Kupowanie gier

ShuT

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Chciałbym się Was zapytać, bo szukałem, ale dokładnie nie znalazłem w internecie - wiem, że jest możliwość kupna gry taniej, mianowicie konta z wybraną grą. Jeżeli dobrze rozumiem, dostajemy wtedy login + hasło do konta na którym znajduje się gra. I teraz mam pytanie. Czy po ściągnięciu owej gry z danego konta możemy się z powrotem zalogować na nasze konto i cieszyć się z nowej gry? Wybaczcie za takie pytanie, ale z xboxem jestem świeży :)
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak. Po przypięciu takiego konta do konsoli możesz grać w obecne na nim gry również na swoim profilu.

Patrząc, że raz na jakiś czas u sprzedawców tego typu kont jest wysyp negatywów, a w konsekwencji ban, to tego typu konta nie są wieczne. Często gry są opłacane kradzionymi kartami kredytowymi, czyli złodzieje piorą pieniądze dzięki sprzedaży.

Samo w sobie kupno takiego konta jest niezgodne z licencją MS i nie wiadomo czy kiedyś się za to nie wezmą.
 

ShuT

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@BialyUst dzięki za temat, warto wiedzieć takie rzeczy

@rathaniel niby grę się dostaje, ale właśnie, to jest ryzyko, bo nie wiesz czy będziesz ją miał długi czas, szkoda
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poczytaj ten temat: http://xboxforum.pl/threads/kupno-gier-z-rosyjskiego-marketu-xbl.143258/page-14

Sposób wydaje się pewniejszy. Kupowanie w xbox marketach innych regionów też jest niezgodne z licencją. Wydaje mi się, że gier zakupionych w ten sposób nie będą blokowali (zawsze mogłeś być przejazdem w Buenos Aires, a wtedy kupno takiej gry jest zgodne z licencją). Może kiedyś uszczelnią system i ukrócą proceder.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zaglądaj też do wątku http://xboxforum.pl/threads/promocje-i-okazje-xbox.36749/page-49#post-1286781
Tam znajdziesz często bardzo atrakcyjne oferty gier, zwłaszcza jak interesują Cie też starsze pozycje.

Ewentualnie polecam sklep w Krakowie: http://ultragames.pl/xbox-one/
Zawsze możesz kupić pudełko, ograć i odsprzedać z małą stratą ;)
 

ShuT

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Staram się każdego dnia zaglądać właśnie w ten wątek który podałeś @goran
 

Biały406

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poczytaj ten temat: http://xboxforum.pl/threads/kupno-gier-z-rosyjskiego-marketu-xbl.143258/page-14

Sposób wydaje się pewniejszy. Kupowanie w xbox marketach innych regionów też jest niezgodne z licencją. Wydaje mi się, że gier zakupionych w ten sposób nie będą blokowali (zawsze mogłeś być przejazdem w Buenos Aires, a wtedy kupno takiej gry jest zgodne z licencją). Może kiedyś uszczelnią system i ukrócą proceder.
Xbox One pozwala dowolnie zmieniać region więc kupowanie u Rosjan raczej nie jest niezgodne z licencją. Sporo osób kupuje gry korzystając z niższych cen w innych krajach i wszystko jest w porządku. W końcu kasa wędruje wprost do MS.
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Xbox One pozwala dowolnie zmieniać region więc kupowanie u Rosjan raczej nie jest niezgodne z licencją. Sporo osób kupuje gry korzystając z niższych cen w innych krajach i wszystko jest w porządku. W końcu kasa wędruje wprost do MS.
Jest też taki zapis: Nie będzie podejmować prób złamania ani obejścia żadnego ograniczenia technicznego, zabezpieczenia ani systemu antypirackiego.
VPN jest chyba obejściem pewnego ograniczenia :D
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jest też taki zapis: Nie będzie podejmować prób złamania ani obejścia żadnego ograniczenia technicznego, zabezpieczenia ani systemu antypirackiego.
VPN jest chyba obejściem pewnego ograniczenia :D
Da się kupować bez VPN :) Ale samo to, że podajesz fałszywe dane (bo dane na Rosję) jest już niezgodne z prawem ;-)
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Da się kupić z ryneczku rosyjskiego będąc w Polsce bez kombinowania?
 

Tomtu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To i ja się podłączę z pytaniem o region. Mianowicie mam okazję kupić pudełkową wersję (nówka folia) gry Śródziemie Cień Mordoru w wersji Goty na konsolę Xbox One w dobrej cenie. Jednak sprzedający twierdzi, że jest to angielska wersja językowa.
A to nie jest czasem tak, jak gra istnieje w polskiej wersji językowej, to czy ona będzie miała angielską, francuską czy peruwiańską wersję, to jeżeli mam w konsoli język PL to gra będzie mi działać z polskimi napisami?
Brat w Anglii kupił tę gierkę na PS4 (nie Goty) i normalnie miał polskie napisy.
Może ktoś mądrzejszy mnie uświadomić w tym temacie...
 

amisz86

Użytkownik
Użytkownik
Da się kupić z ryneczku rosyjskiego będąc w Polsce bez kombinowania?
Nie da się , żeby kupować z danego rynku musisz teoretycznie być u nich w kraju.
Dlatego jak korzystasz z vpn to system myśli że jesteś faktycznie u nich i dlatego możesz gry kupować.

To i ja się podłączę z pytaniem o region. Mianowicie mam okazję kupić pudełkową wersję (nówka folia) gry Śródziemie Cień Mordoru w wersji Goty na konsolę Xbox One w dobrej cenie. Jednak sprzedający twierdzi, że jest to angielska wersja językowa.
A to nie jest czasem tak, jak gra istnieje w polskiej wersji językowej, to czy ona będzie miała angielską, francuską czy peruwiańską wersję, to jeżeli mam w konsoli język PL to gra będzie mi działać z polskimi napisami?
Brat w Anglii kupił tę gierkę na PS4 (nie Goty) i normalnie miał polskie napisy.
Może ktoś mądrzejszy mnie uświadomić w tym temacie...
To już zależy od gry na jaki rynek została wydana.
Jeśli gra jest na rynek polski gra będzie miała nasz język jeśli na inny to nie będzie miała.
W ten sposób działają tylko gry cyfrowe że nie ważne z jakiego rynku kupisz grę będzie miała nasz język.
 

warone

Banned
Użytkownik
Da się kupić z ryneczku rosyjskiego będąc w Polsce bez kombinowania?

Da , kupujesz zdrapki nie jest to kombinowanie :)

Po za tym na xboxie mamy wolny rynek co do danych z kont podajesz prawdziwe dane karty a po tym jak by chcieli szybciej cie znajda niż po podanym adresie wiec to juz jest czepianie się szczegółów. Gdyby było to nielegalne nie reklamowali by się jak to było na poczatku możliwością zmiany regionów itp itd
 

amisz86

Użytkownik
Użytkownik
Da , kupujesz zdrapki nie jest to kombinowanie :)

Po za tym na xboxie mamy wolny rynek co do danych z kont podajesz prawdziwe dane karty a po tym jak by chcieli szybciej cie znajda niż po podanym adresie wiec to juz jest czepianie się szczegółów. Gdyby było to nielegalne nie reklamowali by się jak to było na poczatku możliwością zmiany regionów itp itd
Tak masz rację zdrapkami da radę kupić :) tylko dane bilingowe trzeba podać rosyjskie i bez problemu można kupować
 

warone

Banned
Użytkownik
Wszystko jest dla wszystkich tylko niektóre metody niosą za sobą konsekwencje głównie konta są na to narażone
 

rathaniel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dane karty a po tym jak by chcieli szybciej cie znajda niż po podanym adresie wiec to juz jest czepianie się szczegółów.
Karta nie jest ograniczona do jednego kraju, dlatego można z niej korzystać za granicą. Równie dobrze mogło by nie być tych pól z adresem, a bank i tak autoryzowałby transakcję.

Gdyby było to nielegalne nie reklamowali by się jak to było na poczatku możliwością zmiany regionów itp itd
Zmiana regionów jest bardziej po to, żeby dostosować konsolę w przypadku fizycznego przeniesienia do innego kraju (inne umowy licencyjne, inna zawartość, itp). Sama zmiana nic nie daje w tym przypadku, ponieważ jest blokada IP.
 

warone

Banned
Użytkownik
Co z tego ze masz blokadę ip jak możesz zakupic zdrapkę i korzystać z promocji innego rynku ? Jak sama reklama przy premierze mówiła rynek jest wolny by gracze mogli swobodnie zmieniać region i korzystać z ich dobrodziejstw promocji itp a nie dla faktycznej zmiany adresu bo tam automatycznie wykryje inne ip i umożliwiało by tobie korzystanie z rynku w miejscu zamieszkania
 

ShuT

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Aby nie zakładać nowego tematu to zadam to pytanie tutaj - czy jest wsteczna kompatybilność jeżeli chodzi o grę Borderlands 2? Jeżeli tak to czy gdy kupię kod aktywacyjny do tej gry np z tej strony http://www.cdkeys.com/xbox-live/games/borderlands-2-xbox-360 to on będzie działał?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
 

Do góry Bottom