1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno kabla audio-wideo - poszukuję porady

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Vipek007, Czerwiec 30, 2010.

1. Vipek007

Vipek007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    3M
    Witam.
    Zamierzam kupić kabel do swojej konsoli. Mój mały telewizor posiada następujące wejścia: VGA, Component, Composite i S-Video (brak HDMI). Z tego co czytałem na niektórych forach, to chyba najlepiej użyć VGA w przypadku Xboxa. Niestety, mój telewizor posiada rozdzielczość 1440x900 (proporcje 16:10, nieobsługiwane podobno przez Xboxa). Dodatkowo, telewizor ten rozciąga obraz lub wyświetla go "w kwadracie" (letterbox) - można samemu wybrać, nie ma opcji wyśrodkowania. Mój amplituner posiada wejście optyczne, więc także mogę podłączyć go do Xboxa. Pytania:

1. Pod jakie gniazdo najlepiej podłączyć konsolę, mając taki telewizor?
    2. Czy konsola przekształca obraz, aby zachować proporcje 16:9 w telewizorze 16:10 (np. dodaje software'owo dodatkowe pasy czarne)?
    3. Czy jest jakaś różnica między kablem oryginalnym firmy Microsoft a kablem nieoryginalnym (<-- linki)? Kabel nieoryginalny nie obsługuje jakichś trybów w konsoli? Nie ma jakiegoś dodatkowego wsparcia w konsoli, który oryginalny kabel posiada? Jakość obrazu jest inna?

Proszę odpowiadać na poszczególne punkty, żebym mógł lepiej odczytać odpowiedź.
    Dziękuję.
    Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Najlepiej pod RGB czyli component. Będziesz miał obraz "HD", na VGA jest troszke podobnie. Kabel do konsoli który ma component i composit ma też wyjście optyczne, do amplitudera je podłączysz.

3. Oryginał jest droższy.

4. Pdziel19

Pdziel19 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kabel Composite nie ma wyjścia optycznego. Dopiero kabel commponent dostał to wyjście optyczne :) Taka mała poprawka :) Ale tak jak Ci napisał kolega wybieraj kabel commponent obraz hd i dzwięk z optycznego :) Z kablem VGA to musisz kupić tylko oryginał a tam nie masz wyjścia optycznego bo nie widziałem żadnego oryginalnego z wyjściem optycznym.

5. Vipek007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    3M
    Wyczytałem, że jednak kabel Component jest lepszy do gier, a VGA do filmów. Ja będę zazwyczaj grał, więc chyba lepiej wziąć Component. Tutaj pojawiają się kolejne pytania:
    1. Czy przy korzystaniu z kabla Component można ustalić rozdzielczość w menu konsoli tak jak w przypadku VGA?

2. Czy Xbox dodaje czarne pasy do obrazu, aby nie był rozciągany, czy może daje on taką rozdzielczość jaką ustawiono w menu konsoli bez dostosowywania do rozdzielczości natywnej (wtedy zachowanie formatu należy do telewizora)?

3. Czy w przypadku kabla Component także są te pasy tj. w kablu VGA?

Jest to ważne, bo przypominam, że mam dosyć niestandardową rozdzielczość 1440x900 (format 16:10, Xbox obsługuje 16:9), a mój telewizor nie potrafi zachować formatu obrazu 16:9, potrafi tylko rozciągnąć i zrobić letterbox. Na forum niektórzy piszą, że ich te pasy denerwują, jednak nie wiem, czy to ich telewizor je dodaje, czy też konsola je dodaje programowo.
    Dzięki za odpowiedzi.

6. aerO^

aerO^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Podejrzewam , że na każdym będą pasy przez to , że jest te żałosne 16:10.Mój kolega ma 16:10 i ma te pasy na VGA , ale na każdym innym też będzie przez te 16:10.

7. Vipek007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    3M
    Biorę kabel VGA i jeżeli okaże się, że obraz jest tragiczny lub jakoś źle rozciągany to zmienię go na kabel component. VGA to kabel bardziej komputerowy, Xbox podobno jest jak komputer, jednak nie mamy pełnej kontroli nad obrazem tj. na PC. Mój telewizor obsługuje VGA przy połączeniu z komputerem w rozdzielczości 1024x768, jednak przy innych też daje radę (1440x900 w TV na jednym laptopie udało się ustawić, w drugim już nie). Kabel component jest kablem typowo telewizyjnym, więc z nim może być lepiej, ale zobaczę najpierw jak sprawuje się z kablem VGA.
    Podsumowując: Xbox 360 obsługuje na pewno rozdzielczość 1440x900 przy połączeniu kablem VGA, jednak będą wtedy dodatkowe pasy w celu zachowania proporcji.
    Dzięki za odpowiedzi.

8. Vipek007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    3M
    Oryginalny kabel VGA Microsoft'u otrzymałem i jestem pod ogromnym wrażeniem:
    - żywsze, realniejsze kolory,
    - odcienie czerni są prawdziwsze,
    - obraz ostry,
    - wszystkie, nawet najmniejsze teksty, można spokojnie przeczytać,
    - obraz zajmuje niemal cały ekran (są małe paski u góry i na dole),
    - zachowane normalne proporcje obrazu,
    - gry uzyskują nowy klimat!

Minus to to, że konsola się włącza około 15 sekund dłużej: wciskam przycisk od uruchamiania konsoli, konsola się włącza, nie ma dźwięku ani obrazu, po 15 sekundach pojawia się logo Xbox 360 wraz z dźwiękiem i wszystko jest dalej tak jak było.

Naprawdę polecam zmianę kabla osobom, które mają taką możliwość!

Wczytywanie...

Poleć forum