1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno mieszkania ile zapłaci się w Polsce za m3 a ile np. w Niemczech

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Czerwiec 22, 2011.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1668
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Już nie pamiętam czy to było wczoraj czy przedwczoraj.. Ale oglądając wiadomości widziałem reportaż na temat kupna mieszkań itd. Co mnie najbardziej, no nie wiem czy tu napisać rozśmieszyło czy smuciło - bo brak po prostu słów.

W pewnym momencie we wiadomościach pojawił się taki super grafik z tą informacją (m3 - metry sześcienne, czy kubik jak kto woli :) )

Ile pracuje się w danym kraju na 1m3

W Polsce:
    1m3 - 2-3 miesiące

W Niemczech:
    1m3 - 2 tygodnie

To jest taki offtopic by podzielić się informacją. Być może ktoś też prawie oglądał wiadomości i widział to.
    Jaka jest wasze zdanie na ten temat? Bo ja nie wiem czy śmiać się czy płakać :D

2. Lotnik421 Xbox One

3. amnesia

amnesia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ale w PL jest tak we wszystkim ;) zarobki są nie dostosowane do cen.

prosty przykład xbox kosztuje w UK 175 funtów licząc że polak zarabia tam około 6 na h to masz 4 - 5 dni pracy i możesz sobie kupić X, w PL liczmy że kosztuje 900zł przy zarobkach 8zł na h to daje ci co najamniej 14 dni pracy po 8h dziennie żeby kupić X

te państwo jest chore i trzeba jak najszybciej z niego uciekać bo inaczej będziesz klepać biedę.

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ty byś tylko uciekał tchórz jeden, tak jesteś tchórzem coś jest nie tak to uciekasz trzeba to naprawiać a nie uciekać nie po to walczyliśmy z Niemcami i Rosjanami żeby teraz zostawić Polskę na pastwę losu, jedno jest złe drugie dobre, porównując w Polsce mamy nie legalne narkotyki w Holandii jest tego od groma legalnego co jest straszne, W USA 16 latek może sobie kupić broń w 5 min i latać z nią po ulicy w Polsce żeby dostać broń trzeba się pomęczyć i udowodnić że umie się ją używać, i nie będzie się z nią latało od tak po sklepach.

Każdy stęka na Policję ale jak coś się dzieje złego to gdzie lecicie na Policję, na wojsko tak samo każdy mówi że się *********ją a jak ktoś najedzie Polskę to ciekawe gdzie będziecie szukać ochrony w śród kumpli na bloku czy u wojska ??

5. krzysiek058

krzysiek058 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Altres, ile masz lat? >.<

A co do tematu - To jest po prostu polska. Na nic nie starcza, zawsze trzeba sporo odkładać. Moja matka nieźle się uczyła, wiem, że coś ukończyła i siedzi w sklepie.

6. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W Hiszpanii stopa bezrobocia wsrod osob do 24 roku zycia to prawie 50%, więc nie ma co tak narzekać.
    Z tymi hasłami naprawy Polski to się tak nie zagalapowujcie, ciezko tu o jakas dobra prace, kazdy musi kombinować i dlatego dajemy rade. Żadna z obecnych partii nie ma jakiegos realnego planu rozwoju Polski także niczego wielkiego przez najbliższe 10-20 lat nie ma co oczekiwać.

7. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    wszyscy byscie tylko narzekali na ten kraj... cieszcie sie ze nie urodziliscie sie w kambodzy albo iraku...

