1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno laptopa

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez warone, Grudzień 27, 2013.

1. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Witam , mam zamiar kupić laptopa za jakiś tydzień i mam leki dylemat który wybrać.Od razu zaznaczę ze laptop musi być albo Sony albo ASUS z tym ze większe parcie zona ma na Sonego a jak by był już biały to oj hehe

Jego głównym przeznaczeniem jest zwykle korzystanie czyli internet skype jakieś tam programy do obróbki zdjęć fotograficznych no i jakieś proste gry typu Sims y Cywilizacja . Jednak jak poszło by coś w stylu Battlefield lub coś bliskiego to będę bardzo zadowolony ;0 Jednak ze ceny tych które mam do wyboru sa podobne i ich specyfikacje nieco zbliżone chciał bym wybrać najlepiej jak się da.

poniżej podam specyfikacje jak i modele .

1)SONY SVE1513V1ESI.BE1

€ 689,00

Ekran 15.5 cali
    Pamięć 4096 Mo DDR3
    Dysk twardy 750 Go
    Procesor Intel Core i5-3230M
    Karta graficzna AMD Radeon HD 7650M
    Pamięć wideo Dedicated 2Gb
    Rozdzielczość 1366 x 768
    Napęd DVD+-R/RW double couche
    Audio xLoud Speakers

2) SONY SVF1521M6EB

€ 699,00

Pamięć 6144 Mo DDR3
    Dysk 750 Go
    Procesor: Intel Core i5-3337U 1.80GHz
    Karta graficzna: INTEL HD Graphics 4000
    Ekran: 15.5 cali
    Audio Stereo
    Pamięć wideo shared

3)ASUS X550CC-XX503H-BE

€ 749,00

Ekran 15.6 cali
    Pamięć 8192 Mo DDR3
    Dysk 500 Go
    Procesor i7-3537U
    Karta graficzna NVIDIA GF GT720M
    Pamięć wideo 2Gb
    Rozdzielczość 1366 x 768
    Napęd DVD+-R/RW
    Audio Stereo

4) SONY SVF1521G4E WHIT EXCLU VDB

€ 749,00

Ekran 15.5 cali
    Pamięć 6144 Mo DDR3
    Dysk 750 Go
    Procesor Intel Core i5-3337U 1.8GHz z Turbo Boost do 2.70
    Karta graficzna NVIDIA GF 1GB
    Pamięć wideo 1GB
    Rozdzielczość 1366 x 768
    Napęd DVD+-R/RW double couche
    Audio Stereo

Osobiście waham się miedzy 1 a 4 ale wszystkie biorę pod uwagę z racji różnicy ceny jak ewentualnych możliwości.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kwasek

Kwasek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Giżycko
    Karta graficzna:
    INTEL HD Graphics 4000 na tej zintegrowanej w nowsze battlefield'y nie pograsz :p
    AMD Radeon HD 7650M NVIDIA GF GT720M karty zbliżone osiągami, przy niskich detalach możesz sobie pograć w niektóre tytuły

Procesor:
    i5 vs i7 znawcy powiedzą Ci, że procesor dużej roli nie gra, jeśli chodzi o płynność w grach, ale idąc z biegiem czasu lepiej inwestować w nowsze technologie

Pamięć:
    Bez problemu (i tanio) można pamięć wymienić w przyszłości, więc nie musisz się nastawiać na "im więcej tym lepiej"

Musisz się zastanowić, czy ma być to laptop dla żony, czy laptop dla ciebie do grania, bo kupić laptopa "do wszystkiego" się nie da.
    Jeśli dla żony, wybierz najładniejszy (i tak nie poczuje, czy ma tam i5 czy i7)
    Jeśli dla siebie, zacznij szukać u innych producentów ;)

4. Oldboy77

Oldboy77 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Poszukaj czegoś z Samsunga to będziesz bardziej zadowolony i z parametrów i wykonania.

5. Zią41

Zią41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Żaden z nich do gier się nie nadaje, jak chcesz pograć w gierki to kup Lenovo Y580, wykonanie i wydajność w tej cenie wyśmienita. Sony nie warto kupować ponieważ bardzo dużo trzeba zapłacić za samo logo.
    @Oldboy77 to jest żart? Samsungi są najgorzej wykonane z wszystkich dostępnych markowych lapsów.

Wystukane z THC 8S

6. DzaceQ

DzaceQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Lenovo nie polecam słabe chłodzenie i brak turbo przy pełnym obciążeniu CPU i GPU. Lenovo grzeją się jak piekarnik co skraca ich żywotność. Oczywiście jeśli mówimy o grach. Ja zdecydowanie polecam Asusa ROG G750 którego sam ostatnio nabyłem zimny jak lód i cichy do tego gtx 770m robi robotę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

7. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Chyba rozmawiamy o dwóch różnych urządzeniach, bo Y580 wcale się nie przegrzewa, a laptopy zawsze pod obciążeniem są ciepłe. A ten Asus raczej będzie już poza zasięgiem autora, dobrze by było jakby określił budżet

Wystukane z THC 8S

8. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Do 750 euro mogę kupić laptopa , sprzęt jest dla zony bardziej ja mam swoja konsole i mi starcza . Acz kol wiek komputery wyżej wymienione najbardziej podeszły jej do gustu .

Z BF em to było tylko z ciekawości bo nie umiem grac na PC . Jedynie już czy ewentualnie Simsy czy jak wspominałem Cywilizacja tego typu gry działały by na tych laptopach ? Jeżeli tak to prosił bym o pomoc w wyborze któregoś z tych laptopów który z nich jest tym najtrafniejszym ?

9. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    W takim razie może tak 750 euro to około 3000zł w taki razie podrzucę ci kilka linków do godnych uwagi laptopów w x-komie i wtedy w dowolnym sklepie znajdziesz sobie tego laptopa w tej konfiguracji:
    Lenovo - IBM Z500 i5-3230M/8GB/1000/DVD-RW GT740M biały - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
    ASUS X550VB-XO002H-8 i5-3230M/8GB/120+500/Win8 GT740 - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
    Sony Vaio E i5-3230M/4GB/750/DVD-RW/Win8 biały - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
    Lenovo i ASUS są równie dobre, Sony jest sporo słabszy pod względem grafiki i matrycy, ale jak pisałem w Sony sporo za logo się płaci. Na każdym z nich pójdą gierki typu Simsy itp., ale na ASUSie i Lenovo będzie toż można pograć w bardziej zaawansowane gierki, ale bez jakiś super wodotrysków.

10. DzaceQ

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co do Lenovo y580 temp w normie mowa o CPU i GPU za to dysk osiąga o wiele za duża temp. I może się tak zdarzyć ze pewnego pięknego dnia dysk się już nie obudzi i wraz z nim poleca wszystkie dane. Miałem wiele takich przypadków niestety. Generalnie polecam sprawdzenie lapka przed kupnem na notebookcheck.pl oszczędzisz sobie rozczarowań.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

11. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Temperatury jakie są dysku w Y580 to ok.35st. Jak na laptopa niezły wynik

Wystukane z THC 8S

12. DzaceQ

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  13. Zią41

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    Miałem tego laptopa przez jeden dzień i jego wadą jest blyszczaca matryca, dysk nie przekroczyl 37stopni, bylo ok. 35 przez większość czasu. Fakt, faktem to trochę za dużo, ale jak na lapsa nawet ok. Koniec OT, bo Y580 tu nie jest potrzebne.

Wystukane z THC 8S

Wczytywanie...