Laser nieprawidłowo się porusza

Dudikof

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam! Jestem nowy na forum, nie do konca wiem czy od razu moge postować tego typu rzeczy... Jeśli nie to przepraszam za kłopot usuwania tego tematu przed admina/moda. Moj xbox juz dawno temu zaczal miec problem typu "open tray". Najpierw zdarzało się to co jakiś czas, potem juz cześciej, a niedlugo przed tym kiedy przestal dzialac musialem czasami po 20 razy wyciagac i wkladac zpowrotem płyte zeby w końcu gra się włączyła :D. Jako że nie znam się na tym ani nie było mnie stać na naprawę schowałem xboxa i się tym nie przejmowałem. Wczoraj jednak coś mnię natchnęło i z pomocą youtuba zdołałem go rozkręcić i jest on teraz w trybie "testowym". Mój laser nie ucieka poza płytę jak to w wielu przypadkach o których czytałem. U mnie wygląda to tak, że niezależnie od pozycji lasera(kiedy próbowałem go przysuwać do środka albo odsuwać do brzegu) zawsze przesuwa się do środka i lekko uderza o środek co jakiś czas wydając przy tym charakterystyczny dzwięk. Tak więc chciałem zapytać czy można coś z tym zrobić w domowy sposób czy trzeba wymieniać jakieś części. I jakie rozwiązanie by nie było, to czy osoba która nie zna się szczególnie na tego typu rzeczach podoła. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc! :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wymienić trzeba laser

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Dudikof

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wina lasera? myślałem że ten silniczek który nim porusza
 

Do góry Bottom