Kupno xone czy może ps4

rafs24

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mój xo cały czas leży i się kurzy, nawet jak jest włączony [emoji23]

HTC#10
 

paweltpb

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z perspektywy posiadacza Prosiaka i xa eski powiem tak.

Za Sony przemawiają exy, które chcąc nie chcąc robią robotę tj. horizon z nadchodzącym dodatkiem, god of war, spider-man, days gone, the last of us, uncharted etc.
Za Microsoftem przemawia: pad, usługi jak ea access, promocje, wsteczna kompatybilnosc, dobrze dzialajace uslugi, moim zdaniem ogarnięta społeczność.
Co do myszek i klawiatur to prawda jest taka, że to dobry ruch. Z góry jest przecież powiedziane, że wszystko będzie zależało od dewelopera a sama gra nigdy nie pozwoli połączyć graczy z klaw/mysz i padem. Microsoft daje taką możliwość, bo od dawna wiadomo, że idą w swoją linię konsolo/komputerów co według mnie wyjdzie im finalnie na dobre. Ciężko bowiem gra się na padzie w strategie, a tych powstaje coraz więcej. Da to też Microsoftowi przewagę w liczbie gier, bo kto wie czy kiedyś seria Total War nie pojawi się na konsoli. Co za tym idzie Sony prawdopodobnie w przyszłości też taki ruch wykona.
Co do exów - problemem exów Sony, przynajmniej u mnie jest fakt, że przechodzi się je tylko raz. Forma jest zazwyczaj powtarzalna, widać to u Naughty Dog. Dla mnie "podobnie" gra się w Uncharted i Last of Us. Oczywiście gry nadrabiają ciekawymi fabułami, ale wychodzą niestety w zbyt długim czasie, a przejście takowej gry to 24-48h gry, co przez resztę roku? To co mnie boli w PSsie to jakość usług, gdzie psn ma dość sporo ostatnio awarii.
Xbox dzięki temu, że wyjścia nie ma wrzuca sporo ciekawych promocji i wychodzi na to, że taniej gra się na tej konsoli. Exy na PC są też wydawane, ale przecież nie jest powiedziane, że wszystkie będą i są. Natomiast dla zielonych exy powstają - pogłoski o tworzeniu gry podobnej do Horizona.
Reasumując, jeżeli grasz w multiplatformy a tych tytułów jest większość to bierz xboxa. Jezeli jarają Cię exy, to bierz ps4, ale uwierz mi, że szybko je przejdziesz i finalnie skończysz z multiplatformami. Możesz też zrobić jak ja, kupić obie konsole, XBOX w ruchu a Soniak do exów. Teraz slimki drogie nie są ;)
Microsoft gdy wypuści na rynek własne exy to batalie konsol chcąc nie chcąc wygra. Sony oprócz exów nie ma nic więcej do zaoferowania niż strzelający plastik po nagrzaniu :) A uwierz mi, że gwarancja Sony nie dość, że roczna to pozostawia wiele do życzenia w stosunku do Bosha Xboxa.
To jest moja obiektywna opinia po ciągłbym użytkowaniu obu urządzeń.
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie mam ps4 - ale słyszałem, że tam wszystkie gry są z obsługą języka polskiego (przynajmniej w wersji napisy) - jeśli to jest prawda to jest to niewątpliwa przewaga konsoli sony.
 

paweltpb

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A to niezależy od producenta? Przecież jak wydadzą np. Fife 18 to w języku ojczystym i na PS4 i na XBOXa. Chyba, że mówisz o Exach, to tak. Exy są wydawane zazwyczaj z dubbingiem lub napisami.
 

