1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Książki na podstawie gier - wasze opinie

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez mini21, Maj 28, 2013.

1. mini21

mini21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Witam serdecznie.

Chciałem podpytać Was i poznać Wasze opinie na temat paru książek, ale łatwiej i wygodniej będzie założyć duży, zbiorczy wątek...

Czy czytujecie/czytaliście książki, których fabuła oparta jest na grach komputerowych?
    Jeśli tak, to jakie tytuły?
    Co o nich myślicie?

Planuje kupić coś z serii Assassin's Creed jednak po necie krążą bardzo skrajne opinie i może ktoś z Was mógłby się podzielić.

Moje doświadczenia z książkami na podst. gier są niewielkie - czytałem kiedyś Diablo.... i jak dla mnie była straszna...
    Będąc fanem gier bitewnych czytałem też 1 książkę z uniwersum Warhammera 40.000 i podobnie - język był po prostu dziwny, a nazwy postaci czasami mnie bawiły.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Zacząłem niedawno czytać metro.2033. Chwilowo sobie chwalę, zobaczymy jak dalej

Wysłano z MT11i z użyciem Tapatalk

4. kruchmer

kruchmer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Próbowałem czytać metro ale jakogs nie moglem sie przełamać i stanołem na 50 str. a co do assassyna to nie polecam jak grałes bo bedziesz wiedzial oco chodzi.Ja czytalem assassyna renesans ale wszystko to samo co w grze i zrezygnowałem.

5. paul323

paul323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Małopolska
    Jak już coś to gra Metro 2033 była na podstawie książki, a nie na odwrót.

Wysyłane z mojego U20i za pomocą Tapatalk 2

6. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Dokładnie w przypadku metro to książka była pierwsza ale i tak polecam, również mass effect polecam czytałem fajnie się czyta, warcraft też jest bardzo fajny.

7. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Dziękuje za info.
    No właśnie grałem/gram i tak mnie naszło, żeby lepiej zagłębić się w fabułę.
    Na razie ukończyłem tylko pierwszą część (dawno, dawno temu na PC'cie) i pomyślałem, żeby trochę bardziej "wejść" w świat AC.
    Tylko, że z książkami na podstawie AC jest jakoś dziwnie jeśli chodzi o chronologie, bo niektórzy piszą, że książka wydana jako ostatnia powinna być czytana jako pierwsza.... i mam mały mętlik.

8. Imperial BoRo

Imperial BoRo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ksiązki Gears of War polecam serdecznie :) Mega wciągające.
    Dla miłośników książka Halo upadek Reach a dla tych którzy zakochali się w The Walking Dead (gra czy serial) to polecam TWD: Narodziny GubernatorA

9. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Kurczę, ale jestem do tyłu.
    Nawet nie wiedziałem, że są ksiązki na podstawie GoW i TWD :)
    Na razie "zchomikowałem" audiobook'a AC: Renesans i może w wolnej chwili sobie przesłucham (zamiast oglądać jakiś serial na tablecie w wannie będę słuchał audiobook'a :livid:).

10. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Assassin's Creed Renesans - na podstawie Assassin's Creed 2. Powiem krótko i treściwie. Nie polecam, jedna z najgorszych książek jakie kupiłem za własne pieniądze. Lepiej pograć w AC2.

Weź pod uwagę że niektóre wątki są spłycone (Ci którzy przybyli przed nami - w ogóle nie występują), a tak to dialogi praktycznie te same co w grze...

1 osoba to lubi.
  11. bololabich

bololabich Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ostatnio kupiłem pierwszą książkę halo (fall of the reach) i szczerze POLECAM ciekawe czy resztę też przetłumaczą.... i czy nie zajmie to 10 lat jak z pierwszą....

12. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Odkopując trochę wątek - chciałem się zapytać, czy warto zakupić książkę z serii Gears of War?
    Imperial BoRo je poleca, ale może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?
    To jedyny tytuł do którego nie znalazłem audiobook'a (Metro i AC już mam), dlatego myślę o jej zakupie.

13. mazy81

mazy81 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Grudziądz
    Ostatnio przeczytałem dwie książki z serii Dragon Age. Jak powszechnie wiadomo jeśli chodzi o gry to 1 była kapitalna, 2 lekko mówiac średnia.
    Natomiast książki to absolutne dno. Nie wiem do kogo są adresowane. Są tak infantylne i pisane tak prostym, żeby nie powiedzieć prostackim stylem, że przypominają poziomem pudelek.pl. Dobrze bawić mogą się przy tych książkach góra 11-12 latkowie. O ile uwielbiam czytać tak tutaj naprawdę się męczyłem.
    Ogólnie odradzam

14. wojid

wojid Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jedyną książką na podstawie gry jaką przeczytałem to Mass Effect. No cóż. Dzieło sztuki to może nie jest, ale dla zabicia czasu może być.

15. mini21

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Przeczytałem jakiś już czas temu pierwszą część Gears of War Pole Ashpo.
    Nie jest to książka która by mi jakoś strasznie zaimponowała - ot, takie bajki jakich wiele, ale czytało się dość dobrze, akcja toczyła się w miarę "płynnie" więc nie ma tragedii.

Muszę ją spieniężyć i może kupię coś z serii AC.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

16. Shodan155

Shodan155 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olkusz
    Mam na swojej półce kilka książek z uniwersum World of Warcraft, Wiedźmina.

Chętnie przeczytałbym coś w klimatach cyberpunkowych ala Deus Ex albo System Shock!

Niestety jeżeli chodzi o tą drugą to nigdzie takiej nie ma, a szkoda bo zapewne byłaby to smakowita opowieść.

Aktualnie zabieram się za nową książkę ze świata WoW'a " Cienie Hordy " a potem nadrobię pewnie Wiedźmina. O ile czasu starczy ;_;

Wczytywanie...

Poleć forum