1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupiłem Xbox 360 Falcon, jak zabezpieczyć się przed RROD?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ShAdOw95, Kwiecień 20, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. ShAdOw95

ShAdOw95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wojkowice
    Witam. Kupiłem ostatnio Falcona za bardzo atrakcyjną cenę (200zł), co więcej konsola jest przerobiona na LT 3.0 teraz czekam na przesyłkę tego xboxa no i tu mam kilka pytań do was a pierwszym i ogólnym jest to, czy można się jakoś dobrze zabezpieczyć przed RROD'em ? Od razu mówię, że nic nie będę kombinował z dodawaniem radiatorków lub wietrzeniem tunelu. Chciałbym zapytać o to czy można jakoś od zewnątrz ochronić konsolę no i tu mam kilka pytań do was:

1. Ostatnio zakupiłem podstawkę chłodzącą, wiem wiem ona nic nie daje ale została zakupiona do laptopa wprawdzie to ciulstwo ale zawsze coś tam da i tu jest pytanie bo gdzieś wyczytałem że xbox lepiej się wietrzy w pozycji poziomej czy to prawda czy mit>? No i chyba jak podłączę tą podstawkę do niego to mu raczej nie zaszkodzi?
    2. Czy jest różnica między graniem po godzinie, a graniem ciągłym po 5-6 godzin czy to i tak nie ma znaczenia przy rrod>?
    3. Jaka powinna być temperatura w pokoju lepiej by było chłodno czy cieplej? Teraz wiadomo będzie na dworze coraz to cieplej no i czy wtedy jak będę grał załóżmy przy temperaturze 27 stopni w pokoju ryzyko wystąpienia RROD będzie większe niż przy 19?
    4. I jeszcze jedno pytanie dotyczące tych beznadziejnych podstawek, widziałem podstawkę przeznaczoną typowo do xboxa 360 fat no i tu też się różnych wersji nasłuchałem. Widziałem podstawkę którą podpina się od dołu konsoli w pozycji pionowej. Czy taka podstawka zapewnia lepszą cyrkulację powietrza czy to następny jakiś shit?
    5. Co ile powinienem "czyścić" tego xboxa?
    6. Czy przeróbka LT 3.0 zwiększa ryzyko RROD'a czy to nie ma znaczenia?

Proszę was o jakieś porady jak się jeszcze mogę przed tym rrodem uchronić by zminimalizować całkowicie jego wystąpienie.

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Jak będzie miał paść to i tak padnie ...

Jaka data produkcji ??

4. ShAdOw95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wojkowice
  5. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Najlepiej nie grać na nim. Falcon to nie znasz dnia ani godziny kiedy rrod będzie . Jedyne co możesz zrobić uszczelnić tunele i pilnować żeby pasta pod gpu cpu nie wyschła. I nie wstawiać w ciaśne szafki, półki itd.

6. EEService

EEService Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz- CAŁA POLSKA
    Wiadome jest, że im niższa temperatura na układach GPU i CPU to lepiej, a najlepiej stała temperatura.

Czasem usterka RROD wcale nie jest wynikiem przegrzania konsoli, a zachodzącymi zjawiskami pod układami BGA spowodowanymi tym, że oryginalne połączenia "kulki", które łączą układ z płytą są wykonane w technologi LeadFree a nie jak dawniej w Pb.

LeadFree: jest twardszym połączeniem mniej elastycznym i na wskutek wysokich i niskich temperatur "pęka"

Pb: elastyczna na wysokie i niskie temperatury jest to stara technologia z wykorzystaniem ołowiu niby tak bardzo szkodliwe, a wszystkie aparatury wojskowe, szpitalne i kosmiczne są wykonane w technologi ołowiowej.

W pozycji poziomej lepszy przepływ powietrza;)

7. tranzystor82

tranzystor82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin, PL
    Już tak nie straszcie ....

Ale najgorsze jest to że nie znasz historii konsoli nie wiesz co było robione jak i jak byla eksplatowana rownie dobrze za taka okazje mogles kupic grzanca z piekarnika .....

Także moim zdaniem wypadalo by zrobic konsoli serwis - rozebrac, wyczyscic, zmienic paste termiczna, przy okazji wyczyscic naped jak już rozbierasz konsole i zobaczyc jak bedzie chodzilo nie stosowac podstawek chlodzacych itp. Bo to nie ma sensu a chyba nie o to chodzi by chlodzic obudowe.

Co do lutowania bezolowiowego to wiadomo nie od dziś iż jest to fabryczne postarzenie produktu..... To ma pochodzic w okresie gwarancyjnym a nastepnie masz wywalic i kupic nowe takie jest zalozenie.

Prostym przykladem sa slawne zarowki zastapione przez swietlowki ktore bardziej sa szkodliwe dla srodowiska że wzgledu na rtec.

Sent from BlackBerry Bold 9900 Using Tapatalk

8. EEService

EEService Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz- CAŁA POLSKA
    Dokładnie najlepiej zapytać sprzedawcę, jak odpisze, że "wszystko jest ok, że nigdy nie była naprawiana itd"
    To masz dowód na to, że jeśli padnie i jak ją rozkręcisz i będzie coś nie tak to możesz wystąpić do niego o zwrot pieniędzy bo towar niezgodny z opisem.

