1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno konsoli - 360 czy X1?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez daniel18c, Marzec 12, 2016.

1. daniel18c

daniel18c Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem, ogółem do tej pory nigdy w życiu nie miałem na własność konsoli Xbox czy też x360 lub xone jak i również konkurencji czyli ps3 i 4.

Mój problem polega na tym iż nie wiem co mam w sumie kupić, co mam wybrać. Budżet pozwala mi na Xone jak i również na x360 w najlepszej wersji.. jednak nie wiem, jak to w praktyce wygląda, co jest lepsze dla kogoś kto nigdy konsoli nie posiadał.

Lubię sobie pograć we wszystko, głównie w samochodówki oraz jakaś akcja typu GTA czy bijatyki więc wiem że tytułów na x360 jest wiecej, jednak mimo wszystko tytuły te się kończą i no teraz wszystko jak zresztą np. nowy NFS kierowane są pod XONE.
    Ogólnie również często internet, filmy, gold to dla mnie nie problem również.

Jak myślice, czy lepszym wyborem będzie XONE czy też x360?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Oczywiście, że XO, ale skoro wybierasz tą platforme lepiej złóż sobie pc bo wszystko z tej konsoli będzie lądować na pc czyli windowsie. Jak chcesz pograć w gry ekskluzywne bierz PS4 ale najpierw sobie sprawdź czy dane tytuły Cię interesują.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak masz wybierać między X360, a XO to bierz XO bez dwóch zdań. Za niedługo już nic na 360tkę nie będzie wychodziło, a same większe tytuły wychodzą na nowe platformy ;)

5. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No właśnie ja mam obecnie laptopa można stwierdzić gamingowego w każdym razie łyka każdy tytuł, z tym że w żaden sposób mi już nie odpowiada bo nic ciekawego nie wychodzi.. a najbardziej to mnie forza ciągnie do siebie oraz kilka innych smaczkowych tytułów. Sprzedaje tego laptopa i dlatego mam wybór, a do tego później kupuje słabszego na windows 10. Czyli zdecydowanie XO tak?

6. Jacław

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Więc oczywiście, że XO chociaż w Forze pograsz na lapku niedługo :)

7. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jacław pogra w niepełną wersję, tylko w ograniczoną na PC ;] Nie ma nawet większych szczegółów co do tego tak na prawdę, to tylko domysły. Sama Forza 6 Apex jest w uj ograniczona względem normalnej FM6 na konsoli XO.
    Co do tematu, to po co Ci kupować 11 letnią konsolę, kup młodszą, czyli XO ;)

8. Jacław

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Kulka bo sprawdzą czy pseudo konsolowy symulator przyjmie sie obok tych z prawdziwego zdarzenia na PC proste i logiczne.

9. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No dobrze, decyzja podjęta. Pytanie czy są jakies konkretne wersje, na co patrzeć przy zakupie, co jest ważne? jak kupić to porządne, no chyba że to jest akurat to samo i nie ma znaczenia?

10. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Są wersje XO 500gb i 1TB. Na ogół te z dyskiem 1TB mają matową powierzchnię konsoli, zamiast błyszczącej po lewej stronie u góry. W wersjach 1TB są pady już z wejściem na jacka 3,5mm ale wtedy ściszanie chatu masz w ustawieniach konsoli gdzieś, a nie pod ręką. W tych starszych 500tkach są pad z adapterami i HSem od MS, tam masz pod ręką ściszanie itd. Ogólnie to poza pojemnością, padami i wyglądem (błyszczący/mat) nie ma żadnych różnic ;) Są też na rynku jakieś nowe 500tki z tym nowym padem na jacka, bo wiem, że na forum ktoś tu pisał, że taką kupił ;)

11. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    teraz tylko czekać na sprzedaż i jazda. :)

12. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    267
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Podstawowy HS (mono) w XO ma chyba wbudowany adapter więc można śmiało napisac że jest bezuzyteczny.

13. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak jest to zcalone, ale dla kogoś kto ma pierwszą styczność z konsolą jest to spoko opcja, bo masz pod ręką wszystkie potrzebne opcje. Znowu jak kupisz wersję pada z jackiem 3,5mm to jak chcesz mieć wszystko pod ręką to musisz kupić już droższe słuchawki, albo osobny adapter za ok. 100zł :p

14. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    267
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zgadza się ale te mono są w sumie straszne ;) HS to ogólnie odrębny temat. Poczytałem to forum i temat HS dla XO można podsumować: Go big od go Home ;)

15. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    okej, dzisiaj do moich rąk trafiła używka XONE z gwarancją dodatkową na 3 lata licząc od 2016 roku która w sumie kosztowała ponad 500 zł więc spoko z kontem LIVE GOLD i 3 grami, w tym 2 cyfrowe. za całość dałem 1080 zł. :)
    mam tylko jedno pytanie, czy gry cyfrowe ktore sa na obecnym koncie beda tez działać na moim koncie? Czy da się też je jakoś przeczytać? Oraz co w przypadku konta LIVE GOLD, jest jeszcze na miesiąc czy też mogę z niego korzystac na innym koncie xbox live jak to jest dokładniej?

16. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Te gry będą działać na Twoim koncie jeżeli poprzedni właściciel ustawił na nich moją konsolę domową. Dokłanie tak samo jest z Xbox Live Gold, jeżeli jest ustawiona moja konsola domowa to inne konta na tej konsoli także mogą korzystać z golda. Gier na Twój profil nie da się przenieść.

17. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli inaczej mówiąc mogę stworzyć swój profil, dalej będę mógł grać w gry tak? A jak można ustawić tzw konsolę domowę, gdzie tego mogę szukać w konsoli?

18. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Będziesz mógł grać w te gry póki poprzedni właściciel nie zmieni sobie hasła do konta, bądź nie da na innej konsoli ustawienia 'moja konsola domowa'. Żeby to sprawdzić musisz wejść na konto poprzedniego właściciela -> Ustawienia -> Personalizacja -> Moja konsola domowa i zobacz co jest po wejściu w tą opcję, jeżeli widnieje "To nie jest moja konsola domowa" to znaczy, że masz ustawioną moją domową konsolę na tym koncie. Jeżeli będzie możliwość ustawienia mojej konsoli domowej to tego ustawienia nie było. Ogólnie rzecz biorąc wystarczy, że zrobisz sobie swoje konto na konsoli i spróbuj zagrać w jakąkolwiek grę na multi. Jeżeli będzie działać to znaczy, że tamten użytkownik ustawił moją konsolę domową i inne konta mogą korzystać z golda ;)

19. daniel18c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie ustawiłem sobie moją konsolę domową, także w sumie chyba wszystko jest że tak powiem cacy.

Wczytywanie...

Poleć forum