1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno - podstawy wiedzy nt. konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez FilipM3, Luty 11, 2013.

1. FilipM3

FilipM3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć.

Mam kilka pytań odnośnie kupna konsolki do domu, ale czytając coraz więcej przybywa dużo pytań. Bez owijania w bawełnę:

1. Chciałbym zakupić Xbox 360 - Elite czy nowe Slimki bez rrod'a? Bardziej zależy mi na szybkim kupnie, tak więc wolałbym Elite, jednak co do tego elita mam kilka pytań:
    - Czym różni i ogólnie czym są LT 3.0 i 2.0 bo tego nie ogarniam.
    - Jeżeli dobrze rozumuję, Jasper jest lepszy od Falcona bo ma zmniejszone 'ciepło' - czyli mniejsza szansa na rrod, tak?
    - Czym jest DashBoard?
    2. Powiedzmy że mam tego Elite (tylko umownie) i chciałbym podpiąć Kinect (nie mówcie mi jakie to słabe, bo co jak co ale jak rodzina przyjeżdża z drugiego końca polski to idzie się pobawić) i:
    - Czy podepnę go pod Elite bez sztuczek typu przerabianie konsoli?
    - Jakie to ma wejście? Chce podpiąć go (xboxa) pod HDMI do telewizora, jakie wejście ma Kinect, a raczej zasilacz (bo tak słyszałem, ale to poniżej)
    - Czy to prawda że Kinect jest podpinany do zasilacza (jest on od razu w pudełku jak kupię ze sklepu?) a sam zasilacz do konsoli. Ten zasilacz podpinam na jakie wejście?
    3. Mam na oku jednego Xboxa, jednak jest on używamy a kupuję go w Lombardzie, ale nie o to mi chodzi. Poniżej kilka pytań:
    - Jeżeli interface będzie po Angielsku, mogę bez problemu zmienić go na polski?
    - Czy gdyby konsola była zbanowana, da się to jakoś 'odbanować' ?
    - I ogólnie na czym polega banicja. Jeżeli dobrze rozumiem, nie mogę grać przez multi w gry i logować się na Xbox Live, i czy coś po za tym?

To tyle na moje pytania. Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    1. LT - przeróbka flash napędu w konsoli. LT 2.0 jest przestarzałe i w odróżnieniu od LT 3.0 nie można grać na nim na Live
    2. falcon ma zwiększone wydzielanie ciepła w odróżnieniu od jaspera - w tych drugich modelach jest jeszcze poprawione chłodzenie więc konsole są praktycznie bezawaryjne. Dashboard to nic innego jak menu w konsoli.
    3. podepniesz bez przerabiania kinecta do fata - tylko musisz dokupić specjalny zasilacz (max 50,-) - podłączasz go pod wyjście USB
    4. kupująć w lombardzie nigdy nie jesteś pewien czy konsola jest zbanowana, język w dashboardzie zmienisz bez problemu w ustawieniach
    5. ban czyli zablokowanie dostępu do jakiejś funkcji. w przypadku xboxa zbanowanie oznacza niemożność podłączenia się do XBL a co za tym idzie grania po multi, pobierania dem itd.
    niemożliwe jest odbanowanie konsoli - wyjątek stanowi przeróbka RGH ale w tym przypadku mija się to z celem gdyż zaraz po podłączeniu konsoli do live na RGH wyłapujesz bana po ok. 1 minucie

1 osoba to lubi.
  4. ...:::Anarkad:::...

...:::Anarkad:::... Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    191
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Odp: Kupno - podstawy wiedzy nt. konsoli

teoretycznie można odbanować konsole i odmontować rgh, wtedy można śmigać po live no chyba że się mylę :)

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

5. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    zbyt duża ingerencja, kombinowanie z nandem, KV itd.
    ban poleci w ciągu minuty, jestem prawie pewien

6. FilipM3

FilipM3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki bardzo za pomoc, ale mam jeszcze kilka pytań.

1. Przeróbka flash... Cóż, nie ukrywam że się nie znam na takich rzeczach, ale co to jest ta przeróbka flash?
    2. Te LT'ki są od razu w konsoli (oryginalnie) czy trzeba je jakoś wgrać? I jak wyżej, co to daje?
    3. Jak rozpoznam Jaspera od Falcona?
    4. Jak rozumiem, RGH jest jakąś wtyczką/programem/inkszą rzeczą która pozwala odbanować konsolę, to czy sposób Anarkada jest możliwy?

To chyba tyle na razie.

7. dragon12

dragon12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. LT - Przeróbka oprogramowania napędu - może czytać przegrywane płyty. Jest również druga przeróbka rgh czyli chip - możesz grać z pendrive / dysku twardego bez płyt.
    2. Trzeba wgrać
    3. [​IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Z konsol fat kupuj tylko i wyłącznie jasper , ogólnie mają date produkcji od 2009 lub slim
    W starsze ( np. falcon lub konsole z 2008 itp) nie inwestuj bo za duże ryzyko.
    4. RGH to chip , jak odbanujesz to i tak nie będziesz mógł grać na oryginalnych serwerach bo Microsoft wykryje chip ale są darmowe alternatywne motedy gry online np. xlinkai tylko dla rgh.

Wczytywanie...

Poleć forum