1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kupuje XONE - i co dalej

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez galtom, Listopad 13, 2014.

1. galtom

galtom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam wszystkich,

jako, że moją poprzednią konsolą było Atari 2600 i dotąd grałem jedynie na PC mam nadzieję, że wybaczycie mi ilość pytań, która zamierzam Was zalać.
    Z uwagi na wiek (prawie 40 dychy na karku) i fakt, że dotąd nie miałem żadnej konsoli temat jest mi troszkę obcy.
    Jednak nie chce już wkładać kasy w PC'ta, na granie mam już nie wiele czasu wiec podjęta została decyzja o zakupie konsoli.

Konsola ma być dla mnie i mojego 5 letniego syna, jako wspólna zabawka.
    Dodatkowo, mam zamiar wykorzystywać ją jako alternatywę dla SmartTV. S
    Sporo oglądam Hulu Plus, Netflixa, Crackle, HBO Go i uznaliśmy z Zona, ze fajnie byłoby oglądać filmy wreszcie na 50-55" calach zamiast na ekranie laptopa.

Zatem:
    1). Czy lepiej kupic sama konsole a dwa pady i kinecta dokupic osobno czy szukac jakiegos zestawu?
    2). Gdzie najlepiej kupowac gry / co wiedziec. Czy raczej wrsje pudelkowe w empiku, itp... czy te jakies zdrapki na allegro (to jakies ryzyko?). Sa jakies fajne sklepy dla graczy?
    3). Na PC gram od lat w wyscigi (ostatnio kolejne wcielenia F1) i czasem troche BF/CoD, itp.

3a).Jakie wyscigi kupic na poczatek na Xboxa?
    3b). Jaka strzelnake typu BF - boje sie, ze nie bede umial ssie przestawic z myszki i klawitury na pada...
    3c). Czy sa jakies fajne TTP'y? Na PC byla seria Tomb Raider i Assasins Creed... ale bez pada kiepsko sie gralo.
    3d.) Na 100% bede potrzebowac na poczatek ze dwie trzy fajne gry dla syna (5,5 roku wiec bijatyki, itp odpadaja)
    3e). Cos fajnego dla mnie (bijatyka) i dla nas do czego wykorzystamy kinecta.

4). Czy warto kupowac kinecta? Mlody miaj kilka razy w sklepie fajna zabawe w jakies Star Wars (oczywiscie obaj jestesmy fanami) i przygodowki, ale jesli tytulow jest malo.... to sam nie wiem....
    5). Szwagier (lata temu) mial np. Crash Bandicoot na PS1 - sa jakies takie platformowki dla dzieciakow?

6). Jak bedzie z instalacja wspomnianych HBO Go (Polska) i Netflix, Crackle, Hulu Plus (USA) oraz BBC iPlayer, Sky Go (rynek UK). Korzystam z uslugi SmartDNS i VPN wiec odblokowanie samych tresci to nie klopot (na PC/telefonie wszystko ladnie smiga ale nie wiem czy bede mogl instalowac aplikacje, ktore te uslugi obsluguja. Na Windows/Windows Phone zmiana regionu / sklepu jest banalna - licze na to, ze w XOne tez.

7). Zakldam, ze majac lptopy i desktopa oraz telefony na Windows 8.1 (i za rok Windows 10) zakup PS4 jest bez sensu?

8). Jak ze streamowaniem filmow z dysku NAS (tez posiadam).

9). Spotify - jest/dziala - bo korzystam.

10). Abonament - co daje, ile wynosi, czy od razu wymagany.

Generalnie wszelkie inne uwagi dotyczace zakupu/uzywania konsoli bede mile widziane.

Pozdrawiam,
    galtom

2. Lotnik421 Xbox One

3. Vaiper

Vaiper Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    2. Gry najlepiej kupować w wersji cyfrowej na allegro. GTA 5 na x'one widziałem już za 130 zł, a Fifę 15 za 100 zł, a AC:Unity za 120 zł. Jest to zupełnie legalne (Postanowienie Trybunału europejskiego), choć M$ może być innego zdania, ale podobno nie ma za to banów.
    3a. The Crew niedługo wychodzi (2 albo 6 grudnia)
    3b. Cod Advanced Warfare kilka dni temu miało swoją premierę.
    3c. Najnowsze dziecko ubisoftu: Assassin's Creed:Unity

10. Abonament gold daje możliwość grania przez sieć, + w miesiącu 2 gry zupełnie za free. Jeśli nie grasz przez sieć, i nie potrzebujesz tych 2 gier miesięcznie, to nie jest to potrzebne. Koszt to chyba 150-200 zł rocznie, nie wiem dokładnie, ja w x'360 jadę na trialach ;).

4. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Kolega powyżej trochę nieprecyzyjnie się wypowiedział z uwagi pewne na to, że śmiga na X360.

Mniej więcej za 2, 3 godziny wrócę do domu i postaram się wyczerpująco odpisać na Twoje pytania.

5. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzieki, bede bardzo wdzieczny!!!
    Chcialbym, zeby cala rodzina miala troche frajdy po zakupie.
    Np.liczba tytulow FORZA troche mnie powala :).
    A F1 bedzie dopiero w przyszlym roku.

6. KAF4R84

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    OK, jak obiecałem, tak postaram się trochę pomóc :)
    Najpierw może odpowiem na pytania, a potem trochę od siebie dodam.

Ad. 1.
    Ja kupiłem zestaw z kinectem we wrześniu. W tym zestawie dostajesz jednego pada i dwa paluszki jako baterie zasilające do pada (tutaj trzeba pochwalić Microsoft bo dodają paluszki Duracella a nie jakieś badziewie). Do tego dokupiłem drugiego pada od razu z zestawem "€žcharge"€ czyli akumulator zamiast dwóch paluszków plus kabel do podłączenia pada do konsoli celem ładowania akumulatora. Dokupiłem również drugi zestaw "charge" dla pada umieszczonego w zestawie z konsolą. I uważam całość za optimum czyli konsola + kinect + 2 pady + zestawy€ž "charge"€ do tych padów.
    Czy lepiej kupić osobno konsolę i osobno kinecta tego teraz nie wiem, a trzeba by porównać aktualne ceny w sklepach.

Ad. 2.
    Masz trzy możliwości co do zakupu gier:
    a) zakup on-line poprzez konsolę bezpośrednio lub przez witrynę xbox.com po zalogowaniu się i stworzeniu konta -€“ wtedy dostajesz tzw. cyfrową wersję gry (nie potrzebujesz wsadzać płytki do napędu);
    b) zakup w sklepie (jakimkolwiek czy to empik czy to rtv euro agd czy saturn, etc. -€“ tu polecam daną pozycję sprawdzić na ceneo -€“ można wyrwać taniej w jakimś sklepie internetowym -€“ i tutaj kupujesz wersję pudełkową czyli dostajesz płytkę, która musi być w napędzie by zagrać (po uprzednim zainstalowaniu oczywiście gry);
    c) zakup tzw. konta z grą (grami) poprzez allegro czy poprzez nasze forum -€“ wtedy gra jest nawet o połowę tańsza od oryginału ale dostajesz ją na osobnym koncie czy profilu i tu zdania są podzielone -€“ czy wyrwiesz za to bana czy nie -€“ do końca nie wiadomo; ja osobiście nie kupuję takich wersji gier, bo chcę mieć święty spokój.

Ad. 3.
    Jeżeli chodzi o wyścigi na Xbox One są de facto póki co dwie pozycje: Forza Motorsport 5 (tą sam posiadam) i Forza Horizon 2. Pierwsza to wyścigi na zamkniętych torach (nie ma co ukrywać -€“ za dużo torów do wyboru de facto nie ma). Druga to wyścigi z tzw. €"žotwartym światem"€. Jeśli chcesz o tych grach dowiedzieć się więcej -€“ polecam dział "€žGry"€ pod xbox one i wyszukasz tam wątek pt. "€žopinia i sonda"€ o każdej z nich. Ja osobiście polecam którąkolwiek z nich, przyjemnie mi się gra choć dość szybko się nudzi.

Ad. 3a -€“ jak wyżej;
    Ad. 3b -€“ do wyboru masz starego BF4, Titanfall, Call Of Duty: Advanced Warfare -€“ żadnej z nich nie mam, bo tak jak ty nie wyobrażam sobie precyzyjnego celowania na padach ;) Z tego co się orientuję to chyba CoD:AW jest rozchwytywany i chwalony.