8. Onicniepytaj

Polubienia:
    1668
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    W iraku miałbyś od małego coll of doty (call of duty) na żywo więc byś nie narzekał :D

W Polsce jest tak bo widzę że zeszliśmy trochę na temat pracy (głębiej)

Jesteś młody (po studiach itp itd) to graniczy z cudem że znajdziesz fajną pracę (ahh jeszcze żeby była w twoim zawodzie..). Patrzy się na wszystkie propozycje prac to standard 1-2 lat doświadczenia (musi być na podobnym stanowisku). A moje pytanie gdzie ma się zdobyć to "doświadczenie" jak nikt nie chce przyjąć do pracy? Chyba po studiach wyższych nikt nie ma zamiaru pójść sprzątać magazyn jak osoby po gimnazjum (Chociaż znam parę osób po gimnazjum co połapali sobie niezłą robotę za granicą i teraz mogą przyjechać i śmiać się z tych co są po studiach bo zarabiają od nich znacznie więcej).

Kolejna sprawa to emeryci itp itd którzy siedzą na swych stanowiskach uniemożliwiając tym samym młodym wejście w aktywne życie zawodowe, bądź mają emerytury renty (czy co tam jeszcze idzie) a tak i tak gdzieś jeszcze robią..

Dla mnie to trochę nie teges. W końcu bezrobocie spada (jak ci co mają połapane prace to wyjeżdżają za granicę..).

W Niemczech chodzi się na praktyki płatne (pod czujnym okiem pracodawcy) i później jak się dana osoba jemu spodoba to dostaje na stałe prace.

A w Polce ma się praktyki w większości nie płatne (chyba że ktoś sobie załatwi jakoś płatną).

-----------------------------------------------

I z tego co rozmawiałem z babcią co ma już 89 lat na karku (i jest jeszcze osobą trzeźwo myślącą) to sama wspomina czasy młodości gdzie wiadomo dużo się nie miało ale praca była i były możliwości kupna domu itp itd. Pomagało się bardziej tym młodym wtedy niż jeżeli teraz.
    Co teraz młody ma? Za przeproszeniem gwóno. W dzisiejszych czasach jak nie ma się pleców to od 0 daleko się nie wybijesz.

Jestem bardzo ciekaw czy doczekam się tego dnia że będę miał taką wypłatę iż pójdę do sklepu kupić (normalne rzeczy) zapłacę rachunki i będę miał jeszcze kasę na rzeczy dodatkowo umilające mi czas, nie musząc się martwić że jak mi coś wyskoczy to będę miał przechlapane bo zabraknie kasy. ----- Pewnie wiele osób pracujących będących na swoim (bez $ od rodziców) wie co to oznacza myśleć jak koń pod górkę by powiązać ten miesiąc z następnym..

9. toudick

toudick Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hmm... Mi sie poszczescilo. Pracuje w zawodzie i fajnie zarabiam. Mam swoje m3 za 180 tys(jak u mnie to naprawde tanio) na 30 lat. Co nie zmienia faktu, ze moje zarobki to i tak kicha w porownaniu z tym co za swoja prace dostalbym na zachodzie. Przy ratach za mieszkanie, oplatach zakupach tak naprawde niewiele zostaje z mojej i zony pensji. Ot co- na orginalna gre niby mnie stac, ale jednak jej nie kupie...Jestem Polakiem i kocham moj kraj choc nie wyobrazam sobie jak dalbym rade zyc w tej chwili za 1100zl? Przykre jest ze za tyle i mniej musza zyc miliony polakow, a rzad nie robi nic w kierunku polepszenia tyche realiow.

10. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Czemu wszyscy co narzekają nie wyjadę z tego kraju ? To by rozwiązało wasze wszystkie problemy :) . Zarobki może są i większe w innych krajach ale tylko jeśli tam nie mieszkamy. Pracujemy w Niemczech, a wydajemy w Polsce co jest średnio możliwe. Myślicie, że zarobki w Niemczech są specjalnie dla nas podwyższane ? Polak patrzy na zarobki w Niemczech i skacze co góry, no spoko...ale taka płaca jest po prostu dla każdego i na bank znajdą się młodzi Niemcy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Co do Polski, że nic się w niej nie dzieje - wyjeżdżał ktoś z Was samochodem, pociągiem, autobusem, w ostatnim czasie poza swoje miasto. Ja ostatnio zrobiłem z 400km po Polsce. Nie było drogi, która nie była remontowana, budowana od nowa, albo już skończona, a To, że babci było lepiej za komuny to jej prywatna sprawa. Moja babcia strasznie się cieszy, że nie ma komuny, strasznie się cieszy, że żyje w takich czasach gdzie ma dostęp do wszystkich produktów/usług.

