1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Krew mnie zaleje. Parking przy hipermarkecie.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Marzec 18, 2015.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Witam.
    Wczoraj byłem na szybkich zakupach w hipermarkecie Auchan (jakieś 10 min maksymalnie) - tam i z powrotem do domu na parking. Przed pojechaniem tam myłem auto na myjce. Samochód stawiam na parkingu strzeżonym, zamykanym do garażu i co?! I o dziwo dziś patrze a tu kur* rysa dość głęboka jakby pociągnięta kluczem..
    Na parkingu przy Auchan stałem idealnie w kopercie (jestem pedantem jak chodzi o parkowanie.. muszę stać idealnie..). Więc opcja typu "za chu* parkowanie" nie wchodzi w grę..

Co mogę z tym fantem zrobić? AC niestety nie mam.. Samochód to 8 latek..
    Dziś myślałem, że zaleje mnie dosłownie krew.. Widać, że innym żal **** ściska, że ktoś ma lepsze auto od nich..

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Mi kiedyś wycieraczki powyrywali pod samą kamerą policji i nic nie nagrało... Powodzenia z marketowym monitoringiem :/

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

4. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No raczej wiem, że lipa totalna. Nawet nie idę do nich zagadać bo jak masz sektory parkowania to moje auto stało na 1 sektorze ale na samym końcu. Wycieraczki to jeszcze bym tam przeżył koszt około 80-100zł.. ale taka rysa to już tylko malowanie elementu zostało :/ bo jest głęboka.

5. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Nie chciałbym Cię jeszcze bardziej wku***ić, ale może warto byłoby się zastanowić nad oklejeniem auta folią ?
    Ja temat starałem się trochę rozeznać - mam dwa razy starsze auto niż Twoje - to fakt, i mnóstwo na nim różnych rys, elementy karoserii malowane są na nie do końca bliźniacze kolory, etc. Owszem jest to koszt, ale dużo mniejszy niż malowanie całego auta (w moim przypadku nie Twoim) a myślę, że wszelkie tego typu akcje łatwiej naprawić po prostu uzupełniając zniszczony fragment folii.
    Dodatkowo masz zabezpieczenie lakieru przed odpryskami od uderzeń kamieniami i innym syfem.

Ja właściwie jestem zdecydowany tylko czekam na odpowiedni przypływ gotówki :)

6. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Wiesz ryski, odpryski powstałe przy użytkowaniu np. przedni zderzak i lekko na masce mnie nie ruszają.. Wiadomo nie będę auta trzymał w szklanym zamknięciu.. Ale perfidne zrobienie na złość to już inna sprawa. Jeszcze jakby to kurna było przejechane lekko (powierzchownie) to dałoby radę może zapastować to.. ale jest to głęboka rysa więc tylko pokryć i pomalować cały element.. Chyba, że znajdę gdzieś dobrego lakiernika który da rade taki kawałek 4 cm maznąć tak by nie było nic widać.

Nie wiem ile kosztuje takie oklejenie. Ale kiedyś interesowałem się oklejeniem samochodu w carbonie i cena mnie przeraziła..

7. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Po pierwsze tak: nie wiesz, czy ktoś to zrobił intencjonalnie, czy przypadkowo (rozumiesz - kobiety za kółkiem). Żeby się na ten temat dowiedzieć - ja bym się mimo wszystko zapytał w Auchan o monitoring itd. Ale nie wiem czy Auchan Ci cokolwiek wyda bez zgłoszenia tej sytuacji na policję (bo niby z jakiej racji mieliby pokazywać swój monitoring każdemu, kto se tego zażyczy).

Jeśli chcesz uniknąć zabawy z policją i Auchan - trzeba się pogodzić z tym, co się stało i tyle. Jak to kiedyś ujął Piłsudzki: "Naród wspaniały tylko ludzie ku**wy" - nic dodać nic ująć. Daleko nam do Zachodu.

Jeśli jest to głęboka rysa to i może trzeba będzie szpachlówką przejechać. Musiałbyś podjechać do lakiernika i się zapytać co z tym zrobić. Ja przerabiałem temat lakierowania kilkakrotnie (np. po zderzeniu z dzikiem). Generalnie za element taki segmentowy (typu nadkole, drzwi, zderzak) liczyli mi 300 PLN, za maskę 500 PLN. No i autko masz uziemione na parę dni (a dobrze, żeby były to pogodne dni, aby dobrze wyschło - w deszczowe się to ślimaczy strasznie). No chyba, że lakiernik ma suszarnię, ale taki pewnie więcej sobie liczy.

Co do folii - zależy od gabarytu auta - w przypadku mojego kombi myślę, że ze folią kolorową (ale nie carbon) koszt zawarłby się w ok. 3 tys. PLN.

8. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Na 100% to nie przypadkowe. Bo jakby ktoś mi strzelił w auto czy coś to byłby ślad. A to wygląda parszywie jak rysa od klucza, machnięta parę razy by była głęboka.
    Na 101% szpachtla i pomalowanie innego wyjścia nie widzę..

