1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupowanie używanych x'ów 360 na allegro...

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez ramirez007, Marzec 6, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. ramirez007

ramirez007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak... Prawdopodobnie będę kupował Xbox'a, bo tak się wręcz 'podnieciłem' jego możliwościami, grami i.t.d - po prostu wszystkim! No ale wiadomo - nie wydam na niego sumy bagatela mieszczącej się załóżmy w 1000zł, czy nawet o dwie stówy mniej. Chciałbym na to przedsięwzięcie wydać jakieś 500zl, a z tego co patrzyłem na allegro, zdarzają się takie oferty, i o dziwo jest ich naprawdę sporo! Ale teraz pytanie do Was, ludzi, którzy w miarę orientują się w tym całym półświatku tych konsol:

1. Czy konsola używana jest skazana od razu na szybkie zepsucie się i.t.d?
    2. Na co patrzeć kupując 'używaną' konsolę? Rok produkcji i.t.p?

Na razie tylko tyle. W miarę czasu podeślę Wam linki do potencjalnych aukcji. Jeśli nie wymieniłem czegoś w swych pytaniach, to po prostu wymieńcie to w swoich postach, i poradźcie mi jak najlepiej gdyż nie chciałbym po kupnie zawieść się zepsutą konsolą czy inną tragedią.

Z góry dzięki, i pozdro! :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Karid

Karid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Pila
  4. dawideczek65

dawideczek65 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Karid to moja wypowiedz z tematu który sam założyłeś
    Na płytę główną,jeśli to xnenon to nie kupuj falcon ujdzie najlepiej żeby to był jasper poznaje się po zasilaczu i dacie produkcji falcon ma zasilacz 175w a jasper 150w,jaspery są produkowane od końcówki 2008 roku.To docyć ważne ponieważ xsenony i falcony często się przegrzewają natomiast jaspery so bezawaryjne!
    A co do przerabiania zwracaj uwagę na iXtreme, najlepiej jeśli to 1.6 lub LT,starsze prawie na pewno są zbanowane czyli nie możesz korzystać z hdd(dysku)
    To chyba na tyle.
    Liczę na dziękuję.

5. Oozaru

Oozaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Myślę że na datę produkcji. Choć ja mam 2006 to i tak idealnie się sprawuje. Mam dodatkowe chłodzenie, Dysk itd... po 5 czy 6 godzinach grania jest chłodny. :) Trafił mi się dobry egzemplarz. Powinieneś zwrócić uwagę na to czy jest przerobiony czy nie( zależnie od tego czy chcesz grac przez LIVA i czy chcesz grac na piratach). Powinieneś zwrócić także na to czy konsola nie jest ZBANOWANA. ( tam chyba coś z płytą główną jest czy coś, jakby już oznaczona :p ) Powinieneś zwracać uwagę na to czy jest czyściutka nie zawalona kurzem itp. Bo to świadczy o tym jak ktoś dba o sprzęt co wiąże się z pracą naszego x-pudła. Zwracaj uwagę na to co daje Ci do zestawu ( nie z myślą a potem sobie najwyżej dokupię. Najlepiej brać takie x-y które mają duży zestaw ( wg mnie świadczy to o tym że ktoś interesował się konsolą i wiedział jak postępować z nią. hmm Zapytaj właściciela o jej przeszłość, stan techniczny, czy były jakieś problemy, itd. Pros o szczegółowe zdjęcia, np złączy w konsoli. Nie wiem co tu więcej doradzać. Mam nadzieję że pomogłem. Jeśli tak to PODZIĘKUJ. ;)

6. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Najważniejsze są zdjęcia z tym, jak czyta nieoryginalne gry... I z plakietką z tyłu. Już były nie raz przypadki oszustw sprzedawania używki przerobionej a dostawali nieprzerobione.

7. Oozaru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak jak kolega wyżej zwróć uwagę na to jaki jest typ konsoli, data produkcji i moc zasilacza w W świadczy o danym typie konsoli. Bo niby wyglądają na takie same a jednak wiesz;) Zwracając uwagę na jakość za którą nie jeden raz zatęsknisz to bierz wersję z HDMI. Jest to wejście pod kompozytem. Tym dużym do audio i video. OD razu na Twoim miejscu Zabezpieczyłbym się kupując chłodzenie:) nawet jesli jest to już NIBY nieawaryjna wersja. Zauważ też czy nie będziesz potrzebował 2 pada, czy chcesz grać sam czy z np bratem, kolegą. ( ja właśnie kupiłem 2 pada dla kumpla bo samemu trochę lipnie się gra, nie wiem czemu) Zastanów się dobrze przy wyborze gier, aby nie wydawać pieniędzy na marne , oglądaj gameplay-e na YT i czytaj opinie na temat danej gry zanim w nią zagrasz. Zapobiegniesz tym samym rozczarowania na danej grze. Przy zasilaczy zwróć uwagę czy nie jest naderwany kabel bo często on się nadrywa. Nie wiem co tu doradzać więcej. Może jeszcze coś potem dopisze.

A i odpowiadając na Twoje 1. pytanie czy konsola UŻYWANA jest skazana na zepsucie się. Otóż nie, sam mam już używaną i chętnie bym ją każdemu polecił nawet patrząc Ci prosto w oczy i mówiąc date produkcji. Jest to konsola nie do zdarcia ;) pewnie ktoś napisze "DO CZASU". heh zobaczymy co przyniesie jutro. Heh tymczasem jest godna polecenia, dodatkowe chłodzenie i dysk czynią cuda, bo nie dość że poprawiło się chłodzenie i to naprawdę o wiele to jeszcze ucichł ten szum napędu:p. DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ KONSOLĘ UŻYWANĄ? myślę że dlatego iż mamy już "JAKIŚ" zestaw. A dobry zestaw to np : konsola X360(jasper, HDMI, 2x pad, chłodzenie, dysk, memorka( niekonieczna, bo mamy dysk, ale mi łyso jakoś bez memorki wygląda), kabel VGA, kabel COMPOSITE (niekonieczny jesli mamy HDMI i taki telewizor), zasilacz (oczywiste) headset ( opcjonalnie do LIVA), No i Parę gierek.

8. sloniu

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    nie kupuj tego:http://www.proplay.pl/files/1100061712/fan2.jpg

bardziej szkodzi niż psuje. Pada ewentualnie dokupisz. Jak Oozaru dobrze napisał poczytaj recenzje gier i videorelację - 100 zł piechotą nie chodzi ;)!

9. ramirez007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A możecie mi jeszcze sprecyzować, które roczniki są najlepsze, i które wersje?

Wiem już, że najlepsze zasilacze to jaspery, a system to iXtreme 1.6

10. Karid

Karid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Pila
    Jasper > Falcon

11. dawideczek65

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jaspery to płyty główne a iXtreme najlepsze to LT
    najlepszy rocznik to 2009

12. dawideczek65

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeśli masz jakieś pytania to pisz na pm

Kolego nie pisz posta pod postem!!!!! Edytuj ;)! /slon

13. sloniu

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hmmm... Krótki wykład z mojej strony (czytaj uważnie)! :

jasper; falcon; zephyr; - PŁYTY GŁÓWNE! A zasilacze były odpowiednio 150w;175w;205 (albo 203w).

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/pomocy-jasper-czy-falocn-42534.html
    http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/jaka-wersje-konsoli-kupic-i-dlaczego-9421.html
    http://xboxforum.pl/sprzet-f27/jak-rozpoznac-jaspera-5731.html

iXtreme to jest firmware czyli "soft" ale napędu - dzięki niemu czyta kopie zapasowe czyli potocznie zwane piraty.

Pamiętaj, nazwy JASPER ZEPHYR OPUS FALCON tyczą się płyt głównych a do nich jest zasilacz o podanej mocy ;)!

14. ramirez007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A inne roczniki - jakie macie opinie na temat innych roczników?

15. dawideczek65

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No nie wiem jeśli starszy rocznik może szybciej "zachorowac" na RROD,twój wybór ja bym nie ryzykował:d

16. Oozaru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Dlaczego? ponieważ zmienione zostały głównie CPU I GPU na mniejsze które pobierają mniej prądu przy czym wyzwalają mniej ciepła ( zwalczanie Rrod-a)
    dzięki temu zasilacze są coraz mniejszej mocy co pozwala zaoszczedzić nam energię jak konsole pod względem technicznym. zasilacz o mocy 150 W to najnowsze rozwiązanie. Podobno już nie awaryjne konsole. Z resztą na logikę biorąc mniej ciepła= mniejsza szansa na Rrod-a. POZDRAWIAM.

17. Oozaru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czytaj moją odpowiedz na 1 stronie "Oozaru" ja mam konsole z 2006 i wszystko gites. Abyś dbał to będzie w porządku.

18. dawideczek65

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale pewnie kupiłeś ją nową,a on chce używkę niewiadomo co ktoś z nią zrobił.

19. sloniu

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zamykam dostałeś wszystkie niezbędne odpowiedzi! :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum