Kupno gier z Xbox Live na XO poprzez konto i kartę z Polski

zawiejos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie niestety patent z drugim kontem na DE nie działa, a wygląda to tak:
- konto podstawowe na US, tu dodaje dolary z "giftcard" i wszystko jest ok, mogę kupować gry z xbox store.
- dodałem konto na DE, zakupiłem testowe 5 euro, dodałem do konta i tutaj zaczynają się schody. Środki na tym koncie widzę tylko, jak loguję się przez stronę xbox.com. Przy próbie kupienia czegokolwiek z poziomu konsoli prosi o dodanie opcji płatności bo nie widzi moich 5 euro.
- konto na DE dodane jest do rodziny z kontem na US.
- z konta DE mogę włączyć każdą grę wcześniej kupioną i zainstalowaną na konsoli.
- Kolejny problem to język. Niestety trzeba zmienić kraj na Niemcy i z automatu do wyboru jest tylko język niemiecki. Dopiero wtedy waluta w xbox store na konsoli zmieni się na euro.
- Jeśli ktoś ma konto na DE i język angielski w konsoli, to proszę o instrukcje jak to zrobić, mnie się nie udało.
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
U mnie niestety patent z drugim kontem na DE nie działa, a wygląda to tak:
- konto podstawowe na US, tu dodaje dolary z "giftcard" i wszystko jest ok, mogę kupować gry z xbox store.
- dodałem konto na DE, zakupiłem testowe 5 euro, dodałem do konta i tutaj zaczynają się schody. Środki na tym koncie widzę tylko, jak loguję się przez stronę xbox.com. Przy próbie kupienia czegokolwiek z poziomu konsoli prosi o dodanie opcji płatności bo nie widzi moich 5 euro.
- konto na DE dodane jest do rodziny z kontem na US.
- z konta DE mogę włączyć każdą grę wcześniej kupioną i zainstalowaną na konsoli.
- Kolejny problem to język. Niestety trzeba zmienić kraj na Niemcy i z automatu do wyboru jest tylko język niemiecki. Dopiero wtedy waluta w xbox store na konsoli zmieni się na euro.
- Jeśli ktoś ma konto na DE i język angielski w konsoli, to proszę o instrukcje jak to zrobić, mnie się nie udało.

no ja tak mam bezproblemowo angielski w konsoli w xbl gdy kupuję/przegladam store przy NOWO UTWORZONYM OSOBNYM koncie Ireland - DE dane personalne itp na Niemcy tak samo billing info , moim głównym kontem jest UK

" dodałem konto na DE, zakupiłem testowe 5 euro, dodałem do konta i tutaj zaczynają się schody. Środki na tym koncie widzę tylko, jak loguję się przez stronę xbox.com. Przy próbie kupienia czegokolwiek z poziomu konsoli prosi o dodanie opcji płatności bo nie widzi moich 5 euro"

W tym przypadku zmieniasz REGION w konsoli na Ireland a język na English , restart i możesz kupować w Euro na rynku DE - czy tak masz ustawione wszystko /próbowałeś w taki sposób?
 

zawiejos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zmiana regionu na Ireland też nie pomogła, nie ma kasy przypisanej do konta. Olałem sprawę i kupiłem season pass do Trials Fusion ze sklepu US. Gra włączyła się i wypisała info o odblokowaniu pass'a, wygląda na to, że dodatek jest region free.
 

krystiano46

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Koledzy proszę o pomoc, mianowicie mam polskie konto xbox live i nanim przleiczone srodki z ms ponits na 19zl z groszami. Planuje zakupić grę WRC arcade za 36 zl czy mogę doladowac konto za 5 eur, które mi przeliczy na brakujaca kase do WRC, ewentualnie co zrobić. Sprawa dotyczy x360 ale widze ze jesteś XO bardziej oblatani z tym doładowaniami.
 

rbej

Użytkownik
Użytkownik
Dzisiaj postanowiłem po raz kolejny spróbować dodać polską kartę kredytową to amerykańskiego konta. Wcześniej system odrzucał taką próbę pisząc że nie może zweryfikować karty. Dzisiaj nie tylko udało się dodać kartę kredytową do konta, to jeszcze bez problemu zapłaciłem nią za grę.
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dzisiaj postanowiłem po raz kolejny spróbować dodać polską kartę kredytową to amerykańskiego konta. Wcześniej system odrzucał taką próbę pisząc że nie może zweryfikować karty. Dzisiaj nie tylko udało się dodać kartę kredytową do konta, to jeszcze bez problemu zapłaciłem nią za grę.
thx, też zadziałało u mnie (14.99$ - 47zł), zaoszczędzisz mi trochę nerwów co do @down

tak, kupiłem na testa kiedyś i musiałem zużyć na 360stce :p

co do 20gbp, na mmoga.co.uk są wszystkie dostępne zazwyczaj. Buy Xbox Live Cards, Microsoft Gift Card - MMOGA
co do mojego postu o mmodze, do małych zakupów działa ok, problem pojawił się dzisiaj przy zakupie 4x50$, zakup wymaga potwierdzenia dowodu+zdjęcie. Na 1 zamieściłem wszystko co chcieli, odpisują

Hello, Pls send in 2 pictures, one for id, the other for the picture of you holding your id card, thanks.
wysyłam, odpowiedź:

Hello Pls send a better picture of you holding your id card, thanks.
znowu, odpowiedź

re: Hello, Can you send passport and the picture of you holding your passport? Thanks.
pisze że w ue jest mi nie potrzebny + coś w stylu przestań marnować mi czas ;D kontakt urwany, 0 kodów, jak na razie 6 baniek w plecy

więc omijać ich jak nie lubicie marnować czasu
 

Qkisek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A u mnie idzie wszystkodobrze do momentu kiety trzeba podac jakis stan amerykanski w ktorym sie znajduje
Czy mam rozumiem ze w tym wypadku wpisuje przykladowo miasto warszawa i podaje jaki kolwiek atan np alabama ?? :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A u mnie idzie wszystkodobrze do momentu kiety trzeba podac jakis stan amerykanski w ktorym sie znajduje
Czy mam rozumiem ze w tym wypadku wpisuje przykladowo miasto warszawa i podaje jaki kolwiek atan np alabama ?? :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
chyba nie dało się u mnie kiedyś, musisz podać prawdziwe miasto/stan/kod, ja mam miami, florida, 33130
 

dolo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja tam place normalnie karta mam dodana karte z ing do konta na live dane bilingowe mam na Stany Zjednoczone i niemam zadnych problemów z zakupami .
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja tam place normalnie karta mam dodana karte z ing do konta na live dane bilingowe mam na Stany Zjednoczone i niemam zadnych problemów z zakupami .
przez pierwsze kilka miesięcy nie działało :p w styczniu/lutym mi nie wchodziło


Zmagania z mmogą dzień2, zakończone powodzeniem (i załamaniem nerwowym
) Pól godziny do dobicia do supportu, godzina czatu, masakra

 

mario546

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
chyba nie dało się u mnie kiedyś, musisz podać prawdziwe miasto/stan/kod, ja mam miami, florida, 33130
Przy płatności kartą najlepiej wpisać w adresie stan w którym jest zerowa stawka podatku,dzięki czemu nie zapłacimy przy zakupie podatku vat,Poradnik - jak kupować gry cyfrowe na Amazon.com,na tej stronie są na czerwono oznaczone stany w których nie ma podatku Sales taxes in the United States - Wikipedia, the free encyclopedia.
 

helganin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
DO usunięcia, nie aktualne :).
 

sradkg

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czy jak przeskocze na region Irlandii to sa jakies problemy z danymi bilingowymi czy bez problemowo to dziala ?
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
zadziała ale nie radze na irl, ceny ok. 30% wyższe niż us :p
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Czy jak przeskocze na region Irlandii to sa jakies problemy z danymi bilingowymi czy bez problemowo to dziala ?
bezproblemowo działa musisz jednak dodać te dane billingowe dla Irlandii i w konsoli też zmienic na region Ireland(XO), ja już 2 konta założyłem i kupuję za euro taniej niż nawet za dulki Usd (jak dorwę oczywiscie taniej euroski)

XO Rafau666 owszem ceny dużych gier są drożej ale kupujac dlc lub Indie gry lub w promocji jest taniej niz dollary , przykład ostatnio angry birds z goldem był 50% free w US z 49Usd na 25 Usd w Ireland z 34.99EUro na 17.5 Euro już z podatkiem , trzeba porównywać sobie co gdzie taniej , napewno w Canadzie jest drożej czasem niż w Us

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34322662

dawniej kupowałem kody 5Euro za 13.5 zł to były czasy jeszcze może się pojawią

http://geekystuff.pl/xbox/37-xbox-live-5-euro.html

no i też pytanie za ile dollary się kupuje?
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
bezproblemowo działa musisz jednak dodać te dane billingowe dla Irlandii i w konsoli też zmienic na region Ireland(XO), ja już 2 konta założyłem i kupuję za euro taniej niż nawet za dulki Usd (jak dorwę oczywiscie taniej euroski)
Już to widzę. To po ile te euro masz ? 50% ceny? Bo na usd jest taniej i to sporo a sklepy i tak sprzedają zdrapki 10-20% taniej.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
promocje nie wiem nie patrzyłem, co do nowości na start masz 59 usd vs 69 euro jak dobrze pamiętam, to bez mega taniego euro ciężko Ci będzie to przebić
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
promocje nie wiem nie patrzyłem, co do nowości na start masz 59 usd vs 69 euro jak dobrze pamiętam, to bez mega taniego euro ciężko Ci będzie to przebić
zgadza się 59 usd vs 69 usd za nówkę ale
season passy warto tak np kupować lub promocyjne upusty a zwłaszcza na x360 jak jest wielka akcja wyprzedaży ; gdy brałem 5 Euro w cenie 13.5 zł to robiłem duże zakupy , 50 Euro za 149 zł wiem że można nawet taniej czasem dollary też taniej są
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
miałem 5 Euro za 13.5 złotego ale się skończyły link do sklepu wyżej rozeszły się migiem jak rzuciłem na forum , obecnie najlepsza cena za Euro Xbox live 50 EUR PREPAID - GIFT- AUTOMAT 24/7 PL (4492224666) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. które można przewalutować na 218 złociszy na rynek polski ale nic z tego w tej chwili na XO w złotówkach , a dollary za ile można kupić taniej masz ?
nie wiem dawno nie kupowałem bo nawaliłem tyle zdrapek że mi starczy na rok + działa mi karta k.

coś w granicach tego co podałeś 130-150 chyba, dalej taniej po przeliczeniu

serio zamierzasz kupować gry na polskim rynku za >250zł :D ?
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
nie wiem dawno nie kupowałem bo nawaliłem tyle zdrapek że mi starczy na rok + działa mi karta k.

coś w granicach tego co podałeś 130-150 chyba, dalej taniej

i chyba nie zamierzasz kupować gier na polskim rynku za 250zł :D ?
no w tej cenie 250 zeta napewno niet(skoro za ok 180 zł w regionie US można kupić to samo) ale gdyby z tej ceny było 50% lub 33% w niedługim czasie od premiery z goldem to czemu nie za dobry tytuł , m$ będzie często robił takie promocyje

chomikujesz :wink::wink::wink: witaj w clubie
 

Do góry Bottom