Ad. 3c
    Jest Tomb Raider i jest Assassin'€™s Creed -€“ ja osobiście mam Assassin'€™s Creed IV: Black Flag i chwalę sobie bardzo -€“ 2 tygodnie solidnego grania :)Š Dzisiaj jest oficjalna premiera nowej części Asssassin'€™s Creed: Unity ale tej póki co Ci nie polecam - za bardzo niedopracowana pozycja i ogólnie zbesztana (też znajdziesz info na naszym forum o tym). Bardzo fajną dla mnie pozycją jest Śródziemie: Cień Mordoru - klimaty Tolkiena i Władcy Pierścieni czy Hobbita a rozgrywka podobna jak w Assassin's Creed.

Ad. 3d
    Hmm, ciężko wpaść co się będzie dzieciakowi podobać :)Š Pewnie zabawa przy pomocy Kinecta -€“ wtedy masz pozycję Kinect Sports Rivals. Ot takie kolorowe bajkowe niemal ustrojstwo o sportowym charakterze. Są jeszcze z tzw. darmowych pozycji gdy masz wykupiony abonament Gold -€“ Chariot - gra ciekawa kolorowa platformowa :)
    Są jeszcze jakieś pozycje typu Rayman (platformówka) czy seria Lego ale osobiście ich nie znam więc ciężko polecać czy nie polecać. Ale myślę, że w krótkim czasie sam się zorientujesz albo i dzieciak Ci podpowie

Ad. 3e
    Bijatyk sam nie eksplorowałem zbytnio z tego względu, że nudzą mi się równie szybko co Fifa 15 -€“ więc tu Ci nie doradzę -€“ najlepiej sam się zorientujesz wchodząc na xbox.com i wyszukując pozycje dla Xbox One. Co do kinecta -€“ info poniżej. Taka luźna uwaga -€“ wiem, że jedna z bijatyk (nie pamiętam tytułu) korzysta z kinecta -€“ w sensie musisz machać łapami i nogami, by wykonywać ciosy :)

Ad. 4
    Odnośnie Kinecta. Tutaj też pewnie ile użytkowników tyle osądów.
    Mi osobiście pasuje. Jest idealny jako kamerka do rozmów na skypie - znajomi powtarzają się, że super widać u mnie wszystko. Za pomocą kinecta możesz się logować do swojego profilu (kinect rozróżnia u mnie czy ja siadam przed konsolą czy dziewczyna). Co do gier -€“ oprócz wspomnianego Kinect Sport Rivals masz jeszcze Dance Central Spotlight (do tańczenia) a także darmowy dostęp do Xbox Fitness (darmowy chyba w momencie, gdy wykupisz abonament Xbox Live Gold) -€“ jak ten fitness zobaczy Twoja żona -€“ nie odpędzisz jej od konsoli więc się zastanów czy warto go jej pokazywać ;)
    Suma summarum -€“ ja bym wziął kinecta -€“ choćby z uwagi na dziecko i żonę.

Ad. 5
    Odsyłam do Ad. 3d
    Ale powiem szczerze, że póki co chyba jest więcej platformówek dla dzieciaków niż gier dla dorosłych na Xbox One ;)

Ad. 6
    Co do zmiany regionu na konsoli i instalacji jakiś zewnętrznych aplikacji -€“ tutaj niestety Ci nie pomogę, gdyż sam nie wiem i nie używam. Może wypowie się ktoś mieszkający za granicą i parający się tego typu aplikacjami. Wiem, że zmiana regionu nie jest problemem ale ponad to nic więcej.

Ad. 7
    Tutaj będzie ciężko o jednoznaczną odpowiedź -€“ rywalizacja i ilość opinii na temat PS4 i Xbox One jest tak ogromna, że strach w ogóle wnikać w temat :)Š Generalnie ja również mam PC na windowsie (co prawda 7) ale telefon już mam Sony (Android zamiast daremnego windows phone). Ale nijak to się miało do wyboru konsoli. Na telefonie odpalam aplikację Microsoft pt. "€žSmartglass"€ i przejmuję niemal kontrolę nad konsolą. To raczej kwestia tego jakie gry bardziej Cię przekonują -€“ te typowe na konsolę Sony czy te na konsolę Microsoftu (choć suma summarum większość gier trafia na obydwie platformy). No i Xbox jest raczej poziomym klockiem a PS4 raczej pionowym -€“ to zależy jakim miejscem dysponujesz pod TV czy na stoliku.

