1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Laik pierwszy xbox prosze o drobne doradzctwo.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Miycerion, Luty 24, 2015.

1. Miycerion

Miycerion Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    Witam szanownych członków forum. Zawiedziony sony przez ostatnia generacje i ich vita w nowa generacje pragnę wejść pod skrzydłami Microsoftu. Proszę nie strzelajcie! Przymierzam się do zakupu konsoli xbox one i potrzebuję waszej drobnej porady. Pozwolę sobie wypunktować moje pytania.

1. Możecie polecić jakiś sklep do zakupu konsoli xbox one (wolałbym nówkę) ?

2. Zastanawiam się wersja z kinectem czy bez. Myślałem nad zakupem kinecta oddzielnie, ale z tego co patrzyłem dopłacę to interesu i to zdrowo.

3. Co sądzicie o Blag Flag i Unity (wybaczcie mimo ze mam pc nigdy seria zabójców mnie nie interesowała)

4. Jak się gra w Dragon Age Inkwizycje na padzie ? (nie grałem na pc)

5. Jakie gry polecicie na początek ? (nie przepadam za sportowymi fifa itd, scigałki mogą być) Bo ja myślałem nad pakietem z Assasynami (jest wersja z i bez kinecta) i do tego ryse (używka) i Dragon Age+ jakaś gra.

6. Jak wygląda granie w najnowsza grę techlanda Dying light. Spadki FPS są zauważalne ?

7. Zakupiłem na początek 24 baterie Varty 2600 :p zobaczymy na jak długo to starczy. Tymczasem rozpatruje zakup ładowarki firmy energizer z 4 akumulatorkami 2800 za 49 pln co sadzicie o tym zakupie ?

8. Ile gier wykorzystuje kinecta? Chodzi mi nawet o drobne użycie. Np w BF 4 czytałem ze lekki ruch głową powoduje wychylenie się z za rogu.

9. Jak z suportem microsoftu ? Pomocni czy tacy na odwal się? W sensie jak kogoś hakuja to pomogą odzyskać konto czy czekamy tygodniami.

10. Na co zwrócić uwagę przy zakupie konsoli.

Przepraszam za ścianę tekstu!. Ale jestem człowiekiem który lubi wybadać grunt ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. fanhorizon

fanhorizon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  4. Miycerion

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    Właśnie dlatego pytam w pkt 1 który sklep ma dobrą obsługę klienta m.in. A nie traktuje go jak zło konieczne. Bo korciło mnie zrobić zakupy w komputroniku ale wiem, że tam na reklamacje czeka się tygodniami...

Energizer złom niby dobre baterie, a tak szybko padają?
    Jak Euro zareagowało na reklamację ? Jakie akumulatorki polecacie w to miejsce ? Bo rozpatrywałem jeszcze warte.

No to pozostaje warta :)

Ten zestaw mi się wydaję najbardziej opłacalny:
    http://microsoft.strefamarek.allegro.pl/xbox-one-kinect-2x-assassins-creed-dying-light.html

Ostatnia edycja: Luty 24, 2015
  5. Miycerion

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
  6. Lind

Lind Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Witam,
    Ja zakupiłem konsole z xbox one + kinect + 3mc live + 3 gra zapłaciłem 1800zł - znalazłem na olx konsola zakupiona w play dość sporo tego jest teraz.
    Gra kinect sports rivals jest zajebiszcza moja córa wymiata w nią cały czas mi się golnie bardzo podoba. Jeżeli chodzi o gry na start to ja zakupiłem Titanfalla, Sniper Elite 3 świetna cena w MS store, zamówione mam AC Unity. Ja dokupiłem xbox one charge kit pad od tygodnia nie widział kabla (dla porównania na ps4 po 8 godz trzeba podłączyć).

Jak chcesz zaoszczędzić to poszukaj po forach na allegro lub olx. Ludzie brali konsole z play i teraz odsprzedają można trochę zaoszczędzić. Ważne żeby dołączona była faktura zakupu.

