LCD LED 42 czy Plazma 50 ?

igoner93

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Z racji, iż nie mam 20 postów stawiam ten temat tutaj.

Byłem dziś w mediaexpert, chciałem zakupić LED LG 42' Full HD 100Hz z 3D, modelu dokladnie nie podam ale w granicach 2200zł. Miałem go wziąć, ale mój wzrok przykuła plazma Panasonic 50' za 2 tysie :eek: Rozmawialem z "expertem", twierdził, że do konsoli będzie lepsza plazma bo ma odświeżanie 600Hz. No cóż, ale rozdzielczość standard hd (1024x768). Co Wy o tym sądzicie ? Chce powiesić na ścianie, kanape mam około ~2m od tv.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Z racji, iż nie mam 20 postów stawiam ten temat tutaj.

Byłem dziś w mediaexpert, chciałem zakupić LED LG 42' Full HD 100Hz z 3D, modelu dokladnie nie podam ale w granicach 2200zł. Miałem go wziąć, ale mój wzrok przykuła plazma Panasonic 50' za 2 tysie :eek: Rozmawialem z "expertem", twierdził, że do konsoli będzie lepsza plazma bo ma odświeżanie 600Hz. No cóż, ale rozdzielczość standard hd (1024x768). Co Wy o tym sądzicie ? Chce powiesić na ścianie, kanape mam około ~2m od tv.
Plazma pociągnie Ci tyle prądu co mała elektrownia. Bierz led-a.
 

igoner93

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co mi facet wyliczał w sklepie to niecałe 2x wiecej od leda 42, wiec nie ma tragedii. Zależy mi bardzo na wygodzie. Jak to jest z tym odświezaniem ? Naprawde jest to bardzo zauwazalne w grach typu fifa itp ?
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
LED 42 idealne rozwiązanie odświeżanie ok prądowo prawie nic tego mam od 4 mc i jestem zadowolony strasznie smart tv jak sie patrzy LG 42LN575S - Mediaexpert.pl
 

xMakosPLx

Użytkownik
Użytkownik
Bierz led-a, od roku posiadam LG 47LM620s i jestem bardzo zadowolony.Plazma naprawdę w ciągu miesiąca zje Ci tyle prądu ze to odczujesz.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Lera1n

Użytkownik
Użytkownik
popieram ~orso6, moja matka posiada plazme i widać różnicę a lg 42ln575s który kupiłem miesiąc temu jest idealny za te pieniądze...

(ps. 3D przereklamowane i jest to zaledwie początek tej 3dowskiej technologii, moja opinia jest taka że jest to 3D na siłe aby żeby sie sprzedało. do prawdziwego 3D jeszcze im troche brakuje!)
 

igoner93

Użytkownik
Użytkownik
popieram ~orso6, moja matka posiada plazme i widać różnicę a lg 42ln575s który kupiłem miesiąc temu jest idealny za te pieniądze...

(ps. 3D przereklamowane i jest to zaledwie początek tej 3dowskiej technologii, moja opinia jest taka że jest to 3D na siłe aby żeby sie sprzedało. do prawdziwego 3D jeszcze im troche brakuje!)
Na 3D mi wgl nie zalezy :) To jest jedynie bajer który tylko męczy, mam telefon z 3D (HTC EVO 3d) i wgl nie używam fukcji 3D.
Dzięki za rady, jutro po pracy wbijam do sklepu, nastawiam sie jednak na tego Leda, jednak nie wiem jak wyjdzie :) może mnie ta plazma pokusi :)
 

DARREK

Użytkownik
Użytkownik
Powyżej 100Hz i tak nie będziesz widział różnicy. Taki chwyt marketingowy. Osobiście mam Led 46'' i gra się wyśmienicie.
 

Wodorek

Użytkownik
Użytkownik
Też posiadam LEDa i za żaden inny TV bym nie zamienił. ;) A plazma faktycznie trochę prądu wcina. ;p

Blade III + CM 10.2 :)
 

przeo_91

Użytkownik
Użytkownik
Jak Plazma to tylko od Panasonica ST50/60 GT50/60 VT50/60 tzw Neo Plazma. Jeżeli o Ledy to LG seria ubiegłoroczna LM bardzo udana kupisz w rozsądnej cenie teraz, według mnie lepsza od tegorocznej LA, sam pracuje w MediaExpercie i wiem jakie modele są teraz git. Polecam ci TV SONY i PHILIPS najlepszy obraz ale multimedialnie klapa SONY modele ubiegłoroczne HX nie odtwarzały nawet MKV a PHILIPS obraz żyleta ale do internetu klapa, interfejs się tnie na maxa. SAMSUNG super SMART TV, wszystko łyka (MKV itp.) ale obraz katastrofa, najtańsze modele Phlipisa rozkładają na łopatki SAMSUNGA ES800/F8000. LG jest po środku w miarę fajny SMART TV (ma braki np. brak TVN PLAYER) ale za to łyka wszystkie formaty filmów ;) Do tego genialny pilota MAGIC, co do obrazu w miarę fajny i przyjemny, sam mam LG 55LM760S. Polecam ci LG LM670s teraz na allegro kupisz w świetnej cenie. I do konsoli wybierz coś z FULL HD, omijaj plazmy LG/SAMSUNG bo to paście są straszne.

Link z modelem LG 670s
LG 42LM670S 400HZ 3D USB SMART TV WIFI 4XOKULARY (3583849147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

igoner93

Użytkownik
Użytkownik
Już po zakupie :) led 42 LG podłączony do xboxa :D jak na pierwsze godziny gry - nie narzekam :) dzieki za pomoc :)
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Już po zakupie :) led 42 LG podłączony do xboxa :D jak na pierwsze godziny gry - nie narzekam :) dzieki za pomoc :)
Też mam LG i jestem bardzo happy :)

Niech Ci służy.
 

przeo_91

Użytkownik
Użytkownik
I na jaki model się zdecydowałeś?
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
I na jaki model się zdecydowałeś?
Fajna cena, ale to Allegro... Sklepowa jest jednak sporo wyższa.

BTW - z tego co patrzylem, to wychodzi na to, że jednak tegoroczna seria (LA), jest tańsza. I dotyczy to zarówno modelu LA620s, jak i np. LA660s (porównując je do odpowiedników oznaczonych jako 'LM').

Sam biorę też pod uwagę Philipsa 42pfl5008h oraz Panasa 42et60e.

Chociaż najchętniej, to w ogole lyknalbym z tego typu telewizorow (pasywne 3D) wlasnie LG 42LA620s... Ale tylko dlatego, że jest do wyjecia za 2.000 zł. A reszta to jednak bliżej 2.500. Boję się tylko tej odswiezania.
/Wysłane z telefonu/
 

Do góry Bottom