1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupuję TV

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Lordani, Sierpień 18, 2010.

1. Lordani

Lordani Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wiem, tematy o kupowaniu kabla/tv/monitora były już, ale mój jest nietypowy i nie znalazłem tutaj odpowiedzi szukając. Więc będe kupował telewizor full HD, ale mój X360 nie ma wyjścia HDMI, więc muszę zostać przy VGA. Czytałem tutaj - GameSpot Forums - Microsoft Xbox 360 - VGA vs Component VS HDMi - że VGA niczym się nie różni (tzn wyglądem gier etc) od HDMI, ALE - zależy to od telewizora. Że niby na lepszych TV (u mnie w grę wchodzi tylko LED/LCD) vga prezętuje się tak jak HDMI. Czy to prawda? Jesli tak to jakie TV to są? Moim zdaniem to musi być jakiś 16:9, bo rozdzielczość 1920x1080 jest w takiej skali. To pierwsza rzecz. Druga - to czy po przejściu na taki telewizorek lepszy zauważe różnicę jak pomiędzy tym co teraz mam na monitorze LCD 19" o skali 16:10. Raczej jestem tego pewien, ale i tak wolę się spytać. A tak jeszcze jedna sprawa - do kabla VGA jaki telewizor polecacie? Może LG 32LT75? widziałem na YT jak koleś pokazywał obraz z VGA i było naprawdę świetnie. Proszę o odp.

Edit: Także tutaj - http://www.eurogamer.net/forum_thread_posts.php?thread_id=109324 piszą to samo!!! Że VGA obsługują NIEKTÓRE telewizory full hd, pewnie mówią o tym samym co z tego pierwszego linku. Ja mam pytanie - jakie to są telwizory?

Edit2: ok widze że nie chcecie mi pomóc (żart :) ). Spytam inaczej - jaki telewizor full HD jest najlepszy do kabla VGA. Bo jak widać, to czy jeden czy drugi kabel będzie lepszy zależy od telewizora.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Przemi06

Przemi06 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Pierwsza sprawa, telewizor wejście VGA nie zawsze ma druga to lepiej obraz puścić komponentem.

4. maspex

maspex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sopot / Mazury
    Z VGA sa problemy,bo czesto TV maja ograniczona rozdzialke do HD ready...kupuj jakikolwiek TV z wejsciem component( 3 czincze do obrazu), jakosc jest nawet lepsza niz HDMI (zywsze kolory) Pozdrawiam

5. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No to dziwne ale wszedzie piszą że najlepsze jest hdmi zaraz po nim vga, bo się prawie nie różnią (czasami żywsze koloryw hdmi) a że najgorzej jest na komponencie. Macie może jakies screeny z gier do porównania?

6. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Niby najwieksze forum x360 a tu **** zero pomocy. I to juz nie pierwszy raz

7. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
  8. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Myslisz ze nie ogladalem? Ale w zadnym nie ma odpowiedzi na moje pytania. BOZEEEE. W takim razie po co to forum skoro wszyscy maja sobie szukac pomocyu gdzieś indziej?

9. Azur

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Przecież wiadomo że najlepszy obraz uzyskasz na HDMI, więc po co ci te porównania ?
    Kup kabel HDMI i masz problem z głowy, bo na nim jest najlepsza jakość.

10. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Bez komentarza. Zamknijcie temat.

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    On nie ma hdmi w konsoli, co do pytania autora zakup kabel vga co do tv idź na forum o telewizorach i tam się dowiaduj

12. Azur

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Sorry przeczytałem dopiero że twój xbox nie ma HDMI :)
    Jakość jest podobna na wszystkich kablach najgorsza jest na composite (SCART) więc myślę że ty będziesz miał jakość zbliżoną do HDMI na kablu VGA

13. krysin

krysin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    component cabel = hdmi

14. sammael74

sammael74 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    olsztyn
    jam mam podlaczonego klocka(nie mam wyjscia hdmi) componentem na 50" plazmie i obraz jest bardzo dobrej jakosci,jak masz telewizor z najnizszej polki to i hdmi wiele nie pomoze,wiekszosc zalezy od parametrow telewizora

15. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mysle ze rozmiar az tak duzo nie ma do reczy, raczej czy tv jest high end. A ja sie na nich nie znam dlatego piszę - żeby mi kotś polecił telewizor nowy, dobry i że spawdzał VGA na nim i ma ładny obraz.

16. Gryzek

Gryzek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krobia
    Na tv HD przy podłączonym kablu hdmi lub Component gołym okiem nie zauważysz żadnej różnicy. Ktoś napisał, że czasem mogą być żywsze kolory. Czasem? Czyli wieczorem czy rano? ... Kup tv, który posiada złącze Component. Wówczas uzyskasz jakość HD tak jak przy kablu hdmi. Przy tv 32" wystarczy odświeżanie 50Hz, jeżeli tv 40", to odświeżanie 100Hz ponieważ obraz w wielu modelach pojawiają się smugi. 50Hz, to stara technologia, która przy tv 32" jest ok. 100Hz, to nowsza technologia(przy czym droższa), która w 40" tv musi być, aby obraz był płynny.

Jaki tv mogę Ci polecić?
    Posiadam Samsung LE32C530. Odświeżanie 50Hz. Nie mam kabla hdmi dlatego swoją konsolę mam podłączoną przez kabel Komponent. Obraz jest najwyższej jakości. Do pytań jaki tv wybrać służy inny dział i temat. Wszystko co powinieneś wiedzieć.

17. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A probowałeś kablem VGA?

18. Gryzek

Gryzek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krobia
    Kabel vga przesyła obraz najgorszej jakości wśród tych kabli co są na rynku. Tzn. kabel vga = 480p kabel HD(Komponent) = 1080p/i czyli jakość najwyższą. Jeżeli nie wiesz co, to wszystko oznacza, to jest na forum. Jeżeli nie chce Ci się szukać, to znajdziesz w google. Wszystko co mogłem Ci napisać. Pozdrawiam

19. Lordani

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeszcze jedna ostatnia rzecz - jak jest na tym kablu i tym TV z wyrównywaniem krawędzi? Są gładkkie czy postrzępione? A i kabel component to ten co się od razu z Xbocxem dostało? Ten co ma też RGB?

20. filemon1993

filemon1993 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Ja ci powiem tak, u siebie w pokoju mam Xboxa podłączonego kablem VGA do monitora panoramicznego 22 cale ( 1920/1080), jakiś czas był w salonie podłączony do Samsunga Full HD 37 cali ( kabel HDMi) i jak dla mnie jakość obrazu ( nie licząc wielkości ekranu ) jest praktycznie identyczna. Wiec szukaj telewizorka z wejściem VGA mój tak mam i graj śmiało :)

Wczytywanie...

Poleć forum