ZiP

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsolę kupujemy dla gier. Gdy podejmowałem decyzję o zakupie PS4 czy X One, brałem pod uwagę bibliotekę posiadanych już gier w Xbox Live oraz to że mam już wykupiony abonament. Wybrałem Xbox One. Z całym szacunkiem dla tego urządzenia - cicha praca, bardzo dobrze działające usługi online, czegoś mi było brak. Zerkałem z zazdrością na gry które są tylko u konkurencji. I tak od 1,5 miesiąca obok dwóch Xów stoi teraz jeszcze PS4 slim. Uncharted zaliczone (oprócz ostatniej części) Gravity Rush zaczęte, inne gry w planach. Jako urządzenie wolę X`a, ale biorąc pod uwagę dostępne tytuły bardziej przemawia do mnie Sony. Jak bym miał wybrać swoją pierwszą konsolę w tym momencie - wybrałbym Sony, a trzy lata temu to byłby jeszcze X. Tak jak @kuleczka91 pisze - Microsoft strzela sobie w tym momencie w stopy, zero gier na wyłączność dla swojej konsoli. A pomysł z klawiaturą i myszką podpiętą do konsoli to już przesada, może jeszcze będziemy mogli zainstalować offica ? :p
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie mam ps4 - ale słyszałem, że tam wszystkie gry są z obsługą języka polskiego (przynajmniej w wersji napisy) - jeśli to jest prawda to jest to niewątpliwa przewaga konsoli sony.
Nie wszystkie, bo te gdzie nie ma na Xboxie to i na PS4 nie znajdziesz (multiplatformy), ale jeśli chodzi o exy to tak, praktycznie każdy ma full dubbing i do tego napisy. We wszystkie gry jakie grałam na wyłączność PS4 miały dubbing z napisami w opcjach do włączenia. Oczywiście jak kogoś razi to mógł sobie zmienić język czy dubbing na obcy, ale polski jest i za to Sony ma u mnie mega plusa. Do dzisiaj nie rozumiem jak Microsoft mógł nie dać chociażby napisów do Quantum Break, albo jak przed premierą zakłamali, że ReCore będzie miało polskie napisy, a po premierze się okazało, że jedyne co jest po polsku to okładka gry...
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A to niezależy od producenta? Przecież jak wydadzą np. Fife 18 to w języku ojczystym i na PS4 i na XBOXa. Chyba, że mówisz o Exach, to tak. Exy są wydawane zazwyczaj z dubbingiem lub napisami.
Mówię o grach multiplatformowych, nie mam ps4 - ale tak obiło mi się o uszy, że gry które na xbox one są bez pl na ps4 mają napisy. Może przesadziłem, że wszystkie - bo wiadomo jak jest jakiś indyk tylko po ang to nikt producenta nie zmusi, żeby jeszcze był polski. Ale jak widzę grę z obsługą 10 języków a polskiego nie ma to trochę szkoda, gdzie koszt dodania jeszcze napisów PL jest praktycznie pomijalny a słyszę że na konsoli sony w takich grach jest polski to duży minus dla xboxa.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
@axell jak przychodzą Ci na myśl jakieś multiplaformy to sprawdź na store Sony czy ma to napisy czy nie. U nich ogromną zaletą jest to, że na store masz przy każdej grze wymienione wszystkie języki dubbingu i wszystkie języki napisów jakie dana gra posiada. A store MS ma to gdzieś i tego mi brakuje, bo zawsze trzeba się dopytywać ludzi czy jest polski w grze w jakiejkolwiek formie...a tam masz na tacy i wiesz czy kupować czy nie. Link do store Sony: https://store.playstation.com/#!/pl-pl
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@axell jak przychodzą Ci na myśl jakieś multiplaformy to sprawdź na store Sony czy ma to napisy czy nie. U nich ogromną zaletą jest to, że na store masz przy każdej grze wymienione wszystkie języki dubbingu i wszystkie języki napisów jakie dana gra posiada. A store MS ma to gdzieś i tego mi brakuje, bo zawsze trzeba się dopytywać ludzi czy jest polski w grze w jakiejkolwiek formie...a tam masz na tacy i wiesz czy kupować czy nie. Link do store Sony: https://store.playstation.com/#!/pl-pl
Dzięki, fajny link - wygląda niestety nie jest tak jak myślałem chyba jednak na PC musiały być wersje. Sprawdziłem sobie na szybko 6 interesujących mnie tytułów i w żadnym nie było polskich napisów. Do tego Slime Rancher - w ogóle nie jest dostępny na konsole sony, a The cave - tylko na ps3. Dosyć dziwne że z tak ciekawych tytułów zrezygnowali na PS4. Ciekawe ile tytułów z PS4 nie ma na xboxa bo pewnie też sporo i nie mówię już tu o exach bo te to co chwilę ktoś podaje.
 

adrgry90

Świeżak
Świeżak
A ja w przeciwieństwie do większości osób twierdzę, że to własnie Xbox ma lepsze eksy. Te gry z których słynie PS czyli Uncharted, TLOU, GoW, przygodówki Cage'a są... grami liniowymi na "jeden raz" a w Halo, Gearsach i Forzie mamy rewelacyjne multi, które zapewni zdecydowanie dłuższą. Poza ty, cieszy wsteczna kompatybilność, ea access i dlatego wybrałem XONE.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kto co lubi. Gry liniowe są jak film, człowiek zanurza się w świecie i przeżywa nową przygodę, za to gry multi są jak serial początkowo wciąga ale po którymś sezonie wieje sandałem. Ja jestem zwolennikiem pierwszego.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kto co lubi. Gry liniowe są jak film, człowiek zanurza się w świecie i przeżywa nową przygodę, za to gry multi są jak serial początkowo wciąga ale po którymś sezonie wieje sandałem. Ja jestem zwolennikiem pierwszego.
Ja również :) Wolę grę ze świetną fabułą niż wszystkie gry z nastawieniem na multi. Akurat Sony robi to w swoich grach świetnie, tam w 95% gry mnie wciągają w klimat :)
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kto co lubi. Gry liniowe są jak film, człowiek zanurza się w świecie i przeżywa nową przygodę, za to gry multi są jak serial początkowo wciąga ale po którymś sezonie wieje sandałem. Ja jestem zwolennikiem pierwszego.
Dokładnie - kto co lubi. Dla mnie gra powinna mieć multi. Sp przejdziesz i gra się kurzy albo idzie na sprzedaż.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A MS ile ma sprzedanych konsol xbox one?
Ok 30 mln.
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chyba musisz wrócić na matematykę do szkoły skoro policzyłeś TYLKO 3 gry, które poszły na kompa. Sprawdź sobie całą usługę XPA, a potem pisz, że tylko 3 poszły. Poszło ich zdecydowanie więcej i co gorsza wszystkie kolejne jakie wyjdą również trafiają do XPA. To był strzał w kolano, bo konsola straciła praktycznie wszystkie exy. MS nie robi remasterów, bo nawet nie ma z czego ich zrobić. Wszystkie gry MS są robione z zamiarem głównie pod multi, nie potrafią zrobić ani jednej gry z dobrą historią, gdzie multi jest tylko dodatkiem. Serio nie potrafisz dojść do tego w jaki sposób tracą? Ktoś kto ma kompa i uruchomi gry MSu na kompie nie ma sensu kupowania ich konsoli, bo i po co. Tak mogli zarobić na kupnie konsoli i gry, a tak dostaną tylko za grę. Patrząc w przód z XOX to nie widzę sensu kupna tej konsoli, bo znowu zostaniemy z niczym. Tak jak gry będą na nim wyglądać tak powinny już dawno wyglądać przy premierze fata. W końcu poszli po rozum, że ktoś jednak oczekuje dużo lepszej jakości w grach, a nie marne 720p.

Gdybym dzisiaj się zastanawiała, którą konsolę wybrać na prawdę mocno bym się zastanowiła czy byłby to Xbox ;) A widząc co MS odwala tzn. robią z konsoli biedowego kompa z obsługą myszki i klawiatury to raczej bym poszła w stronę Sony. Tam przynajmniej mają zajeebiste gry na wyłączność :)
Ja mimo, że posiadałem 5 konsol od Microsoft w tym pierwszą X360, gdzieś ok 2007, później 360 slim, 2 Xbox One FAT i Xbox One S, to jednak ostatnie zagrania MS mnie trochę dziwią. Co prawda gram tylko na konsolach, ale brak exów jest trochę słaby.W zasadzie Xbox One kupiłem głównie dla Halo, Forza też fajna i GoW. Obecnie z Xbox One X robi się takie niewiadomo co. Zasadniczo to nadal 8 generacja, tylko ulepszona. Granie myszką i klawiaturą oraz wspólne tytuły na PC i Xbox to jest jednak kanibalizowanie sobie rynku. Można sobie to na różne sposoby tłumaczyć, ale MS nie pierwszy raz popełnia błędy. Początki Xbox One z wymaganym Kinect oraz z blokadą gier pudełkowych. Nie wspomnę już o ubiciu platformy mobilnej Lumia Windows 7, 8 i 10 .
Na Playstation będzie więcej exów choćby z prostej ekonomi. Przy ponad 2 krotnie większej ilości konsol bardziej się opłaca zrobić grę która może mieć potencjalnie większą sprzedaż. Dlatego ostatnio sprzedałem Xbox One S i zakupiłem PS 4 Pro. Oprócz tego mam Nintendo Switch i New 3DS, więc gier mi wystarcza :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja mimo, że posiadałem 5 konsol od Microsoft w tym pierwszą X360, gdzieś ok 2007, później 360 slim, 2 Xbox One FAT i Xbox One S, to jednak ostatnie zagrania MS mnie trochę dziwią. Co prawda gram tylko na konsolach, ale brak exów jest trochę słaby.W zasadzie Xbox One kupiłem głównie dla Halo, Forza też fajna i GoW. Obecnie z Xbox One X robi się takie niewiadomo co. Zasadniczo to nadal 8 generacja, tylko ulepszona. Granie myszką i klawiaturą oraz wspólne tytuły na PC i Xbox to jest jednak kanibalizowanie sobie rynku. Można sobie to na różne sposoby tłumaczyć, ale MS nie pierwszy raz popełnia błędy. Początki Xbox One z wymaganym Kinect oraz z blokadą gier pudełkowych. Nie wspomnę już o ubiciu platformy mobilnej Lumia Windows 7, 8 i 10 .
Na Playstation będzie więcej exów choćby z prostej ekonomi. Przy ponad 2 krotnie większej ilości konsol bardziej się opłaca zrobić grę która może mieć potencjalnie większą sprzedaż. Dlatego ostatnio sprzedałem Xbox One S i zakupiłem PS 4 Pro. Oprócz tego mam Nintendo Switch i New 3DS, więc gier mi wystarcza :)
No ja mam obie konsole XO S i PS4 fat. Jak zawsze mocno byłam za Xboxem tak już w nich zwątpiłam po ostatniej konferencji E3. Xboxa nie sprzedam, bo w sumie lubię tą platformę i częściej na niej gram, jednak patrząc na kwestię czy zmieniać na XOX doszłam do wniosku, że niepotrzebna mi kolejna konsola bez exów, a i tak we wszystko zagram co wyjdzie na XOX. PS4 trzymam dla exów. Gdyby nie to, że nie umiem się odnaleźć na platformie Sony, bo nie podoba mi się dash, blokady regionalne na grach itd i wiele innych czynników to na prawdę bym się zastanawiała czy warto mi trzymać Xboxa. Póki co wygrywa sentyment do marki MS :)
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mogę potwierdzić, że PS4 dużo większy nacisk kładzie na obsługę języków. Dużo przykładów nie mam, bo PS4 mam od niedawna, ale np. GR Wildlands kupione w UK na X1 ma języki angielski oraz... rosyjski (zresztą rozmawiałem z supportem i stwierdzili, że to niemożliwe). Ta sama gra, kupiona na PS4 ma praktycznie każdy język (napisy). O exach już wspomnieliście. Natomiast dla mnie PS4 to TYLKO exy. Uncharted, rewelacyjny dodatek The Lost Legacy, The Last of Us, teraz ogrywam Horizon Zero Dawn. Brak Heavy Rain na Xboxa jest niewybaczalny, szczególnie że to na stary Xboxie ogrywałem Fahrenheit. To są mistrzowskie gry, za którymi z jakiegoś powodu M$ nie potrafi nadążyć, a one autentycznie są powodem zakupu konsoli Sony. Teraz popatrzmy w przyszłość - nadchodzi The Last of Us 2, Death Stranding, Spider-Man, Days Gone, Detroit: BH... Tyle, że trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim kiepski kontroler, bez baterii. Chyba nic tak bardzo nie irytuje. PS4 jest głośniejsze, nie ma wejścia HDMI, dopiero niedawno zaczęło wspierać dyski zewnętrzne, z tym że kompatybilne jest tylko z nielicznymi póki co.
Dla mnie Xbox to podstawa, w ogóle nie biorę pod uwagi postawienia PS4 na 1 miejscu. Gram na nim w świetne gry na siermiężnym padzie i klnę na czym Świat stoi.
 

Do góry Bottom