7. Miycerion

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    To znaczy ja ni patrze pod względem oszczędności. Ale patrze też pod względem tego, ze mam słabego neta (10 mb) i każda gra będzie mi się ściągać wieki około 6-7 godzin. Generalnie cały dylemat mam taki z kinectem czy bez kinecta. Sam kinect wychodzi w zestawie sporo taniej a do skypa się przyda. Plus parę gierek z czasem coraz więcej będzie z niego korzystać. Resztę spraw wypisałem u góry.

8. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    1. Polecam kupić tam gdzie jest najtaniej
    2. ja ma z i jest bardzo dobrze wykorzystuje go do rożnów oraz skype w gry na sensor nie gram za mało miejsca
    3. Mam obydwie i obydwie są świetnymi produkcjami
    4. w Dragon Age Inkwizycje nie grałem lecz grałem w poprzednie tytuły, gra się dobrze kwestia przyzwyczajeń
    5. Wybierz takie jakie ty lubisz, ja lubię sportowe i FPsy oraz przygodowe więc mam fife bf4 fm5 ACU jak i wiele innych którymi nie pogardzę
    6. Nie mam tej gry
    7. Kup akumulatorki z firmy GP najdłużej trzymają
    8. Wszystkie gry robione pod sensor jak i pozostałe w mniejszy bądź większym stopniu z niego korzystają
    9. Kilka dni temu oddałem pada na gwarancję pełen profesjonalizm zero problemu
    10. To zależy czy nowa czy używana jeżeli nowa to czy z sensorem czy bez no i wybór koloru oraz by była w przystępnej cenie.
    Jeżeli używana to kiedy została kupiona ile zostało jeszcze gwarancji czy plomby gwarancyjne są niezerwane czy pad działa prawidłowo oraz inne podzespoły czy bez problemu czyta gry, ogólnie polecam nówkę wówczas wiadome co sie kupuje

9. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Widzę że poprzednicy już się fachowo wypowiedzieli , jeśli chodzi o akumulatorki to polecam panasonic ENELOPP , są genialne :)

Naprawdę długo trzymają , i nie tracą szybko na jakości :)

10. Miycerion

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    o M a c z 0 S dzięki za odpowiedz ja biore pod uwage tylko nówkę ze sklepu. Wacham się nad tym zestawem z komputronika co pokazałem, a gołym z kinectem i samemu dokupić gry.

11. BlackWeery

BlackWeery Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1. Wbij na ceneo i popacz. Najtaniej z amazona ;)
    2. Jesli bedziesz go uzywal to go kup jesli nie to szkoda kasy za to juz kupiz jakąs gierke ;)
    3. Ja kupilem taki zestaw i troche zaluje bo teraz jest zestaw w media expert z Sunset overdrive ;) Ale ogolnie jak ktos lubi assasina to niech sobie ten zestaw kupi ;p
    4. Niestety nie gralem ale mysle ze kwestia gustu.
    5. Jak scigalki to Forza 5 w media expert i innych sklepach chyba tez nowa za 100 zł ;) Ja polecam Dying light daje takie 8/10 Dead rising 6,7/10 jak dla mnie a w Ryse nie gralem ale mam zamiar go kupic ;)
    6. Gralem około 5 godzin i nie zauwazyłem ich za duzo . Są ale prawie nie zauwazalne. Wejdz na yt i wpisz Dying light FPS i tam bedzie ;)
    7. Niestety nic o tym nie wiem ;)
    8. Niestety nie posiadam kinecta bo itak bym go nie uzywal ;)
    9.Słyszalem ze jest bardzo dobry i nie olewaja klienta ;)
    10. Głownie na zestaw z grami jakie cie interesuje np. jak ja obecnie mial bym wybierac pomiedzy XO z assasinami a Sunset overdrive to wybral byym ten drugi zestaw mimo ze jest za tą sama cene ale wiem ze bym w tą gre duzo gral ;) napewno wiecej niz w zabójców ;)

12. uyssy

uyssy Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8

I ja się pod tym podpiszę - Jak porządne akumulatorki to tylko eneloop. Do zestawu dodam porządną ładowarkę TechnoLine BC-700

Na temat tego zestawu jest masa tekstów na sieci.
    Każdy szanujący się fotograf posiada coś takiego :)

Co do sklepu, ja swoją kupowałem w Media Expert. Nie powiem jak u nich jest z reklamacjami, bo nie miałem styczności, natomiast jakość obsługi jest TRAGICZNA.
    Przeważyła cena zestwu i to, że chciałem nówkę.

Ostatnia edycja: Luty 28, 2015
  13. fanhorizon

fanhorizon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Mówiłem o ładowarce nie bateriach.
    To jest taki zestaw za 50-60 zł
    4 paluszki AAA + ładowarka.

Baterie działają ale ładowarka padła.

Reklamacji jeszcze nie oddałem
    więc nie wiem. Ale ogólnie w Euro RTV AGD
    mają dość fajne ceny, sporo fajnego towaru.
    Na pewno dużo lepszy sklep od Media czy Sziturn
    jeżeli brać pod uwagę te dwa czynniki.

Z aku to te Eneloop-y ponoć dobre
    jak wyżej mówili.
    Od siebie mogę polecić jeszcze GP ReCyko+ 2050mAh.
    Używam od roku pojemność i wydajność
    w zasadzie identyczna jak zaraz po zakupie.

14. Miycerion

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    Witam ponownie po krótkiej przerwie. Zakupiłem xboxa z UK w wersji bundle z assasynami bez kinecta za 1250 pln. (Gwarancja 2 lata) Do tego ryse za 40 (używka w stanie idealnym) i bundle od cd projektu dying light i inkwizycji. Kupiłem ładowarkę energaizera. Jak padnie czy będą z nią problemy to kupie bc-700 lub bc-1000.

Wrażenia ? Gra się 4x razy lepiej niż na komputerze. Wygoda nie do opisania. System chodzi płynnie nic się nie zacina nawet dying light nie klatkuje a ludzie coś głupoty gadali ze ponoć nie grywalne na xboxie one co za pseudo bzdury. Jacyś emo sony to wymyślili ? Pad xboxa one o wiele wiele wygodniejszy od tego z sony ...Palce nie bola mimo wielu godzin gry. Jestem pod wrażeniem jego malego poboru pradu. Konsole dostałem w czwartek grałem przez ten czas około 50 godzin ... I zużycie baterii pokazuje 1/3...Zastanawiam się nad zakupem Bound of flame, tomb Raiderem (mam na pc ale tragicznie sie steruje ....) wolfem i thiefem.
    I pytanie mam odnośnie xbox live gold. Przy 1 uruchomieniu proponowano mi 30 dni gratis. Oczywiście odrzuciłem bo nie lubię podawać danych karty komukolwiek. Można jeszcze uzyskać tego miecha mając wirtualna kartę paypala lub ing??

I teraz pytanie bo nie widziałem karty gwarancyjnej konsoli czy te konsole się gdzieś rejestruje ?? Konsolę na 100% dostałem dziewice bo przebijałem się przez folie z fologramami microsoftu :p

15. klatos

klatos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeśli chodzi o gwarancje to musisz zarejestrować konsolę w Internetowym centrum serwisowym konsol Xbox (oczywiście do tego musisz mieć konto Microsoft). Pamiętaj, że w ciągu 45 dni od daty zakupu konsoli możesz przedłużyć gwarancję, ale musisz za taką usługę zapłacić.

Czy wciąga Cię elektronika? Przekonaj się na http://elektronikatowciaga.tumblr.com/. Sprawdź, czy nie stałeś się już elektronicznym maniakiem.

Ostatnia edycja: Lipiec 2, 2015
Wczytywanie...

Poleć forum