni mogą wiedzieć czy dana osoba z Goldem gra tylko i wyłącznie w CoD'a? Bo rozumiem, że to jest ta twoja prosta matematyka - ilość połączeń z serwerami do ilości wykupionych subskrypcji. Tylko, żeby wyciągać takie wnioski jak Kotick, potrzeba dostępu do szeregu danych, które posiada tylko i wyłącznie Microsoft. Gościu już zaczyna kombinowanie, mało ma zysków z mappacków? W sumie może być i tak, bo ile kosztuje mappack do MW2? 1200MSP za kilka map? W samym GoW'ie (fakt, że gra trochę starsza) masz ponad 15 map w cenie 800MSP.
Już widzę, jak mu MS odpala procent zysków z Golda. Jestem przekonany, że gdyby nie dość przyjazne stosunki z Activision, mappacki na wyłączność poszłaby jakaś ostrzejsza wymiana zdań..

Z tego co zaobserwowałem to popularniejszą grą jest Fifa. Może EA też sobie zażąda jakiegoś procentu zysków? Hm..
 

Grzib

Użytkownik
Użytkownik
To ze dużo ludzi gra przez xbl w CoDa nie znaczy ze kupili golda tylko ze względu na CoDa. przecież nie graja tylko i wyłącznie w ta gre, ten gościu jakis szalony ;p niech sie cieszy ze ludzie kupują oryginalne wersje gry a nie graja na piratach (bo tego zabrania Microsoft)
 

Gruchi

Banned
Słyszeliśmy, że 60% osób subskrybuje Live głównie dla Call of Duty
Ciekawe od kogo :D ?
 

iTyle

Użytkownik
Użytkownik
Ja podejrzewam że Dla Halo więcej ludzi kupuję Golda niż dla COD . Zanim dostałem bana z 40 przyjaciół na XBL 70% grało częściej w Halo niż w COD
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Smieszni ludzie... ja owszem gram narazie tylko w cod'a na XBL ale nawet gdybym nie gral to i tak kupiłbym golda bo napewno jakas inna gra by mnie zainteresowała.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
A ty myślisz, że oni mają ot tak dostęp do wszystkich danych?
Tak właśnie "myślę"* Kotick wyraźnie powiedział o COD, nie wymieniając żadnego konkretnego tytułu. Na dzień dzisiejszy najbardziej grywalnymi częściami są Modern Warfare 2 oraz Modern Warfare i wciąż World at War. Te trzy tytuły to ponad 25mln sprzedanych pudełek na X360.

Pod koniec czerwca tego roku Microsoft pochwalił się, że posiada 23 mln aktywnych użytkowników XBL, a więc statystycznie każdy grający online posiada jedno pudełko jakiegoś COD, więc statystycznie Activision może powiedzieć, że 100% użytkowników XBL gra w COD. Statystycznie jest to prawda.

Skąd Activision wyciąga takie wnioski? Ano właśnie z ilości sprzedanych kopii COD na X360 (wszystkie COD razem z 2 i 3 to ponad 30mln) ilości kont online (23mln) oraz z ilości średniej liczby graczy na serwerach Activision (w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca)

Skąd oni mogą wiedzieć czy dana osoba z Goldem gra tylko i wyłącznie w CoD'a? .
* I teraz Ci wytłumaczę przenośnię. Activision jest świadome, że z na 30mln sprzedanych COD i 23mln graczy online nie zachodzi prosta matematyka: 30/23 = 1.3 pudełka na głowę, bo ktoś może mieć tylko 2 części, ktoś inny 3, a ktoś jeszcze inny 0. Statystyczne 60% wzięło się na podstawie ruchu w sieci jaki generuje COD na serwerach.

I jeszcze jedno. Kotick powiedział, że 60% (liczba ta jest jak najbardziej realna) kupuje GOLD dla COD. Zrobił to, aby pokazać ludziom jaki to COD jest fajny licząc na to, że jeszcze nowi ludzie się rzucą. "Jak wszyscy grają, to nie mogę być gorszym" Cały myk z tymi 60% chodzi o to, że...

60% użytkowników XBL gra regularnie w COD
i jest to absolutną prawdą. Jednak stwierdzenie, że 60% ludzi kupuje XBL tylko dla COD brzmi lepiej z marketingowego punktu widzenia. A to, że ci ludzie grają jeszcze w coś, to wie o tym Kotick i cała reszta.

Ja podejrzewam że Dla Halo więcej ludzi kupuję Golda niż dla COD . Zanim dostałem bana z 40 przyjaciół na XBL 70% grało częściej w Halo niż w COD
To tylko statystyka, która jako punkt odniesienia zależy od punktu siedzenia. U mnie na 50 znajomych na PSN, połowa gra w BC2. Czy mogę powiedzieć, że 50% moich znajomych posiada PS3 dla multi w Battlefielda? Nie. U kogoś będzie odwrotna sytuacja, połowa ludzi gra w Halo 3 i również w rzeczywistości nie mogą stwierdzić co jest popularniejsze. Jednak mówiąc o ogóle nie ma co się rozczulać względem np. Halo czy Gears of War. Marka COD posiada najpopularniejszy online na konsolach.
 

Lionix

Użytkownik
Użytkownik
Ja ***** *******e, jak będą znowu kazać płacić za jakieś gówno to ich pitole i niech se sami grają ;)

a co do lajw to właśnie po to kupiłem golda, i w necie gram tylko w MW 2 :D
 

trayman

Użytkownik
Użytkownik
D4Ru73K zauważ, że nie każdy jest w ogóle podpięty pod Live więc spory % sprzedanych CoD'ów w ogóle nie jest używanych w trybie multiplayer. Może i seria sprzedaje się świetnie, plus dla nich. Czego chcieć więcej? To po części zasługa Microsoftu, bo gdyby nie świetny Live to by nie mieli takiej dużej sprzedaży na tej platformie, więc wracamy do punktu wyjścia.

"Marka COD posiada najpopularniejszy online na konsolach. "

Moim zdaniem trochę ryzykowne stwierdzenie.. :p
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
D4Ru73K zauważ, że nie każdy jest w ogóle podpięty pod Live więc spory % sprzedanych CoD'ów w ogóle nie jest używanych w trybie multiplayer. Może i seria sprzedaje się świetnie, plus dla nich. Czego chcieć więcej? To po części zasługa Microsoftu, bo gdyby nie świetny Live to by nie mieli takiej dużej sprzedaży na tej platformie, więc wracamy do punktu wyjścia.

"Marka COD posiada najpopularniejszy online na konsolach. "

Moim zdaniem trochę ryzykowne stwierdzenie.. :p
Zgadzam się w 100%.
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Na tvgry.pl jest "komentarz" w którym Lord wypowiada sie na temat właśnie tego co Kotick powiedział i jego planów na temat wprowadzenia abonamentu do serii CoD ( tak jak w WoW )
Jeżeli wprowadziliby abonament stracili by bardzo dużą ilość graczy on line co by nie było dobre dla nikogo.
 

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
ahaahhaha 60% równie dobrze mógł powiedzieć ze na xboxa jest tylko cod,halo,BF
 

Mikolak

Użytkownik
Użytkownik
Na tvgry.pl jest "komentarz" w którym Lord wypowiada sie na temat właśnie tego co Kotick powiedział i jego planów na temat wprowadzenia abonamentu do serii CoD ( tak jak w WoW )
Jeżeli wprowadziliby abonament stracili by bardzo dużą ilość graczy on line co by nie było dobre dla nikogo.

Abonament to już by było przegięcie.
Nie dość że musimy płacić za Golda, to jeszcze abonament?
No i oczywiście kupno samej gry też trochę kosztuje.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom