1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupowanie xboxa, kilka pytań od świeżaka

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez NarQu, Styczeń 26, 2013.

1. NarQu

NarQu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam !

Zamierzam sobie kupić xboxa 360 i jak to na początku bywa w tych sprawach jestem zielony. Wiem tylko że najlepsza płyta główna to jasper i takiego xboxa chciałem kupić. Grać chciałbym głównie na kopiach gier, albo na grach ściąganych z neta, gdyż nie stać mnie żeby kupowac gry po 200zł. Grać online nie będę wcale, gdyż na moim internecie i tak by były lagi.

Konsole chce sobie kupić dlatego że mój komputer już nie radzi sobie za bardzo z grami a modernizować mi się go nie opłaca bo znacznie taniej i lepiej wg mnie kupić konsole.

Tak więc mam kilka pytań i proszę o wyrozumiałość. Czytałem trochę tego forum ale oczekuje konkretne odpowiedzi.

1. Długo jeszcze taki xbox 360 będzie w modzie ? Tzn długo będzie sobie radził z grami, czy po wyjściu xboxa 720 ten nie zostanie olany i nie będą na niego tworzone gry.

2. Jeżeli kupuje konsole przerobioną to wiem że musze patrzyć na to czy jest zbanowana, ale na co jeszcze zwracać uwagę ? Czy zwracać uwagę na napęd jaki jest w niej, czy to nie ma żadnego znaczenia ? Na jakie jeszcze rzeczy trzeba zwracać uwagę ?

3. Zastanawiam się nad wersją konsoli arcade lub elite, która będzie lepsza w tym wypadku i dlaczego/

4. Czy jakby konsola nie była przerobiona to mogę to zrobić sam w domu czy muszę wysyłać do jakiś specjalistów którzy się tym zajmują ?

5. Czy karta pamięci jest potrzebna żeby zapisywać savy ? Czy można zapisac savy na dysku lub na pendrivie ?

6. Czy muszę mieć jakąś specjalną nagrywarkę w komputerze żeby nagrywać gry ?

7. Czy mając dysk do konsoli mogę na nim nagrywać gry i grać w nie bezpośrednio z dysku nie wkładając płyty ?

8. Czy żeby zaktualizować dash muszę mieć konto na xboxlive ?

9. Jak nie podłączam konsoli do internetu to mogą mi ją zbanować?

To by chyba było na tyle, jak sobie coś przypomnę to będę dopisywał.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. wadyl

wadyl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Też miałem taki problem ok. miesiąca temu

1. Pewnie po wejsciu 720 za jakiś czas x360 będzie przeżydkiem (jak wszystko)
    2. jak kupisz przerobioną to zależy jaką masz przeróbkę takie ściągasz do niej gry. Ja mam akurat przerobioną i mam xkeya więc mam to w d... i ściągam wszystko byle gra była na xboxa ale ta przeróbka jest bardzo droga
    3. tu ci nie powiem chyba najlepiej jak kupisz slim
    4. to zależy od twoich zdolności elektronicznych i rodzaju przeróbki
    5. możesz zapisywać na penie ja mam akurat 8gb i zapisuje tam sejwy i aktualizacje
    6. chyba musisz nagrywać te gry przez jakiś program (ale to jest na forum)
    7. ja mam przeróbkę xkeya i nie używam wogóle napędu wszystko ściągam na dysk zewnętrzny w kompie i potem podłanczam do konsoli i gram
    8. nie musisz w mojej przeróbce mam cały czas podpięty net pod konsolę a w rgh to chyba trzeba jechcć do gościa żeby ci wgrał albo przez pena (ale tego dokładnie nie wiem)
    9. jak ci ją zbanują? (przecierz ci nie przyjdą do domu:)

1 osoba to lubi.
  4. NarQu

NarQu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    1. opłaca się w ogóle kupować ? na ile lat by mi starczyła ?
    3. kolega ma slim i mówi żebym kupował arcade albo elite bo coś tam można do nich dodac a do slima nie, już nie pamiętam o co mu chodziło.
    4. Chodzi mi czy przeróbkę się robi za pomocą jakiegoś programu czy trzeba ją rozkręcać i się w lutowanie bawić.
    6. to wiem że przez program, ale czy wystarczy zwykła nagrywarka DVD taka jak np w laptopie jest.

5. emios123

emios123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    1. Na to pytanie niestety nikt nie może odpowiedź precyzyjnie jednak po wyjściu następcy (krążą plotki że pod choinkę będzie można sobie już sprawić coś takiego) wyjdą może 2-3 gry ale jak na moje oko większe premiery będą już wydawane na nastepce jednak w chwili obecnej 360 ma kilkadziesiąt naprawdę świetnych tytułów i serii Gears Of War, Halo, Forza itp.

2. Zalecana jest w wielu przypadkach przeróbka LT 3.0 gdy ta już jest ruszysz każdą grę a w przyszłości nie są Ci straszne aktualizacje Dasha ani aktualizacje Gier gdyż można podłączyć się do LIVE - Bardzo małe ryzyko bana na tego rodzaju przeróbce. Ale tutaj też warto zwrócić uwagę na to jak napęd był eksploatowany (czy użytkownik grał w gry z dysku czy każdą sesje grał z płyty)

3. Arcade a Elite to wersje zestawów. Tutaj jest już kwestia co chcesz aby było dołączone do zestawu. Wersje Elite (sam mam taką) są z reguły czarne. Jak dla mnie o wiele ładniejsza gdy stoi pod lub obok telewizora.

4. Specjaliści za 50zł albo i 30zł powinni wykonać przeróbkę konsoli FAT

5. Savy można zapisywać i na karcie i na dysku a co do pendrive trzeba go odpowiednio poświęcić i przygotować pod XBOXem. Konsola go odpowiednio z formatuje i wgra odpowiednią konfigurację.

6. Zalecany jest LiteON IHas 124b (Osobiście kupiłem taki sprzęcik nowy za 80zł z kablem). Czym się różni? Potrafi wypalić grę 1:1 o rozmiarze XDG3 czyli obrazy gier zajmujące około 200MB więcej niż tradycyjne XDG2 przez co normalna nagrywarka musi taki obraz uciąć. Po wgraniu odpowiedniego software do LiteOn nagrywamy gry tak jak już mówiłem 1:1 przez co nie zawieszają się w trakcie gry a także możemy bez problemów zainstalować na dysku (przechodzą weryfikację) i grać właśnie z niego nie męcząc napędu i płyt. Do starszych gier XDG2 zwykła nagrywarka wystarczy.

7. Tak jak już mówiłem jest to wykonalne jednak przy przeróbce LT możesz podłączyć dysk tylko od MS (do 250GB) lub tak jak w moim przypadku specjalna seria WD w obudowie czarnej od konsoli ELITE (przekładka z 120GB na 320GB). Kolejną sprawą jest wyżej wspomniane posiadanie nagrywarki ihas do gier typu XDG3. Gra może i zainstaluje się ale w pewnym momencie podczas weryfikacji konsola albo zawiesi się albo wyświetli komunikat. Po wypleniu ihasem można bez problemu instalować nawet XDG3. Co do XDG2 tutaj nie ma różnicy. Każda się zainstaluje oczywiście pod warunkiem poprawnego wypalenia i weryfikacji.

8. Na pewno aby mieć xbox live musisz mieć aktualnego dasha. Tutaj nie jestem pewien ale można to zrobić z pendrive więc nawet nie potrzebny jest internet w konsoli a w związku z tym pewnie LIVE również nie jest potrzebny.

9. To akurat nie wykonalne bo MS nie ma jak skontaktować się z Twoją konsolą.

Nie jestem ekspertem kolego, napisałem całego posta z własnego doświadczenia :)

Pozdrawiam

1 osoba to lubi.
  6. KashtanPL

KashtanPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    1. Myślę, że będzie jak z PS2 cały czas będą wychodzić gry takie jak fifa. Na ps2 nadal jest produkowana. Lecz tylko ta i seria NFS.
    2. Zwracaj uwagę na przeróbkę najlepiej LT 3.0
    3. Osobiście polecałbym Ci kupić SLIM.
    4. Tym raczej powinni się zająć specjaliści chyba, że sam masz wystarczające zdolności. Widziałem przeróbke X'a za 30zł.
    5. Możesz i na pendraivie i na dysku.
    6. Nagrywać musisz programem.
    7. Jeśli będziesz miał przerobionego xboxa. Na nie przerobionym będziesz musiał włożyć (jeśli zainstalowana gra na dysku to tylko na pare sekund, aby xbox sprawdził oryginalność płyty).
    8. Nie musisz mieć konta.
    9. Nie jeśli nie jesteś podpięty do internetu to nic Ci nie grozi.

Pozdrawiam.

1 osoba to lubi.
  7. NarQu

NarQu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    a jakby miała tą przeróbkę LT 3.0 to mógłbym odpalac gry z pendrive, bo to nagrywanie płyt to trochę skomplikowane chyba że tylko się takie wydaje. Nie mam za dużo kasy tak około 550-600zł, a tu widzę że dodatkową nagrywarkę będzie trzeba kupić żeby nagrać płyty. Jak to jest z tą przeróbką lt 3.0 i odpalaniem gier.

8. emios123

emios123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Aby grać bezpośrednio z dysku lub pendrive potrzebna będzie przeróbka RGH. Ale wtedy liczyć się z odcięciem od XBOX Live, jest dostęp po przez "XboxKai" coś takiego oraz trwają pracę nad połączeniem do LIVE przez RGH jednak należy pamiętać że taka przeróbka jest droższa.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum