1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupno Xbox One- decydujące pytania.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Maupajoke, Czerwiec 9, 2016.

1. Maupajoke

Maupajoke Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie użytkownicy
    Mam kilka ważnych pytań odnoszących się do kupna Xbox-a One czyli 3 wersji xboxa z dziwną nazwą...

Otóż znalazłem na allegro parę używanych konsolek do tysiąca złotych zainteresowałem się gdyż nówki chodzą po 1,5 tysiąca a po prostu zaraz będą wakacje chciałem sobie pozbierać na nowego laptopa żeby zdążyć na WoW-a Legion a upgrade konsoli muszę zrobić i tak także teraz przechodzę z ps3 na xbox-one i pytania są następujące:

-(1) Czy na używanej konsoli nie będzie żadnego problemu z zalogowaniem się na swój xbox live i granie w moje gry i tak dalej czy po prostu konsola będzie dyspozycyjna.

-(2) Czy na konsoli jest możliwość otwierania kilku okien tak jak na PC albo na Vicie(tą ostatnio miałem ale sprzedałem bo nie wychodziły już żadne poważne produkcje) Czyli czy mogę sobie odpalić okienko z youtube np. a drugiej wieśka trójkę.

-(3) Czy przeglądarka na xbox one jest jedna czy mogę sobie ściągnąć inną np firefoxa google chrome maxthon cloud operę albo coś w tym rodzaju i czy mogę sobie odpalić filmiki i filmy na innych odtwarzaczach oprócz youtubowego np sadistic-owy livelikovy jakies spryciarze czy inne tego typu? Gierki flash to nie dla mnie dlatego o to nie pytam i nie obchodzą mnie one.

-(4) Na allegro zauważyłem jak niektórzy za kilka dych udostępniają konta z grami czy jeżeli kupię coś takiego to będę mógł sobie normalnie pobrać grę na konsolę i grać dopóki nie usunę czy nie będzie możliwości w tą grę grać albo coś? Pytam tutaj od razu mówię ludzi którzy wiedzą albo mają praktykę. Na ps3 można było pobrać i grać dopóki dopóty była na dysku.

-(5) Zoriętowałem się już w usługach gold i ea acces i pytanie takie czy wychodzi kupno ich taniej na stronach internetowych czy z poziomu sklepiku microsoftu?

-(6) Używki z allegro (pudełkowe wersje) działają normalnie? Pamiętam wciąż kampanię kiedy xone był wprowadzany i nie chcę się naciąć.

To na razie tyle proszę o pisanie w sposób
    1-bla bla
    -2 nie wiem itp łatwiej mi będzie się w tym rozeznać od razu dziękuje za pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1) Tak, a niby czemu nie. Żadne XO nie jest zbanowane.
    2) Nie, albo aplikacja, albo gra. Musisz wybierać. Póki co MS nie wprowadził muzyki w tle niestety.
    3) To konsola, a nie komputer :facepalm: Masz przeglądarkę Microsoft Edge i na tym się kończy wybór przeglądarki. Co do odtwarzania różnych filmików to nie wiem, nie testowałam.
    4) To są konta z grami kupionymi z lewych kart kredytowych. Dzisiaj grę masz, jutro już jej możesz nie mieć, bo MS może zbanować takie konto, bądź właściciel sobie takie konto zabierze i opchnie dalej. Chcesz to kupuj takie profile, ja nie polecam. Lepiej jest się zaintresować kupowaniem gier na obcych regionach, bądź z kimś na pół i masz nie dość, że na legalu to i taniej i gra Ci nie zniknie.
    5) Rocznego EAA nie widziałam na allegro, więc roczny kupisz sobie na stronie MS za 80zł (lepiej to wychodzi niż brać miesięczny). Miesięczne kody EAA są na allegro niecałe 4zł taniej niż ze sklepu MS. Golda na pewno znajdziesz taniej na allegro niż na stronie MS.
    6) Tak używki normalnie działają, bez problemu. Nie ma żadnych kodów na gry multi, jak masz golda to odpalasz i grasz.

4. Maupajoke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedź nie wiem po co ten facepalm na każdym kupowatym i dobrym smartfonie można sobie pobrać inną przeglądarkę myślałem że nowej generacji konsole też mają tą opcję
    Poczekam jeszcze może ktoś się wypowie chętnie poczytam jeżeli ktoś ma coś do dodania.

5. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Konsole i telefon to dwa różne światy. Po prostu strasznie widać, że jesteś graczem PCtowym :p Co do filmików to wiem, że coś pisali, że działa jakaś plejada, więc pewnie konsola odtwarza różne playery, ale też nie każdy, bo chyba cda już nie chodzi ;)

6. dadasiek

dadasiek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Zabrze
    Witam,

ostatnio zainteresowałem się tym tematem i problemem konsoli jest to, że nie posiada zainstalowanego Flash Playera, wymaganego przez większość stron z filmikami, TV Online czy serialami.
    Obecnie powoli strony przechodzą z obsługą filmów w HTML5 (obsługiwany format przez X0) ale niewiele ich jest.

pozdrawiam,
    Adam

7. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1256
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    To nie jest problem konsoli bo jak sam napisałeś ,,konsola'' to jest sprzęt do grania a nie przeglądania internetu ;)

8. dadasiek

dadasiek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Zabrze
    zgodzę się ,ale nie zaprzeczysz że MS stawiał i stawia w przeciwieństwo do PS4 na multimedia i wielofunkcyjność konsoli :)
    druga sprawa, że Flash powoli umiera i pewnie dlatego MS nie "wrzuca" go do X0.

pozdrawiam
    Adam

9. Maupajoke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedzi intrygują mnie jednak te konta na allegro z grami ktoś wie jaka jest maksymalna ilość kont na jednej konsoli gdyby chciał sobie takie konta np. kupić? Albo po prostu mieć więcej niż jedno konto w razie gdyby kiedyś brat chciał sobie do mnie przyjść i odpalić grę na swoim koncie.

Oriętuje się że cda ma coś takiego jak player flash na razie chyba w becie na html5 ktoś ma xone i może to sprawdzić czy działa?

10. amisz86

amisz86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie ma ograniczeń co do kont.
    Możesz mieć ich i 1000.

11. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1256
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Flash nie jest własnością MS a by go wrzucić musieli by kupić licencję od Adobe.

12. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie ma ograniczeń co do kont z grami na konsoli MS, ale tak jak Ci mówię, kupisz raz, drugi natniesz się i zmienisz zdanie :) To, że ktoś Ci daje dane do zmiany hasła, maila niczego nie gwarantuje, ale jak kto woli. Według mnie lepiej jest kupić używaną płytę jakiejś gry niż wtapiać kasę w konta, które można stracić. A jeśli Twój brat ma XO to najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie gier na pół z bratem na innych regionach (bo dużo taniej wychodzi) i mało tego zagracie sobie w jednym czasie oboje :)

p_bladek lubi to.
  13. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    pobrane.jpg

14. Maupajoke

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra na tą chwilę dowiedziałem się wystarczająco nie wiem jak zamknąć temat ale myślę że ten post będzie wystarczająco wymowny.
    Dzięki za odzew.

15. xrob

xrob Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Większość odtwarzaczy HTML5 działa (np. cda w HD działa płynnie, vod.pl też - poza pojedynczymi filmami). Problemy pojawiają się niestety jeśli są jakies dodatkowe zabezpieczenia DRM na stronie - np. HBO GO niestety nie działa, a dedykowana aplikacja na XBOXa w PL nie wyszła i na razie nie wyjdzie.

16. gokish

gokish Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Szkoda mi nowy temat zakładać na kilka pytań. Nosiłem się z zamiarem zakupu konsoli przez długi czas no ale teraz są $$ to trzeba zrobić zakup.

Pokolei.

1. Czy aktualnie opłaca się kupić xbox one z kinectem ? (patrząc co było na konferencji na e3 to chyba wsparcie dla kinecta zaczyna leżeć)
    2. Jakie akcesora warto dokupić do xboxa ? (o dysk nie pytam bo leżą w szafie 2tb do użycia )
    3. Warto subskrypcje EA wykupić? Bo o xbox gold nie pytam imo obowiązek.
    4. Ogólnie przeglądam oferty sklepów i póki co najciekawsza oferta którą znalazłem to:
    http://www.euro.com.pl/konsole-xbox...rts-rivals-dance-central-zoo-tycoon-pad.bhtml (kinect 2 pady cena nie zabija)
    Dobra oferta? Może ktoś coś lepszego znalazl ? (bez bicia nie szukałem na allegro nie lubię od jakiegoś czasu tam czegokolwiek szukać za duży bałagan).
    5. Czy może kupić samego xboxa i używanego kinecta? Jakieś wady ma takie rozwiązanie?

17. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    171
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Hej

1. Nie nie opłaca się jest zbyt mało gier na to bedzie tylko stał i zbierał kurz
    2. Na pewno drugiego pada warto mieć akumulatorki
    3. Nie mam ale dużo ludzi mówi ze wato dużo gierek do ogrania i dobrych tytułów
    4. Na Allegro warto patrzeć dobre oferty są często
    5. Lepiej kupić samego xboxa i kinecta nie brać

18. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @gokish@gokish
    1. Kup samą konsolę, a w zamian za Kinecta kup sobie jakąś dobrą grę. Szkoda kasy na Kinecta, chyba, że lubisz jak sprzęt zbiera kurz. Microsoft już dawno zapomniał o takim urządzeniu jak Kinect już o braku gier nie wspominając.
    2. Tak jak kolega wyżej wspomniał drugiego pada i akumulatorki skoro dysk już masz. Tylko dysk musi mieć USB 3.0 i ponad 256GB pamięci.
    3. Warto kupić i jak brać to od razu na rok, bo masz tam gry z The Vault (www.ea.com/eaaccess/pl_PL.html) do tego tydzień przed premierą nowych gier możesz sobie zagrać i zobaczyć czy dany tytuł warto kupić + 10% zniżek na wszystkie gry EA w sklepie MS.
    4. Jak masz gdzieś blisko siebie sklep Auchan to zajrzyj tam, bo tam można znaleźć XO w cenach 999-1099zł ;)
    5. Jak w punkcie 1. Mam Kinecta i niestety jest on nieużywany z braku gier, nie polecam :)

NIE BIERZ TEJ KONSOLI Z LINKU, KTÓRY PODAŁEŚ, BO TO NIE NOWA KONSOLA TYLKO ODNOWIONA...UNIKAJ PUDEŁEK Z NAPISEM REFURBISHED (czarny pasek na górze pudełka).

19. gokish

gokish Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Patrz nie zauważyłem , że to odnawiana. Skoro tak mówicie to chyba kupię samą konsole z dodatkowym padem a kinecta używanego (bo akurat lubię pograć w te śmieszne gierki ze znajomymi ). Jutro się przejadę po sklepach zobaczyć co i jak przy okazji zachaczę Auchan bo jest w tym samym miejscu co Euro :D.

Jeszcze jedno pytanko czy jakieś gry na kinecta z x360 są dostępna na one? Bo sprawdzałem listy to biednie i chyba żadna.

(tak korci mnie ten kinect jednak :D)

Ogólnie używany kinect to jakiś problem będzie z nim (oczywiście jak sprawny itd)

20. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Żadna gra z xboxa 360 na Kinekcie z XO nigdy nie będzie działała. MS już kiedyś o tym się wypowiadał. Bodajże inna technologia czy coś w ten deseń. Obyś się nie zawiódł...nawet Sporty spartaczyli na XO...Jedyny słuszny Kinect to ten z 360tki, ten z XO się nie umywa ani troszkę. Możesz kupić używkę, ja tak zrobiłam, ale odpaliłam go z 3x w życiu, bo nie ma w co na tym grać.

http://xboxforum.pl/threads/gry-na-xbox-one-kinect.161056/

21. gokish

gokish Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    I po zakupach. Pojeździłem po mieście odwiedziłem Auschan który polecałaś i wyszedłem miło zaskoczony.
    Xbox One 1tb za 980 zł. Dokupiłem drugiego pada Halo Master Cheif Collection (bo bez tego sobie nie wyobrażam posiada xone) oraz póki co Killer Instinct (podstawka za groszowe pieniążki).

Teraz moje kolejne szybkie pytania.
    1. Gwarancja na xone 12 czy 24 miesiące? Tak sam na pad?
    2. Jakie gry warto zakupić na start aby pograć z kimś offline?
    3. Golda kupować bezpośrednio w sklepie czy może gdzieś taniej idzie dostać?
    4. Może ktoś widział w fajnej cenie zestawy sezonów do Killer Instinct?
    5. I ostatnie mega ważne pytanie :D gdzie kupować gry? Chyba bardziej wersje cyfrowe? (ale to w przyszłości bo i tak muszę dysk podłączyć jak będę chciał więcej gier :D halo z KI już mi 15% dysku zjadły ;D)

Ostatnia edycja: Wrzesień 11, 2016
    kuleczka91 lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum