1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupiłem xboxa i mam problem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kraczo, Kwiecień 5, 2011.

1. Kraczo

Kraczo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kupiłem xboxa na allegro, niewazne wysle wam Spór z allegro.

JA:

Towar niezgodny z opisem, miała być wersja \\\\\\\\\\\\\\\"JASPER\\\\\\\\\\\\\\\" jak zapewniał sprzedawca (na komunikatorze), a ja dostałem wersję \\\\\\\\\\\\\\\"FALCON\\\\\\\\\\\\\\\". Sprzedawca odkleił naklejki które były z tyłu konsoli dla niepoznaki. Było napisane że konsola ma niecałe dwa lata czyli w najgorszym wypadku miałaby być z Marca 2009r. jest to niemożliwe ponieważ zakończono produkcję \\\\\\\\\\\\\\\"Falconów\\\\\\\\\\\\\\\" a rozpoczęto produkcję \\\\\\\\\\\\\\\"JASPERÓW\\\\\\\\\\\\\\\" w Październiku 2008 roku. Rozpoznałem wersję jednak po wejście na zasilanie konsoli. Za Xbox a zapłaciłem 635 zł razem z przesyłką, cena przy aukcji to 100 zł, cena jest taka ponieważ sprzedający chciał uniknąć kosztów prowizji. W załączniku dokument potwierdzający przelew.

SPRZEDAJĄCY:

2011-04-05 21:38:00
    Towar jest zgodny z opisem mówiłem mu ze są nowe częsci jest tak napisane w opisie przedmiotu pytał czy to wersja jasper ja powiedziałem ze są nowe czesci typu laser i chłodzenie w opisie jest napisane ze to wersja Arcade wyraźnie. Dzwoni do mnie mówi ze rozkrecił konsole i zobaczył ze jest inny zasilacz nie taki jak w wersji jasper w opisie przedmiotu nie ma nic o wymianie zasilacza mówi ze mu sie nie otwiera stacja mi wszystko działało on ją rozkrecił wiec musiał on coś uszkodzic a teraz chce mi go zwracac. nie mówiłęm ze to wersja jasper tylko ze są nowe czesci jest poprawione chłodzenie itp naklejka byłą zerwana dawno temu ponieważ blokowała dojscie do zdjecia obudowy w celu czyszczenia jej

Sprzedający:

w Tych załacznikach jest pokazany fragment jak sam twierdzi ze to jasper ja napisałem wyraźnie ze są nowe czesci i na date nie ma co patrzec bo to i tak bez znaczenia wiec racja jest po mojej stronie. jest nawet zdjecie pokazane ze wszystko działało mi jeszcze a on teraz twierdzi ze sie nie wysuwa tacka zle go poskładał jak rozkrecił a nie i cos rozwalił bo to nei mozliwe

zalaczniki ktore dodal

http://img857.imageshack.us/i/xboxt.jpg/
    http://img862.imageshack.us/i/xboxw.jpg/
    http://img534.imageshack.us/i/xboxc.jpg/

JA:

Ztwierdziłem ze to jasper po dacie którą podał mi kontrahent, wersje FALCON były produkowane do października 2008. Naklejkę można odkleić bez niszczenia jej. Powiedziałeś o wersji Arcade, co ma piernik do wiatraka wersja arcade niema nic do wersji xenon/falcon/jasper sa to wersje xboxa, ktore chodza o całkiem co innego - poziom zasilania. Czy ja ci powiedziałem ze rozkrecalem konsole? NIE, konsola przezemnie nie była rozkręcana stuknalem palcem delikatnie w tacke jak powiedzieli mi ludzie z pewnego z forum i sie otworzylo :) Jak moga byc nowe czesci jak te wersje polegaja na tym ze czym nowsza wersja tym mniejsze ma układy, ciszej chodzi. Wogle skad wziales tą datę, jak niema naklejki. A co do tego zasilacza to jest to takie male cos dodane do konsoli przez co przechodzi prąd i po tym to rozpoznałem, i po wejsciu do ktorego wchodzi zasilacz, masz w zalaczniku jak to rozpoznac. PO DACIE KTÓRĄ PODAŁEŚ MUSIAŁ TO BYĆ JASPER INNEJ OPCJI NIEMA, PODAŁEŚ ZŁĄ DATĘ.

