Kupowanie używanych gier przez Internet

DarthOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chciałbym jeszcze wykorzystywać potencjał swojego X360 Premium przez zakupem XO i nabrałem ochoty na kilka(naście) tytułów. Niektóre są w setkach, a niektórych można spotkać tylko po 3-4 ogłoszenia. Ponieważ będę pierwszy raz kupował używane gry, mam parę pytań:
- warto podejmować ryzyko, gdyż obawiam się zakupu "w ciemno" od nieuczciwego sprzedawcy całej porysowanej niesprawnej płyty,
- ze względu na bezpieczeństwo transakcji i wyeliminowaniu sytuacji, w której zostaje się oszukanym lepiej kupić na allegro (droższe) czy też lepiej poprzez olx (taniej)?
- czy w razie zakupu przez allegro można odesłać płytę i ubiegać się zwrotu pieniędzy w przypadku, gdyby gra nie działała?
Macie jakieś swoje "wymagania" lub rady jeśli chodzi o kupno używanych gier w Internecie?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
- Ja kupowałam na x360 większość gier używanych. Pierwsze co sprawdzam to opinię o sprzedawcy ile ma gwiazdek, jakie komentarze, jeżeli były negatywy to czytałam jakie i kiedy były wystawione. Jak kilka lat wtecz, albo rok temu to przymykałam na to oko. Ogólnie starałam się wybierać takich sprzedawców, którzy mają same pozytywne noty i po ok 4,8-5 gwiazdek.
- Kupuj przez allegro i tylko i wyłącznie płać przez PayU, bo wtedy masz ochronę kupującego i jeżeli ktoś by Cię wykiwał na kasę to zgłaszasz ten fakt na policję, dostajesz protokół i allegro Ci zwróci do miesiąca kasę. Nigdy nie kupuj przez olx'a w ciemno. Wiele ludzi już dało się oszukać, że posłało komuś kasę i tyle jej widzieli jak i samej gry. Jeżeli chcesz OLX'a to tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym. OLX to wylęgarnia złodziei :)
Co do ceny gier to ja Ci powiem, że wolałam dać trochę więcej za grę, ale wziąć od sprzedawcy, który ma pozytywne noty, niż brać od kogoś kto ma taniej, ale nie wiesz czy opis aukcji jest zgodny z prawdą. Ja się tak nie nacięłam nigdy na całe szczęście.
- To czy możesz odesłać zależy tylko od dobrej woli sprzedającego, jeżeli kupujesz od osoby prywatnej. Sklepy przeważnie dają ileś tam dni gwarancji na rozruch itd. Nie wiem jak jest z używkami, ale z nówkami jest tak, że do 10dn możesz zwrócić towar, ale nie otwierając go.
 

usenet

Banned
Użytkownik
Świeżak
- To czy możesz odesłać zależy tylko od dobrej woli sprzedającego, jeżeli kupujesz od osoby prywatnej. Sklepy przeważnie dają ileś tam dni gwarancji na rozruch itd. Nie wiem jak jest z używkami, ale z nówkami jest tak, że do 10dn możesz zwrócić towar, ale nie otwierając go.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest 14 dni. Prawo się zmieniło w tej kwestii 1 rok temu.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest 14 dni. Prawo się zmieniło w tej kwestii 1 rok temu.
Fakt, tu się zgodzę. Co do spojera jak myślisz, że jesteś śmieszny i cwany to jesteś w błędzie. Zachowanie na poziomie podstawówki ;)
 

DarthOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zawsze dla pewności transakcji można znaleźć na olx fajną ofertę, ALE dogadując się ze sprzedawcą żeby wystawił na allegro.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zawsze dla pewności transakcji można znaleźć na olx fajną ofertę, ALE dogadując się ze sprzedawcą żeby wystawił na allegro.
Tak dokładnie, sama jak coś chcę z olxa to tylko za wystawieniem na allegro jeżeli nie mam możliwości oderbać sama, ale i tak zanim kupię posprawdzam profil sprzedawcy :D
 
Ostatnia edycja:

DarthOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chciałbym się was o coś zapytać jeszcze (i czy zalecacie, odradzacie czy też sami takie sposoby stosujecie): Gdyby tak kupić grę, zainstalować ją na konsoli, grać bez płytki i oddać płytę pod pretekstem, że nie działa - gry za darmo, choć znowu nie za bardzo uczciwe. :/
 

diego1028

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Widzę mamy tu już krętacza. Przykro mi, ale gry nie odpalisz bez płyty w napędzie.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Chciałbym się was o coś zapytać jeszcze (i czy zalecacie, odradzacie czy też sami takie sposoby stosujecie): Gdyby tak kupić grę, zainstalować ją na konsoli, grać bez płytki i oddać płytę pod pretekstem, że nie działa - gry za darmo, choć znowu nie za bardzo uczciwe. :/
Konsola nie jest złamana więc praktyki bez płyt nie wchodzą w grę. Gdyby tak szło robić myślisz, że ludzie kupowaliby nowe gry? W obrocie byłyby same używki sprzedawane raz, za razem. Chcąc XO musisz się zgodzić na pewne rzeczy, m.in nie ma darmowego grania ;)
 

DarthOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tylko że nadal jeszcze mam X360 i mówię o grach na X360, ale po dłuższych (bo aż 5 minutowych) przemyśleniach postanowiłem zrezygnować z wizji tego "przekrętu". ;)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tylko że nadal jeszcze mam X360 i mówię o grach na X360, ale po dłuższych (bo aż 5 minutowych) przemyśleniach postanowiłem zrezygnować z wizji tego "przekrętu". ;)
Na 360tce jest to samo :p Tak swoją drogą skoro masz 360tkę to przecież gry już na to mają śmiesznie niskie ceny i jeszcze byś chciał je za darmo ? :eek: Jedyna opcja to dać przerobić konsolę ;p
 

cyc3k_epj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mi się wydaję, że z wiekiem odechciewa się prób kombinowania, obecnie mam czas pograć w święta i weekendy mam konsole od roku kupilem (3 gry) reszta z GOLDA, używki są naprawdę tanie na x1 idzie coś wyrwać w dobrych cenach, a tak jak koleżanka mówiła na 360 są jeszcze tańsze gry. A samo kombinowanie (szkoda czasu), ja tak miałem na pycy (chciałem oszczędzić, pobrałem jakąś grę nielegalnie) instalowałem 3 razy, masa nerwów itp. a znalazłem na allegro za 18zł (wstyd), od tego czasu nie piracę:) z resztą jak mówiłem co miesiąc 4 gry w abonamencie a ja kupiłem zewnętrzny dysk bo miejsca brak a ja może przeszedłem 20% tego co posiadam
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest 14 dni. Prawo się zmieniło w tej kwestii 1 rok temu.

Ale to nie ma żadnego zastosowania.
Zwrot funkcjonuje, gdy kupujemy od firmy, a używane gry sprzedają zazwyczaj osoby prywatne.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ale to nie ma żadnego zastosowania.
Zwrot funkcjonuje, gdy kupujemy od firmy, a używane gry sprzedają zazwyczaj osoby prywatne.
na szczęście gry są oprogramowaniem, nowa jeśli nie otworzona(zabezpieczona fabrycznie) można zwrócić. oprogramowanie które istnieje szansa skopiować nie przysługuje zwrot do 14 dni yupi.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

DarthOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Trochę odświeżę temat, gdyż mam jeszcze jedno pytanie powiązane z tematem: Zakup płyt przez internet, jak wiadomo, to zakup w ciemno. Zawsze znajdzie się rysa czy dwie, ale: Jeśli płyta jest tak porysowana, że niektóre dane są nie do odczytania, to konsola od razu poinformuje o uszkodzonym nośniku, czy też nie musi i dowiem się, że kupiłem uszkodzoną płytę, np. po miesiącu po 90% ukończonej gry?
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Trochę odświeżę temat, gdyż mam jeszcze jedno pytanie powiązane z tematem: Zakup płyt przez internet, jak wiadomo, to zakup w ciemno. Zawsze znajdzie się rysa czy dwie, ale: Jeśli płyta jest tak porysowana, że niektóre dane są nie do odczytania, to konsola od razu poinformuje o uszkodzonym nośniku, czy też nie musi i dowiem się, że kupiłem uszkodzoną płytę, np. po miesiącu po 90% ukończonej gry?
Zainstaluj na dysku, dowiesz sie od razu.
 

diego1028

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na PS3 swego czasu miałem trochę podobny problem. Zakupiłem grę Red Dead Redemption i co się okazało w ciągu 2 pierwszych minutach rozgrywki nie mogłem dalej grać. Konsola cała się zamroziła. Powtórzyłem czynność chyba z 4 razy i za każdym razem to samo(nie zawsze w tym samym miejscu). Dogadałem się ze sprzedawcą i wymienił mi wersję i wszystko bez problemu chodziło. Drugi przypadek, w którym pewne problemy miałem była gra God of War 3. Mogłem dojść do pewnego momentu i później już gra wczytywała żadnych tekstur ani nic i jak próbowałem wejść w te tekstury moja postać po prostu spadała przynajmniej 100 m w dół i zawsze się zabijała. Na szczęście jak wczytałem inny stan gry(znacznie wcześniejszy) i jak doszedłem już do tego momentu gra bez problemu wczytała te tekstury i mogłem gierkę ukończyć tak jak chciałem.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Na PS3 swego czasu miałem trochę podobny problem. Zakupiłem grę Red Dead Redemption i co się okazało w ciągu 2 pierwszych minutach rozgrywki nie mogłem dalej grać. Konsola cała się zamroziła. Powtórzyłem czynność chyba z 4 razy i za każdym razem to samo(nie zawsze w tym samym miejscu). Dogadałem się ze sprzedawcą i wymienił mi wersję i wszystko bez problemu chodziło. Drugi przypadek, w którym pewne problemy miałem była gra God of War 3. Mogłem dojść do pewnego momentu i później już gra wczytywała żadnych tekstur ani nic i jak próbowałem wejść w te tekstury moja postać po prostu spadała przynajmniej 100 m w dół i zawsze się zabijała. Na szczęście jak wczytałem inny stan gry(znacznie wcześniejszy) i jak doszedłem już do tego momentu gra bez problemu wczytała te tekstury i mogłem gierkę ukończyć tak jak chciałem.
Przecież napisałem, jak będzie płyta zwalona to nie wrzuci jej obrazu na twardziela, miałem tak pare razy. Grę albo mroziło, albo wieszało. W obu przypadkach przy próbie instalacji, ta stawała. Jedna na 80% druga na 20%.
 

diego1028

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście, że masz rację. W tej sytuacji zobrazowałem tylko jaki ja kiedyś problem miałem.
 

Do góry Bottom