1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno konsoli XBOX 360 - przemyślenia

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez yogiii, Kwiecień 15, 2009.

1. yogiii

yogiii Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, niedawno po długim rozmyślaniu nad kupnem konsoli zdecydowałem się na zakup modelu Red Elite Xbox 360. Bardzo ucieszyłem się z zakupu ponieważ jest to moja dopiero pierwsza w życiu konsola :) ... bo zawsze się żebrało o granie u kolegów. Żartuję sobie, bo tak naprawdę większość mojego życia była spędzona raczej przed monitorem jak przed Telewizorem. W każdym bądź razie nie spodobała mi się cała ta debata odnośnie zakupu konsoli Xbox czy też PS3. Kto lepszy i kto mocniejszy. Z tego jak sobie przypominam pierwsze moje reakcje z grami były podyktowane dobrą zabawą, nie wiem czy ktoś tu z was przeorał takie tytuły jak Zybex czy Mouse Trap (atari), Chaos Engine czy Superfrog (Amiga) czy wreszcie pierwsze Top Secrety z Wolfenstein i grami które tryskały prawdziwymi pomysłami. To były czasy, wtedy bardziej liczyły się gry jak sprzęt. Teraz, muszę obejrzeć porównanie grafiki z tej samej gry do XBOX vs PS3, bo inaczej to chyba nie można iść spać. Zakupiłem Xboxa bo pierwsze pojawienie się PS3 stało w cieniu - kilka gier (już nie mówię o pieniądzach - te nie są aż tak ważne). A dopiero teraz nagle wyskakują z Killzone 2 i komentarzem "ha ! mamy was Xbox!". Uwielbiam też komentarze tych którzy skaczą z kwiatka na kwiatek - pojawienie się nagle rzeczy fanów PS3 nie wiadomo za co. Xbox od pierwszego momentu tętnił życiem - dlatego go zakupiłem. Oram Fallout 3 i Dead Space - i szczerze przyznam że jakiekolwiek widziałem to porównanie graficzne to powiem wam że przed zakupem Xbox bardziej mi się podobał w tych grach. Sony - niby taka cicha woda brzegi rwie - ponoć lepszy sprzęt, grafika itd. .. a jednak przy takich grach... jakby nawet nie taki sam a lekko gorszy - teraz nagle wybucha entuzjazmem z nowymi pomysłami. Szczerze - zastanawiałem się nad kupnem dodatkowo PS3. Tylko pytanie PO CO? Żebym miał te same gry i podobny framerate? To już wolę poczekać ze 3 lata i potem kupić xbox 720 (jeśli takowy powstanie w tym czasie). Piszę do was bo mam po prostu lekkie schizy z tym. Dziś zamiast grać ludize wałkują tematykę kto co lepsze i co ma lepsze światło podczas gry. Kiedyś tego nie było, liczyła się pasja i dobra zabawa - która zawsze mi towarzyszyła gry tylko dosiadałem się chodź na chwilę do skrzynki Microsoftu. Ps3 zawsze w cieniu, teraz nabrał skrzydeł i oblatuje te same gry co xbox (albo jest odwrotnie? co sądzicie?). Stać mnie na drugą konsolę... tylko czy jest jakiś sens żeby ją kupić? Nie lubię takich obozów x przeciw x, więc napiszcie obiektywnie. Sądzicie że jest jakiś sens by mieć obie? Jeśli chodzi o grafę to faktycnzie - oba padną za 10 lat. A jeśli ktoś ma hopla na puncie PS3 "że lepszy" to może wypadałoby zakupić sobie ... hm... np. PNY Quadro CX do PC-ta i spać spokojniej po nocach. Czemu ciągle te dylematy? Czemu ciągle oglądam te same filmiki i czytam 1000 komentarzy ala "no i oczywiście tu wygrywa xbox" "oczywiście widać że światło ma się lepiej na PS3" "pha... tutaj Xbox ma lepszą płynność". Aż do obrzygania. Jestem ciekaw waszego zdania. Moje zdanie jest takie, kupiłem sobie kilka gierek... i może po prostu odetnę się od świata na jakiś czas żeby docenić to co mam - jak kiedyś, zrobiło się kopię kilku dyskietek mortal kombat 1 i siedziało się w pokoju i grało spokojnie na swoim komputerze ... bez internetu, bez dylematów... z wielką pasją i uszanowaniem do tego co się wtedy miało. Jestem ciekaw tego co sobie myślicie, spotkałem się też ze zrozumieniem że osoby które zakupiły sobie xboxa miały po prostu nie za dużo pieniędzy żeby kupić PS3 (czyt. "dobry sprzęt"). Ja uparcie brnąłem sobie w zakup red elite.