Narzekacie, biadolicie, a i tak zostaniecie w tej Polsce do końca swoich dni.
    "Naród wspaniały tylko ludzie k.urwy" :p

11. Onicniepytaj

Polubienia:
    1668
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak już poruszyłeś temat o drogach to dla mnie to jest czysty idiotymz. Np. W moim mieście robią drogi itp itd. np. w miejscu gdzie mogło by być ładne skrzyżowanie ze światłami na chama jest robione kolejne małe rondo (małe w dosłownym znaczeniu, przejeżdżają tędy często samochody dostawcze więc jestem ciekaw kiedy zostanie ono skasowane i kiedy ono zostanie skończone..). Mniejsza o to droga dalej też jest robiona i tak parę dróg. Co powoduje jakbym chciał dojechać do pracy samochodem - ok. 30-40 min (przez te ładne objazdy robię ładny łuczek, nie mówiąc o godzinach szczytu).

I ja się pytam czy nie szło to podzielić jakoś że najpierw zrobi się tą jedną, a później tamtą drugą? No ale nie ma opcji wszystko na raz trzeba i same objazdy. A drogi, które nie dawno co zostały położone już mają dziury.. A o drogach nie robionych z potwornymi dziurami to już nawet nie wspomnę.
    Bądź budowanie dróg rowerowych przy wałach przeciwpowodziowych - ktoś na prawdę ma coś z głową bo przez to wały zostaną jeszcze obniżone i powiedzcie mi kto po tym jeździ? Bądź w mieście pociągnięcie drogi rowerowej parę metrów a gdzie reszta? To nawet na tę parę metrów nie opłaca się zjechać przy czym wtedy chodnik jest tak obcięty że pójście we dwie-trzy osoby obok siebie nie wchodząc na drogę rowerową jest niemożliwe.

Budowanie A4 czy tam A1 zagraniczne chińskie (czy inne tam badziewne) firmy i nic nie będzie na czas gotowe. A mogliby wziąć Polskie firmy i dać zarobić swoim a nie obcym. Bądź budowanie stadionu z wadliwymi schodami, no spoko nikt chyba nie kontroluje nawet planów budowy ahh..

Wiadomo że nie wszyscy mają kolorowo w Niemczech bo są też ludzie biedni itp. Ale czy widziałeś u nas kogoś na bezrobotnym co ma dom, sprzęt rtv-agd(PC, telewizory itd), samochód + czasami nałóg w postaci papierosów czy alkoholizmu itp? Bezrobotni na pewno są lepiej traktowani tam niż jeżeli tu.

Dlaczego tak się wypowiadam o Niemcach bo mam tam dalszą rodzinę i mniej więcej wiem jak to tam wygląda. Wiadomo że Polak nigdy nie będzie tyle zarabiał jak prawdziwy Niemiec więc na to nie ma co liczyć.

Zauważ to że osoby w wieku 18-20 lat (które chcą być samodzielne) w Niemczech szukają własnych mieszkań. I większość z nich znajduje takie na które ich stać. A w Polsce nie ma bata by młoda osoba w tak młodym wieku próbowała przejść na swoje.

Trochę zjeżdżamy na głowy państwa ale zdecydowanie jakby oni zaczęli dbać o każdego człowieka nie tylko obiecanki cacanki i napełnianie własnych portfeli to wyglądało by to całkiem inaczej.

Z kim tu chcesz w Polsce gadać góra i tak czasami nie wie o co chodzi, ale tak i tak oni najlepiej wiedzą jakby wszystkie głowy pozjadali.

