który adapter usb sata do laptopa kupić

sslaaweek

Świeżak
Świeżak
Który adapter USB SATA z allegro najlepiej kupić, abym mógł flashować konsole z laptopa.
Pytam bo dopiero zaczynam przygodę z flashowaniem napędów, a mam już dość ciągłego płacenia niemałej kasy za przeróbki. Na allegro jest tego sporo, ale nie mając pojęcia trudno wybrać
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Takie adaptery nie nadają się do flashowania.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jedynie x360usb lub lizard ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

sslaaweek

Świeżak
Świeżak
gdzieś tam czytałem na forum iż takie adaptery jak najbardziej nadają się do flashowania, więc jak to jest czy muszę kupować drogie urządzenia, czy na tych tanich nie zrobie nic??
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
gdzieś tam czytałem na forum iż takie adaptery jak najbardziej nadają się do flashowania, więc jak to jest czy muszę kupować drogie urządzenia, czy na tych tanich nie zrobie nic??
Nic takim adapterem nie zrobisz.
 

sslaaweek

Świeżak
Świeżak
a co to takiego ten lizard ?? nie mogę tego znaleźć
 

sslaaweek

Świeżak
Świeżak
widziałem że usbpro mogę wyciągnąć dvd key z mojego liteona, ale czy muszę dokupować do tego probe? jak jest w przypadku lizarda, aha i jakie są ceny, który jest tańszy :D
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
widziałem że usbpro mogę wyciągnąć dvd key z mojego liteona, ale czy muszę dokupować do tego probe? jak jest w przypadku lizarda, aha i jakie są ceny, który jest tańszy :D
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w temacie, który Ci podałem...
 

xbig

Użytkownik
Użytkownik
A czy karta rozszerzająca PCI/sata do komputera stacjonarnego ze starą płytą główną będzie się nadawać ??
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
A czy karta rozszerzająca PCI/sata do komputera stacjonarnego ze starą płytą główną będzie się nadawać ??
Kup kontroler Via.
 

xbig

Użytkownik
Użytkownik
Tak tylko ze ten kontroler jest już w PC.
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
No to skoro jest to w czym problem ?
 

xbig

Użytkownik
Użytkownik
No to skoro jest to w czym problem ?
Problemu jak na razie nie ma żadnego. Ale może będzie jak kupię nagrywarkę liteon ihas 124b lub inna z serii x24b
i będę ją chciał przeflashować . Karta PCI/SATA jest na chipie Silicon SiI 3512ECTU 128.
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
flash nagrywarki zrobisz na czymkolwiek byleby był port sata :)
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Problemu jak na razie nie ma żadnego. Ale może będzie jak kupię nagrywarkę liteon ihas 124b lub inna z serii x24b
i będę ją chciał przeflashować . Karta PCI/SATA jest na chipie Silicon SiI 3512ECTU 128.
LT MAX najlepiej wgraj na PC z portem Sata, a nagrywaj już na czym chcesz.
 

xbig

Użytkownik
Użytkownik
LT MAX najlepiej wgraj na PC z portem Sata, a nagrywaj już na czym chcesz.

Niestety ale nie mam w tym momencie dostępu do płyty z sata. A jak flashowanie się nie uda to mogę je powtórzyć ???
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Niestety ale nie mam w tym momencie dostępu do płyty z sata. A jak flashowanie się nie uda to mogę je powtórzyć ???
Tak, ale może tym się skończyć, że wyczyścisz FW. Idź do jakiegoś znajomego i wgraj LT MAX - to tylko kilka minut roboty.
 

sslaaweek

Świeżak
Świeżak
zdecydowałem się na zakup x360usb pro, chce dodatkowo zamówić usbprobe, w której wersji 2 czy 3 ??
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
zdecydowałem się na zakup x360usb pro, chce dodatkowo zamówić usbprobe, w której wersji 2 czy 3 ??
Usb Probe v3
 

Do góry Bottom