Ad. 8
    Tutaj niestety też CI nie pomogę -€“ na tym się nie znam i nie miałem do czynienia. Odnośnie streamowania to w wygodny sposób możesz za pomocą aplikacji twitch streamować to co aktualnie na konsoli robisz.

Ad. 9
    Spotify nie znam i nie natknąłem się przy grzebaniu w aplikacjach. Być może jest -€“ trzeba sprawdzić. Wiem tyle, że w Polsce nie działa usługa Microsoftu pt. Xbox Music.

Ad. 10
    Generalnie Xbox Live Gold czyli abonament daje Ci możliwość grania w sieci a€“ czyli z innymi użytkownikami Xbox One (w tym znajomymi) oraz co miesiąc otrzymujesz darmową grę do pobrania (jedną, nie dwie jak pisał kolega wyżej a€“ dwie są i owszem ale dla posiadaczy Xbox 360). Akurat te darmowe gry to póki co jest straszny shit. Po za Chariotem, o którym pisałem, reszta to było dno do tej pory. Ale wiadomo, że konsola się dopiero rozkręca i coraz lepsze tytuły będą trafiać w nasze ręce za frajer.
    Ja zapłaciłem za roczny abonament na Allegro 114 PLN więc nie jest to jakaś wygórowana cena na 12 miesięcy braku ograniczeń.
    Wymagany absolutnie nie jest a€“ możesz go nie kupować i grać tylko w te gry, które sobie kupisz bez możliwości grania on-line (podejrzewam, że twitchować też byś chyba nie mógł).

To tyle ode mnie. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Dużo szczegółów na temat swoich pytań wyszperasz na tym forum -€“ trzeba tylko trochę czasu poświęcić.
    Ja generalnie jestem bardzo zadowolony z tego, co do tej pory zaoferował mi Xbox One i czekam zacierając łapy na kolejne tytuły :)
    Pamiętaj, że to co napisałem, jest moją subiektywną opinią - inni mogą się z tym nie zgadzać i mają ku temu święte prawo.

6 użytkowników lubi ten post.
  7. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzieki za odpowiedz.
    Musze to na spokjnie przetrawic,bo w glowie mam kolejne pytania I jutro napiszekolejne post z prosba o info. Na razie padam na pysk, bo dopiero do domu wrocilem.

8. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A jak rozumiec np. taki zapis w aukcji na allegro (gra za 89 zl, gos ma 3 szt.):

"Przedmiotem aukcji jest oryginalny kod pozwalający na pobranie pełnej wersji gry na konsolę Xbox One:

FORZA MOTORSPORT 5
    Cechy charakterystyczne gry:
    1 Gra w formie kodu wysyłanego na maila - jest to oficjalna pełna wersja gry, identyczna jak w wersji pudełkowej, kupionej w sklepie.
    Sprzedaję oczywiście sam kod na grę, bez pudełka czy instrukcji. Nie jest to nowy profil, konto, nie wymaga wpisywania żadnych loginów czy haseł do nowych kont jak w innych podejrzanie tanich ofertach na allegro.
    Mój kod jest autentyczny, oryginalny - po prostu otrzymują Państwo kod, wpisują na konsoli lub xbox.com i ściągają grę."

Skad sie biora tkaie kody, handel, itd... to legalne ? Nie legalne?
    Nie chce sie bawic w pirackie wersje gier, z drugiej strony dystrybucja cyfrowa jest wygodniejsza niz kupowanie fizycznego nosnika.

Jak to jest mozliwe, ze tak tanio kupuje sie abonamnet (again, czy to legalne) - skoro Ms sprzedaje go za 19.99 (pod warunkiem oplacenia konta za rok z gory)

pozdrawiam,
    galtom

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1060
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Gra jest legalna pochodzi z zestawów konsolowych. Kody xbox live takze legalbe. Znajdziesz u mnie promocje na golda ogloszenia xboxforum

10. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok,
    jak juz bede mial konsole (poki co musze wymyslic TV) to sie zglosze.

BTW: jeszcze jedno pytanie.
    Do konsoli musze suobie kupic nowy TV (bo nie mam zadnego).
    Jak z mocowaniem Kinecta na goreze TV - te nowe odbiorniki sa dosc plaskie - mam na cos zwrocic uwage?
    Planuje jakies 50-55" zeby si fajnie gralo.

Czy w kwestii regionow sklepu Xboxa i wspomnianych w piersym posice aplikacji powinienem napisac w innym dziale forum?