Co do wyjazdów to hm nieźle. Ja np. za jazdę autobusem z mojego miasta(gminy) do innej już gminy (przejadę gdzieś około 6-7km) płacę 5,80 zł. Autobusami za bardzo nie jeżdżę ale nie wydaje mi się to tanio.

Tak przyznam się kupuję zdaniem Kaczki w sklepie dla biedaków w biedronce.

12. amnesia

amnesia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wojna teraz będzie bardzo szybka ;) usa zrzuci atom potem ruski i korea i będzie po wojnie a z polski nie będzie czego zbierać.

13. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Mam 17 no prawie 18 lat, bo brakuje mi 2 miesiące, takie szybkie pytanie twoja matka ukończyła coś, ale szuka pracy w swoim zawodzie, kształci się dalej?? Zapewne nie, bo albo masz młodsze rodzeństwo, którym się opiekuje albo jakieś inne sprawy no takie jest życie, ale jakby szukała to by znalazła.

Ta wojna atomowa każdy gada o wojnie atomowej, ale nie bierzecie pod uwagę, że rządy w tej chwili tak się śledzą i szpiegują, że jak np. Rosja będzie chciała odpalić bombę atomową w USA to zaraz odziały specjalne będą wysyłane, aby ich zatrzymać, zresztą nawet Rosja nie jest tak głupia, aby używać bomb atomowych w dzisiejszych czasach, USA podczas wojny użyła, bo wiedzieli, że im nikt nie oda (Zresztą tamte bomby atomowe były dużo słabsze od dzisiejszych).

Rowerser masz w 100% rację każdy patrzy na zarobki np. mój kolega wyjechał do Anglii zarabia 2500 no i większość z was pomnoży teraz to przez 4,50 no i wychodzi, 11250 ale co z tego jak on przecież nie mnoży tego, bo mieszka w Anglii i jak ostatnio z nim rozmawiałem to mówi, że będzie wracał, bo woli, 2000 które zarabiał w Polsce, ale był blisko rodziny i znajomych niż 2500 w Anglii, bo różnicy nie ma wielkiej, bo dochodzą jeszcze koszta życia itp., które w tej chwili ma droższe niż miał w Polsce.

Ale cóż tak jak napisał Rowerser "Naród wspaniały tylko ludzie k.urwy" dodam do tego, że walczyć to umie Polak, ale jak trzeba potem to utrzymać umysłem a nie pięścią i karabinem to już większość wymięka, (Choć nasi politycy to i w większości walczyć by nie umieli).

14. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Do tego jeszcze dochodzi związek na odległość, a każdy wie, że w Anglii dziewczyny są jakie są, więc jest do czego wracać.
    Kolejnym minusem jest ruch lewostronny i kierownica po złej stronie.
    Jeszcze jedną wada wysp jest pogoda do pi*dy.

Jest jeszcze dużo powodów, dla których nie warto tam jechać, ale w tej chwili jakoś nie pamiętam.

Oczywiście nie twierdzę, że ten kraj jest całkowicie nie warty zachodu, ma też wiele dobrych stron m.in. dopuszczalna ilość alkoholu we krwi 0.8 promila :)

15. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Tomsi masz racje, z tym ostatnim zgadzam się :) Mi chodzi jedynie o to, że mogło być gorzej, dla mnie nie jest źle :) Mam internet pod ręką, autobusy, drogi, szkoły, jedzenie. Wiadomo, że zawsze mogło być lepiej. Gadałem z rodzicami na ten temat, czy jest lepiej do tego co było 20lat temu. Odpowiedź jest jedna, "tak!". :) Zobaczcie, że inne państwa jak miały euro czy inne wielkie "igrzyska" to były w podobnym stanie albo gorszym. Pewnie ze wszystkim nie zdążymy ale jak na kraj, który na dobrą sprawę rozwija się dopiero od 20lat...to jest wielki szacun dla wszystkich, którzy rządzili przez ostatnie 20lat.

UP - no to, żeś podał argumenty nie do zbicia :)

Wczytywanie...

Poleć forum