1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Który kabel hdmi wybrać - z filtrem czy bez?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez SebooL12 PL, Luty 17, 2010.

1. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    Witam

Jakiś czas temu miałem już kabel hdmi do x-a, ale sprzedałem go wraz z konsolą bo był to chyba najtańszy kabel hdmi z 1.3b jaki wtedy był i miałem z nim od czasu do czasu dziwny problem. Otóż kabel wisiał, nie opierając się o nic i po jakimś czasie przy włączaniu konsoli nie działał(czarny ekran) do póki go nie podłączyłem ponownie. Teraz chcę kupić kabel jakiś wzmocniony, a nie tylko ogumowany z zewnątrz. Chciałem się też spytać do czego są te filtry przy kablu?

Znalazłem kilka interesujących mnie aukcji:

Prolink HDMI - HDMI 2m FILTRY FULL HD FULLHD 1080p (921118115) - Aukcje internetowe Allegro

SOTER BRAND przewód HDMI-HDMI v1.3B HD GOLD 1m (913041386) - Aukcje internetowe Allegro

VoiceKraft HDMI-HDMI 3m Gold+FILTR tania wysyłka (926675178) - Aukcje internetowe Allegro

Przewód HDMI-HDMI 1,5 m GOLD kabel FULL HD SP1009 (926773008) - Aukcje internetowe Allegro

Proszę o pomoc w wyborze

Z góry THX

Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. maciej_maj

maciej_maj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pabianice
    Pierwszy z wymienionych mam bo dostałem jak kupowałem używaną konsolę - b.dobre wykonanie jedynie do czego mogłem się przyczepić to kształt wtyczki. Nie da się jej włożyć razem z wtyczką ok kabla AV (rozebraną).
    Drugi wygląda też dość solidnie ale nie miałem z nim do czynienia.
    Trzeci bym sobie odpuścił VK to firma nisko budżetowa
    Czwarty też nie wygląda źle.

Co do przewodu polecam firmę MRS mam jeden 10 metrowy HDMI z kompa do TV i działa bez zarzutu

4. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    Eh a miałem go już zamawiać ;/

Może ktoś da link z jakimś porządnym kabel i nie drogim na allegro, który nie będzie też zbyt gruby by podłączyć audio adapter ?

5. Melkorn

Melkorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    Prolink HDMI - HDMI 2m FILTRY FULL HD FULLHD 1080p (921118115) - Aukcje internetowe Allegro

Rowniez posiadam taki kabel i powiem ci ze spisuje sie swietnie wisi sobie w powietrzu i nic sie z nim strasznego nie dzieje, jest dosc sztywny i raczej malo podatny na uszkodzenia wiec biorac pod uwage ze nie jest az taki drogi ja bym sie nie zastanawial :p

6. maciej_maj

maciej_maj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pabianice
  7. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Z tego co mi wiadomo to nie ma różnicy w jakości obrazu bo wkońcu jest on przesyłany cyfrowo a nie analogowo. Ja bym wybrał tego który pasuje kolorem / wykonaniem.

8. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Dokładnie, cyfrowe przesyłanie jest obojętne dla kabla, ja posiadam zwykły za 15 zł z targu i działa świetnie z 32 calowym LCD.

9. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    Wiem, że nie ma różnicy w jakości, ale chodzi mi o to, żeby kabel był na dłużej. Pisałem kilka postów wyżej co stało się z moim poprzednim kablem
    Nikt nie napisał też czy brać kabel z filtrem czy bez...

10. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
  11. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Ja kupilem jakis kabel za 15pln na miescie zeby N podlaczyc, niema filtra i jest dosyc dobrze wykonany, obraz jakosciowo bardzo dobry - tak samo pod konsola. To jest cyfrowy przekaz wiec nie potrzeba filtra - zauwaz ze na kablach DVI nie ma zazwyczaj filtrow.

12. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    przy cyfrowym przesyle danych mozesz uzyc nawet drutów :) tak wiec zwracac uwage nalezy tylko w sumoie na jakosc wykonania wtyczki co by sie nie rozpadla po 2 dniach :) sa tez kable ze wtyczka w ksztalcie litery L co ulatwia podlaczenie do tv np zawieszonego na scianie pozdro

13. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    Dobra zamawiam tego ostatniego za 27,90 PLN, zobaczymy ile wytrzyma :p

14. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    zalezy od dlugosci. nie przeplacaj za 1,5m kabel zaplacilem osttanio 5zl + wysylka. naprawde w tym przypadku nie zobaczysz roznicy.

15. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Dla mnie liczy się tylko żeby miał pozłacane końcówki- nie srebrne, i tyle. Moim zdaniem różnic w przesyłaniu obrazu cyfrowego nie ma.

Wczytywanie...

Poleć forum