Czy moze ktos sprawdzic czy sa i czy da sie w PL zainstalowac nastepujace tytuly (aplikacje musza byc darmowe, bo dodatkowo placi sie za uslugi streamingu):

Polska:
    HBO Go i Spotify

United Kingdom:
    BBC, ITV, BBC iPlayer, Sky (Sky Go)

USA:
    Netflix, Crackle, Hulu Plus

11. mati_cmg

mati_cmg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wiem że to jest forum poświęcone xboxowi i pewnie nie powinienem tego pisać ale skoro nie miałeś do czynienia z konsolą chcesz kupić nowy tv
    to szczerze mówiąc na twoim miejscu kupił bym tv nowej generacji UHD a do tego konsole PS4 porównań konsol było sporo i nie chcę tutaj wojny co jest lepsze a co gorsze
    to tylko moja opinia , dla mnie ps4 ma tylko gorszego pada

12. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A czytales jakie mam wymagania?
    Czy PS4 da mi Hulu, Netflixa, streamowanie z NAS,zabawe z Kinect, synchornizacje z uslugami MS (mam wykupiona subskrypcje Office 365), dostep do OneDrive....itd?

13. KAF4R84

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Tutaj masz temat dotyczący uchwytu na TV pod kinecta:
    http://xboxforum.pl/sprzet-256/uchwyt-do-kinecta-xo-na-tv-202300/
    Wsadziłem tam zdjęcia uchwytu, który sam kupiłem i jestem z niego zadowolony.

14. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czy dobrze rozumiem, ze Kinec nie ma zadnego uchwytu w komplecie???
    Kijowo.
    Tego uchwytuo ktoym piszesz w electro.pl juz nie ma.
    Czy to kolejne 100 zl do wydania?

15. wjatka123

wjatka123 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ja kupiłem uchwyt na eBay za 12euro. Jest dobry Kinect się nie giba i pasuje do każdego TV

16. mikokuba1

mikokuba1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Z tym zestawem to ja zauważyłem ze w media expercie. Jest zestaw za 1600 z 2 grami i padem BEZ KINECTA. A zestaw z kinecktem 2200 zł. Poszukalem na internecie ile sam kineckt kosztuje ok. 500 zl. Więc według mnie lepiej kupić ten 1 zestaw a potem dokupić kineckta. Bo identycznie wyjdzie ale będziesz miał 2 gry.

17. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeszcze jedno, czy gry z Xbox 360 dzialaja na Xbox One? Tak jak kiedys bylo PS1 I PS2....

18. KAF4R84

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    No niestety - tak dobrze to nie ma. Na Xbox One nie działają gry z Xbox 360. Tak samo jak nie pograsz w sieci z graczami Xbox 360 samemu będąc na Xbox One.

19. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mówi sie trudno.
    Zapewne tytulow na X1 bedzie coraz wiecej wiec kupowanie dzis X360 to raczej bezsens.

Gdzie moge poprosic (ponownie) o sprawdzenie czy da sie zainstalowac aplikacje (darmowe!!!) z innych regionow, ktore wymieniam powyzej + czy jest poslkie Spotify i HBO Go dla X1?

20. KAF4R84

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Grzebałem trochę wczoraj w aplikacjach i nie natknąłem się na wymienione przez Ciebie pozycje.
    Więc raczej nie spodziewaj się, że będziesz mógł je odpalać przez Xboxa.

21. galtom

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A zmieniles region sklepu?
    Wg google te aplikacje sa dostepne:
    http://www.xbox.com/en-US/entertainment/xbox-one/live-apps/netflix
    http://www.xbox.com/en-US/entertainment/xbox-one/live-apps/hulu-plus
    http://www.xbox.com/en-US/entertainment/xbox-one/live-apps/crackle#fbid=3yBMTcFsNEM

A BBC iPlayer powinno byc lada chwila: http://iplayerhelp.external.bbc.co.uk/tv/console/Xbox_One

Spotify dla X1 chyba jeszcze nie ma.

A czy takie cos w PL (czyli Free to Air TV - cyfrowa naziemna) jest dostepne?
    Ewentualnie czy jak kupie to w UK to bedzie dzialac u nas?
    http://www.radiotimes.com/news/2014-08-11/bbc-iplayer-and-freeview-coming-to-xbox-one

Wczytywanie...

Poleć forum