1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno Konsoli W Anglii :(

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez truecrime, Luty 13, 2010.

1. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć, czy jest bezpiecznie zamawiać konsolę z Anglii, tzn. czy mam 100% pewności że dojdzie, że nie będzie uszkodzona. Ktoś już tak robił? Gdyż zamierzam sobie ściągnąć konsolkę, znalazłem tanio w sklepie gamestation.co.uk . I co wogóle sądzicie o tym sklepie?
    Polecą guziki "dziękuję" za Pomoc ;)
    Pozdro
    P.S. Aha i Tutaj macie link do tego Xboxa ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. maspex

maspex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sopot / Mazury
    jak policzysz koszty wysylki,koszty przelewu(czy przewalutowania jak karta placisz), nerwy i stres czy dojdzie,a kurier(listonosz) nie ukradnie to wyjdzie tyle co w Polsce

Jezeli siedzisz w Angli teraz, to tylko sie ciesz,ze tak tanio i free delivery :) i zamawiaj, ja siedzialem kiedys wakacyjne pare miesiecy w Szkocji i jestem w szoku jak dziala super
    poczta, o uszkodzenia i kradzieze sie nie martw - to nie Polska.

4. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Właśnie o to chodzi że przesyłka tylko 3 funty :( Ehh... to teraz nie wiem czy zamówić tu, czy tam :/ bo to naprawdę o wiele wiele taniej niż u nas :(
    I niestety nie siędze w Anglii tylko jestem w Polsce :(

5. hypnos

hypnos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    JO81SX
    Jezeli sam zamierzasz kupic ta konsole z wysylka bezposrednio do Polski to musze Cie zmartwic. Ten sklep (jak wiekszosc na Wyspach) nie umozliwia wysylki elektroniki poza teren UK. Jest to zreszta napisane w informacjach o wysylkach:

"We are unable to ship orders outside of the UK over 1000g which would include all hardware orders. "

Co w wolnym tlumaczeniu brzmi mniej wiecej tak: Zamowien o wadze ponad 1KG poza terenem Wielkiej Brytanii nie realizujemy, dotyczy m.in. wszelkich zamowien sprzetu.

Natomiast jezeli masz kogos na miejscu kto Ci to nada, to owszem, warto sprobowac.

6. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Zgadzam się kolegą wyżej ;) Jest jednak jedna bardzo fajna alternatywa, która nazywa się Amazon.co.uk. Sam ostatnio zamawiałem stamtąd konsolkę (elite + Mass Effect 2 wyszło 200.28 Ł) i mogę spokojnie polecić ci ten sklepik. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało ;)

7. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Ehh dzięki za info nie odczytałem tego na tej stronce :(. A i z Amazona przesyłka długo do nas idzie ?? Ile wogóle średnio wynosi przesyłka i czy jest 100% pewności że dotrze??

8. zywiec99

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Konsola od złożenia zamówienia idzie od 3 do 10 dni roboczych (najtańsza opcja), jest także opcja ekspresowa (2-4 dni) ale znacznie droższa. U mnie przesyłka była po 5 dniach roboczych i przyjechała do mnie Pocztą Polską ;) NIe wiem ile średnio wynosi przesyłka (obliczają koszty pakowania i cieżar dla każdego zamówienia osobno), ale z tego co pamiętam u mnie wyniosła około 11 funtów. Musisz tylko brać pod uwagę, że wszystkie podane tam ceny zawierają VAT ale brytyjski (bodajże 19%), przy wysyłce do Polski zamiast brytyjskiego policzą ci nasz kochany 22% polski Vacik ;)
    Co do pewności, że przesyłka dojdzie to zawsze może się coś wydarzyć, ale przesyłka jest monitorowana a towar dobrze zabezpieczony, zresztą często też zamawiam gry od nich i nigdy nie było problemów, nie spotkałem się też z negatywnymi opiniami u innych osób kupująch na Amazon.

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ja zlazłem na amazon.de zestaw rock band wychodziło bardzo tanio. trzeba było podać nr karty kredytowej nie podawałem bo nie wiedziałem czy cena podane tam jest faktycznie ostateczną. Czyli nie jest trzeba dodać VAT polski? Ile w Niemczech wynosi podatek?

10. zywiec99

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Nie mam pojęcia ile wynosi u nich podatek :) Ale na bank policzą ci 22%. Z niemieckiego amazon nie korzystam bo nie znam niemieckiego :p A poza tym oni mają cenzurowane gry ;) I ogólnie jakoś tak nie mam zaufania do Niemców. Może to przez tą ich reklamę MM, "Nie dla Polaków" - idioci.

11. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Pamiętaj o kilku rzeczach:

- przesyłka ubezpieczona i kurierem UPS/DHL
    - kup od razu przejściówkę angielską - polską (2-3 funty)
    - Microsoft Polska udziela na konsole kupione na Wyspach tylko 12 miesięcznej gwarancji (dodatkowe 12 miesięcy na podstawie zgodności towaru z umową (cała UE) i ogólnie 3 lata RRoD/E74 dotyczą tylko serwisowania na Wyspach!

Jeśli chodzi o gwarancję (bo sam mam konsolę z Londynu) tutaj pojawia się loteria i zależy od miłego dnia Pani przy telefonie. Jeśli konsola padnie po 12 miesiącach i poinformujesz o tym, że konsola jest z UK (zresztą nie musisz, oni widzą to w systemie po numerze seryjnym) Microsoft ma prawo odmówić Ci serwisu na terenie Polski i zmusić do serwisowania w UK. Zresztą jest to oczywisty fakt, bo towar po 12 miesiącach należy reklamować bezpośrednio tylko i wyłącznie u sprzedawcy. Microsoft jednak czasami przymyka na to oko i przyjmuje reklamację. Należy jednak pamiętać, że ma święte prawo odmówić.

12. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Ale przecież w papierach dołączonych do konsoli jest info - World Wide Warranty co oznacza gwarancję międzynarodową i zawsze można się na to powołać. Ja sam mam konsolę z Polski a jestem w Irlandii. Jak coś nawali to nie zamierzam wysyłać do PL tylko tu będę dzwonił i myślę że przyjmą. Chyba że w UK jest inne prawo.

13. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    A to jeszcze jedno pytanko : czy bezpieczne jest kupowanie gier w angielskich shopach online?? czy to też jest 100% bezpieczne ?? jeśli tak to jaki sklep polecacie??

14. zywiec99

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    gamestation.co.uk, game.co.uk (zresztą jeden i drugi sklep należą do tej samej filii) i amazon.co.uk - tu kupuje gierki i zawsze jestem zadowolony. D4Ru73K co do przejściówki w polsce dostaniesz taką za 5 zł albo i taniej ;)

15. Pawlllosss

Pawlllosss Guest

A ja się dołączę i zapytam:), ile kosztuje transport?

16. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    ok to w sumie już jestem kompetentny :)
    to temat można zamknąć.
    Wszystkim jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    aha i tam przesyłka kosztuje albo 3 funty albo 1 funt :)

17. RotaxPL

RotaxPL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  18. hypnos

hypnos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    JO81SX
    Ja ze swojej strony dorzuce sklep TheHut.com. Koszt wysylki do Polski to 0.99GBP, ale "per item". Zamiawiajac dwa produkty, do kazdego doliczaja przesylke.

19. bit4you

bit4you Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nidzica
    gwarancja na europejska obowiązuje na terenie całej europy tyle ze w każdym kraju inne są okresy gwarancyjne UK ma 12 miesięcy na konsole i 3lata na RROD i E74 na podstawie dowodu zakupu ze sklepu w UK, w Polsce jest 24 miesiące na konsole i 3lata na RROD i E74 a wiec cena niższa w UK wiąże się z krótszym okresem gwarancji

warunki gwarancji zmieniają się gdy Polski sklep/handlowiec zakupi elektronikę w UK i sprzedaje w Polsce z dowodem zakupu w polskim sklepie wówczas warunki gwarancji dla sprzętu są jak w Polsce.

Jak jest z okresem gwarancyjnym w innych krajach tego już nie wiem.
    serwis MS przynajmniej dla europy wschodniej znajduje się w Frankfurcie.

Co do zakupu i wysyłki większość sklepów online na zachodzie nie wysyła towarów do polski lub też ma limity wagowe i lub ilościowe kupując 5szt gier wysyłają każdą oddzielnie a za przesyłkę każdego przedmiotu 2funty

20. Pawlllosss

Pawlllosss Guest

A mi się na stronie ms wyświetla,że mam 2 letnią gwarancje,a mam konsole z anglii

21. bit4you

bit4you Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nidzica

To co się wyświetla na stronie jest jedno a to co zadzwonisz na infolinie pokażesz paragon powiedzą inaczej

Wczytywanie...

Poleć forum