Taa z tym powiedzeniem w pełni się zgadzam. Nie mówię czasami jak idę sobie do sklepu czy coś i widzę jakiś dobry pojazd samochód/motor to idę sobie go oblukać - podziwiam karoserię, alusy itp itd. Ale w życiu nie wpadłbym na tak debilny pomysł by komuś samochód porysować bądź cokolwiek uszkodzić..

PS. U mnie Carbon pokrycie całego auta wychodziło w granicach 7-8 tys. Ale to pewnie zależy od tego gdzie mieszkasz. U mnie gów*o jest więc każdy sobie ceni wszystko.. bo nie dojść, że musisz ze 60-100km przejechać to sumka do zapłaty też spora..

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pod folia tez bedIe to widać. Profesjonalne oklejanie to przygotowanie auta jak pod malowanie. Do autora równie dobrze mogli ci to zrobić sąsiedzi na parkingu. Według mnie nic z tym nie rób(kup specyfik do zabezpieczenia blachy) , za miesiąc ci przejdzie za kolejne miesiące się przyzwyczaisz. Moze za rok ktos puknie cie w ten bok :) to sie pomaluje lub wymieni element.

10. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1113
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Rozumiem nowe samochody, ale zeby 8 letniego staruszka rysowac...

Kyron lubi to.
  11. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nikt z sąsiadów itp itd. Nie mógł tego zrobić bo wziąłem samochód z prywatnego parkingu - garażu pojechałem na myjnię - własnoręcznie go umyłem na 101% tego nie było - pojechałem z ojcem do Auchan ~10min byliśmy tam - powrót na prywatny strzeżony parking do garażu. I dziś niespodzianka jak wyjechałem.. Więc opcja sąsiedzi itp itd w ogóle nie wchodzą w grę.. chyba, że potrafią przez gruby mur przejść..

@UP
    Bo ktoś zrobił na złość.. widział odjeba*e auto i ahhh przejadę mu kluczem.. Na masce nie mam napisane, że to 8 letnie auto..

Ostatnia edycja: Marzec 18, 2015
  12. Nemezis30

Nemezis30 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To czas sie lakierowania nauczyć.

13. mrok

Polubienia:
    1113
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Na szybach masz napisane, który rocznik samochodu, to raz; dwa lampy, buda i widać wizualnie, ze jest to leciwe auto.
    Rozumiem, bo to koszta, ale tak dramatyzujesz jakbyś wydal na niego co najmniej 200 tys zł.

14. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jeżeli widząc samochód z dala potrafisz b.dokładnie ocenić jego wiek to gratulacje. Dla jasności..
    1. Jak już to na podszybiu, a nie na szybie.
    2. Niektóre auta tego nie mają (wliczając w to moje).
    3. Na lampach co najwyżej zobaczysz homologacje, bo są wymienione na chromowe angel.

Tak poza tym może od razu dać ci dowód byś sprawdził wiek samochodu? Bo wiek tu nie gra roli.
    Znajomy ma Golfa 1 tak odwalonego, że kopara opada. Ale trzeba być miłośnikiem motoryzacji. A nie pustakiem patrzącym tylko i wyłącznie na "wiek" samochodu.
    Zresztą nie jeden oldtimer jest lepiej utrzymany niż nowe samochody.

Ile na niego wydałem to tylko moja osobista sprawa. Nie chce mi się zwracać co do twojej osoby, bo po komentarzach widać, że wiekowo różnimy się bardzo od siebie.

Temat do zamknięcia, by uniknąć zbędnych dyskusji jak ta wyżej ;).

Nemezis30
    Jakbym miał sprzęt oraz miejsce do tego to z miłą chęcią bym się nauczył :).

15. szpablos

szpablos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Piastów
    Ile elementów masz uszkodzonych? Z doswiadczenia wiem ze sasiednie elementy oprocz porysowanych tez trzeba lakierwac. Co do szpachlowania, jesli nie ma wgnievenia to sie bez tego obejdzie. Na razie spróbuj cos ustalic w Auchan, chociaz i tak mysle ze bedzie nic z tego. Nawet jak bedzie nagranie to jeszcze daleko do ustalenia danych sprawcy. Znajdz dobrego lakiernika i rób
    Masz szczescie ze juz po zimie.

16. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    8 latek to nie staruszek :p.

17. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jakbym nie powiedział, że 8 latek.. to nie miałby się do czego przyczepić .

Na szczęście tylko 1 element. Jest rysa 4 cm dość głęboka więc szpachtlą przejechać i pomalować. Co do Auchan to pupa. Kamery są tak ustawione, że z ledwością sięgają pierwszych miejsc parkingowych dla inwalidów..

18. mrok

Polubienia:
    1113
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Przynajmiej od pustaka Cie nie obrazam, no ale kto co tam woli. :) Tak czy siak masz co najmniej dwa elementy do malowania.

tookiest jak dla mnie od 10 lat wzwyż , to juz trumna na kolach.

Wczytywanie...

Poleć forum