1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kwestia gier MMO na Xboksa 360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez nakoz, Maj 1, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Bill Roper ze studia Cryptic powiedział, że raczej nie zobaczymy na E3 produkcji MMO na Xboksa 360 tworzonej przez Microsoft. Według twórcy szef oddziału konsolowego firmy, Don Mattrick, nie jest fanem tego gatunku. Pojawiają się też kwestie techniczne – chociażby brak zaplecza infrastrukturalnego. Microsoft odpowiada na te zarzuty wskazując na kilka wydanych już i planowanych gier MMO.
    Roper, pracujący obecnie nad Champions Online (na pecety i Xboksa 360) przekazał, że byłby zaskoczony ujawnieniem tego typu dzieła tworzonego przez Microsoft. Oprócz rzekomego braku zainteresowania gatunkiem ze strony szefa Xboksa 360, czyli Dona Mattricka, problemem mogą być także modele biznesowe stosowane przez firmę oraz wątła infrastruktura serwerowa i inne kwestie technologiczne.
    Autor nie twierdzi, że tego typu produkcje nie ujrzą światła dziennego, ale wskazuje raczej na niechętne podejmowanie tematu przez Microsoft. Powyższe problemy na pewno opóźniają wszelkie projekty MMO na konsolę. Według przewidywań Ropera możemy spodziewać się jednego lub dwóch tytułów sieciowych na Xboksa 360 w przyszłości. W podjętej kwestii wypowiedział się przedstawiciel Microsoftu.
    W opublikowanej na łamach jednego z serwisów odpowiedzi wskazano, że 17 milionów użytkowników usługi Xbox Live uraczono już niejednokrotnie zapadającymi w pamięć doświadczeniami sieciowymi. Na konsolę pojawiło się przecież kilka produkcji MMO. Autor komentarza przypomniał Final Fantasy XI, Phantasy Star Universe oraz zapowiadanego Age of Conan, który wyszedł na pecety w ubiegłym roku.
    Microsoft wspiera również nowe typy masowej rozgrywki sieciowej, np. w produkcji 1 vs. 100. W tej dynamicznej grze użytkownicy społeczności Live będą mogli grać przed publicznością składającą się z tysięcy widzów oraz wygrać nagrody. Podsumowując – MMO na Xboksie 360 jest możliwe, przynajmniej zdaniem Microsoftu. Czy zobaczymy jednak kiedyś nie tylko udaną, ale i popularną grę tego typu?

żródło : Kwestia gier MMO na Xboksa 360 | Wiadomoœć 2009-05-01 11:57:17 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. starmag

starmag Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
  4. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    W samym linku masz już *Outdated*, co znaczy "przedawniony" czy "nieaktualny"...
    A co do MMO na Klocka, to jakby się postarali, to na pewno dałoby radę. Pewnie bez dysku by się nie obyło, ale wszystko jest do zrobienia :)

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    no jakos serwy do gier sa wiec i serw do mmo mogliby zrobic...wystarczy chciec...ale to tak jak z live w polsce,'bedzie'

6. starmag

starmag Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz

To może dotyczyć wyłącznie daty wyjścia tej gry bo miała wyjść w 2008. W korei ta gra chyba już jest tylko, że na pc.

Nierozumiem czemu nikomu niezależy na zrobieniu dobrego mmo.
    Przecież jakby zrobili mmo na poziomie WoWa to xbox360 miałby murowany sukces.

7. losalbelos

losalbelos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Ja to bym chętnie pograł na konsolce w jakiegos mmo... wiadomo, że o stylizacji ala Lineage 2 nie ma mowy ale cos jak WoW dałoby radę spokojnie. Słyszałem nawet o planach wydania WoWa na x360 ale to plotki (i mam taką nadzieję!). Jak dla mnie warto podjąć próbę, ale tylko na zasadzie Guild Wars 0 kupujesz gre i grasz ile chcesz, bez abonamentów!! Żal jeśli trzeba będzie płacić za live i gre abonament..

8. zaku666

zaku666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    oby nie mam juz dosc MMO po MU i Silkroad^^

9. qb3s

qb3s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Jak dla mnie to chętnie bym popykał w jakieś MMO. Nie pogardziłbym jakimś tam Wowem.

10. Luuunatyk

Luuunatyk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław. : )
    Dragon Balla Online obiecali a nie zrobili na X'a ! kur... ;(
    mam nadzieje ze jakies dobre mmorpg zrobia jak silk na pc !

11. piotrekbo

piotrekbo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gliwice
    Jeżeli chodzi o Phantasy Star Universe, tam jest abonament i moje pytanie brzmi czy tam się go płaci czy jest on wliczony w golda :)

12. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Jakby trzeba było płacić TYLKO za golda a nie za golda i abonament mmo to ja wchodzę ;p

13. Konradiv

Konradiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ja jakoś sobie nie wyobrażam grania w MMO typu SRO czy MU na padzie - przecież na klawiaturze klikasz np. 1 , 2 , 3 i pod tymi przyciskami masz kombosy, a na padzie? No chyba że o inne typy gier chodzi :p

14. piotrekbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gliwice
    Wiesz demko Phantasy Star Universe zajmuje jakies 900 mb, wlasnie sciagnelem i calkiem niezle teraz tylko wstrzymuje sie z kupnem tej gry bo nie wiem jak wyglada sprawa z abonamentem bo za gre odatkowo nie mam zamiaru placic :) Ok, troche poszukałem i sprawa wygląda tak jeżeli chodzi o PSU. Można grać za darmo tyle że jeżeli chcecie mieć dostęp do ciekawszych miesc itd. to trzeba kupic abonament, a wyglada to tak, że kupuje się za ms pointy na marketplace. Ja sie osobiście skusze :)

15. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Pobiera się właśnie demko u mnie. Gra nie jest droga, na allegro - 50-60 zł. Zaraz zobaczy, jeśli będzie fajna to się zastanowię. Ciekawe ile osób w to gra, żeby nie było, że same pustki.

16. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Rzeczywiscie , wszyscy twierdza , ze Live taki swietny , ze bije Playstation Network na glowe , ale ja to co raz czesciej sie przekonuje , ze on wcale taki swietny nie jest . Od jakiegos czasu okropne lagi sa na Xbox Live , Forza , RE 5 , w te gry nie da sie juz normalnie pograc , w FORZie samochody lataja po trasie na lewo i na prawo , w RE5 w ogole wszystko sie zatrzymuje, a skutki headshota zobaczymy po jakichs 5 sekundach... Czesto poprostu nie da sie normalnie dolaczyc do gry i konsola sie zawiesza w tym calym zamieszaniu...i jeszcze placic sobie za to kaza ... >_>

17. luk992

luk992 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    z serwerami dadzą sobie rade przecież bd mieć kasę z abonamentu na serwery ! to jest tak jakby ktoś kupował co miesiąc tą samą grę :p

18. piotrekbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gliwice
    Może jakby więcej osób grało w MMO na Xboxie to pewnie było by darmowe bo były by wieksze zyski ze sprzedarzy... a tak kicha jakies 2 gry są MMO FF i PSU w które grają raczej Azjaci, ale i tak jutro ide po gre oblukam co i jak z tym PSU... Narazie zapraszam do sprawdzenia sobie Demka bo jest całkiem całkiem :)

19. Hakerpawel

Hakerpawel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Te MMO to takie uzależniające gry odmóżdżające. ^^ Jakoś nie kusi mnie by grać na konsoli w takie coś... Ale miłej zabawy życzę

20. piotrekbo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gliwice
    Ok nie ma to tamto... właśnie sprawdzam PSU od kumpla i z tym abonamentem nie ma tak kolorowo... Po kupieniu gry, aby zagrać przez Live to niestety trzeba bulić 10 dolków miesięcznie, tak więc zostaje tylko Story Mode. Osobiscie troche zmaściłem, że go zalicytowałem, ale już nie moge się wycofać i wystawie na allegro.pl jeszcze raz licząc, że zwróci mi się koszt kupna :)

21. hawkes

hawkes Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łapy
    Ja jako były uzależnieniec (jest takie słowo? ;P) od WoWa powiem wam, że wszystko dałoby się zrobić od strony technicznej. Problem tylko z tym, jakie MMO wychodziłoby na X360. Na padzie mamy 12 przycisków + krzyżak (uwzględniając możliwość wciśnięcia grzybka w dół), w takim np. Guild Wars używa się w danym momencie 8 skilli na raz, więc dałoby się jeszcze ze sterowaniem wyrobić. Ale taki WoW... tam są dziesiątki umiejętności, nie mówiąc już o używaniu przedmiotów w czasie walki. Jedyne rozwiązanie problemu sterowania dla gier MMORPG (bo chyba tylko takie gry mają problemy ze sterowaniem na padzie) to dokupywanie do pada klawiaturki. Z tym że mimo że nie miałem nigdy tego urządzenia w ręku, to wydaje się że przyciski są dość... małe. Ostatnim pomysłem na jaki wpadłem jest możliwość podłączenia klawiatury i myszki, ale jaka byłaby wtedy różnica między iksem a komputerem, jak nawet mój ośmioletni komp dawał radę pociągnąć WoWa aż do najnowszego dodatku? (po którym, nawiasem mówiąc, porzuciłem swój nałóg WoWa i kupiłem X360. I muszę powiedzieć że nie żałuję :D)

Zakończe niestety tak: dopóki do Xa nie będzie się dało podłączyć klawiatury i myszki, dopóty MMO będą sensowne jedynie na kompa (lub PS3, który z tego co słyszałem ma możliwość podłączenia wyżej wymienionych instrumentów).

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum