1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Którą konsolę byście wybrali?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kang, Grudzień 8, 2008.

1. kang

kang Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zacznę od samego początku. Jakieś dwa lata temu kupiłem sobie Xboxa 360 w wersji Core, którą szybko przerobiłem. Niestety po półtora roku zaliczył on rod'a. Nie miałem czasu bawić się w gwarancję, więc konsola stała nieużywana. W końcu parę tygodni temu trafiłem do pewnego sklepu z konsolami i panowie poradzili, że warto przywrócić oryginalność i wysłać na gwarancję a to co wróci sprzedać. Nie byłem co do tego przekonany więc kupiłem sobie nową konsolę w wersji Premium z dyskiem 60 GB. Postanowiłem jednak spróbować i wysłać Core do naprawy. Ku mojemu zdziwieniu po tygodniu przyszła do mnie nowa konsola z datą produkcji 18.08.2008r. z napędem hitachi.

Teraz pytanko, nie potrzebne mi są dwa x'y więc jednego chcę sprzedać. Mam bardzo dużo kopii zapasowych i generalnie myślałem nad przeróbką tego liteon'a. Jednak na dzień dzisiejszy dużo tańsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza byłaby przeróbka napędu hitachi.

Zastanawiam się, którą konsolkę sobie zostawić a którą sprzedać.

Za Premium z liteonem przemawia nowe, bezawaryjne chłodzenie, nowy zasilacz 175W, złącze HDMI (z którego jednak nie korzystam) i inne części zestawu, które oczywiście mogę sobie zostawić. Na minus to niestety przeróbka - przy takiej ingerencji w podzespoły (mam na myśli lutowanie) na 99% nie ma szans na przywrócenie oryginalności.

Za nową pogwarancyjną konsolą przemawia napęd hitachi. Jednakże musiałbym zostawić sobie zasilacz 203W (175W nie pasuje) i nie jestem całkowicie pewny, czy chłodzenie w tej konsolce jest już poprawione. Wczoraj troszkę ją testowałem i odnoszę wrażenie, że powietrze wydmuchiwane jest dużo cieplejsze niż z Premium.

Co wy byście wybrali?

2. Lotnik421 Xbox One

3. plutap

plutap Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja bym zostawił sobie premiuma z dyskiem 60gb i sprzedał tego starszego x'a
    na tego masz gwarancję, hdmi(co dla mnie jest bardzo ważne, dla Ciebie nie), jeśli nie chcesz czekać to wymień napęd chociaż przeróbka powinna być niedługo możliwa
    takie jest moje zdanie i ja bym tak zrobił

4. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    generalnie na chwilę obecną możesz zawsze popykać na starym, a sprzedać możesz nawet przerobionego. napisałeś że i tak stał nieużywany więc jak poczeka jeszcze 2-3 tygodnie kiedy będzie wiadomo co z iXtreme 1.5 dla Lite'a to wtedy zadecydujesz którą pogonić. nie da się ukryć że za premium przemawia nowość, nowa gwarancja, poprawione chłodzenie więc tą warto zostawić

5. kang

kang Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Panowie, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja mam dwie nowe konsole, tylko że jednak wróciła po gwarancji i nie ma HDMI z napędem hitachi (bo wysyłałem CORE) a druga to prawie nówką Premium 60 GB z napędem Liteon.

6. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    masz dwa wyjścia: albo zostawisz starą którą możesz przerobić od ręki albo nową z LiteOn'em ale tutaj musisz jeszcze trochę poczakać. więc albo się wstrzymasz sprzedasz core i czekasz na FW do LiteOn albo przerabiasz od razu i grasz dalej. i to co zaproponowałem powyżej ma działać na zasadzie takiej że jak chcesz grać to przerabiasz core'a i Premium czeka do świąt bo wtedy ma być FW :)

7. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
    Proste, sprzedaj Core. Za 2 tygodnie wychodzi przeróbka dla Lite-Onów.

Wczytywanie...

Poleć forum