Pozdrawiam, Yogiii

2. Lotnik421 Xbox One

3. kizior_6

kizior_6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wilamowa
    Myśle, że nie ma sensu kupować PS3, skoro już wybrałeś Xbox360. Chyba, że masz za dużo pieniędzy :p:p.

4. igorro

igorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Jak masz kasę to kup dodatkowo Ps3 chociażby dla takich tytułów jak killzone 2 czy metal gear solid 4

5. smallville

smallville Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko jedno co wybierzesz, bylebyś się cieszył, a co do płynności gier na obu konsolach to nie podoba mi się twój komentarz, bo wersje z x'a są po prostu od razu zrzucane w wersje PS3. Na PS3 jest bardziej skomplikowana architektura i takie tam gówna, więc producentom się nie chce (tym multiplatformowym) jeszcze raz grę optymalizować, bo z Xboxa mogą wpieprzyć na PS3 i PC, a kasa i tak będzie i dlatego też niekiedy te płynności gier się mogą różnić, ale dość pieprzenia, Sony samo sobie skomplikowało życie.

6. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    ja to bym kupił ps3 dla god of war 3 i tekkena 6 (będą na jesieni 2009), bo na x360 pad ma taki lipny krzyżak, że żygać się chce, w większości gier na szczęście pełni mało ważne funkcje, wg mnie ps3 dopiero rozwija skrzydła, <up> masz racje konwertują dużo gier z x360 na ps3, i pewnie nie chce im się już tych poprawek dawać, x360 architekturą przypomina bardziej pc, na ps3 trudniej zrobić gre, bo ma skomlikowaną architekture, ale pewnie jeszcze z rok i pokaże w pełni na co stać to maszynke

7. zaku666

zaku666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    yogiii zamiast robic litanie mogles napisac malo a na temat. Czy oplaca sie miec dwie konsole, jezeli chcesz miec te exclusivy PS3 i te z xboxa360 to bierz jak cie stac, co do tekkena 6 wyjdzie tez na xboxa a z padem pewnie cos wymysla zeby krzyzak nie przeszkadzal. Juz tyle bylo tego gadania o mocy jednej i drugiej ze mozna zglupiec, moim zdaniem komfortowo pograsz i na jednej i na drugiej.

8. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    jak krzyżaka nie zmienio to komfortowo nie pograsz na x360

9. chomik01

chomik01 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    legnica
    jeżeli masz xbox'a to nie potrzebny ci jest juz ps3 taki same gry tylko inny wygląd to tak samo jakbyś kupil telefon nokia i sony ericsson bo inaczej wyglądają a mają prawie to samo. Jak nie masz co zrobić z pieniędzy możesz mi wysłać :D

10. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    Może mi się wydaje, ale niektórzy to chyba za dużo myślą... co za dużo to niezdrowo :)

11. Angoleiro

Angoleiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Znowu rozpęta się kolejna wojenka ps3 vs X360... :/

12. zaku666

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    tu nie jest kwestia xbox360 vs ps3 - tylko kupno obu konsol bo on juz jedna ma, zadnej wojny byc nie powinno .

chomik01 z tym sie nie zgodze, telefony to zle porownanie. Btw nokia rlz.

13. marwol

marwol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    co do pada to można kupić zielonegom który ma wykonany krzyżak w innej technologi i jest o niebo lepszy od standardowego.

co do ps3 to jak masz kase to opłaca się kupować, dla filmów bluray (jesli masz porzadny tv), dla god of war 3, killzone 2 i kolejnych exkluzywnych gier, ktore niedlugo wyjda na te konsole.

co do programnowania ps3 to szef sony powiedzial, ze specjalnie nie pomagaja developerom w programowaniu na swoj sprzet bo odrazu bysmy usiwadczyli 100% mozliwosci konsoli a oni chca ps3 wspierać jak ps2 przez 10 lat... to mi się nie podoba, to będzie sztuczne wydłuzanie zycia konsoli...

14. mactez

mactez Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Grudziądz
    o co chodzi z tym całym krzyżakiem ? czym sie rozni ten krzyzak w x360 od tego w PS3 ?

15. tomi1025

tomi1025 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    mactez ja jeszcze nie mam xboxa ani ps3 ale chodzi o to że w padzie od xboxa krzyżak jest odlany z jednego kawałku plastiku co nie koniecznie musi być wygodne i wydajne w np tekkenie z kolei ps3 pad się od lat nie zmienia za bardzo krzyżak tam jest większy i jakby z 4 kawałków zrobiony

16. yogiii

yogiii Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Lubię robić litanie od czasu do czasu. Kupić PS3 - ale teraz tak, dlatego że możemy się domyślać że konsola PS3 jeszcze rozkwitnie (a ile już jest na tym świecie PS3 i jak długo mu idzie to rozwijanie), ale narazie się nie rozkręca bo po co jak można to zrobić za rok, może dwa i wtedy zrobi wielkie chodu na XBOXa z notką "Ha, jesteśmy lepsi". To teraz mam do was dwa ważne dla mnie pytanka:

1) konsola XBOX powoli odpływa z tego świata ponieważ jej możliwości graficzne są zużyte prawie do maksimum?

2) dokupić PS3 tylko po to żeby powiedzieć sobie "jest przecież lepsza bo zaraz się pojawią nowe tytuły i xbox ich nie udźwignie?". Uwielbiam te obiecanki sony, wiele z nich dotyczyło też PS2 (że ma w sobie ukrytą moc która będize w przyszłości wykorzystana). Tutaj w UK u mnie są ciekawe nowinki na temat obu konsolek i już idą notki że momentami Killzone 2 traci framerate przy większych akcjach. Zatem? Wiecie, ktoś zarzucił hasło żeby zająć się pisaniem nowego engine do tych gier zamiast martwić się o sprzęt i pakować max grafy w tak stary engine i tracić na klatkach podczas grania. Oczywiście nowy Unreal Engine jest w trakcie pracy ale będzie tyczył się konsol PS4/Xbox 720. Więc co mi z PS3 jak killzone momentami pokazuje granice możliwości a za 4 lata pojawią się nowe konsole na rynku.

17. T10z

T10z Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeśli nie masz dobrego telewizora,to te pieniądze możesz przeznaczyć na jakiś dobry sprzęt.Moim zdaniem kupowanie konsoli tylko dla exsclusivów to głupota, no chyba że masz forsy jak lodu wtedy można sobie na coś takiego pozwolić.Sam ostatnio wybierałem xbox360 vs Ps3 i wybrałem xboxa,tańszy,wcale nie gorszy no i możliwość przerobienia ta opcja najbardziej przekonała mnie do zakupienia tej konsoli bo troche szkoda by mi było wydawać duże sumy na gry,gdyż można te pieniądze przeznaczyć na różne inne rzeczy;) Pozdro!

18. zaku666

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    przestan myslec, usiadz na kanapie odpal pada pograj przy piwku i czesc :) tak jak ci wyzej kazdy napisal jak potrzebujesz te exclusivy z ps3 to kup a jak za pol roku okaze sie ze ps3 jest lepsze to cholera przeciez nie zniknie z polek! pojdziesz kupisz niema co zgadywac.

19. yogiii

yogiii Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    >> przestan myslec, usiadz na kanapie odpal pada pograj przy piwku i czesc tak jak ci wyzej kazdy napisal jak potrzebujesz te exclusivy z ps3 to kup a jak za pol roku okaze sie ze ps3 jest lepsze to cholera przeciez nie zniknie z polek! pojdziesz kupisz niema co zgadywac.

Kurcze to chyba najlepsza odpowiedź jaką usłyszałem. Nie ma się co pierdzielić, trzeba się bawić... teraz obie mają ten sam poziom, wyjdzie coś lepszego - trza kupić i po bólu a nie filozofować. Idę przeorać jeszcze Dead Space bo go nie przeszedłem... ah uwielbiam te gierki ala Flashback. Bye bye ;)

20. ZIomex

ZIomex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak masz za dużo kasy no to kup też ps3 ja oficjalnie polecam X'a 360

21. yogiii

yogiii Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1) Hej, wracam po jakimś czasie grania w Killzone 2 u kolegi. I szczerze ... nie kupiłbym konsoli PS3 dla tej gry. Graficznie - faktycznie lepszy od Gears of War 2... ale miodnością dla mnie nie przeskakuje (i nawet nie dorównuje) GOW2 - TO TYLKO MOJA OPINIA. Nagrałem się za dużo w PC-towe Crysis-e i inne temu podobne i męczy mnie już ... brak świeżości przy tego typu grach (dlatego COD4 jest dla mnie ... męczący jak relaksujący) - w GOW2 podobał mi się ruch kamery i kilka dobrych akcji.

2) Ceny PS3 u nas spadają, 300 funtów i już można mieć 80-tkę z 3 grami. Czy warto? Na razie mnie nie ciągnie i jakoś w ogóle bym tego tematu nie poruszał gdyby nie ta fala wojen na internecie kto lepszy. Raczej... zastanawiam się co teraz wyda XBOX tylko dla siebie i jaką jeszcze będzie miał żywotność. Prócz Fable II i GOW2 jest coś jeszcze tylko na X-a? Nadal nie widzę wyraźnego powodu zakupu PS3 - kasa nie jest problemem. Ja swojego eXa kupiłem za 220 (czerwony) a gry kupuję oryginalne.

Wczytywanie...

Poleć forum