1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno gier z Xbox Live na XO poprzez konto i kartę z Polski

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez bartasblack, Kwiecień 13, 2014.

1. bartasblack

bartasblack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Witam,
    Czy komukolwiek z Was udaje się kupować gry ze sklepu bezpośrednio z konsoli, płacąc polską kartą kredytową/płatniczą oraz konsolą ustawioną na region UK/US?

Parę razy spotkałem się z opiniami, że w kodzie pocztowym dodawanej karty trzeba wpisać jakikolwiek kod z regionu na który mamy ustawioną konsolę. W moim przypadku ten sposób nie działa. Z różnymi kartami a nawet z kontem paypal. Zawsze wyświetla komunikat że nie można użyć tego sposobu zapłaty i czy chce spróbować innego.

Czy wy macie jakiś sposób na kupowanie gier nie ruszając się z domu?
    I błagam - bez tekstów o kupnie lewych gier na czyiś kontach przez Allegro.

2. Lotnik421 Xbox One

3. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    gift cardy (nieco drożej) lub msp 800 na rynek Canada najtaniej , rynek UK bardzo drogi w przeliczeniu , mogę podać ci namiar na sprzedawcę legalnego doładowanie 5 Euro (rynek EU Ireland np Niemcy) za ok 13.50 zł - jest to najtańsza opcja jaką wychaczyłem taniej niż giftcard i msp

o karcie kredytowej i pay pal można zapomnieć do czasu premiery XO w kraju no chyba ze ktoś posiada kartę/rachunek na rynek UK,US itd

1 osoba to lubi.
  4. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Podeślij na PW, mogę spróbować.

Wysłane z mojego iWszechświata :) przez Tapatalk

5. reaper1

reaper1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja kupiłem Premium do Battlefield'a 4, ale nie obyło się bez pomocy supportu Microsoft.

Zakupów nie mogłem dokonać polską kartą, gdyż konsola ustawiona jest na UK, więc nie mogłem dodać polskiego adresu, na który mam kartę.
    Udało mi się jednak dokonać zakupu przez PayPal.
    Jeśli z poziomu konsoli nie masz możliwości dodania konta PayPal, możesz to zrobić ze strony billing.microsoft.com (polski PayPal powiązany z polską kartą u mnie ostatecznie zadziałał).

Problem który miałem, to przy próbie zakupu pojawiający się błąd PBR900...coś tam, skontaktowałem się z supportem MS poprzez CHAT i tam pracownik coś mi pozmieniał czy odblokował i poszło, mogłem dokonać zakupu. Czy dalej mogę kupować - nie wiem.

1 osoba to lubi.
  6. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki, spróbuję. Dzwoniłeś na polski support MS?

7. avi__2002

avi__2002 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Witam mozesz podać , namiary na tego gościa.pozdro

8. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kontaktowalem sie poprzez support.xbox.com (poprzez chat online)

9. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Też się dzisisiaj kontaktowałem z angielskim supportem i koleś mi poradził tylko VPN. A że również jest graczem to podał mi jakiś kod do xbox live ale jeszcze nie sprawdziłem na co. Ogólnie pomimo niezałatwienia sprawy po mojej myśli to jestem zadowolony z miłej obsługi i podejścia do tematu. Jest polski chat support MS?

10. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie ma polskiego CHATA, natomiast jest polska infolinia - ale nie dla Xbox One, a dla Xbox 360 - tam, jednak, również bez problemu doradzą w sprawach Xbox One.
    Proponuję zamówić połączenie poprzez zamówienie połączenia zwrotnego - wtedy połączenie jest na koszt MS ;)
    Skontaktuj się z nami - Xbox.com
    Czynne Pon-Pią w jakichś tam godzinach, ale oddzwaniają natychmiastowo.

11. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Jeszcze nic nie kupowałem ale mam do was zapyt: czy nie możecie zarejestrować karty czy już dokonać zakupu?
    Ja kartę zarejestrowałem i "kupiłem" (za darmo) trial golda, a dane teleadresowe mam na adres US z jednego z serwisów przesyłających paczki z US.
    Taka metoda była już na forum. Jeśli komuś zależy to mogę poszukać gdzie się rejestrowałem. Oodobno działa bezproblemowo i kompleksowo.

12. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Nie chodzi raczej o adres ani kod pocztowy. Chodzi o IP. Kartę czy paypal dodasz ale nic nie kupisz.

13. Grzehooo

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Sprawdze to na bank, ale nie wiem kiedy. Co do ip to taka blokada jest na filmy, co do sklepu to podobno działa, poza tym mam karte mastercard.

14. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ja mam rożne karty i żadna nie działa

15. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Sam używałem paypala na koncie us. Ms zablokował możliwość korzystania z niego ~2 miesięce temu. Stawiam że musi zgadzać się kraj obu kont.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

16. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Po sprawdzeniu różnych sposobów mogę napisać że jedyną dobrą metodą kupowania gier cyfrowych lub dodatków jest kupienie gift cardów np z keye.pl w ODPOWIADAJĄCEMu ustawieniom konsoli regionowi. Tzn masz konsolę na UK to kupujesz giftcardy na funty itd. Kod wklepujesz na konsoli ale wygodniej jest przekleić z maila na stronę MS Live kod który dostałeś od sprzedawcy. UWAGA! na stronie xbox live również musisz zmienić region odpowiadający walucie z gift cardów zanim wklepiesz 25 cyfrowy kod.
    Wszystko działa, zarówno kody jak i sama możliwość zakupów za nie z polskiego IP.

17. rbej

rbej Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zdziwisz się mocno jak zasilisz swoje konto kasą prze zdrapki a później nie będziesz mógł nic za to kupić. MS zaczęło powoli blokować możliwość kupowania gier i dodatków z krajów do którego nie przynależy konsola. Wystarczy raz kupić coś w sklepie USA, mając konsolę w Polsce i już jest się na liście MS. Ban na zakupy, to wtedy tylko kwestia czasu. Najlepiej od samego początku używać VPN, bo jak dostanie się zakupowego bana to wtedy żadne VPN już nie pomoże. Support MS dokładnie mi to wyjaśnił.

18. bartasblack

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Proszę o źródła takich informacji. Legalnie kupuje zdrapki i legalnie kupuje za nie gry. Gdzie tu miejsce na bana i za co?

19. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    kolega dal przyklad z USA i tu jest problem taki, ze kupujac normalnie z USA bys zaplacil clo i podatek, a tak tego nie robisz i dlatego pewnie blokuja. Kupujac UK czy Niemiec pewnie takich problemow nie beda robic.

20. Grzehooo

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Support to ostatnio stwierdził, że nie ma gwarancji w pl. A 2 miechy temu już był. Trzebaby zgłębić temat, cło mnie nie przekonuje bo MS i tak nic z tego nie ma. Chyba zaryzykuje a bana nie przewiduje bo to kasa dal ms. Nawet kupowanych profili nie blokują to po co mieliby się ograniczać. Poza tym w US istnieją stany bez podatku. Tym się nawet reklamują serwisy przesyłające paczki

21. zawiejos

zawiejos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    U mnie to wygląda tak. Konto mam na USA. W lutym kupiłem car pass do forzy 5, oczywiście giftcards bo paypal nie działał. Zgodnie z teorią spiskową rbej'a jestem na liście zbanowanych. Prze chwilą kupiłem Trials Fusion bez żadnego problemu.
    Przy okazji mam pytanie, czy ktoś kupował season pass do Titanfall z konta USA, chodzi mi o to czy działa z grą kupioną w europie. Chcę uniknąć sytuacji jak z Battlefield 4 i premium, które nie działa w europie.

Wczytywanie...

Poleć forum