ZAŁĄCZNIK:

Imageshack - diferenasdafonte.jpg

Chłpaki prosze o pomoc co mam robic :S AUKCJIA: Przerobiony XBOX 360 HDMI + 2 Pady bezp + 30 gier (1536331786) - Aukcje internetowe Allegro

DZIEKI Z GORY ZA POMOC, za sensowne odpowiedzi rozdaje dziękuje

2. Lotnik421 Xbox One

3. _DaRkNeS_

_DaRkNeS_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Przykra sprawa ale wygląda na to ze sam popełniłeś błąd i i zwrot nie będzie uznany.

4. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale jaki błąd nie popelnilem zadnego bledu :s

5. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dodam ze dzwonilem do niego i sie nie zgodzil na przyjecie zwrotu.

6. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    dobra ale słuchajcie przeciez na zakupy w internecie jest chyba jakas opcja zwrotu w ciagu 10 dni bez podania przyczyny co ??

7. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    niema chyba czegos takiego ale strona nie lezy po mojej stronie tylko po jego, ocenilem ze to jasper bo podal mi date produkcji w ktorej nie produkowano falconów

8. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    nie szkodzi

mi się wydaje że towar mozna zwrócić bez podania przyczyny choc na 100 procent nei jestem pewien

9. Sibeer

Sibeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wydaje mi się że można do tego podejść z drugiej strony. Gość przesłał Ci te 30 gier??? Pewnie to są piraty a tego nie napisał w aukcji i nie wolno takich rzeczy wystawiać ( zgodnie z regulaminem allegro) i na tej podstawie możesz domagać się anulowania transakcji. Tyle że prawdopodobnie odzyskasz tylko te 100 zł które było ceną aukcji;/

Napisz jeszcze tutaj może ktoś pomoże Forum Prawne - bezpłatne porady prawne - prawo, pomoc prawna, forum prawnicze

10. szychagno

szychagno Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jestem sprzedawca i znam troche prawo handlowe:
    - mam prawo do zwrotu towaru w ciagu 10 dni bez podania przyczyny,
    - jezeli towar jest nie zgodny z umowa mozesz domagac sie zwrotu gotowki,
    - jezeli w aukcji widnieje 100zl to koles ewidentnie swiadomie chcial taka kwote aby widniala bo do 200 lub 250zl (nie pamietam dokladnie) przekret traktowany jest jako wykroczenie a nie przestepstwo,
    - jezeli koles na zaden z argumentow powyzszych nie ulegnie i nie odda ci kasy i mozesz uzyc pomyslu mojego poprzednika i spokojnie sprawe zglosic na policje bo sprzedaz piratow jest karana i to juz przestepstwo.
    - pomoc prawna zawsze oferuje tobie powiatowy rzecznik praw konsumentow, ktory na pewno znajduje sie gdzies w twoim miescie wiec do niego mozesz sie udac.
    pozdrawiam

11. jarossiema

jarossiema Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Sam niedawno miałem podobny problem z nieuczciwym sprzedawcą , niestety w obliczu polskiego prawa czasami jesteśmy bezsilni mi sprzedawca sprzedał "sprawnego x" przeciągnietego opalarką tak aby pare godzin podziałał a potem rrod :(
    Sprawa rozbijała się o allegro ale bez kosztownej opini rzeczoznawcy nie zrobisz nic konkretnego , ogólnie kicha
    Kasy raczej nie odzyskasz sprzedaj tego x po kosztach bez oszukiwania , zaciśnij mocno zęby i zacznij zbierać na nówke ze sklepu najpewniejszy zakup. 100 zł miesięcznie i do wakacji masz x :D

A w ramach odwetu niszcz mu życie np wysyłaj swoją kupę w słoiku na jego adres zamieszkania co tydzień, dzwoń na jego nr telefonu o 3 , 4 w nocy, znajdź go na portalu społecznościowym i wyślij do jego znajomych że jest podłym oszustem itd jak się troche postarasz to zatrujesz mu życie :D

12. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    no i widzisz....wal smiało do niego żeby oddawał hajs hehe

13. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    nie włączam xboxa zeby nie zlapac tego rroda, dostalem takiego jakiego dostalem i odelsle takiego jakiego dostalem pojde na policje jak allegro nic z tym nie zrobi kase ma oddac bo sprzedal towar niezgodny z opisem

14. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    sluchaj żeby allegro cos z tym zrobilo to najpierw bedziesz musial iśc na psy po kwit o zgłoszeniu popełnienia przestępstwa....tak mi sie wydaje ale niech się ktoś wypowie.....

15. Branco

Branco Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nottingham/UK!
    Z tego co widzę to nic z tym nie zrobisz sprzedawca nie wprowadził Cię w błąd tylko Ty sam wprowadziłeś się:) Możesz próbować u doradcy praw konsumentów ale wątpie żeby powiedział Ci coś innego.

16. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ODPOWIEDZIAŁ MI:

Na aukcji jest wyraźnie napisane Arcade pokazane jest to w załączniku wiec nie wiem o co masz problem sam sobie wmówiłeś ze to jasper dzwoniłes do mnie i powiedziałes ze ją rozkręciłes konsola działała nie sprzedałem Ci uszkodzonego sprzetu. jest zgodny z opisem jaki tam jest zawarty karta z data była zrywana moze przy wymianie dostałem nie ta obudowe nie wiem ale zostałą zerwana przy kolejnym czyszczeniu które miało miejsce 23 marca

ODPOWIEDZ MOJA:

Jedna podstawa, 'dzwoniłes do mnie i powiedziałes ze ją rozkręciłes' Przestań kłamać niczego takiego nie powiedzialem. A dwa to spójrz na załącznik. Kupiłem wersję arcade z 14 LIPCA 2009r. Przyszła mi wersja Arcade falcon z przed października 2008r. proszę o odpowiedź pracownika allegro.
    zalacznik:
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

17. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
  18. Branco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nottingham/UK!
    Wiesz jeżeli było by to mniej niż 14dni od zakupu to musiałby Ci oddać pieniądze bo tak przewidują prawa konsumenta ,ale teraz to myślę ,że już masz pojechane z tym sprzętem, zgłoś się do doradcy praw konsumenta i jedyne co możesz zrobić to złożyć doniesienie na policji o przestępstwie naruszenia praw konsumenta ,ale nie licz ,że kasę dostaniesz kiedyś składałem taki wniosek po zakupie motocykla bo się okazało ,że silnik był wymieniany o czym nie byłem poinformowany i kasę odzyskałem po 1roku tylko ,że koszt motoru był 10tys zł a tu mówimy o 100zł więc nawet nie wiem czy to nie podchodzi pod mała szkodliwość społeczną.

Spróbuj go postraszyć policją może zmięknie jak nie to zrób jak Ci mówię:)

A co do zwrotu kosztów to oddać Ci musi tylko 100zł bo tyle macie w umowie (aukcja) a nikt mu nie udowodni ,żę dałeś mu 600zł...chyba że podpisaliście umowę kupna sprzedaży, faktura. Także nie wiem czy Ci się opłaca dostaniesz 100zł on zgarnie 500 tamtych i konsole bo będziesz musiał ją zwrócić.

Istnieje jeszcze możliwość pojechania do niego, pogadania po swojemu, mały w******* i od razu odda .

19. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    troszkę się wyebałeś z tą konsolką.....a mowilem nie kupuj hehe

20. Kraczo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    hehe ;p jak nie pomoze polubownie to pojade ze szwagrem do typa a wtedy bedzie nei przyjemnie

21. Branco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nottingham/UK!
    Next time lepiej odłóż więcej i kup nową niż kupować używana po przekręcie :)

p.s. wymienie very good pc na x-a + kinect

Wczytywanie...

Poleć forum