9. tranzystor82

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin, PL
    Przy okazji bedziesz widzial czy to grzaniec gdyz po rozebraniu widoczne przebarwienia na kleju moga swiadczyc że byla plyta wygrzewana lub byl robiony chamski refllow ukladu "na sucho". Gdyz po rebalu klei się uklad na nowo i raczej nie z gracja fabrycznego nalozenia także bedzie to widoczne.

Także to dobry deal napisac i wypytac.
    Co prawda allegro takie sytuacje ma daleko w D" ale masz podstawe by zaczac spor lub wystawic negatywa.

10. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    wymienić paste na prockach i obniżyć temperature w SMC to będzie chodzić o ile nie padła wcześniej

11. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    To ja Cie pocieszę mój Falcon chodzi od 3,5 roku bez zarzutu a jest katowany niemiłosiernie a to za sprawą dwóch graczy ja i mój brat :) i nie zapowiada się aby padł, konsola w ogóle się nie wiesza, przegrzewa itp. Wystarczy konsoli zapewnić dobrą wentylację oraz dobre miejsce wolne od kurzu. Nie stosuj żadnych podkładek chłodzących bo to nie pomaga a szkodzi i konsola Ci długo nie pochodzi.

12. ShAdOw95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wojkowice
    Aha. Czyli mam rozumieć, że czym większy spadek temperatury tym szybciej konsola padnie? Załóżmy, że konsola jest w pomieszczeniu 15 stopni. Chodzi przez 4-5 godzin temperatura na gpu i cpu się podwyższa i wyączam konsole. Następuje spadek do 15 stopni czyli rozumiem że takie coś dla konsoli falcon jest niewskazane?

13. tranzystor82

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin, PL
    Daj spokoj po prostu po zakupie zrob serwis zmien paste zloz i graj .... To nie sprzet do warunkow laboratoryjnych gdzie masz zakresy temperatur ja tylko zmienilem radiator na grafice na lepszy i to wszystko ale mam starsza konsole.

Także już nie popadaj w panike.

14. novy66

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Wszystko zależy jak była eksploatowana u poprzedniego właściciela. Pierwsze co to ją przeczyść i wymień pastę.

15. ShAdOw95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wojkowice
    Nie popadam w panikę ;) CHce się czegoś dowiedzieć. A i żeby potem nie było, że za naprawę wiecej zapłacę niż za konsolę -.- a więc jak jest z tymi spadkami temperatur?

16. novy66

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Nic jej nie będzie.

17. tranzystor82

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin, PL
    Nijak jest z temperaturami gdyzjak bedziesz gral to przeciez i ciepla wiecej się wydzieli a serwis czyli zmiana pasty urchodzi cie wlasnie przed szybkim zjesciem konsoli oraz bedziesz wiedzial co kupiles.

18. ShAdOw95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wojkowice
    A więc tak. Koleś nie naprawiał konsolki ale nie jest pierwszym właścicielem. Używa ją rok i sprzedaje. Konsola ma jeszcze 2 wady ale za to atrakcyjna cena była. Nie działa HDMI i czasami się tacka nie wysuwa ale rzadko. Przynajmniej tak było napisane w aukcji. Mam do was pytanko. Skoro tak się wypowiadacie o falconie że od razu z nim do serwisu jechać to jak się ma sprawa z zephyrem i xenonem? Czy poza tym, że mają procek w technologii 90nm a falcon 65nm to jeszcze się czymś różnią?

19. BBBB

BBBB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    większych różnic raczej nie ma

20. tranzystor82

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin, PL
    Ja mam zephira ale kupilem ubitego za grosze i sam sobie ogarnalem ja tzn poprawa zasilania i uklad grafili rebal oprocz tego wymienilem chlodzenie na grafice na mosiezne i chodzi od kilku dni w pelni obciazona bo brat to dobry tester i jest ok.

Co do twojej konsoli to pewnie uklad od HDMI uwalony lub gniazdo w co watpie co do tacki jeśli nie dziala tylko z "guzika" moze okazac się że tylko switch na plycie do wymiany - zasniedziale styki

Natomiast co do zephirow i xeonow wydaje mi się że jeśli by brac od pierwszego wlasciciela z gwarancja nie dlubania zmienic im paste to powinny podzialac a cena ich jest bardzo atraktycja jako tania rozrywka. ;)

Ja przynajmniej że swojej konsoli jest zadowolony :p

21. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mam falcona produkcji miesiąc wcześniej od Ciebie i nic nie robiłem mam tylko w przewiewnym miejscu i katuje ją po 10 h dziennie i hula. Nic nie zmieniałem żadnej pasty żadnych wentylatorów . Moim zdaniem jak konsola nie była ubita wcześniej to nie będziesz miał z nią problemu (oczywiście zawsze może trafić się jakąś wadliwa) ale ja na twoim miejscu bym grał i się nie przejmował bo jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje i nic nie poradzisz na to

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum