1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Laptop do 2500 zł

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez Lysy1, Maj 15, 2016.

1. Lysy1

Lysy1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,
    prosiłbym o radę jakiego laptopa kupić do kwoty 2500 zł i jaka firma jest warta uwagi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    783
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Do czego on ma być przeznaczony??

4. Lysy1

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Do zastosowań domowych. Przeglądanie internetu, praca z pakietem Microsoft Office, oglądanie filmów itp...

5. BialyGTi

Polubienia:
    783
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Szukaj coś z prockiem i5 i 8GB ramu. Z pewnoacia ci wystarczy

Ja bym od siebie polecił firmy Toschiba miałem 3 łapki tej firmy i żadnych problemów, teraz posiadam Lenovo i również mogę polecić

Zobacz sobie Lenovo z51

6. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie wiem jak teraz cała sytuacja wygląda, ale za tą cenę dostaniesz bardzo dobrego laptopa. Ja osobiście również Lenovo i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Myślę poszukaj coś właśnie w Lenovo jak ci odpowiada.

7. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    477
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Polecam również Asus`a :)

8. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Lenovo Y500, powinieneś lekko używany wyrwać za tą kasę.

9. BialyGTi

Polubienia:
    783
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    lapka sie używanego nie kupuje tylko nowy sprzęt

no nie przesadzajmy z tym bardzo dobrym jedynie bedzie mial dobrego średniaka

10. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie przesadzaj, bo za 2,5 to wyrwiesz lapka średniej klasy, a nie bardzo dobrego jeśli patrzeć pod kątem podzespołów.

Co do tematu to ja Ci kolego polecam szukać laptopa z firmy Lenovo, ponieważ mam 3 w domu i żaden nigdy nie był naprawiany, więc chyba mają słabą awaryjność. Mało tego...patrząc np po laptopach Asusa, który jest solidną firmą to za cenę Asusa masz dużo lepsze bebechy w laptopach Lenovo :) Sama chciałam kiedyś kupić Asusa, ale jak pooglądałam co mi proponuje Lenovo za cenę Asusa wybrałam to co lepsze i nie żałuję. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru.
    Tak jak Ci napisał Biały szukaj czegoś minimum z prockiem i5, 8GB ramu oraz najlepiej z kartą GeForce, a nie ATI (z kartami ATI zawsze miałam problemy, a od czasu kiedy kupiłam GF problemów zero). Lenovo ma to do siebie, że często gęsto daje 2 karty graficzne do środka Intela (która jest słaba, bo to zintegrowana) + np GeForce :)

p_bladek lubi to.
  11. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie zgadzam się całkiem z tym co mówicie. Za taką cenę dostanie bardzo solidnego laptopa i dobrymi podzespołami, a procek i5 i 8GB ramu to będzie najmniejszy problem. Sam kupiłem takiego laptopa jakieś 2, 3 lata temu z taka podzespołami za taką cenę. Do tego jeszcze kartę graficzną najwyżej średnią. Kolega wyżej nie wspominał, że będę na laptopie grał, dlatego sądzę że mu takie rozwiązanie spokojnie wystarczy ze średnią kartą graficzną.
    Nie orientuję się dokładnie jak teraz cały ten rynek wygląda, ale nie dostałby przypadkowo również Lenovo z procesorem i7??

12. BialyGTi

Polubienia:
    783
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Procek i5 ma parenascie modeli i niema co się oszukiwać jak kupi coś lepszego to przykro mi ale za 2,5 nie kupi nic bardzo dobrego. Tak jak pisałem że będzie miał dobrego sredniaka na którym i pogra i zobaczy film. Sam parę miesięcy temu szukałem.lapka za 2,5 ale skończyło się na takim za prawie 4 tys. Szukaj Lenovo. Trochę poczytaj testów danych modeli i napewno coś znajdziesz solidnego, szukaj z podseietlana klawiatura a bardzo pomaga w wieczornym używaniu

13. Lysy1

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  14. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie bierz MSI (wszystkie podzespoły lutowane na płycie głównej) Zj****ie Ci się procek lub cos innego i leżysz. Miałem Laptopa model niższego, poszedł na złom, padł procek (niestety jest niewymienialny) Za tą cene weź Lenovo, Asus lub Alienware.
    http://allegro.pl/dell-alienware-15-r2-i7-16-128-ssd-1tb-gtx-965-w10-i6264113548.html

http://allegro.pl/asus-rog-g751-i7-gtx-970m-1-tb-hdd-8gb-ram-i6253103763.html

http://allegro.pl/lenovo-y70-fhd-i7-16gb-256ssd-gtx960m-4gb-win10-i6176671079.html

http://allegro.pl/lenovo-y700-17-4x3-2ghz-32gb-512ssd-1tb-gtx960-w10-i6276243100.html

Zrobisz jak uważasz...
    Dwa,może trzy lata w wysokich/średnich polatasz.

A to niby dlaczego? Jeżeli ktoś dba, nie widze problemu, to nie 2007/2008 r. gdzie prawie wszystkie modele lapków miały problemy z kartami GeForce, w których padały w/w układy z powodu wady fabrycznej chipów. Jeżeli kupi używke od firmy, dostanie na nią gwarancje, nie bój żaby jak to mówią.

