1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno nowego napędu, zgrywanie klucza

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Rozowyslon, Maj 25, 2010.

1. Rozowyslon

Rozowyslon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Otóż moja sytuacja wygląda następująco:

Jakiś tydzień temu mój xbox przestał czytać płyty zarówno te normalne jak i kopie zapasowe. Za każdym razem pojawiał się komunikat żebym wyczyścił płytkę itd. Niektóre gry odpalały się, wchodziły do menu jednak po chwili znowu wywalało komunikat o tym że nie można odczytać płyty.

Zajrzałem do Was na forum, poczytałem kilka poradników i postanowiłem przeczyścić laser izopropanolem. Jednak to nie zadziałało... Pomyślałem że kalibracja napędu rozwiąże mój problem, niestety to także nie dało oczekiwanych rezultatów.

Teraz noszę się z kupnem nowego napędu. Oczywiście mam zamiar zaopatrzyć się w ten sam napęd jaki miałem do tej pory czyli Lite-On DG16D2S.

Wiem, że jeśli włożę nowy napęd do konsoli to ot tak nie zadziała, wyczytałem że potrzeba zgrać klucz z poprzedniego napędu...

Kiedy robiłem upgrade firmware w serwisie, dostałem płytkę z wersją firmware'a i kluczem napędu nadrukowanym na opakowanie.

I teraz moje pytanko. Załóżmy że mam już nowy napęd i co robić dalej? Iść do serwisu z tą płytką, nowym napędem i konsolą czy jest to niepotrzebne i zgranie klucza na nowy napęd da się zrobić domowymi sposobami?

Na forum znalazłem jakiś tutorial do sczytywania klucza napędu, ale skoro już go mam to chyba nie muszę już nic sczytywać...

Więc czy jest opcja zrobić to samemu, bez specjalnych urządzeń? Czy ratuje mnie tylko wypad do serwisu?

Wczytywanie...

Poleć forum