Ostatnia edycja: Czerwiec 18, 2016
  15. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Zdecydowanie odradzam zakup Lenovo. Około roku temu zakupiłem Lenovo Y50-70 i7 za około 4000zł plus ubezpieczenie( 1000 zł).
    Rok bez problemów i się zaczęło poszła matryca wyświetlacza,chłodzenie gwiżdże jak kibice na meczu Polski. Zgłoszony do gwarancji i gwarancja odrzucona, ponadto serwis w Polsce nie chce mi odesłać komputera bo nie maja w systemie mojego zgłoszenia że rezygnuje z płatnej naprawy( które wysyłałem 3 razy i raz dzwoniłem) za którą życzą sobie 1000 zł Dobrze że jest jeszcze ubezpieczenie. Osobiście bardzo wqrwiony a laptop nie należał do najtańszych. dałem się nabić w butelkę raz i o jeden raz za dużo.

Bardzo za to polecam Toshibe którą użytkowałem około 6 lat i gdybym jej sam nie zepsuł podczas wymiany klawiatury to bym do teraz śmigał. Chciałem spróbować czegoś innego to mam.

Nie wiem jak jest z lapkami za około 2500 zł ale mniemam że skoro dałem 4000 zł i jest padaka to te tańsze pewnie na szrocie składają.
    Mój laptop mimo ze mocny używany był dziennie do internetu oraz oglądania filmów i czasem jakieś pismo naskrobać, czyli nie był żyłowany.
    Plusy tego gówna to między innymi żywotność baterii i tyle, chcąc wymienić choćby RAM trzeba całego lapka rozbierać a do tego procek lutowany na stałe.
    Teraz czekam aż nie będzie ode mnie żadnego sygnału przez 14 dni to wtedy go wielce odeślą bez naprawy.
    Dzwoniąc do serwisu z zapytaniem o to co jest z moim komputerem czułem się jakbym rozmawiał z kolesiem który siedzi tam za karę i nie może doczekać się końca szychty. Dodam że Lenovo wchłonęła firmę Medion która nie jest i nie była nigdy firmą godną zaufania jeżeli chodzi o sprzęt rtv agd.

16. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Myślę że jakby toschiba Ci sie zepsuła, jazdy miał byś podobne. Jedna i ta sama firma serwisuje większość marek. No patrz miałem 200N, y570, y580 i y500 nadal mam i żadnych problemów, mało tego lenovo ma jedno z najwydajniejszych chłodzeń. Wydaje mi się że po prostu miałeś pecha i opinia jest czysto subiektywna.

Ostatnia edycja: Czerwiec 20, 2016
  17. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien

Pewnie masz rację jednak jaka ma być moja opinia o Lenovo skoro to był pierwszy laptop tej firmy i sprawił mi taki zawód. Teraz chwilowo jadę na Lenovo R400 ( 250 zł mnie kosztował , komputer do diagnostyki auta czemu lenovo bo miał być najtańszy) sądzę że akurat stare laptopy są trwalsze od tych nowszych.
    Wracając do polecanej toshiby to http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-a660-13n/ i nigdy nie miałem z nią problemów, oczywiście dopóki nie chciałem sobie klawiatury wymienić co zrobiłem, jednak niszcząc płytę główna przez nieuwagę. Raczej nie polecam marketowych laptopów ponieważ w większości to chłam i lepiej sobie wpierw odpowiedzieć na pytanie do czego ma służyć laptop, potem ustalenie budżetu jaki mamy na urządzenie, lektura różnych forum odnośnie danego modelu jak i porównywanie jeżeli chodzi o podzespoły a na końcu zdecydowany zakup.
    Moja opinia jest stronnicza ale już nigdy więcej nie dam się nabrać firmie Lenovo bo cenię sobie trwałość i spokój a taki jak do tej pory dawała mi Toshiba.
    Innych marek nie posiadałem dlatego się nie wypowiem w tej kwestii.

18. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    No niestety po zmianach prawnych i zakazaniu używania ołowiu w spoiwach lutowniczych elektronika juz nie jest ta sama. Spoiwa bez ołowiu sa po prostu kruche i podatne na pekanie. Sam miałem i do tej pory mam Della z lini CPx (trzymam bo ma złącze RS) i działa do dzisiaj. Nie jest to co prawda burza wydajności, ale do flashowania i diagnostyki starczy.Patrząc całkiem obiektywnie ( mając BENQ, MSI, Della, HP i Lenovo) lenovo jest godny uwagi. Wprawdzie w y570 popękała obudowa przy zawiasach, ale że był po gwarancji wymieniłem sam.

19. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja mam w domu 3 lapki z Lenovo i każdy żyje, bez żadnych napraw i jakichkolwiek uszkodzeń. Dwa są już po gwarancji, jeden jedynie jeszcze ją posiada, ale on też póki co nie ma żadnych problemów. Ja jestem w szoku, że po 3 latach laptop dalej chodzi jak nówka, chłodzenie ma super i jest bardzo cichutki. Mnie Lenovo miło zaskoczyło i wiem, że gdybym kiedyś zmieniała Laptopa na lepszego to wybór padłby ponownie na firmę Lenovo. Ja nie mam im nic do zarzucenia tak naprawdę :)

20. AS185

AS185 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WAW
    A ja szukałem, sprawdzałem i postanowiłem kupić Lenovo Y700, 17-calowy. Podobno jest to laptop gamingowy ale nie wybrałem go ze względu na to. Po prostu odpowiadała mi ta cena, której szukałem za 17 cali bo to był warunek konieczny. No i jest Intel i7-6700, 8GB pamięci tymczasowej, karta graficzna 4GB oraz 1TB hdd. Zależało mi na rodzaju procesora i pojemność RAM. Tak, ja lubię jak mi sprzęt bardzo szybko chodzi, natomiast karta graficzna jest nie istotna bo przecież mam Xbox'a. Laptop kosztował 4399 złoty z drukarką w promocji. Kupiłem go w Media Markt.
    Polecam Lenovo. Za tą cenę i 17 cali, to naprawdę się opłaca.

Wczytywanie...

Poleć forum